V

Teğmen
17 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
V
9 yıl
mortal kombat arcade kollection PC ÇIKTI
arkadaslar oyun cikti pc icin. ispanyolca videoda gerekli seyler var oyun,kurulum vs youtube aciklama linkinden bakarsiniz. oynamak isteyenler olursa buradan haberleselim. oynamak icin msn hesabi yeterli sanirim. denemedim gerci. yinede hayirlisi olsun guya pc ye cikmicakti oyun. baskiya dayanamadilar heralde oynamak isteyenler pmden msn gondersinler

http://www.youtube.com/watch?v=hRds0TrtYo4&feature=related
V
12 yıl
ONLINE MAME GAMES
Mame de çevrimiçi takılmak isteyenlerin en büyük sorunu oyuncularda farklı sürüm emulatörlerin bulunmasıydı.

Aşağıda vereceğimiz linkle kaillera destekli, laga sebep olmayan, birebir destekli (P2P) Mame 0.119 + + sürüm emulatörle bu sorun ortadan kalkıyor.

EMULATOR (rar lı 32 mb):http://rapid-share.com/files/301423278/ONLINE_MAME_GAMES_EMU_0.119___.rar.html linke sağ tıklayıp kısayolu kopyala deyip tarayıcınıza yapıştırın sonra rapid-share deki tireyi kaldırıp enter leyin


Emulatörün içinde çevrimiçi bağlantıyı sağlayan kaillera dosyası ve bios dosyaları var. Romları kendiniz indireceksiniz. Emulatörü açtıktan sonra

1. File - Kaillera NetPlay ı tıklayın
< Resime gitmek için tıklayın >


2. Oyunu kuran (Host sekmesinde iken nick, oyun seçimi, Change Mod (1. P2P) ayarlarını yapıp sağ alttaki Host a tıklayıp 3. resimdeki bölümde rakibin gelmesini bekleyecek
Ayrıca 3. resimde 1 - 2 - 3 rakamlarıyla belirtilen kutucukları işaretlemesi gerekiyor.
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >Oyuna katılacak olan ise 2. resimde Host değil de Connet sekmesini açıyor
nickini yazıyor, Peer IP kısmına sonuna :27886 gelecek şekilde oyunu kuranın IP sini yazıyor (oyunu kuran kendi IP sinihttp://showip.net/ e yıklayarak öğrenebilir)
Daha sonra Connet e tıklıyor.
NOT: Bu işlemlerin etkin olabilmesi için modemde 27886 portunun açık olması önemli 2DFighter da host açmanın gerekli olduğu gibi yani.
Son resimde de oyuna katılacak olan 1 ve 2 no lu kutuları işaretleyip oyunu başlamasını bekleyecek.
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >Artık online atari salonumuz hazır. Oynadığımız bu oyunlar krec uzantılı kaillera videosu olarak record klasörüne kaydedilecektir.Tekrarını kaydetmek için yine Fıle - Kaillera NetPlay yapıyoruz , bu sefer Chenge Mode 3. Playback olacak şekilde ayarlıyoruz. Daha sonra listeden krec uzantılı dosyayı seçiyoruz ve video dönmeye başlıyor.

Burda iki tane yardımcı program kullanacağız. Video dönerken Fraps adlı programla videoyu avi olarak kaydedeceğiz.

Fakat kaydettiğimiz bu dosya çok yer kapladığından ikinci yardımcı programımız imtoo mpeg encoder ile bu videonun boyutunu küçülteceğiz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Video programları için zakatek e teşekkürler:http://rapid-share.com/files/301550403/VIDEO_OMG_bozyel67.rar.html linke sağ tıklayıp kısayolu kopyala deyip tarayıcınıza yapıştırın sonra rapid-share deki tireyi kaldırıp enter leyin

Son kısımda takılanlar krec uzantılı dosyalarını bana gönderebilirler, çevirme konusunda yardımcı olurum.

