A

Yarbay
01 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
64 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
A
8 yıl
Mac Pro Retina soğutucu yardım
Arkadaşlar merhaba,

Apple Macbook Pro Retina 15'' için soğutucu arıyorum. Geçen gün Vatan bilgisayarda Zalman NC3 / NC11 modellerine baktım ve cooler master'ın şu modelini bizzat denedim. (http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook%20Stand%20ve%20So%C4%9Futucular/cooler-master-r9-nbc-inev-gp-notepal-infinite-evo--12---17-notebook-sogutucu-%283-port-usb%29/productdetails.aspx?I_ID=56734 )

Ancak bana yeterli gelmedi, fiyatları 100-150 tl civarı olsa da beklediğim gibi çıkmadı denediklerim.

Önceleri Almanya'dayken aldıgım pervane (http://tesco.scene7.com/is/image/tesco/489-1564_PI_1000018MN?wid=170&hei=170&$Offers$ ) ile soğutuyordum, mac'in altını da açıkta bırakıyordum, iş görüyordu. Ancak bozuldu

Alet quad-core 2.7 GHz, 16 GB Ram olan modelden piyasadaki en üst model sanırım. Daha oyun yükleyip deneme fırsatım olmadı, fakat video encoding yaptığım için tüm gücünü kullanıyor haliyle. Kendi fanı aktif olduğu halde baya ısınıyor. Ama kapanmadı, çok da zorlamıyorum, soğumasını bekliyorum.


Önerileriniz nelerdir, nasıl birşey kullanmalıyım? Mac kullananlar bilir, klavyenin üstündeki şerit ısınıyor, yani bölgesel bir soğutma daha faydalı olur. Isı başka bölgelere fazla yayılmıyor çünkü.

Şimdiden teşekkürler
A
10 yıl
Bu araç mermiden daha hızlı gidiyor!
Önceden açıldıysa kusura bakmayın..

< Resime gitmek için tıklayın >

Bütün spor arabaları unutun. Bu araç saatte tam 1600 kilometre hıza çıkabiliyor. Bir başka deyişle silah namlusundan fırlayan bir kurşundan daha hızlı!

12.8 metre uzunluğa, 2.8 metre yüksekliğe ve tam kapasite yüklendiğinde ağırlığı 6.5 tona yaklaşan bu araç ölçü olarak tüy siklet sınıfında yer almak için fazla ağır ve büyük. 900 mm çapındaki tekerleklerin her biri 100 kilogramlık ağırlığa sahip ve maksimum hızda yol alırken saniyede tam 167 kez dönüyorlar.

Peki ya Bloodhound SSC saatte 1600 kilometre hıza ulaşmayı nasıl başarıyor? Öncelikle araçta maksimum hız değeri sağlamak için rokete ve bununla beraber EJ200 jet motoruna yer verilmiş. Bu iki devasa motor toplamda 133.000 beygir gibi hayal etmesi dahi güç olan bir değer ortaya çıkartıyor.

Asıl bomba şimdi geliyor; bu araçta ayrıca Cosworth F1 motoru bulunuyor. Bu motor saniyede 50 kilogramlık yakıtı pompalamak üzere kullanılmakta! Yani yakıt
pompası yerine araçta F1 motoruna yer verilmiş, kulağa inanılmaz geliyor değil mi?

Aracın 1600 km/s hız değerini görmesi için 40 saniyelik bir zaman dilimine ihtiyaç duyuluyor. Bu aşamada araç tam 1.5 tonluk yakıt tüketmiş oluyor.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız
A
10 yıl
FM 2012 Online Turnuva
Merhabalar,

Aranızda oyunda sıkça vakit geçirenler varsa online turnuva yapalım. Takım kısıtlaması olmayacak, adil bir turnuva sistemi düşünüyorum. Katılacaklar konuya mesaj atarlarsa sevinirim, tabi donanımhaber ve facebook/msn/hamachi de aktif olacak arkadaşların katılımını bekliyorum. Aksi taktirde maçların aksaması kaçınılmaz oluyor.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oyunu, online olarak hamachi adlı program aracılığıyla oynayacağız. Programı indirdikten sonra, şimdilik deneme amaçlı açtığım ağa katılabilirsiniz.

