G

BSC Editörü
07 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
8 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
8 yıl
The Witness\u0027ın Gelirleri Braid\u0027in İlk Yıldaki Gelirlerine Şimdiden Yaklaştı


      Braid yapımcısı Jonathan Blow'un yeni oyunu The Witness, bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde çıkışını yaptı. Oyun Steam'in çok satanlar listesinde üst sıralarda yer almaya devam ederken Blow, The Witness'ın satışları hakkında konuştu.
 
       Twitter üzerinden konuşan Jonathan Blow, The Witness'ın bir hafta getirdiği gelirlerin, Braid'in bir yılda getirdiği gelirlere neredeyse ulaştığını söyledi. Tabii ki bu karşılaştırma satan oyun adetine göre değil oyunlardan gelen gelirlere göre yapılıyor. Satılan adet göz önüne alındığında The Witness ilk haftasında, Braid'in ilk yılındaki satılan kopya sayısını geçemese de The Witness'ın ilk haftasında sattığı kopya sayısı Braid'in ilk haftasında sattığı kopya sayısından fazla.
 
      Braid'in çıkış yaptığı dönemde 15 dolardan satıldığını hatırlatalım. The Witness'ın satışlarının böyle başarılı gitmesi durumunda Jonathan Blow, bir sonraki projesi için The Witness'ta sahip olduğu bütçeye benzer bir bütçeye sahip olacağını belirtiyor. 


G
8 yıl
Metal Gear Online\u0027a Quiet Güncellemesi Geliyor


       Geçtiğimiz günlerde 6 milyondan fazla dağıtıldığını öğrendiğimiz Metal Gear Solid V: The Phantom Pain için yeni bir güncelleme geliyor. Tokaigi 2016 etkinliğinde Konami tarafından yapılan duyuruya göre Metal Gear Online'a Quiet oynanabilir karakter olarak ekleniyor.
 
        Güncellemeden sonra Metal Gear Online'da Quiet'ı "unique" karakter olarak seçebileceğiz. Bu karakterin yanında oyuna üç yeni harita eklenecek. Bu haritalar; Azure Mountain, Coral Complex ve Ruse Palace. Bahsettiğimiz güncellemenin ne zaman yayınlanacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.
 

G
8 yıl
Önümüzdeki Hafta Sonu Star Citizen\u0027ı Ücretsiz Deneyebilirsiniz


      PC oyuncularının merakla beklediği uzay simülasyonu Star Citizen'ı satın alıp almama konusunda kararsız mısınız? Geliştirici ekip önümüzdeki hafta sonunda Star Citizen'ı herkesin beğenisine sunuyor.
 
      Önümüzdeki hafta sonu Free Fly etkinliğine katılarak Star Citizen'ın üç farklı bölümüne katılabilirsiniz. Tüm Free Fly üyeleri Hornet F7C military fighter'a, Aurora LN'e ve Mustang Delta'ya erişebilecek. Ücretsiz deneme sürümüne dahil olacak içerikler şunlar: 
 Star Citizen Alfa 2.1.2: Birden fazla uzay istasyonu, bölgeleri ve keşfedilmeyi bekleyen gezegenleri içeriyor. 
 Arena Commender: Oyun içinde oyun olan Arena Commander'da isterseniz insan rakiplere isterseniz de yapay zekaya karşı mücadele verebilirsiniz.
 Social Module: İlk iniş alanını keşfederken diğer oyuncularla etkileşime geçin. 
 
       Bahsettiğimiz bu etkinliğe katılmak için, eğer daha önce Free Fly etkinliğine katılmadıysanız, buradan bir hesap açmanız gerekmekte.
 

G
8 yıl
Savaşın Süper Babaları, This War of Mine\u0027ın Konsol Çıkış Videosunda


      PC'de başarılı bir çıkış yapan This War of Mine bildiğiniz gibi yeni içeriklerle konsollara duyurulmuştu. Yapım, This War of Mine: Little Ones adı altında PlayStation 4 ve Xbox One çıkışın yaptı.
 
      This War of Mine: Little Ones'ın PC'deki yapımdan farkı çocuklar. Oyunda savaş atmosferini ana karakterimizin gözünden gördüğümüz kadar çocukların gözlerinden de göreceğiz. This War of Mine: Little Ones'ın PS4 için 90 TL'ye Xbox One için ise 65 TL'ye satıldığını belirtelim. Oyunun çıkış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


G
8 yıl
Madden NFL 16, Yakında Ücretsiz EA Access Oyunları Arasına Katılıyor


      EA, Xbox One'a özel sistemi EA Access'in ücretsiz oyun kütüphanesini genişletmeye devam ediyor. Firma, Madden serisinin son oyunu Madden NFL 16'nın EA Access'e ekleneceğini duyurdu.
 
