L

Binbaşı
24 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
148 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
L
3 yıl
Superonline altyapısı sorun mu var?
Superonline altyapısında sanırım sorun var internet hızı 18 mbps olarak çıkıyor hem sol hem Vodafone
100 mbps kullanıcısıyım
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
L
4 yıl
Bu böcek nedir?
Arkadaşlar bu böceğin adı nedir?

< Resime gitmek için tıklayın >
L
4 yıl
Vodafone Bahçeşehir Düştü
An itibariyle 100 mbps hızımız şekil A’daki gibidir.Keşke kablonet bağlatsaydın en azından bu saate 24 veririm diyor firma.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
L
4 yıl
Farklı sunucuların farklı hızlar vermesi
Başlıkta belirttiğim gibi farklı sunucular hangi gün hangi saat test yaparsam yapayım aynı hızı veriyor ve bunlardan sadece ikisi 90 verebiliyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
L
5 yıl
Xbox One X termal macun,pad,depolama alanı değişimi
Cihazın termal macun,padi değiştirip içindeki hddyi 860 evo 1 tb ile muhtemelen hafta sonu değiştirceğim.Amatörce sıcaklık ve desibel ölçümü yapacağım.Bunun dışında yükleme ve açılış süresi karşılaştırması koyacağım.Merak ettiğiniz,istediğiniz bir başka ölçüm var mıdır?
Düzenleme1:Termal macunu thermalright tfx ile padleri ise yine aynı markanın 2mmlik padi ile psu ise yine aynı markanın macunu işe değiştirdim güney köprüsündeki padde yine 2mm lik pad ile değiştirdim işlemcinin sağındakiler mosfet sanırım onlarda yine 2mm pad ile değişti ancak onları bir de sağında bir şeyler var onlar için 2mm kalın geliyor 0.5 yada 1 mm lazım orası için muhtemelen 1mm gerekli ihtiyacı olan ona göre alsın.Şimdi oyunlar iniyor ölçüm yapmadım ve öncesinde aldığım ölçümler şu şekilde;
Cihazın açılış süresi:55 saniye
Kasanın üstünde ki en yüksek sıcaklık:37.4
Tahliye kısmında ki en yüksek sıcaklık:77.2
Fan sesi:Ortalama 40.1db(A) en yüksek 47.4db(A)
Assassin's Creed Odyssey açılış süresi:Usb bağlatılı 860 evo 500gb:41 saniye
Düzenleme2:
Cihaz açılış süresi:42 saniye
Kasanın üstünde ki en yüksek sıcaklık:33.9
Tahliye kısmında ki en yüksek sıcaklık:71.3
Fan sesi:Ortalama 41.6db(A) en yüksek 45.7db(A)
Assassin's Creed Odyssey açılış süresi:Usb bağlantısı 860evo 500gb 48.4 saniye dahili 1 tb 860 evo 42.8 saniye(Save dosyası değiştiği için tekrardan usbden de aynı save dosyasını açtım süre 48.4 olarak gerçekleşti.)
Desibel ölçümü ilk ölçümde bfv conquest modundaydı ikincide ise frontline modu frontlineda daha küçük çaplı bir muhabere var ve grafikler daha üst seviyede sanırım bundan fan sesi daha fazla asas da ortlama 38.8 db en yüksek 43.8 db oldu.Ayrıca conquest modunda yine deneyeceğim ölçümleri.
Düzenleme3:Esoda özellikle bir karakterimi oyunun kasan noktasında bırakmıştım arada fark olacak mı diye ve o kasan noktada ciddi bir düşüş oluyordu 15 fps’ye kadar düşüyordu,değişim oldu ancak 20 fps’ye kadar çıktımıştır.Hissedilir bir değişim oldu ama öyle zahmete değen bir artış oluşmadı.Menü geçişi başta cihazı kurduğumda aynıydı ancak sonradan hızlandı sanırım ssd içinde dosyalar ilk başta tam olarak oluşturulmadı diye düşünüyorum.Bunun dışında diğer bir fark bfv 4 saat kadar oynayınca bir yerden sonra oyunda bir anda fps düşüşü oluyordu ama bir anlık yani ve bu düşüşü ise normal kullanımda hiç algılamamıştım hatta,vay anasını demek bir yerden sonra donuyormuşsun demiştim.Bu 4-5 saat oynamadan sonra donmayıda yaşamadım,etkisi ancak bu kadar oldu kısacası.
Konunun özeti olarak bu yaptıklarımı cihazın performansını artırmak için yapmak istiyorsanız size pek bir etkisini olmayacağını hatta uğraşınıza değmeyeceğini belirtirim ancak bu işlemler hoşunuza gidiyorsa benim gibi keyif alıyorsanız yapabilirsiniz ve elbette cihazın ömrünü artıracağı görüşündeyim nitekim ortada kurumuş ve hatta yanıp siyahlaşan bir plaka var.
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
L
5 yıl
Araç Farlarının Bizi Kör Etmesi
Yolda gidiyorum arkadan bir araba geliyor ışığı öyle vuruyor ki gözüme,etraf kararıyor görüşüm kısıtlanıyor.İnsanlar nasıl farkına varmıyor farlarının fazla lümenli olduğunu?Herkes çin malı yüksek lümenli led ampül takmış arabasına.Hiç demiyorlar mı bu far çok güzel aydınlattı önümü bu kadar olmaması lazım fazla ışık çıkıyor diye?Biliyorum aranızda vardır kullanan.Lütfen normal standartlarda ampüller kullanın.Ampülleriniz yüzünden ben görmüyorum önümü haliyle sende tehlikedesin cahil olma.
Bu arada o ampüllerden bende satın aldım hem normal far için hem sisler için akşam üstü arabaya taktım ampülleri farı bir açtım sokak panayır alanına döndü saniyesine çıkardım hemen sisleri takmadım bile halen kutusunda duruyor.Lütfen öne çıkaralım şu ampüllerini kullananlarsa görsün konuyu ve değiştirsinler ampüllerini.
L
5 yıl
Akşamları hız düşmesi problemi yaşayan varmı?
Sol altyapısı üzerinden Vodafone kullanıyorum akşamları hız 3-5 mbps oluyor jitter 60 ms ne video izlenebiliyor ne oyun oynanabiliyor.Sol fiberde bu durum var mı?Abone olmayı düşünüyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >
L
5 yıl
Jittere bak çay demle
< Resime gitmek için tıklayın >
Bfv oynuyordum baktım network 30 ms diyor dedim yine serverden kaynaklanıyor olmasın kontrol ettim.30ms jitter yiyeceksek lazım değil 500 mbpslar 1000 mbpslar.

< Resime gitmek için tıklayın >
L
5 yıl
Çift mesaj gönderme
Vodafone mobil hat üzerinden mesaj yazdım şuan iki konuya ikisinde de mesajları çiftledi.


Cihaz: iPhone10,6 (12.4.1)
Sürüm: 1.5.0 (710)
L
5 yıl
Elder Scroll Online
Eu’da oynuyorum.Ancak oyun içi Türk oyuncu sayısı az.PvP PvE aradaş grubu oluşturmak istiyorum.Yeni arkadaşlarda ekleyebilirler mümkün olduğunca destek verebilirim.Son seviyedeyim üretici karakterimde mevcut.Xbox id:NIGHTSHADOWTR
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.