Ağ Adı: FMDH
Şifre: fmdh

Deneme amaçlı online oyunlarda sorun yaşayıp yaşamadığınızı ve oyun hızını test etme imkanı bulabiliriz böylece.
A
11 yıl
Fikstür sorunu
Merhabalar,

Editörden 2010-2011 sezonu için bir ligin fikstürünü değiştirebiliyoruz, use specified fixture diye seçenek var. Peki bunun gelecek sezonlar için de aynı şekilde uygulanması için ne yapmak gerekir? 1 sezon geçtikten sonra fikstürü kafasına göre atıyor oyun.. Yardımcı olacak varsa sevinirim.
A
12 yıl
'EN ADİL - EN GERÇEKÇİ' FM TURNUVASI! TÜM FM OYNAYANLAR İÇERİ!!
Yazdıklarım epey uzun oldu kusura bakmayın, isteyen sadece italik-kırmızı yazılı kısımları okuyup turnuva hakkında bilgi sahibi olabilir.


Football Manager forumunu takip edenler bilir, FM 2010 Online Dünya Kupası turnuvasında sona yaklaşıldı 1-2 maç sonra turnuva noktalanacak. Bu noktadan sonra yeni bir konsept ile başka çeşit bir turnuva başlatma gereği duydum.

Online Dünya Kupası, takım bazlı bir organizasyondu. Eksikleri; başta kura ile 4er takım dağıtmamıza rağmen kimilerine güçlü kimilerine güçsüz takımlar gitti ve nispeten şikayetlere neden oldu. İlerki turlarda da taktiğe fazla zaman harcamamış güçlü takımı yöneten kişi, karşısında her ne kadar iyi taktikle hazırlanmış zayıf veya orta düzey takım bulsa da rahatça geçebiliyordu. İşte bu noktada bu durumu ortadan kaldırmak için yeni konsepti oluşturmaya karar verdim.

>>> KULLANICI BAZLI TURNUVA <<<

Bu turnuvanın başlıca amacı, bu oyunu gerçekten iyi oynayanları daha belirgin bir şekilde ortaya çıkarmaktır. Tabi bu hususta eğlenmek de başlıca unsurlardan biri.

Turnuvanın konseptine gelince... Herkes kaydolurken 1 asil ve 1 yedek takım seçecek, oyunda mevcut olan takımlardan. (bundan kastım normal kariyerde alınabilen her türlü takım - ülke kıta lig gözetmeksizin) Bu sefer ülke takımları yerine klup takımlarını tercih ettim, çünkü ülke takımlarında çok sayıda sakatlık oluyordu ve kadro seçiminin 5-6 gün öncesinden yapılması nedeniyle epey bir ön bekleme süresi oluşuyordu ve zaman kaybına neden oluyordu.

Klup takımlarının bir diğer avantajı, oyunu kurduğumuz günden bir sonraki güne direk hazırlık maçı şeklinde maçları oynayabilecek olmamız.

Şimdi sıra turnuvanın konseptini açıklamaya geldi:

Dediğim gibi seçtiğimiz asil ve yedek takımlar aracılığıyla birbirimizle maçlar oynayacağız. Burada önemli olan seçtiğimiz takımın galip gelmesi değil, veya şöyle diyelim sadece bizim seçtiğimiz takımın galip gelmesi yeterli değil!

Örneğin X kullanıcısı ile Y kullanıcı karşılaşacak. X'in takımları R.Madrid ve Barcelona olsun. Y'nin takımları Sivasspor ve Bursaspor olsun.
X ile Y maç yaparken, tek oyun kurup çift maç yapacaklar. Önce X seçtiği takımı , Y de kendi seçtiği takımı yönetecek. Yani R.Madrid (X) - Sivasspor (Y) maçı oynanacak. Sonrasında da aynen rövanş misali takımları değişecekler. Yani R.Madrid'i Y , Sivasspor'u X yönetecek.


Neden böyle bir sistemi seçtiğimi bir kaç hususta açıklayayım:

- Öncelikle herkes genellikle kendi seçtiği takımla ilgilenir, ona hazırlanır, ona odaklanır. Rakibi çok fazla inceleyen online menajer sayısı pek fazla değildir. Bu turnuvada rakip takımı tanımadan rakibinize üstünlük kurmanız zorlaşacak. Yani rövanş maçında rakip takımın seçtiği takımı yönetirken bir yandan kendi seçtiğiniz takımı nasıl durduracağını, diğer yandan kendi seçtiğiniz takımın eksiklerinden yararlanıp karşı takımı kullanarak nasıl gol arayacağınızı kurguluyor olacaksınız.

