D

Binbaşı
16 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
62 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
3 ay
Güzel sözler
Her Konuda En Güzel Sözleri Derledik
İnsanın kendini anlatabilmesi için her dilde lisanın inceliklerini kullanması, sadece birkaç kelimenin bir araya gelmesiyle her şeyi anlatabilmek eşsiz bir yetenektir. Bir araba laf söyleyip hiçbir şey söylemeyenlerin aksine, sadece birkaç kelimeyi akıllıca bir araya getirebilmek hüner işidir. Bir tür Anadolu geleneği de olan bu durum, ozanlarımız, şairlerimiz aracılığıyla, dünyanın en iyi örneklerine imza atmıştır. Yaşamın ve insanoğlunu ilgilendiren her şeyle ilgili öylesine güzel sözler var ki, bu sözlerin her biri yaşamımıza yeni aydınlıklar ve boyutlar kazandırır. Bir kişinin tüm hayatı boyunca edindiği birikimi, birkaç kelimeyle bir çırpıda anlatabilen bu en güzel sözleri bir araya getirerek beğeninize sunuyoruz.

Her Konuda Bilge Olmak

Kültürümüzde de önemli bir yeri olan bilge olmak durumu, genellikle çok şey yaşamış ve bir o kadar da okumuş kişilere ait bir meziyettir. Bununla birlikte yorumlama ve gözlemleme yeteneğine sahip olmayı da gerektirir. Dünyayı yaşadığı toplumu, insanları, doğayı, bilimi sözün kısası her şeyi içeren çeşitli güzel sözlerin birçoğu yaşamı daha iyi anlamamıza vesile araçlardır. Bu güzel sözleri dağarcığımızda biriktirmek, henüz biz fark bile etmeden yaşamlarımızı olumlu yönde etkilerler. Dünyanın en etkili iletişim aracı olan yazı dilinin, birde böylesi akılcı ve mantıklı kullanılması, güçlü bir iletişimin de kapısını aralar.

Kelimelerin bir araya eşsiz bir şekilde getirilmesiyle ortaya çıkan bu güzel sözler, daha önce hiç görmediğimiz şekilde her şeyi daha iyi görmemizi sağlar. Güzel sözleri sürekli aramak, bilgi dağarcığında biriktirmek, daha iyi bir insan olabilmenin yanında, kolay ve güçlü bir şekilde iletişim kurabilmemizi de sağlar. Bazen önemsiz gibi görünen bir sözün içerdiği anlamlar, yaşadığımız anla ilgili öylesine derin bir deneyim sunar ki, aydınlanmamızı sağlar. Güzel sözlerin eşsiz etkilerinin ve katkılarının bilinciyle yaşamımıza yön vermek önemlidir. Bazen doğruyu, bazen de yanlışı en yalın haliyle anlatabilen özlü sözler, deyişler bu sebeplerle, kültürümüzde de çok önemli bir yere ve geçmişe sahiptir. Dünyanın en değerli ozanlarından birçoğuna ev sahipliği yapmış topraklarımız da, bu ozanların torunları olarak benzer üreticiler olmaya çalışıyoruz.

Cuma Mesajları Yaşam Standardımızda Önemli Bir Konuma Sahip

Teknolojinin son yüzyılda ulaştığı seviye, teknik bilimlerde ki gelişmeler, yaşam standartlarımızı sürekli değiştirmeye devam ediyor. Bazen gelişim bile olmayacak şekilde gerçekleşen bu durum, özellikle son 30 yılda dünyamızı pek çok açıdan değiştirdi. Özellikle internetin iletişimde oluşturduğu devrimsel etki, yaşam biçimlerimizi doğrudan olacak şekilde etkiliyor. Mobil iletişim teknolojilerinin kaçınılmaz bir şekilde gelişmesi, artık yaşamlarımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı telefonların ortaya çıkmasına sebep oldu. Resimli Cuma mesajları bu kapsamda giderek daha fazla değer kazanan bir tür iletişim aracı kullanılmaya başlandı. Sevdiklerimize, tanıdıklarımıza, mübarek Cuma gününde atılan mesajlar, hem görsel ve hem de anlamsa olarak çok güçlü mesajlar olarak etki gösteriyor.

