R

Yüzbaşı
22 Şubat 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
64 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
geçen yıl
Aman bu YouTube kanalına dikkat edin!
Arkadaşlar az önce tesadüfen karşıma çıktı ve videoda güya adam karşı tarafın mesajlarını okumayı gösteriyor. Ama bu uyum ve video servisleri var ya hani yüksek ücret talep eden öyle bir site kurmuş şark kurnazı ve insanları dolandırmaya çalışıyor. Yani siteye telefon numaranızı yazıyorsunuz ve onay kodu geliyor. Onay kodunu girdikten sonra geçmiş olsun artık. Her ay ödeme yapmak zorunda kalacaksınız.

Site şu; hileza.com

Ayrıca kanaldaki yorumlara baktığınızda her şey on numara, süper gidiyor ve adamın anlattığı gerçekten işe yarıyormuş ]zlenimi uyanıyor çünkü adam bot hesaplarla kendine yorum yaptırıyor.

Ben görevimi yapıp YouTube'a şikayet ettim. Buradan da herkesi uyarıyorum. Aman siz siz olun bu tür şeylere dikkat edin ve mümkünse bu kanalı şikayet edin.

https://www.youtube.com/watch?v=I4FjmnySdyU&feature=youtu.be
R
2 yıl
HELAL OLSUN!! Susamam projesinin ilk Kütüphanesi kuruldu
20 müzisyenin bir araya gelerek imza attığı Susamam projesinin ilk kütüphanesi Ağrı'da kuruldu. Şanışer ve arkadaşları dün Ağrı'ya giderek bir okulda Susamam kütüphanesini açtılar. Ayrıca okul bahçesinde renkli anlar da yaşandı. İşte Susamam'ın ilk kütüphanesi.

Kaynak
https://www.webmgon.com/2019/11/sanser-ve-arkadaslar-susamam-projesinin.html?m=1


Bazı rapçiler birbirilerini yerken, bazıları ise işte böyle anlamlı yardımlarla gündeme geliyor. İyi ki varsın Şanışer ve arkadaşları!

< Resime gitmek için tıklayın >
R
2 yıl
SSli Detaylı Edit Geldi! Hepsiburada, 2. el ürünü sıfır diye satan firmayı platformdan çıkaracak!
****************************
ÖNEMLİ DÜZELTME:

Bugün saat 09.15 gibi Hepsiburada Telefon Kategori Sorumlusu Emir Bey, beni arayarak iade sürecinin başlatıldığını bildirdi. Ne yazık ki markaya zarar vermeye çalışan sahtekar firmalardan dolayı özür diledi ve bu tür firmaların 15 gün içerisinde Hepsiburada üzerinden satış yapamaz hale geleceğini ifade etti. Her şeyden önce ben Hepsiburada'ya Özellikle de Emir Bey'e çok teşekkür ediyorum. Keşke olay bu kadar büyümeseydi ancak zararın neresinden dönersek kardır diye düşünüyorum. Hepsiburada firmasına olan güvenim tekrar tazelenmiş oldu ve tabii bu süre zarfında yaşananlardan da ders çıkarıp Bundan böyle satıcısı Hepsiburada olmayan hiçbir ürünü almamaya karar verdim.

TEŞEKKÜR ETMEM GEREKENLER:


*İlk başta Donanım Haber Forum ailesine gerçekten ne kadar teşekkür etsem az. Zira beni Tüketici Hakem Heyetine gidip 6-7 ay bekletmekten kurtardınız. Açıkçası İtiraf etmeliyim ki bu konuyu açarken bu kadar ses getireceğini ve destek geleceğini beklemiyordum. Arkadaşlar sizden ricam benim gibi sorun yaşayan arkadaşlara bundan böyle destek verelim ve kısa sürede haklarını teslim edilmesine katkı sağlayalım. Tekrar teşekkürler. :)

