Y

Teğmen
01 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
165 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
3 yıl
Şok Net - 70 TL sınırsız, taahhütsüz internet
< Resime gitmek için tıklayın >
https://kurumsal.sokmarket.com.tr/sok-net
Teknik bilgi sahibi değilim. Az önce markette gördüm, paylaşmak istedim.
Y
3 yıl
Aynı Bilgisayarda Aynı Anda 2 Farklı Microsoft Teams Hesabı Açma?
Merhabalar.
Malumunuz pandemi sürecinde üniversiteler uzaktan eğitimle devam ediyor. Ben de bir üniversitede hem lisans hem de yüksek lisans öğrencisiyim. Dersler Microsoft Teams üzerinden işleniyor ve benim sürekli 2 hesap arasında geçiş yapmam gerekiyor. Sorum başlıkta var zaten. Böyle bir şey mümkün müdür?
Teşekkür ederim.
Y
4 yıl
Anonim SMS - WhatsApp mesajı atma
Aynı ortamda bulunduğum bir arkadaşım zehir gibi kokuyor. Ufaktan belli etmeye çalıştık ama anlamadı ya da umursamadı. Bu arkadaşın telefonuna bir şekilde anonim olarak kokuyorsun diye mesaj atma şansım var mı?
Y
4 yıl
Akdeniz Üni. YDY Dil Kursu
Merhaba.
Akdeniz Üniversitesinde öğrenciyim. Geçtiğimiz dönemde yabancı dil kursu bakınırken Akdeniz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nun dil kursu olduğunu gördüm. İnternette ufak çaplı bir araştırma yaptım ama bu kursa hakkında herhangi bir bilgi bulamadım. Bunun için bu konuyu açma gereği duydum.
Öncelikle iki farklı kurs var. Biri genel ingilizce, diğeri YDS-YÖKDİL kursu. Ben genel ingilizce kursuna kaydolmak istemiştim ancak yeterli kayıt olmadığı için kursun açılmayacağını söylediler. Bu sebepten kendi rızamla YDS-YÖKDİL kursuna geçiş yaptım. Kurs öncesinde 9 Eylül 2019 tarihinde seviye tespit sınavı yapıldı. Bu sınava 20 kadar kişi girdi sanırsam. 11-12 Eylül tarihlerinde kesin kayıt işlemi yapıldı. 72 saatlik kurs, haftada 3 gün (pazartesi-çarşamba-cuma), günde 3 saat olmak üzere 2 ay planlanmış. Kurs ücreti üniversite öğrencilerine 1300 liraydı(1350 olmuş). Kurs 23 Eylül - 15 Kasım tarihlerini kapsıyor.
Kursa kayıt yaptıran 7-8 kişi vardı sanırsam. Ancak düzenli gelmeyenler de olunca ortalama 4-5 kişi dersler işlendi. Ancak şöyle bir sorun var ki yapılan seviye tespit sınavı tamamen boşuna yapılmıştı. Sınıftaki öğrenciler arasında ciddi seviye farkı vardı. Bu da haliyle sorun oldu benim için. Kendi ingilizce seviyem A2-B1 arasında iken hiç ingilizce bilmeyenlerle aynı sınıfta derse girdik. Haliyle be benim için ne de arkadaşlarım için verimli bir kurs oldu.
Derslerin işleyişinden de bahsedecek olursak; öncelikle face2face kitabıyla çok hızlı bir konu tekrarı yapıldı. Emin olmamakla beraber 4-5 hafta gibi bir sürede 2 tane kitabı bitirdik. Kitapları okul kütüphanesinden temin ettik. Sonrasında Suat Gürcan, Rıdvan Gürbüz'ün Passagework ve Kelime Canavarı kitaplarını kendimiz temin ettik. Bu kitaptan da parçaları okuyarak kursun geri kalanını tamamladık. Bu süreçte de sürekli okul kütüphanesinden okuma kitapları temin edip 10-15 kadar A1-A2 seviyesi kitap okuduk.
Genel olarak kurs beni tatmin etmedi ve tavsiye etmiyorum. Hocalara ve ya eğitim materyallerine herhangi bir eleştirim yok ancak katılımcının az olması - ciddi seviye farklarının olması- faydalı bir kurs olmasını engelledi.
Passagework ve Kelime Canavarı kitapları gerçekten güzel hazırlanmış kitaplar. Ancak iki kitap beraber alınmalı. Aynı hocaların bir de YDS Sınav Stratejileri diye bir kitabı var. Sınav için daha uygun olabilir diye düşünüyorum. Kitapların İREM YAYINCILIK ve MODADİL YAYINLARI arasında hiçbir fark yok. Sadece kapakları farklı.

