G

Teğmen
15 Şubat 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
G
3 yıl
2019 Yeni Toyota Corolla Hb (Amerika) RESİMLİ İNCELEME YAZISI İLE GÜNCELLENDİ
Kendi görüşüm salsa kasa hemşehrisinden (Honda cıvic) daha deli toplu daha yakışıklı olmuş. Vieeodaki dolu paketinde hayalet ekran var bize gelir mi meçhul ama gayet güzel gözüküyor. Benim en dikkatimi çeken arabanın arkası oldu difüzör arabanın çehresini değiştirmiş gibi. Valla tasarım özürlüsü bir firmadan bu kadar güzel bir tasarım beklemezdim. Güvenlik ekipmanları da es geçilmiş değil kör nokta uyarıcı gelmiş gözüküyor. İnşallah ( hayal ama) uygun bir fiyata ülkemize gelir.

İzlemek içinhttps://youtu.be/4bbllYTaQ_E

Toyota Corolla Hatchback, sınıfının en iyilerinden.
Toyota Corolla hakkında istediğinizi söyleyebilirsiniz ama bu kendisinin en çok satılan araç olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 50 başarılı yılın ve 44 milyon adet satışın ardından Corolla, F-150 ve Beetle gibi isimleri geride bırakarak listenin en tepesine adını yazdırmayı başardı. Fakat Toyota burada da duracağa benzemiyor. Yeni Corolla Hatchback, sedan türevinin tüm iyi yanlarını ve başarısını almayı hedefliyor. Güzel görünüşünün yanında segmentinin en iyi teknolojik donanımlarına sahip olan aracın sürüşü de epey keyifli.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >Otomobil oldukça kompoze. Bu durum Mazda3 ve Honda Civic hatchback gibi sportif rakiplerine endişelenmeleri için bir sebep veriyor.

Pazarlama kampanyalarındaki zorlamalara rağmen Corolla tabi ki bir hot hatchback değil. 2.0 litrelik motorundan 170 beygir gücü ve 204 Nm tork üretebilen aracın bu verileri kendisini Corolla iM'den 31 beygir gücü daha güçlü yaparken, Honda Civic hatchback gibi turboşarjlı rakiplerinden daha güçsüz kılıyor.(176 bg) Yine de araç oldukça seri, gücü anında tekerlere iletebiliyor ve motoru yüksek süratlerde oldukça verimli.

Bu hızlanma, isterseniz devir eşitleme teknolojisine sahip 7 ileri vitesli manuel şanzıman ile, isterseniz de Toyata'nın "Dynamic-Shift CVT" adını verdiği şanzıman seçeneği ile tekerlere iletiliyor. Açık konuşmam gerekirse ben CVT şanzımanı çok daha eğlenceli buldum. Özel CVT standart otomatik viteslerin aksine sabit bir birinci vites kullanıyor. Bu durum yerinizde beklerken bile aracın homurdanmasını sağlarken, uzun vadede motorun sağlamlığını ve verimliliğini arttırıyor. Ayrıca diğer CVT'li rakiplerine nazaran motor sıradanlığını ortadan kaldırıyor. Toyota mühendisleri gerçekten CVT'yi farklı bir seviyeye taşımış.

< Resime gitmek için tıklayın >

Motor ve şanzımanının yanında Toyota'nın yeni TNGA platformu ile donatılmış olan Corolla Hatchback, özellikle virajlarda sürüş keyfini tavana çıkarıyor. Eski iM'ye kıyasla daha düşük olan ağırlık merkezi aracı sadece atik yapmakla kalmamış bükülmezlik oranını da yüzde 60 seviyelerinde üste çıkarmış. Bu durum virajları daha keskin ve hızlı geçmenizi sağlarken gövdenin yatmasının da önüne geçiyor. Active Cornerin Assist özelliği yavaşça frenlere dokunarak savrulmanızı engelliyor. Hatta Normal modda bile (Sport modu da mevcut) sürüş olabildiğince hafif ve keskin. Dikkat etmeniz gereken tek şey öndeki fazla ağırlık.