       Amerikan futbolu oyunu Madden NFL 16, 2 Şubat'ta tüm EA Access üyeleri tarafından ücretsiz olarak oynanabilecek. Bu yapımın ücretsiz EA Access oyunları arasındaki üçüncü Madden oyunu olacağını belirtelim.
 

G
8 yıl
SW: Battlefront\u0027a Neden SW: Güç Uyanıyor İçerikleri Gelmiyor?


      Pek çok oyuncu Star Wars: Güç Uyanıyor filminden bazı içeriklerinde DLC olarak Star Wars: Battlefront'a gelmesini istese de EA, en azından bu Battlefront oyununda Güç Uyanıyor'a ait herhangi bir içeriğin bulunmayacağını dile getirmişti. Firma, yaptığı yeni açıklamayla bunun sebebini açıkladı.
 
       EA'nin CFO'su Blake Jorgensen, neden Güç Uyanıyor içeriklerinin Star Wars: Battlefront'a gelmeyeceğini şu sözlerle açıkladı: "Star Wars evreninde, Star Wars ilkelerini çiğneyen bir oyun yapamazsınız. Yani, gönderme olmadığı sürece, gelecekten bir şeyi alıp geçmişe getiremezsiniz."
 
      Jorgensen aynı zamanda gelecekteki Star Wars oyunlarının yeni Star Wars film üçlemesinde geçebileceğini şu sözlerle dile getirdi: "EA, sıkı bir şekilde Star Wars'a bağlı kalıyor. Gelecekte yeni karakterler, yeni taşıtlar, gibi içeriklere yer verebiliriz."


G
8 yıl
Fire Emblem Fates-Yeni Tanıtım Videosu
Seçimlerimizle şekillenecek Fire Emblem Fates'ten yeni bir video.G
8 yıl
Oyun Motoru Unity Artık Nintendo New 3DS\u0027te Çalışıyor


      Geçtiğimiz sene, ünlü oyun motoru Unity'nin Nintendo New 3DS'e geleceği açıklanmıştı. Yapılan yeni duruyla Unity motorunun nihayet Nintendo'nun son çıkan el konsolunda çalıştığı açıklandı.
 
      Geliştiricilerin kullanımına sunulan Unity, bir önceki model olan 3DS'te de çalışsa da motorun New 3DS'te çok daha iyi çalıştığı söyleniyor. Unity ekibi şimdilik motorun New 3DS'te pürüzsüz çalışması için uğraştıklarını ve ilerleyen dönemlerde motorun tam sürüm olarak Nintendo konsoluna geleceğini dile getiriyor.
 

G
8 yıl
Söylenti: Yeni Bir Hayalet Avcıları Oyunu Geliyor!


     Çekilmekte olan yeni Hayalet Avcıları yani Ghostbusters filmine yeni bir Ghostbusters oyunu eşlik edebilir. Retail Merchandiser'ın yayınladığı makaleye göre yeni Ghostbusters oyunu PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.
 
      Activision tarafından geliştirileceği belirtilen yapımın filmle aynı zamanda diliminde çıkış yapacağı söyleniyor. Ghostbusters filminin 15 Temmuz 2016'da vizyona gireceğini hatırlatalım. Son çıkan Ghostbusters oyunu 2009 yılında yayınlanmış ve Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis, Ernie Hudson gibi Hayalet Avcıları film serisinin aktörleri tarafından seslendirilmişti. Yeni Ghostbusters oyunu hakkında resmi bir bilgi geldiğinde sizlere aktaracağız. 
 

G
8 yıl
Kutulu PC Oyunu Satışları 2015 Yılı İçinde %36 Düştü


      Dijital oyun satış hizmetlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte PC platformu için satılan kutulu oyun sayısı da aynı oranda düşüyor. Gelen yeni verilere göre Birleşik Krallık'ta 2015 yılı içinde satılan kutulu PC oyunları geçen yıla göre %36 oranında düştü.
 
      GfK Entertainment'ın yayınladığı verilere göre 2015 yılı içinde Birleşik Krallık bölgesinde sadece bir milyon kutulu PC oyunu satıldı. Kutulu PC oyunlarından elde edilen gelirde 21.3 milyon pound. Geçtiğimiz beş sene boyunca PC oyunculuğunun büyük oranda Steam tarafından domine edildiğini bilen oyuncular ve yapımcılar bu rakamları şaşkınlıkla karşılamayacaktır. 


DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.