MSN de (group844177@groupsim.com) ve Facebook ta kurduğumuz ONLINE MAME GAMES adlı gruplarımıza katılmak isteyenler msn lerini yazabilirler.
Gruba katılmanın avantajı rakip bulma, yeterli sayıya ulaşınca turnuva düzenleme olarak sayılabilir. Mesala rakip arayan biri grubta oyunun adını yazarak rakip talebinde bulunabilir. Yani gerekli irtibatı sağlamak amacıyla bu grupları kurulmuştur.

Kapışma videolarını Facebook taki gruba yüklemeyi planlıyorum, buraya da link verebiliriz. Videolarını diğer video paylaşım sitelerine yükleyen arkdaşlar krec dosyalarını

gönderirise Facebook daki grubumuzda onları da yayınlayabiliriz.

Gönderdiğim emulatörde rom yolu ve tuş ayarlarını değiştirmeyi unutmayınız.

Bu dökümanı hazırlamamda büyük emeği olan scoryu, bozyel67 ve zakatek e teşekkürler
V
12 yıl
mortal kombat 2 turnuvası (online)
merhaba arkadaşlar. gerçekten türkiyede'de sağlam oyuncular var fakat nasıl oynanacağını bilmediği için net üzerinden oynayamıyor. bizde bu eksikliği gidermek,hemde tanışmak ve sağlam oyuncuları bulmak için böyle bi organizasyon yapmaya karar verdik. mortal kombat 2 turnuvası yapmayı planlıyoruz.oyun ateri salonundaki orjinal oyun olacak ve mame emulatörünü kullanacağız. mame özel bir sürüm olup p2p yani birbirimizin bilgisayarına bağlanarak oynayacağız. böylece en ufak bir gecikme yaşanmadan online olarak oynayabiliyoruz.şimdi street fighter olsun tekken olsun mortal kombat olsun başka oyunlar olsun bana msn adreslerini özelden versinler.onları KOMBATANTS msn grubuna ekliyeceğim. böylece oradan ve sitelerden haberleşeceğiz.şimdilik alttaki bios,kallera ve istediğiniz oyunları indirin hazır olsun. gerekli mame sürümüde verilecektir.

mame:http://www.kaillera.com/files/mameppk_bin_gcc-0.119-20070914.zip

bios pack:http://www.mamechannel.it/pages/bios.php burdan en üstteki BIOSPACK_(official).zip dosyasını indirin

kaillera client dosyası:http://www.sendspace.com/file/m3ltap

oyun romları:http://www.emuasylum.com/index.php?page=roms&type=list&system=MAME mortal kombat 2 versiyon 3.1 indirilecek


gelelim kuruluma. öncelikle bilgisayarımızın d yada e gibi format atınca uçmayan kısımlarından birine kurun programı.bidaha uğraşmayın indirmeyle bulmayla.

1-mame isimli bir klasör oluşturalım ve rarlı şekilde inen mame programını bu klasörün içine atın.

2-rarlı dosyaya sağ tık yapıp winrar yada 7zip (http://www.7-zip.org/download.html) gibi sıkıştırılmış dosya açan programlarla 'buraya çıkar' diyin... (program ingilizce ise extract here) MAME'YİKURDUNUZ.FAKAT PROGRAMI ÇALIŞTIRMAYIN.

3-indirdiğimiz kaillera client dosyasını en başta oluşturduğumuz mame klasörünün içindeki kaillera dosyasına kopyalayın ve onaylayın gereken değişimi.

4-rar şeklinde inen oyun romlarını hiç ellemeden mame içindeki roms klasörüne atın.

5-rar şeklinde inen bios peketinide roms klasörüne atıcaz fakat bu kapetin içindekiler bizim için önemli. bu yüzden roms klasörüne attıktan sora yine buraya çıkartıcaz bu rarlı dosyayı.

6-mameppkgui e çift tıklayarak programı çalıştırın. daha sonra f5'e basın.tarama bitince sol kısımdan available'yi seçin. indirdiğiniz oyunları görebileceksiniz.