< Resime gitmek için tıklayın >

Sport moda geçtiğiniz anda Corolla heyecan verici oluveriyor. Gaz pedalı daha tepkili hale gelip CVT şanzımanı sayesinde vitesi ideal devir seviyelerinde tutarken, F1 viteslere dokunmadan bile değişiklikleri daha agresif şekilde yapıyor. Direksiyon yanındaki vitesleri kullanmak isterseniz CVT, bir 10 ileri vitesli otomatik şanzıman gibi hareket ediyor ve aracı her hamlenizde daha da ileri fırlatıyor. Vites düşürdüğünüzde ise motoru yüksek devirlerde tutmayı başarıyor. Bu performans özellikleri aracı çok kompoze yaparken, Mazda3 ve Honda Civic gibi sportif rakiplerine de endişelenmeleri için bir sebep veriyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Aynı coşku aracın dışarısında da devam ediyor. Toyota Corolla Hatchback, özellikle Blue Flame rengi ile hatchback segmentindeki en iyi görünüşlü araçlardan biri. Blue Flame, Corolla'nın 3 farklı renk seçeneğine sahip paletinden sadece biri. Bir diğer seçenek olan Oxide Bronze rengi, aracın kalabalığa karışmasına yol açarken yakışıklı hatchback'in hala dikkatleri üzerine çekmesini sağlıyor. Otoparkta yaptığımız çekimde insanlar gelip aracın fotoğrafını da çekti. Bu da şık görünüşünün başka bir kanıtı olarak sayılabilir.

Önde büyük ve trepezoit şeklindeki ızgarası araca daha önce hiçbir Corolla'da görmediğimiz agresif bir görünüş sağlıyor. Standart J-Şekilli LED ön far takımı ve satin krom kaplama ızgara çerçevesi ön kısımdaki genel hatları öne çıkarmayı başarıyor. Arkadan baktığınızda ise aracın Corolla Hatchback olduğunu, hatta bir Toyota aracı olduğunu anlamak bile çok zor. Arka farları geniş arka kısmını daha da şık göstermek için tasarlanmış. Tavana monte kanadı opsiyonel olsa da XSE donanım seçeneğinde standart olarak bulunuyor. Bu seçenek ayrıca aracı daha sportif bir görünüme taşıyor. Öte yandan sahte krom egzoz uçları harika dizaynının en kötü yanı olmuş.

< Resime gitmek için tıklayın >

Toyota, Corolla'nın iç kabininin neler hissettirmesi gerektiğinin altını çizmişti. Mühendislerin "mükemmel sadelik" adını verdiği bu dizayn aracın içerisine yeni bir hava katıyor. Kokpit görünümlü stili ve minimalist yaklaşım birbirine uyum sağlarken kabinin her köşesinde konforu hissetmenizi sağlıyor. Klima kontrol düğmeleri bilgi-eğlence ekranının altında düzenli bir şekilde bulunuyor. Öte yandan direksiyonun üzerindeki düğmeler biraz karışık olsa da -ses ve radyo düğmeleri cruise control düğmelerine benziyor- kendisi hala modern compact araçların arasındaki en iyi kuruluma sahip araçlardan biri.

< Resime gitmek için tıklayın >

İki renkli deri spor koltukları sadece XSE donanım seçeneğinde mevcut iken bu görünüm Corolla'ya rakiplerinin arasından sıyrılıp özel bir araç olma şansı tanıyor. Standart olarak gelen deri direksiyon ve vites topuzu güzel bir detay oluştururken, kesinlikle ucuz bir malzeme gibi hissettirmiyorlar.