Bu arada yine kurs arayışındayım. Antalya içi kurs tavsiyelerine açığım.
Y
4 yıl
Turkcell Uykusu Kaçanlar - 09.10.2019
Uykusu Kaçanlar Kulübü
22.00-02.00 saatleri arası turkcell.com.tr’deki indirimler uykusu kaçanlara çok iyi gelecek.
https://m.turkcell.com.tr/uykusu-kacanlar-kulubu?tag=donanimtr01-21&ie=UTF8&language=tr_TR

edit: Saat 22:00'de hazır olun. Uyku kaçıracak indirimler turkcell.com.tr'de. ipucu: 9 TL, 19 TL, 29 TL
Y
5 yıl
Kastamonu Kuzeykent Kampüsü - Konaklama
Merhabalar. Mart ayının ilk 10 günü bir seminer kapsamında Kastamonu Üniversitesi Kuzeykent Kampüsünde bulunacağım. Bu süre zarfında konaklama için uygun fiyatlı, güvenilir bir yer bakıyorum. Tavsiyeniz var mıdır? Teşekkürler.
Y
5 yıl
Egzoz Emisyon Ölçümü Olmaması Artık Ağır Kusur Değil
Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, 16 Ocak 2019 tarihi itibarıyla milyonlarca sürücüyü ilgilendiren önemli bir uygulamayı hayata geçirdi. Yapılan düzenlemeyle, eskiden "ağır kusur" olarak sürücünün karşısına çıkan egzoz emisyon ölçümleri, kusurlar tablosu güncellenerek artık hafif kusur kapsamına alındı.

TÜVTÜRK'ten alınan bilgiye göre, egzoz emisyon ölçümü yaptırmak isteyen vatandaşların bu hizmeti istasyonlardan 65 TL karşılığında alabileceği öğrenildi.

Ayrıca, önceki muayenelerde egzoz emisyon ölçümü olmadığından muayene tekrarına kalan sürücülerinde, yeni uygulamadan faydalanabileceği belirtildi.
Y
5 yıl
HP laptop yavaş wireless bağlantı sorunu
Arkadaşlar iyi akşamlar.
HP ab105nt dizüstü bilgisayarım var. 5-6 aydır wireless hızı aşırı yavaş (kullanılmayacak derecede). Kablo ile bağlantı kurduğumda sorun olmuyor. Format atmayı denedim ancak fayda etmedi. Çözüm öneriniz var mı? Harici wifi adaptör alsam fayda eder mi?
Teşekkürler, iyi akşamlar.
Y
6 yıl
Ankara\u0027da Nereden Ev Kiralanır?
Merhabalar.

Görev icabı 1 sene Ankara Gaziler Fizik Tedavi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapacağım. Arkadaşlarımla beraber 3 bekar erkek aynı evde kalmayı düşünüyoruz. Şahsi aracımız mevcut, ama yine de metroya yakın bir yer düşünüyoruz. 1000-1100 lira gibi bir bütçe ayırmayı düşünüyoruz. Evden çıkınca oturup kahve içecek bir yeri, yürüyecek bir parkı, sinema-tiyatro gibi imkanları olan bir yer arıyoruz.

Ankara'nın emlak piyasası ne alemdedir? Bu şartlar altında yaşanılacak en nezih, temiz semt neresidir?

Teşekkürler.
Y
7 yıl
hepsiburada toner kargo dahil 1 (bir) kuruş
sıcak fırsatlarda takılmaktan kafayı yiyeceğim, size de oluyor mu böyle yazıcı kullanmıyorum, toner lazım değil, siparişin iptal olacağı kesin gibi ama ürünü almamak için kendimi zor tutuyorum

http://www.hepsiburada.com/brother-mfc-1810r-toner-10-lu-ekonomik-paket-laserjet-yazici-uyumlu-retech-muadil-kartus-p-HBV000000KVX7
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.