* Tabii bu süreçte hep arkamda olan Lenovo'ya da teşekkür etmesem olmaz. Normalde ürün artık onların sorumluluğundan çıkmasına rağmen benim için telefonlara cevap vermeyen, beni sürekli uğraştıran KVK ile iletişime geçip geri dönüş yapmalarını sağladılar. Şu an Lenovo yeni telefonlarını Türkiye'ye getirmiyor. :( Umuyorum ki en kısa sürede gerçekten kullanıcıların gönlünde taht kuran telefonlarını tekrar Türkiye pazarına sokar. Ben ilk olarak Lenovo P1 ile firmaya merhaba demiştim. Ve O zamandan bu yana bizim evde neredeyse şu an 5 adet Lenovo telefon kullanılıyor. Üzülerek ifade etmeliyim ki Lenovo telefonları Türkiye'de olmadığı için geçen Mayıs ayında Xiaomi telefon almak zorunda kaldım. Lenovo'nun telefonları iyi ve firma da satış sonrası hizmeti ile gerçekten takdir topluyor. Neyse Lenovo'yu çok övdüm galiba. :)


* Hepsiburada'ya tekrar teşekkürler.


ÖNEMLİ UYARI:


Kesinlikle Erse Sanal Mağazacılık ve Teknoloji veya Elektroforever adı ile satış yapan herhangi bir satıcıya rastlarsanız ondan uzak durun. Ve hangi platformda alışveriş yaparsanız yapın aldığınız ürün için ilgili garanti sağlayan firma ile iletişime geçip kontrollerinizi sağlayın.

Yeni edlt: 20.09.2019
Gördüğüm kadarıyla Hepsiburada, Erse Sanal Mağazacılık şirketinin Hepsiburada üzerinde açmış olduğu Elektroforever mağazasını kapatmış.

Bu da insanları kandıran şirketin Google işletme profili:
https://www.google.com/search?q=erse+sanal+mağazacılık&oq=erse+sa&aqs=chrome.0.69i59l2j69i57j69i60l2.2241j0j4&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#lkt=LocalPoiReviews&trex=m_t:lcl_akp,rc_f:nav,rc_ludocids:11566119527807162504,rc_q:ERSE%2520SANAL%2520MA%25C4%259EAZACILIK,ru_q:ERSE%2520SANAL%2520MA%25C4%259EAZACILIK

Benim gibi şirketle sorun yaşayan arkadaşlar buradan şirkete olumsuz yönde puan verebilirler. Ben öyle yaptım.

****************************************

Arkadaşın ricası üzerine buraya link bırakıyorum. Bu da başka bir olay n11 üzerinden yaşanıyor...
https://forum.donanimhaber.com/18-eylul-n11-com-rezaleti-lutfen-yukari-tasiyalim--140040774-2#140060978


Bu konuyu öncelikle Hepsiburada üzerinden telefon alacaklar ve başka benzer ürünler alacaklar için açıyorum. Çünkü Hepsiburada sandığınız kadar güvenilir bir platform değil ve müşterinin de arkasında durmayan bir firma. Kesinlikle satın almış olduğunuz telefon veya benzeri ürünlerin garantisi devam ediyorsa garanti sağlayan firma ile görüşüp kontrollerinizi sağlayın. Aksi takdirde sonradan geç olabilir!

Şimdi Hepsiburada üzerinden nasıl dolandırıldığımı ve Hepsiburada'nın nasıl dolandırıcıya sahip çıktığını anlatıyorum

Şubat 2018 tarihinde 30241120 sipariş numarasıyla Lenovo K6 Note 32GB Altın renginde bir telefon sipariş ettim ve telefon "Türkiye garantili" olduğu parantez içinde yazılıydı ve aynı şekilde kutunun içerisinde "Lenovo Türkiye garantisi" görünüyordu. buraya kadar her şey güzel ve normal bir şekilde görünüyor. Ta ki ağustos ayında telefon artık kullanılamaz hale gelince servise gönderme kararı alana kadar... Ben Lenovo ile görüşüp nereye telefonu göndereceğimi öğrenip ilgili adresi yani KVK teknik servise telefonu yolladım. Bildiğiniz üzere KVK da rezil bir firma onun rezaletini anlatmaya gerek yok...

Her neyse yaklaşık 1 hafta sonra KVK bana bir mesaj atıp telefonu servis bedeli olarak 10 TL çıktığını ifade etti.
İşte o mesaj:

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu 10 TL ise kargo gönderim ücretiymiş. Ben de "nasıl olur da garantisi devam eden telefon için ücret alırlar" diye KVK ile görüştüm. Ve artık nasıl dolandırıldığımı öğrendim. Bu arada KVK telefonu tamir etmeden doğal olarak gönderdi. Çünkü telefon garanti dışı.