Cuma Mesajlarıyla Hissettiklerimizi de Daha Kolay Aktarıyoruz

İyi niyetlerimizi, hissettiklerimiz, anlatmak isteyip de anlatamadıklarımızı, bir kısa ya da görsellik yüklü mesajla kolayca aktarabiliyoruz. Bu anlamda iletişime çok güçlü katkılar sağlayan Cuma mesajları, çağımızda en çok aranan ve üzerine kafa yorulan olgulardan biri haline geldi. Aslında bu konuda uzun uzadıya düşünen ve aynı zamanda dinimizin engin yapısını sunma konusunda önemli görevler üstlenen kişiler bulunuyor. Aynı zamanda İslam tarihi boyunca önemli katkılar yapmış düşünürlerin öğüt ve deneyim aktarımları da bu mesajlar yoluyla gerçekleşebiliyor. En güzel ve en anlamlı mesajı göndermek, çağımızda en sık karşılaşılan iletişim yöntemlerinden biri durumunda.

Cuma Mesajları Arşivi

Cuma mesajları konusunda tüm çevremizde iyi bir etki oluşturmak, son zamanlarda en büyük kaygılarımızdan birini oluşturuyor. Bu konuda en geniş arşivlerden birini oluşturduğumuz kategorimiz, en güzel Cuma mesajlarını atabilmenize yardımcı olacak şekilde hazırlandı. Sürekli güncellenen veri arşivimiz, aynı zamanda en güzel Cuma mesajlarını sürekli olarak gönderebilmenize yardımcı olacak. En güzel ve anlamlı sözler ve görsellerden oluşan mesajlarımız, kısa mesaj ya da resimli mesajlar olarak da beğeninize sunuluyor. Cuma gününü en anlamlı ve aynı zamanda en güzel olarak açıklayan ve yücelten çeşitli sözler, tüm çevrenizde en etkili iletişimi oluşturan kişilerden biri olmanızı sağlayacak kapasiteye sahip. Geniş arşivimz içerisinde, anlatmak istediğinize yanıt verecek bir çok mesaj bulabilirsiniz.

Aşk Sözleri Yaşamınızı Değiştirebilecek Güçte

Binlerce yıla uzanan insanoğlunun yaşamı, bu uzun tarihi süreç içerisinde benzersiz deneyimlerin oluşmasına ve bu deneyimlerin de aktarılmasına neden oluyor. Sevmek, sevgi, aşk gibi kavramlar, aslında bu uzun tarihi süreç içerisinde olgunlaşarak günümüzde ki haline ulaştı. Kavramsal ve aynı zamanda pratik açıdan aşk, aslında bir nevi atalarımızın deneyimleriyle yoğrulmuş durumdadır. Aynı zamanda bu uzun tarihsel süreç içerisinde deneyimlerin yön verdiği özdeyişler, çeşitli vecizeler ve sözler, sevgiye ve aşka ışık tutan rehberler olarak var oldular. Aşk sözleri, yaşanan ancak yaşandığı sırada bile net anlaşılamayan bu benzersiz durumu, bazen çok kısa ama öz bir şekilde netleştirebilme özelliklerine sahiptir.