Tablet görünümlü 8 inçlik dokunmatik ekranı standart olarak sunulurken, zaten çekici olan kabinin içerisine daha da farklı bir hava katıyor. Bilgi-eğlence sistemi üreticinin Entune 3.0 yazılımına sahip. Ayırca ilk defa bir Toyota modelinde bulunan Apple CarPlay ve Alexa sesle kontrol özelliklerine de sahip. Android Auto ise mevcut değil zira Toyota bu sistemin kişisel bilgilerin korunma sorunlarından çekindiğini açıklamıştı. Qi wireless şarj tablası başka bir önemli unsur olurken 8 hoparlörlü JBL ses sistemi aracın içerisinde keyifli dakikalar geçirmenizi sağlıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Şık stili, etkileyici sürüş dinamikleri ve modern teknolojisi Toyota Corolla Hatchback'i segmentinin en öndeki araçlarından biri yapıyor.

Standart SE ya da daha dolu XSE donanım seçenekleri fark etmeksizin Toyota Corolla hatchback, Toyota Safety Sense sistemine sahip olarak geliyor. Bu sistemin güncellenmiş hali ve eski versiyonundaki şerit kontrol sistemi, otomatik fren, sarsılma uyarısı ve daha bir çok güvenlik yardımcısını bünyesinde bulundururken yeni özellikler de ekliyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Yeni sistemler, yaya ile bisiklet uyarı sistemini ve daha da geliştirilmiş şerit takip sistemini içeriyor. Şerit takip sistemi yeni bir kameraya ve daha geniş görüntüleme alanına sahip. Bu durum aracın kendisini, eski modellere nazaran daha rahat şeritte tutmasını sağlıyor. Aynı sistem sıkışık trafikte de kullanılabilirken gerektiğinde otomobili tamamen durdurabiliyor.

Şimdilik yakıt tüketimi ve fiyat seçenekleri gizemini koruyor. Fakat biz Corolla Hatchback'in bu iki kategoride de rekabetçi olacağına inanıyoruz. Corolla iM, 18.850 $'dan başlayan fiyatlarla satılırken, Mazda3 19.345$, Honda Civic Hatchback ise 20.050$ fiyat etiketine sahip.

< Resime gitmek için tıklayın >

Corolla Hatchback rakiplerinden daha pahalı bir fiyata sahip olsa bile bence kendisi bu ekstra fiyatın karşılığını veriyor. Şık stili, etkileyici sürüş dinamikleri ve modern teknolojisi Corolla Hatchback'i segmentinin en iyi araçlarından biri yapmayı başarıyor. Kendisi firmanın yıllar sonra ürettiği en gerçekçi sportif Corolla olurken bu ismi farklı yerlere taşıması için de önünde hiç bir engel bulunmuyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

ALINTIDIR
G
3 yıl
Artık TL den ayrılma vakti gelmiştir
Arkadaşlar dolar karşısında TL nin değeri kuş kadar olduğu hepimizin malumu...

Bende bu durum üzerine yeni bir bakış yerli ve milli bir görüş geliştirdim

Hazır yönetim sistemimiz değişmiş iken ecdad yadigarı para sistemine dönüşü de gerçekleştirmek pek zor olmayacağı kanısına vardım

Ve sayın kadir misiroglu hocamın derin ilmi ve tarihten feyz alan görüşlerinden faide alarak Ulu hakanimiz Abdulmecid yadigarı MECİDIYE adlı kağıt parasına ve MANGIR adlı madeni paraya dönüşün bizim tek çıkış yolu olabileceğini düşünmekteyim

Dolara karşı böyle yerli ve milli bir duruş ile Amerika'ya Osmanlı Şamarı yapıştırmış olacağız

Sizde benim gibi düşünüyorsanız bu yerli ve milli duruşa destek verecek iseniz önce bir beyin cerrahına sonra psikiyatra gorunmenizde faide olacağını düşünüyorum. Bunun nedeni fazla karbinhidrat ile beslenme kardeşim biraz protein al.