OYUN TUŞLARININ AYARLANMASI:
ilk olarak online oynarken chat yapabilmemiz için kaillera chat open tuşunu ayarlamalıyız. bunun için oyunu açın tab tuşuyla input general,special controls kailera chat open tuşunu ayarlayın istediğiniz tuşla.
yine oyundayken tab tuşuna bastığımızda input general ve input this game seçenekleri var input general seçeneğinden tuşları ayarlarsanız oyun listenizdeki tüm oyunlar için tuşları ayarlamış olursunuz. eğer input this game seçeneğinden ayarlarsanız sadece açtığınız oyunun tuşlarını ayarlarsınız.hagisini isterseniz onu kullanın.

button 1:aparkat
button 2:korunma
button 3:döner tekme
button 4:küçük yumruk
button 5:çelme
button 6:koşma (mk2de korunma yine) tuşlarına denk geliyor. hangi tuşun ne olmasını istiyorsanız klavye yada joystickten ona göre basıp ayarlayın.tuşlarıda ayarladıktan sora oyundan çıkın.

7-programın file menüsünden kaillera netplay e tıklayınca karşımıza ufak online bağlantı penceresi çıkıyor.

OYUNU KURAN KİŞİNİN YAPMASI GEREKENLER:

ilk olarak modeminde port açacak(googledan modemini bulup 27886 portunu açmalı)
use port:27886 olacak ve yanındaki ''let the system allocate port when not hosting'' işaretli olacak.
nick: isminizi yazın ne istiyorsanız
change mode:P2P
daha sonra game kısmından oyunu seçip host tuşuna basıyorsunuz. click here when ready ve force port işaretledikten sorahttp://showip.net/ adresine girip ip nonuzu öğrenip sonuna :27886 ekleyip karşınızdakine gönderiyosunuz msnden.

OYUNA KATILANIN YAPMASI GEREKENLER:

oyuna katılanda yine mamenin file menüsünden kaillera netplay menüsünden ufak bağlantı penceresini açıyor.
use port:27886 yandaki kutu işaretli yine.
nick:kendi nickini yazıyor.
change mode:P2P busefer host sekmesi yerine connect sekmesine tıklıyoruz.arkadaşımızın bize ip nosunun sonuna :27886 ekleyerek verdiği ip numarasını Peer IP: kısmına yazıp connecte basıyoruz ve karşı tarafa bağlanıyoruz. bağlantı onaylanınca click here when ready'i işaretliyoruz. ve oyuna başlıyoruz.

KOMBATANTS MSN GRUBUNA KATILMAK İÇİN MSN ADRESLERİNİZİ ÖZELDEN GÖNDERİN ARKADAŞLAR. ŞİMDİDEN 10 KİŞİ OLDUK
V
14 yıl
GIGABYTE'TAN AMD DESTEKLİ YENİ ANAKART: GA-MA69G-S3H (Rev. 1.0)
arkadaşlar bu anakart hakkında bilgisi olan varmı acaba? p.tesi günü yeni amd sistem toplayacağım ve bu anakartı almayı düşünüyorum. siz nedersiniz?
http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ma69g-s3h_10.html
V
14 yıl
SES KARTINI KURAMIYORUM(E-MU 0404 pci)
-4 aydır kullandığım emu 0404 ses kartımla bazı sorunlar yaşamaya başladım. patchmix dediğimiz program arasıra çalışmıyor pc ye ses vermiyordu. sürekli baştan başlatmak zorunda kalıyordum. geçen gün komple gitti. bende format attım fakat ses kartının driverlarını pc kabul etmiyor birtürlü.. kartı görüyor ama driverleri kurarken sorun çıkıyor..ne yaptıysam olmadı. değişik pci yuvalarını denedim. tekrar format attım fakat nafile. " Setup could not detect any E-MU Audio Card on your system. Please ensure that your E-MU Audio Card is properly installed before running the setup program. " sürekli bu uyarıyı alıyorum orjinal cd ile kurmaya çalıştığımda. en son driverlarıda denedim. ondada ''setup is unable to detect a supported product on your system'' uyarısını veriyor. aynı sorun creative forumundada işlenmiş.http://forums.creative.com/creativelabs/board/message?board.id=profaudio&message.id=2904&query.id=544269#M2904

ses kartım bozuk olabilir mi?