Bazen Kısacık Bir Söz, Anlatılamayanı Anlatmaya Yeter

Ciltler dolusu kitap ya da yaşam boyu sürecek anlatma süresinde anlatmayı beceremediğiniz her şeyi, bazen kısacık bir söz eşsiz bir şekilde karşınızdakine anlatmanıza yetecek beceriye sahiptir. Bunun ana sebebi aslında tarih boyunca benzer duygu yoğunluklarının ve duygu durum değişikliklerinin tekrar tekrar yaşanmasına paraleldir. Aşkın kişiyi duygu yoğunluğuna ulaştırması ve açılan gönül gözünün aslında lafta olmadığını anlamasına yeten bir durumdur. Aşk sözleri, işte böylesi duygu yoğunluklarında söz söylemeyi, yorumlamayı ve aktarmayı sanatsal bir beceri olarak kullanabilme yeteneğine sahip kişilerce ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte, aşk hemen herkesi birer sanatçı haline kolayca çevirebilir. Gönül gözünün açılmasıdır bu etkiyi oluşturan.
Ancak yine de benzer deneyimleri yaşamış kişilerin söylediği çeşitli sözler, kendi durumumuzu daha kolay kavramamıza neden olabilecek kapasitededir. Bunun yanında sevdiğimizi, sevdiğimize en güzel şekilde aktarabileceğimiz sözler, bir aşkın en önemli unsurlarıdır. Aşk sözleri ve güzel sözler ile ilgili çok geniş bir veri arşivi oluşturmak hedefiyle oluşturduğumuz kategorimiz, aradığınız her şeyi bulabilmenizi sağlayacak bir dünyayı hizmetinize sunuyor. Dünyanın her bölgesinden derlediğimiz aşk sözleri ile oluşturduğumuz kategorimiz, sürekli olarak güncellenmeye devam ediliyor. Bu sayede hem seçenek artışı sağlanıyor ve hem de daha önce duyulmamış birçok söze erişmenizi sağlıyor. Aşkın limitsiz ve engelsiz bir şekilde yaşandığı bir dünyanın kapısını aralamak için, mutlaka ihtiyacınıza yanıt verecek bir söze kategorimiz aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Aradığınız güzel sözler, aşk sözleri, romantik sözler ve mesajların hepsini sayfamızda bulabilirisiniz.
https://lafmacun.net/liste/guzel-sozler
D
6 ay
Lenovo ip500 Laptop Ekranının karanlık kalması
Arkadaşlar Lenovo ip500 laptopum var, dün birden ekran karardı, çok dikkatli bakınca ekranda görüntü var ama çok karanlık, yok gibi duruyor. Ne yaptıysam düzeltemedim, daha önce başına gelen çözüm bilen var mı?
D
9 ay
Sevdikleriniz için güzel sözler
Her Konuda En Güzel Sözleri Derledik

< Resime gitmek için tıklayın >


İnsanın kendini anlatabilmesi için her dilde lisanın inceliklerini kullanması, sadece birkaç kelimenin bir araya gelmesiyle her şeyi anlatabilmek eşsiz bir yetenektir. Bir araba laf söyleyip hiçbir şey söylemeyenlerin aksine, sadece birkaç kelimeyi akıllıca bir araya getirebilmek hüner işidir. Bir tür Anadolu geleneği de olan bu durum, ozanlarımız, şairlerimiz aracılığıyla, dünyanın en iyi örneklerine imza atmıştır. Yaşamın ve insanoğlunu ilgilendiren her şeyle ilgili öylesine güzel sözler var ki, bu sözlerin her biri yaşamımıza yeni aydınlıklar ve boyutlar kazandırır. Bir kişinin tüm hayatı boyunca edindiği birikimi, birkaç kelimeyle bir çırpıda anlatabilen bu en güzel sözleri bir araya getirerek beğeninize sunuyoruz.