KVK'dan Beni arayan kişi telefonun Lenovo Türkiye garantisinin olmadığını ve cihazın "Dora Aş" adlı firmaya ait olduğunu söyledi.

Daha sonra Lenovo ve Motorola müşteri hizmetlerini aradığımda müşteri hizmetleri şu bilgileri paylaştı:
Hepsiburada üzerinden satın almış olduğum Lenovo k6 Note, 2017 yılında Lenovo Türkiye garantili olarak birine satılmış ve bu telefon satıldıktan sonra tam 4 kez servise gönderilmiş. Servis bunu tamir edemeyince Lenovo müşterinin parasını iade etmiş. Bu telefon ve diğer tamir edilemeyen telefonları Lenovo tarafından Dora A.Ş isimli firmaya ihale yoluyla satılıyor. Bu firma ise bu telefonları artık nasıl tamir ediyorsa tamir edip tekrar kendi garantisi ile satışa sunuyor. Hani ürünlerinin %100 orijinal olduğunu iddia eden Hepsiburada üzerinden aldığım ürün tam da böyle çıktı. Yani telefon hem ikinci el hem de Türkiye garantili değil...


Ben de hemen Hepsiburada müşteri hizmetlerini aradım ve talep oluşturdum. Bana ilk gelen cevap şu:

< Resime gitmek için tıklayın >

Ben kesinlikle ikinci el ve daha önce tamir görmüş olan bu telefonu kabul etmediğimi altını çizerek ifade ettiğim halde böyle bir yarım yamalak mesaj geldi. Daha sonra ikinci kez bu sefer gerizekalıya anlatır gibi talep oluşturup gönderdim. Ve işte Hepsiburada'nın satış sonrası müşteri ile ne kadar ilgilendiğini, ne kadar hizmet verdiğini gösteren son yanıt:

< Resime gitmek için tıklayın >

Ben bu yanıttan şunu anladım: Hepsiburada diyor ki beni ilgilendirmez git firmayla kendin uğraş Oysa kendileri aracılığı ile dolandırıldım. Bu arada telefonu Hepsiburada üzerinden bana ürünü satan ElektroForever yani ERSE SANAL MAĞAZACILIK VE TEKNOLOJİ ismindeki sahtekar firmayı aradım. Firma yetkilisi ürünün böyle bir ürün olduğunu kabul ediyor fakat dalga geçer gibi "biz de KVK'ya gönderiyoruz. Yani Türkiye garantili zaten telefon sadece anakartı değişmiş çizik falan yok ki." diyor.

Peki bundan sonra ne yapacağım? Ben Lenovo müşteri hizmetlerini arayarak daha önce diğer müşterinin servise kaç kez telefonu gönderdiğini ve servis raporlarını talep ettim. Bunlar gelince Tüketici Hakem Heyetime gideceğim.

Lütfen bu konuyu öne çıkarın ki Hepsiburada üzerinden alışveriş yapan herkes bu duruma karşı önlemin alsın.

Ben buradan Lenovo Türkiye'ye gerçekten teşekkür ediyorum. Müşteri hizmetleri zaten çok ilgililer ve ben yıllardır le
Lenovo'dan çok memnun olan biriyim.
R
2 yıl
(Ss'li) Ses ve mikrofon için yardım lütfen
Herkese merhabalar,

arkadaşım evinde mini bir stüdyo kurmaya çalışıyor ve aldığı mikrofon kayıt esnasında arka planda cızırtı yapıyor ve dip sesler mevcut. Ne yapabiliriz acaba ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

BM 800 mikrofonu mikserdeki +48 volt girişli mikrofon girişine taktım, sonrada stereo ses kablosunu miksertedeki L rec R kısmına taktıktan sonra bu kablonun diğer ucunu ses kartının mic line 1 girişine taktım, ses kartının USB girişini de bilgisayara taktım, ses ayarlarından ses kartını tanıttıktan ve ses efekti bölümünde gereken ayarları yaptıktan sonra Adobe audition ile kayıt almaya başladım ,bu dip ses buradan çıkmaktadır ,bunun sebebi ne olabilir

Aşağıda cihazın ilgili görselleri bulunuyor.

< Resime gitmek için tıklayın >.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
R
2 yıl
İyi bir ayakkabı tavsiye eder misiniz?
Merhaba arkadaşlar, dünden beri İyi bir ayakkabı arıyorum fakat bir şey bulamadım.

