T

Binbaşı
31 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
41 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
5 yıl
Disk Kullanımı %100
1,5 hafta kadar önce yeni laptop aldım. Bugüne kadar bilgisayar yağ gibi akıyordu. Bugün bilgisayarı yeniden açtığımda açarken kastı biraz, sonrasında da açalı hiç yoksa 20 dakika oldu ama hala daha disk kullanımı %100.

Bilgisayarda ssd var. Görev yöneticisinden takip ettiğimde yazılan ve okunan dosya kısmında uçuk rakamlar görmüyorum. Hatta yazma ve okuma hızının ikisinin de 5 kb/s'nin altına düştüğünü gördüğüm oldu ama bu olduğunda bile disk kullanımı %100dü. Windows 10 Pro kullanıyorum. Ne olabilir sebebi, tavsiyeleriniz nelerdir. Şimdiden teşekkür ederim.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

BAYA SONRA GELEN EDİT:

Bilgisayarı servise yolladım, SSD’si arızalıymış, SSD’yi garanti kapsamında değiştirip özür niteliğinde boş olan SSD portunu da yollayıp kargo dahil 1 hafta içinde geri yolladılar bilgisayarı. Lenovo servisi cidden takdirimi kazandı
T
6 yıl
İnternete Kablolu Bağlanmıyorum
Yaklaşık 1-1,5 hafta gibi bir süredir ara ara internetimde kopmalar oluyor. 2-3 saat gibi bir süreliğine ya tamamen kopuk oluyor ya da kısa süreliğine çok düşük hızda gelip yine gidiyor ve bu ne yaparsam yapayım değişmiyor düzelmiyor internet. Sonra durup dururken kendi kendine düzelip normal çalışmaya başlıyor bir anda.

Yurtta kalıyorum, oda arkadaşımın bilgisayarı hem kendi masasındaki hem benim masamdaki kablodan bağlanıp takır takır çalışırken benimki ikisinden de çalışmıyor. Ama bugün fark ettiğim bir nokta, telefondan hotspot açtığımda internete girebiliyorum, şuan da zaten hotspot internetiyle bilgisayardan atıyorum bu postu.

Neden kaynaklanıyor olabilir arkadaşlar var mı bir fikri olan ? İlginiz için şimdiden teşekkürler

Edit : Bu arada bende bağlanmıyor dediğim bağlı görüyor, sınırlı falan da değil bildiğin normal bağlanmış gözüküyor ama herhangi bir işlem yapmaya çalıştığımda internet bağlantısı yok diyor
T
7 yıl
Zaman Zaman Bilgisayar Takılıp Cızırtı Yapıyor
Herkese merhaba, son bir kaç haftadır bilgisayarımda daha önce hiç yaşamadığım bir problemle karşı karşıyayım. Zaman zaman anlık donmalar yaşanıyor bilgisayarda, görüntü falan donuyor ve mavi ekran yediğimde gelen cızırtı geliyor kulaklıktan. Ama bu tamamen anlık bir şey, sonra bilgisayar normale dönüyor. Sıklığı zaman geçtikçe artmaya başladı bu olayın ama sadece video izlerken ve oyun oynarken yaşıyorum, video ekranda açık olmasa, arkada çalıyor olsa bile yine aynı şekilde yaşanıyor. Videodaki kadar falan sık olmasa bile webwhatsapptan bildirim sesi gelirken ya da Realtek HD Audio Yöneticisinden ses testi yaparken de bunu yaşadığım oldu, muhtemelen sesle alakalı bir problem.

Sebebi ne olabilir arkadaşlar, aklıma gelmişken belirteyim bu arada bu problemi yaşamaya başlamadan önce bir ara Cs oynarken IRQL_not_less_or_equal deyip mavi ekran veriyordu ara ara, bu problemi yaşamaya başladığımdan beri mavi ekran yemiyorum.

Bilgisayarım Monster Abra A5, v kaç tam hatırlamıyorum açıkçası ama v5.1 diye kalmış aklımda. Windows 8.1 kullanıyorum işletim sistemi olarak. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden

Edit : Ha bu arada bu söylediğimden çok emin değilim ama son zamanlarda sanki daha çok ısınıyor gibi geliyor bana bilgisayar ama yine de abartılı bir ısınma yok
T
8 yıl
Karekok Lys Matematik Ne Zorlukta ?
Objektif bir sekilde yorumlayabilecek var mi arkadaslar, sinava gore zorlugu nasil ve sonraki testlere gectikce illa ku artiyordur zorlugu, ama bu cok buyuk bir artis mi vs. bilgilendirebilecek var mi ? Denge'nin bir denemesini cozmustum, sanki oradaki sorulara gore kolay gibi geldi karekoktekiler, denge mi cok zor, ben mi yanlis algilamisim yoksa karekok mu daha kolay
T
8 yıl
Geçen senede burada olan mezunlar baksın bir
Şuan isyan ediyor herkes yok ÖSYM şöyle yok böyle sınav çok zordu hede hödö falan diye. Her sene oluyordur bu muhabbetler o kesin ama bu seneki ne düzeyde, her sene bu derece isyan ediliyor mu, bu seneki daha mı şiddetli daha mı zayıf vs. Birde puan sizce düşer mi yükselir mi, mümkünse ama iki sene de yerleşmek için girenler cevap versin son soruma, bir okula yerleşmiş rahat girmekle stresle girmek bir değil çünkü
T
8 yıl
2011 Ygs Ne Zorlukta
2010 Ygs'nin cok kolay, gecen yilkinin cok zor oldugunu duydum ama 2011 Ygs hakkinda hicbisey duymadim, ne zorlukta bir sinav bu diger Ygslere kiyasla.

Ozellikle dil bilgisi icin bir yorum yapabilir misiniz, her sene 2011 Ygs zorlugunda mi oluyor
T
8 yıl
Zor Matematik Denemesi
Beyler piyasada bana sorulari kaliteli olan, onerebileceginiz zor hangi Matematik denemesi var ? Suan sure sikintisi yasiyorum ve zor sorulardan artiracagim sure 3-5 dakika olsa bile diger derslerden de biraz artirarak sure sikintisini hallederim, suan net konusunda sikintim olmasa da 70 dakika civari ayiriyorum Matematige, durum oyle olunca tabi Sosyalden 10 soru falan cozebiliyorum ancak
T
8 yıl
30 Levela Kadar Kaç Ip Birikiyor ?
Eğer daha önce deneyen varsa bir bilgi verebilir mi, Ip boost kullanarak, normal game oynayarak Xp boostlu veya Xp boostsuz çok farketmez 30 level olduğumda kaç Ip kazanılmış olur toplam ? İnternette bakındım biraz ama hep Xp için yapılmış yapılan muhabbetler, Ip ile ilgili pek bir şey bulamadım.
T
8 yıl
Bu Kıllardökümü o Kıllar dökümü mü
http://www.twitch.tv/agilewind

Bilmiyorum daha önce muhabbeti oldu mu çünkü belli ki uzun zamandır açıyor stream ama bayadır düzenli girmediğim için foruma kaçırmış olabilirim.
T
8 yıl
Ne Durumda Lig Düşülür
Lig düşmenin şartları nedir ? Bir kaç yerde MMR'ının tam 1 lig, yani 5 küme aşağı olması gerekiyor diye okudum, yani Plat 5'sen Gold 5 seviyesinde MMR'ın olacak ki Gold 1'e düşesin. Doğru mu bunlar lig düşen arkadaşlar bir bilgi verebilir mi ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.