Her Konuda Bilge Olmak

Kültürümüzde de önemli bir yeri olan bilge olmak durumu, genellikle çok şey yaşamış ve bir o kadar da okumuş kişilere ait bir meziyettir. Bununla birlikte yorumlama ve gözlemleme yeteneğine sahip olmayı da gerektirir. Dünyayı yaşadığı toplumu, insanları, doğayı, bilimi sözün kısası her şeyi içeren çeşitli güzel sözlerin birçoğu yaşamı daha iyi anlamamıza vesile araçlardır. Bu güzel sözler dağarcığımızda biriktirmek, henüz biz fark bile etmeden yaşamlarımızı olumlu yönde etkilerler. Dünyanın en etkili iletişim aracı olan yazı dilinin, birde böylesi akılcı ve mantıklı kullanılması, güçlü bir iletişimin de kapısını aralar.
Kelimelerin bir araya eşsiz bir şekilde getirilmesiyle ortaya çıkan bu güzel sözler, daha önce hiç görmediğimiz şekilde her şeyi daha iyi görmemizi sağlar. Güzel sözler sürekli aramak, bilgi dağarcığında biriktirmek, daha iyi bir insan olabilmenin yanında, kolay ve güçlü bir şekilde iletişim kurabilmemizi de sağlar. Bazen önemsiz gibi görünen bir sözün içerdiği anlamlar, yaşadığımız anla ilgili öylesine derin bir deneyim sunar ki, aydınlanmamızı sağlar. Güzel sözlerin eşsiz etkilerinin ve katkılarının bilinciyle yaşamımıza yön vermek önemlidir. Bazen doğruyu, bazen de yanlışı en yalın haliyle anlatabilen özlü sözler, deyişler bu sebeplerle, kültürümüzde de çok önemli bir yere ve geçmişe sahiptir. Dünyanın en değerli ozanlarından birçoğuna ev sahipliği yapmış topraklarımız da, bu ozanların torunları olarak benzer üreticiler olmaya çalışıyoruz.
D
geçen yıl
TBMM’de Netflix’e erişim engeli getirildi
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşmasında ülkemizdeki sosyal medya siteleri ve bazı platformların kullanımına değinerek, kısıtlamalar getirilebileceğini hatta bazılarının kapatılması gerektiğini belirtmişti.
Bugün ortaya çıkan bazı paylaşımlarda ise TBMM içerisinde kullanılan internet üzerinden Netflix'e girmek isteyenlerin siteye giriş yapamadığı ve uygulamaların çalışması görüldü. Dünkü konuşmanın ardından mecliste bazı kısıtlamalara gidildiği anlaşıldı.

https://lafmacun.net/tbmmde-netflixe-erisim-engeli-getirildi//
D
geçen yıl
Bugün Afrin'de yaşanan saldırının kamera görüntüleri ortaya çıktı
Terör örgütü PKK tarafından bugün Afrin'de bomba yüklü tanker ile yapılan saldırıda çoğu çocuk ve bebek olmak üzere 40 dan fazla kişi hayatını kaybederken, 50'den fazla kişide yaralandı.

Patlamanın etkisinin ne kadar büyük olduğunu aşağıdaki videoda görebilirsiniz. Patlama anında yaşanan basınç ile kamera kayıttan çıkıyor.


video linki https://bit.ly/2ShAdVV
D
2 yıl
Koronavirüs tedavisini Prof. Dr. Ercüment Ovalı buldu galiba
Koronavirüs tedavisi için ekibiyle birlikte 1 aydan fazladır laboratuvara kapanan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından heyecanlandırıcı bir paylaşım yaptı ve 23 Nisan‘da ismini duyurmayı planladığı ilacın büyük bir etki gösterdiğini ve acilen klinik test denemelerinin başlaması gerektiğini takipçilerine duyurdu.
YENİ BULUNAN İLACIN ADI DORNAZ ALFA OLARAK AÇIKLANDI

Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaları onaylanan Prof. Dr. Ercüment Oval, bunu hemen duyurdu ve 1 aydır üzerinde kesintisiz olarak çalıştıkları ilacın artık tedavide kullanılabileceğini ve bu ilacın adınında Dornaz Alfa olduğunu belirtti.
DORNAZ ALFA “ACİLEN KLİNİK TESTLERE ALINMALI”

Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından koronavirüs tedavisi için geliştirilen ilaçla ilgili paylaşımında Türk haklını büyük sevince boğdu.”1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://lafmacun.net/haber/dornaz-alfa-ilaci-koronaviruse-care-mi/
D
2 yıl
PS4 dualshock bağlantısı kesilmesi
Arkadaşlar ps4 cihazı açıp( Anakartı vs. hepsini çıkartıp temizledim 5 yılddan fazladır bayağı kirlenmişti.)temizleyip geri kapattım fakat şimdi dualshock bağlantısı durmadan kesiliyor. Cihazı kablo ile bağlıyorum bir kaç saniye sonra bağlantısını kesiyor. Beyaz ışık yanıp sönüyor. Kablo ile takınca mavi oluyor sonra tekrar kopuyor. 2 adet var ikisi de aynı.


neden olur? Başına gelen var mı?