Selam ve dua ile
G
3 yıl
Çaydan sonra Fındıkta da Gürcüler çalışmaya başladı %33 DAHA UCUZA
Türk işçilerden daha iyi topluyor %33 daha az yevmiye alıyor. SGK yabancılara 90 günlük çalışma izni verince Karadeniz ucuz Gürcü işçi ile doldu...
Neyse su veren itfaiyenin hortumunu...


https://www.haberturk.com/canliyayin/525814
G
3 yıl
İstikrarın ilk adımı Ekmege %30 zam yolda
G
3 yıl
8 defa denetlendi 5inde DOMUZ ETİ ÇIKTI!!! SONUÇ: sadece İSMİNİ DEĞİŞTİRDİ!!!
http://m.haberturk.com/hileli-urun-nedeniyle-ceza-alan-firmalar-cezayi-odeyip-faaliyete-devam-ediyor-1900389


İŞTE O FİRMALARDAN SADECE BİRKAÇI

CEZA YEDİ TIKLIM TIKLIM

Hileli ürün ya da tağşiş nedeniyle 1 hafta önce bakanlığın sitesinden teşhir ettiği yerlerden biri İstanbul Haseki’de Millet Caddesi üzerinde yer alan bir börekçi. Ancak bakanlığın teşhirini sitede kaç kişinin denk düşüp görebildiği meçhul. Nitekim mekân kapatma cezası da almadığı için faaliyetini sürdürüp, her gün yine dolup taşıyor. Durumdan haberdar olan bazı vatandaşlar ise isyan ediyor: “Her gün önünden geçiyoruz, kimsenin teşhirden haberi yok, içerisi yine tıklım tıklım. Bakanlık hileli ürün kullanan firmaları yerinde teşhir etmeli, neden ceza aldığını ise kapısına astırmalı. Böylece hem vatandaş oraya habersiz gittiğinde durumu öğrenir, hem de bu firmalara en büyük yaptırım olur.”

Ataşehir’deki ‘Gaziantep Yörem Kebap’ da listeye ‘kanatlı hayvan eti’ nedeniyle girdi. Faaliyetine devam eden işyerinin önünde servis için duran 3 motosiklet dikkat çekti

8 KEZ DENETLENDİ, 5’İNDE DOMUZ ETİ ÇIKTI

Bakanlığın listesinde yer alan firmalardan biri de Tekirdağ Çorlu’da faaliyet gösteren En-Sel Gıda. Firmanın kuru köfte ve sebzeli pişmiş köfte numunelerinde domuz eti tespit edildi. İlk olarak 2017 Mart’ında yapılan denetimde domuz eti bulunan gıda firmasının bir yıl içinde toplam 8 kez denetlendiği, 5’inde köftelerde domuz eti tespit edildiği ortaya çıktı. Bunun yanı sıra 3 kez tarihi geçmiş ürün kullandığı belirlenen firmaya, ayrıca ürünlerini nereden aldığını belgeleyemediği için de toplam 50 bin liralık ceza kesildi.

SADECE TABELA DEĞİŞTİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü firma hakkında ‘İnsan sağlığını tehlikeye düşürmek’ten savcılığa suç duyurusunda bulundu. Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firmayla ilgili soruşturmayı sürdürdüğü belirtildi. Ceza ve soruşturmaya rağmen faaliyetlerini sürdüren firma, liste açıklandıktan sonra ismini ‘Atael Gıda’ olarak değiştirdi.