- Biraz başımızı ağrıtabilecek bir husus oluşabileceğinden deplasman golü uygulaması geçerli olmayacak. Neden mi? Eşleşmede R.Madrid mi Sivasspor mu ev sahibi olacak, bunu nasıl belirleyeceğiz? İşte bu noktada 2 takımdan biri rastgele ev sahibi olmak durumunda. (Her 2 maçta da ev sahibi aynı takım olacak!) X, seçtiği takımın deplasmana düşmesi nedeniyle belki şikayetçi olacak ve olası bir deplasman golü kuralıyla elenebilecek. İşte bu durumu engellemek için karşılıklı galibiyetlerde veya beraberliklerde averajlar da eşitse , seri hiç oynanmamış gibi tekrar edilecek.

- Averaj uygulaması olacak. O yüzden ilk maçta 1-0 veya 3-0 yenilmek çok fark yaratacak. İlk maçında yenilmiş olan kullanıcı, takımları değişince rövanş maçını kazanıp (averajı üstün olduğunu varsayarsak) serinin galibi olabilecek.

Genel hatlarıyla böyle bir uygulama düşünüyorum. Eksiklikler olabilir, ama genel konsept olarak bu şekilde. Belirtmek istediğiniz görüş, şikayet vs. iletilerinizi konuya yazabilirsiniz.

Yedek takımlar neden seçildi diyebilirsiniz? Eğer 2 kullanıcının asil takımları aynıysa, direk yedek takımları karşılaşacak (asil takımlarla maç yapılmayacak o eşleşme için)
Eğer asil ve yedek takımların ikisi de birbiriyle aynıysa zaten problem olmayacak , rövanşlı maçlar oynanacak direk.


Bu turnuvanın yapılmış olan diğer turnuvalardan farklı tutulmasını bekliyorum; çünkü bu, şans faktörünü ve adil olmayan takım seçimlerini minimuma indirmek amaçlı bir turnuva olacak. Böylece gerçekten kendine güvenen kariyerinde başarılı olan her FM oynayanının katılımını bekliyorum. Kayıtlar için 2 takımı yazmanız yeterli
A
12 yıl
FM 2010 Online Dünya Kupası! (Final)
DÜNYA KUPASI GRUP MAÇLARI PUAN TABLOSU VE GRUP FİKSTÜRÜ:

#Oyunda Japon milli takımı alınamadığı için yerine Mısır dahil oldu.

#2.tur maçları grup birincileri ile grup ikincileri eşleşecek şekilde kurayla gerçekleşecektir. Bu sayede aynı oyuncunun 2 takımının karşı karşıya gelmesini engellemiş olacağız.


#taichi'nin takımları turnuvadan hükmen elenmiştir. Onun yerine gerekli düzenlemeler yapıldı.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
A
12 yıl
database sorusu
Arkadaşlar oyunda yıllar ilerledikçe malum regenler çıkıyor. Peki farklı ülkelere ait olan bu regenlerin özelliklerinin dağılımının belirlendiği bir dosya falan var mı?
Yani demek istediğim Brezilyalı regenin tekniğinin, İtalyan regenin fiziğinin vs. yüksek çıkması data editör veya başka bir dosyadan ayarlanabiliyor mu?
Yoksa sadece ülkenin reputation puanı yüksek olunca rasgele yüksek özellikler mi atıyor oyun kendiliğinden?

Bunu merak ettim çünkü 2020 li yıllarda bazı ülkeler acayip gelişme kaydediyorlar ve belli özellikleri ön planda oluyor (veya bana öyle geldi)
A
12 yıl
Antalyaspor kariyer | genç yetenekler
Kadromda 5-6 tane baya iyi genç oyuncu var. Bunları sizce hangi yönlerde geliştirirsem (hem antreman programı olarak hem de 'preferred moves' olarak) daha faydalı olurlar?

Ve de menajer profil özelliklerindeki olaylara yaklaşım (hands on approach) nasıl artar yahu? Diğerleri artarken o düşüyor, sanırım her oyunda böyle oluyor çok dikkat etmedim gerçi

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
A
12 yıl
Göztepe sanayi sitesi yol tarifi
Göztepe sanayi sitesine nasıl giderim? 1.köprüden geçtikten sonra hangi yolları izlemeliyiz açıkça yazarsanız sevinirim.
A
12 yıl
impreza - lpg taktırmak
Impreza 1.5AWD modeline lpg taktırmak hakkında bilgi almak istiyorum. Örneğin 100 lira ile kaç km götürür lpg taktırırsam (istanbulda)
LPG taktırma işlemi kaça mal olur? Güvenirliği açısından endişeler oluşabilir mi? Ve de en önemlisi değer mi?
Araç benzinli haliyle şehiriçi 9 litre civarı yakmaktadır.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.