Bütçem en fazla 150 TL ve ayakkabı spor olacak yaz ve kış giyilebilecek bir şey olsun lütfen.
R
2 yıl
Sizce Jump markası nasıl?
Arkadaşlar ayakkabı markası Jump nasıl? Ben ayakkabı tasarımlarını beğendim ve fiyatlar da uygun... Ama marka hakkında bilgim yok. Sizce ürünler sağlam mı?

Beni Kinetix gibi yarı yolda bırakmayacak başka bir marka da olabilir
R
2 yıl
Alper Mestçi Siccin serisinin bitiriyor
Hasan Karacadağ kayıplara karışmışken Alper Mestçi ise Siccin serisini bitiriyor. Korku sinemasında doğru düzgün yönetmen de yok zaten bakalım ne olacak???

SERİNİN SON FİLMİ SİCCİN 6 BU HAFTA GÖSTERİMDE

< Resime gitmek için tıklayın >

Türkiye sinemasında korku denince akla gelen ilk yönetmenlerden biri olan Alper Mestçi'nin yeni filmi Siccin 6 bu hafta gösterime giriyor. İddialı oluşu ile dikkat çeken Siccin serisinin 6. filminin fragmanında dikkat çeken detay herkesi şaşırttı. 9 Ağustos'ta gösterime girecek olan Siccin 6 yine gerçek bir olaydan esinleniyor.


Dabbe filmlerinden sonra en çok izlenen Siccin serisi bu yıl altıncı filmi ile son buluyor. Geçtiğimiz sene ortaya çıkan haberlere göre yönetmen Alper Mestçi 2019'da Siccin serisinin son filmi ile izleyici karşısına çıkacaktı. Yaklaşık 3 hafta önce ortaya çıkan Siccin 6 fragmanında yer alan bilgi bu haberleri doğruladı. Buna göre 9 Ağustos Cuma günü korkuseverlerle buluşacak olan Siccin 6 serinin son filmi olacak. Başarılı yönetmen Mestçi, yeni korku filmleri ile sinemaseverlerin karşısına çıkacak mı? sorusu ise henüz cevap bulamadı
Videoyu izlemek için tıklayınız
Her yıl Ağustos ayında vizyona giren Siccin filmleri korku filmlerine ilginin az olmasına rağmen ve yaz mevsiminde seyirci ile buluşmasına karşın gösterime girdiği tarihlerde iyi bir gişe başarısı elde ediyor. Bu hafta seyirci karşısına çıkacak olan film için de beklenti yüksek. Öte yandan Alper Mestçi filmlerinde sıklıkla karşımıza çıkan Adnan Koç ve Merve Ateş bu filmde de boy gösteriyor. Bakalım bu cuma sinema seyircisinin karşısına çıkacak olan serinin son filmi umduğunu bulabilecek mi?Kaynak
R
2 yıl
Son Dakika İstanbul Seçimleri Yenileniyor!!
Evet az önce karar çıktı İstanbul Seçimleri Yenileniyor.

AKP'll Özel:
< Resime gitmek için tıklayın >

Seçimler 7 Temmuz pazar gerçekleşeceği iddia ediliyor.
R
2 yıl
Tüm operatörlerin 2019 hat fiyatları?
Arkadaşlar, ikinci bir hat almam lazım ve dolayısıyla Vodafone, Türk Telekom, Turkcell ve Bimcell 2019 hat fiyatlarını öğrenmeye çalışıyorum. Ama güncel sim kart ücretlerini nette bulamadım. Tek tek bayileri de gezme imkanım yok. Bayi olan ya da bilgili biri yardımcı olabilir mi? Tüm operatörlerin hat ücretlerini öğrenmeye çalışıyorum. Buna Pttcell, Teknosacell ve Pocell de dahil...

Edit: şöyle bir şey buldum:
2019 hat fiyatları
Bütün operatörler var ama ne kadar doğru bilinmez.

Not: konuyu yanlış yere açtıysam lütfen admin arkadaşlar ilgili yere taşısın.

Teşekkürler.
R
2 yıl
Ebay hesabıma giremiyorum
Merhaba,
1-2 saattir hesaba girmeye çalıştığımda geçersiz bilgi diyor. Şifre değiştirmek istersem bu sefer de mail adresi kayıtlı değil diyor. bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.