KAPATAMIYORUZ’

Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriya Sarıkoca’nın olayla ilgili sözleri, durumun vahametini net olarak ortaya koyuyor: “2017 yılının Mart ayında alınan 2 numunede domuz eti tespit edilmesi üzerine En-Sel Gıda Firması’na para cezası keserek savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Ürünleri bozuk çıkan, Türk Gıda kodeksine aykırı davranan işyerlerini takibe aldık. Bu yıl şubat ayındaki denetimde de yine köftesinde domuz eti çıktı. Fakat mevzuattaki boşluktan dolayı firmayı kapatamıyoruz. En önemli kısmı bu. Firmaya 3 kez de son kullanım tarihi geçmiş ürün kullanmaktan olmak üzere toplam 8 kez ceza yazdık. İzlenebilir kayıtları istiyoruz, ‘Bu ürünleri nereden alıyorsun ve nasıl getiriyorsun’ dediğimizde onu da belgeleyememiş. Bundan dolayı da ceza kesmişiz. Firmayı kapatma yetkimiz yok. Biz suç duyurusunda bulunuruz, gerisi yargının takdirine kalmıştır. Sadece hijyenik değilse kapatma yetkimiz var.”
G
7 yıl
N11 de artık Paypal ile alışveriş başladı
PayPal nedir?
PayPal kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan güvenli bir online ödeme yöntemidir. Sağladığı güvenilir hizmet ile uluslararası pazarda lider bir ödeme sistemidir.

PayPal ne işe yarar?
PayPal online ve mobil alışveriş yapmanın daha güvenli, hızlı ve kolay yöntemidir. Kullanıcılar, PayPal hesabı açtıklarında kart bilgilerini yalnızca bir kez girer. Sonrasında PayPal ile yaptıkları alışverişlerde kart bilgilerini girmeden PayPal'da kayıtlı e-posta adreslerini ve şifrelerini kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde ödemelerini gerçekleştirirler. PayPal kart bilgilerini kimseyle paylaşmaz.

PayPal kullanmak ücretli midir?
n11.com'da PayPal kullanmak ücretsizdir.

PayPal Hesabını Nasıl Açabilirim?
3 adımda Ücretsiz PayPal hesabınızı açabilirsiniz:

1.www.paypal.com adresinden "Hesap Açın" butonuna basın.
2. Formu doldurarak online alışverişlerinizde kullanacağınız e-posta adresinizi ve PayPal şifrenizi belirleyin.
3. Kartınızı ekleyerek hemen alışverişe başlayın.
Detaylı bilgi içinhttp://www.paypal.com.tr
n11.com'da PayPal ile nasıl ödeme yapabilirim?
Eğer PayPal üyeliğiniz bulunmuyorsa öncelikle üyelik işleminizi tamamlamanız ve ardından sırasıyla aşağıdakileri yapmanız yeterlidir.

Ödeme sayfasında PayPal seçeneğini işaretleyin.
Ödeme şekli seçildikten sonra PayPal sayfasına yönlendirileceksiniz.
Ödeme işlemi gerçekleştikten sonra otomatik olarak n11.com sayfasına yönlendirileceksiniz.
Hangi kartlarla PayPal'dan ödeme yapılabilir?
Visa, MasterCard, Maestro Banka Kartı veya PayPal Nakit Kart ile PayPal'dan faydalanabilirsiniz.

PayPal ile ilgili bilgi almak için kime ulaşabilirim?
PayPal Yardım sayfasında PayPal ile ilgili sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz. PayPal Müşteri Hizmetlerine, 444 77 01 no'lu telefon numarasından veya destek@paypal.com.tr posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Neden PayPal kullanmalıyım?
PayPal, 203 ülkede, Türk Lirası ve 25 farklı para biriminde ödeme yapmanın ve almanın daha güvenli yoludur.
PayPal ile yurt dışı kredi kartlarınızla güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.
PayPal kart bilgilerinizi kimseyle paylaşmaz. Yalnızca e-posta adresiniz ve şifrenizle güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Kredi kartı bilgilerinizi, PayPal'a bir kez girerek daha sonraki alışverişlerinizde tekrar paylaşmadan ödeme yapabilirsiniz.
PayPal Alıcı Koruması ile yurt içi ya da yurt dışı alışverişlerinizde aldığınız ürün size ulaşmaz veya tanıtımından farklı gelirse hiçbir ek ücret ödemeden paranızı geri alabilirsiniz
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.