edit: sorun toplama sırasında wireless kablosunu düzgün takmamışım yerinden çıkmış.
D
2 yıl
Koronavirüs Hakkında Ortaya Atılan Komplo Teorileri
Coronavirus grubunda yer alan virüs çeşitlerinden biri olan covid-19 hakkında, farklı birçok komplo teorisi de ortaya çıktı. İnsanlığın geleceğini tehdit eden koronavirüs hakkında ortaya atılan komplo teorileri hakkında, gerçek olma ihtimali olanları sizler için derledik.
Çin’de yayılmaya başladıktan sonra Avrupa ve Ortada ülkelerinin ardından dünyanın neredeyse her yerinde can kayıplarına neden olan Covid-19, dünya genelinde ekonomik yapıyı da felç etmiş durumda. Ülkemizde de görülen vaka ve ölümlerin sebebi olan coronavirus, hızla yayılmaya ve dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Gelin hep birlikte, bugüne kadar ortaya atılmış gerçeklik payı bulunan komplo teorilerini birlikte inceleyelim.


Virüs ABD Tarafından Üretildi?
Trump Tarafından Düzenlenen Güzellik Yarışması
Kanada’da Üretildi ve Çinliler Kaçırdı İddiası
Virüsü Çin Üretti
İnsanlar Dijital Dünyaya Hapsedilmek İsteniyor
Çinlilerin Yediği Yemekler


Kaynak ve yazının devamı:https://lafmacun.net/haber/koronavirus-hakkinda-ortaya-atilan-komplo-teorileri/
D
2 yıl
Uydu Görüntüleri, Coronavirus’ten sonra dünyanın temizlendiğini gösterdi
İtalya'nın tamamının karantina alınmasına sebep olan coronavirüs öncesi ve sonrası İtalya ve Avrupa'nın uydu görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde dünyanın artık daha temiz havaya sahip olduğunu görüyoruz.

Detaylar ve video görüntüsü için:

Kaynak


Öncesi:
< Resime gitmek için tıklayın >

sonrası:
< Resime gitmek için tıklayın >

Venedikten görüntüler:
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
D
3 yıl
Eyüp Sultan Camisin İmamı, İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım İçin dua Edip Oy İstedi
19 Şubat tarihinde Meclis Başkanlığı görevinden istifa eden Binali Yıldırım, görevi devretmesinin ardından hızlı trene binerek Ankara'dan İstanbul'a gitti. Bu seyahatin neredeyse her dakikası bazı televizyonlar tarafından canlı olarak yayınlanan AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın İstanbul'da ki ilk ziyaret ettiği yer Eyüp Sultan Camii oldu Bu ziyaretinin dikkat çeken yeri ise ziyaret sonrasında cami imamı AKP'li Binali Yıldırım yerine oradaki ziyaretçilerden oy istedi ve seçimi kazanması için cemaate dua ettirdi.

"EYÜPSULTAN, İSTANBUL'UN MANEVİ MİMARI"

Ziyaretinin ardından hemen cadde üzerine kurulmuş olan kürsüye gelen Yıldırım buradaki konuşmasında, Ankara'dan İstanbul'a nasıl gediğini anlattı ve "Hemen Eyüpsultan'a geldik. Niye Eyüpsultan'a geldik? Eyüpsultan, İstanbul'un manevi mimarı Eba Eyüb El Ensari Hazretleri'nin medfun olduğu yer. İstanbul'un fethi için Peygamberimizin müjdelediği şehrin manevi mimarının yattığı yer. Peygamberimiz ne diyor? 'İstanbul elbet bir gün feth olunacak, bu şehri fetheden kumandan ne güzel kumandandır, onun askerleri ne güzel askerlerdir.' İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u kubbelerle, minarelerle süsleyen Mimar Sinan, İstanbul'u 'İşgalden sonra geldikleri gibi gidecekler' diyen, İstanbul'u işgalden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1994 yılında İstanbul'u ayağa kaldıran Recep Tayyip Erdoğan… 25 yıldır bu bayrak inmedi." diyerek konuşmasını sürdürdü.

KAYNAK:https://lafmacun.net/Haber/eyup-sultan-camisin-imami-ibb-baskan-adayi-binali-yildirim-icin-dua-edip-oy-istedi
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.