T

Yüzbaşı
01 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
47 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
T
geçen yıl
Bu Hız Dengesi Normal mi
Merhaba, ben yaptığım işten ötürü sürekli olarak upload yapmak zorundayım ancak TT'nin bana verdiği internet hızı bu şekilde. Bu hızı alabilmek için kablolu bağlantı kullandım diğer tüm cihazların bağlantısını kestim. Buna rağmen alabildiğim upload maks. 0,6 oldu. Tamam 16 mbps üst limitli bir internet kullanıyorum düşük bir paket olduğunun farkındayım ama 16 mbps üst limit varken 0 almak bence hiç normal bir durum değil. Arayınca da şubeye gidince de yardımcı olmadılar ne yapabilirim? 50 mb'lik bir dosya göndermem bile yarım saatten uzun sürüyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
T
2 yıl
30.000 Takipçili Hesabın Takipçilerini Analiz Etme
Merhaba, bir şirket hesabımız ve 30.000 kadar takipçimiz var ancak hesap 7000'e yakın kişiyi de takip ediyor. Pek çok uygulama bu takipçileri analiz ederken hata veriyor. Hızlı ve güvenilir bir takip etmeyenleri bulma uygulaması önerebilecek olan var mı?
T
3 yıl
Webtures'ta Staj Yaptım (Soru - Cevap)
Arkadaşlar Webtures'ta staja katıldım soruları olan varsa cevaplayabilirim.

Yaptıklarımıza dair birkaç fotoğrafhttps://www.webturesstajkampi.com/blog/webtures-staj-kampi-ile-dijitalde-kariyer-calismasi/
T
3 yıl
10 Günde Ekşi Sözlük'ten Uçuruldum
Yaklaşık 3 yıl yazar olmayı beklediğim Ekşi Sözlük'te yazar olduktan 10 gün sonra uçuruldum. Sebep olarak da reklam demişler. Reklam dedikleri şey tahmin ediyorum ki yazdığım inceleme yazıları. Bir internet sitesi hakkında "siparişleri zamanında gönderen bir firmaya ait internet sitesi, ben memnunum" yazdım. Sonra bir arkadaşın mesajı üzerine onu da sildim. Evet silinmiş entry yüzünden 3 yıllık beklentiyi anında çöpe attılar. İnsan lanetler bir şey yapar. Leyla olmak bu kadar basit olmasa gerek. Üstelik tanım olmayan bir entry olduğunu da düşünmüyorum.

Bu da leyla halimin linkihttps://eksisozluk.com/biri/fakirim-ama-para-bende
T
3 yıl
En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar
En düşük kredi gibi konuları görünce bu konuda da bir başlık olması gerektiğini düşündüm.

Şuan bildiğim kadarıyla en yüksek faiz veren bankalar şu şekilde

 • Fibabanka %23.00

 • Odeabank %23.00

 • İng Bank %23.00

 • Burgan Bank %22.90

T
3 yıl
Senin Bankan Avantajları
Gün içinde hep Enpara'ya vurgu yapıldığını görüyorum ancak başka sanal bankalar da var. Üstelik Enpara yokken bile hesap işletim ücreti, eft/havale ücreti almayan bir bankanın. (Kuveyt Türk)

Ayrıca şubesiz bankacılığın geleceği hakkında bu yazıya bakmanızı tavsiye ederim. https://teknoelci.com/internet-bankaciligi-subeleri-ortadan-kaldirabilir-mi/

Senin Bankan Avantajları;


 • Hesap açmak için şubeye gitmezsiniz.

 • Hesap işletim ücreti yoktur.

 • Eft/havale ücreti almaz. (Sınır koymaz 1 kuruşu bile aktarır)

 • Döviz kurlarını uygun verir. (Örnek kıyaslama aşağıda bulunmaktadır.)
  < Resime gitmek için tıklayın >
  < Resime gitmek için tıklayın >

 • Tüm banka atmlerinden ayda üç sefer komisyonsuz para çekme imkanı tanır.

 • Özel kampanyalar düzenler. Bazı sitelerde indirimli alışveriş imkanı sağlar.


Kredi kartı, finansman gibi konulardaki avantajlara değinmeyeceğim ilgilenenler buradan bakabilirler. https://www.seninbankan.com.tr/

Dezavantajları

 • Katılım bankasına bağlı olduğu için faiz vermez. Ancak en yüksek kar payını verir.


Ben şahsi olarak pek çok mevduat bankası, katılım bankası ve devlet bankasıyla çalıştım ancak hiçbirinde Kuveyt Türk'te olduğu kadar sağlam bankacılık göremedim. Sorularınız olursa cevaplarım.

Ben enpara, senin bankan gibi bankaların artıp zamanla normal bankaların da şubelerini azaltacağına hatta en sonunda şubeli sistemden vazgeçeceğine inanıyorum. Çünkü gelişen teknoloji her yerden para yatırıp çekebilme, eft yapabilme imkanı sunuyor ve bankalar bu kira masrafı, çalışan maaşı gibi masrafları ödemek yerine ücretsiz eft, aidatsız kart gibi hizmetler sunarak müşterilere de kazançlı hizmetler sunabiliyor. Yani tam anlamıyla bir win-win durumu.

3 Mart 2019: Döviz kuru kıyas fotoğrafları eklendi.
12 Ekim 2019: Şubesiz bankacılık teknolojisi hakkında kişisel görüş eklendi.
T
4 yıl
Youtube'da Kendi Çektiğim Videoya Telif Yedim [İtiraz Reddedildi]
İki yıl kadar bir süredir Youtube'a teknolojik konularda videolar atıyorum ancak geçtiğimiz günlerde garip bir olayla karşılaştım. Hiçbir videomda başkasına ait bir içerik yok, hepsi kendime ait çektiğim ekran videoları. (Uygulama tanıtımı vb.) Ancak geçen gün birisi kendi çektiğim videoya telif atmış üstelik karşı bildirim gönderdiğimde Youtube bunu da reddetti. Bu durumda ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan var mı?
T
4 yıl
Youtube Snapchat'e Dönüşüyor!
Snapchat'te bulunan hikayeler özelliğini kopyalamayan bir Youtube kalmıştı. Az önce okuduğum bir habere göre bu özellik Youtube kanallarına da sunulacakmış. Yani artık hikaye özelliği hiçbir yerde peşimizi bırakmamış olacak

Kaynak; Youtube'da Hikayeler Özelliği
T
4 yıl
Sistemdeki Son Değişiklikler (Kaynaklı)
Forum üzerinde bir bilgi kirliliği olduğunu gördüm ve bir Meb kurumu tarafından hazırlanmış oldukça sade bir kaynağı paylaşmak istedim. Şuan belli olan bilgiler sadece bu kadar arkadaşlar. http://aspal.meb.k12.tr/icerikler/sinav-sistemindeki-son-degisiklikler_3770436.html
T
4 yıl
Opinel Çakı İyi Midir
Bugün, üye olduğum bir siteden mail geldi bayrama özel opinel çakılarda kampanya olduğu yazıyordu. Sizce bu çakılar ve bu fiyat iyi midir?
< Resime gitmek için tıklayın >
İnternette diğer sitelerle kıyasladım da diğer sitelerdeki ürünler hep karbon Opinel'di. Bu paslanmaz Opinel onlardan farklı, bunu unutmazsanız yorum yaparken sevinirim.
https://www.kaanavmalzemeleri.com/Opinel-Paslanmaz-Caki,PR-1133.html
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.