anakartım ses kartıyla uyumsuz olabilir mi?

zor durumdayım yardımcı olursanız sevinirim
V
14 yıl
celeron 900 mhz,120 mb ram....YARDIM!!!
arkadaşlar dayımda böyle bir makina var. sadece internet için kullanacak. şimdi 1.kattaki modemin ethernet portundan kablo çekerek bağlıcam makinayı internete. ana bilgisayarda xp kurulu. şimdi ben 2000 yüklersen herhangi bir çakışma olurmu?(ip ayarlarında) ethernet ayarları 2000 de kolay mı? ve modem ana makinaya usb ile bağlı. ben modemdeki tek ethernet portunu kullanıcam. bu internette sorun yaratırmı?? CVPLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER....
V
14 yıl
xp updatelerini indirdim bunları kuracak program varmı?
arkadaşlar 69 tane güncellemeyi indirdim bunları tek tek mi kurucam yoksa bunların hepsini otomatik olarak yükleyen bi program var mı?? windows update downloader da boyle bi özellik yokmu?
V
14 yıl
dvi problemi
arkadaşlar philips monitörümü dvi kablosuyla bağlamak istediğimde selected input not available diye bir uyarı çıkıyor. monitörümü analog kullanabiliyorum. yalnız monitörden gelen analog kabloyu ekran kartının içinden çıkan analog-dvi çevirici ile ekran kartının dvi portuna bağlayınca görüntü var. çeviricinin ucuyla philips'in orjinal olan kablosu birbirinden farklı. acaba ekran kartım eski olduğu için bu dvi kablosunu desteklemiyo olabilirmi? bütün driver'lar en son sürümüyle kurulu bilgisayarımda.. cevaplar için şimdiden teşekkürler....
V
14 yıl
dvd writer bozulmuş mu?
arkadaşlar dvd writerin(nec nd 3540a) düğmesine basınca aynı anda harddiskin lambasıda yanıyor. ve 2 side aynı anda sönüyor. dvd leri okurken (yine ışıklar aynı anda yanıp yanıp sönmeye devam ediyor)sorun yok fakat dvd yazdıramıyorum. dvd yazmaya başlarken yine dvd ve hd nin ışıkları aynı anda yanıyor ve bidaha sönmüyor ve malesef yazdırılamıyor dvd. acaba hd ile dvd arasında bi uyuşmazlık falanmı oluyo jumper ayarlarından? anakart 865pe neo 2,, hd ise sata 2 seagate 250 gb 16 mb casli bi model. böyle sorunlarla çok sık karşılaşmaya başladım pc kasılıyor gibi daha yeni formatlamama rağmen. makinede ayrıca dvd rom ve cd writerde var onları devre dışı bıraktım yine sorun devam ediyor. onları takınca dvd writeri çıkarınca sorun yok... yardımcı olursanız sevinirim...
V
14 yıl
ram tavsiyesi
arkadaşlar yeni sistem kurucam ve açıkçası dar bi bütçe var. KINGSTON - RAM 512MB 667 MHz DDR2 DUAL KIT (CL5) bu ram toplamda 1gb ve kdv dahil 103 ytl. normalde bu fiyata kingston ddr 512 cl3 ram 100 ytl civarında. neden 1gb ram le 512 aynı fiyata? ayrıca cl değeri(dual kit olan için) başımı ağrıtır mı? bu ram iyi overclock olurmu? ayrıca uygun fiyatlı daha iyi seçenekler var mı? teşekkürler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.