F

Yüzbaşı
12 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
765 (Bu ay: 50)
Gönderiler Hakkında
F
3 hafta
Crucial Ballistix 16gb (2x8gb) 3600mhz XMP Sorunu
Selamlar arkadaşlar.
I7 11700K işlemci ve MPG Z590 GAMING FORCE anakart ile beraber başlıkta ismini verdiğim ramleri 3 gün kadar önce sıfır olarak satın aldım. bios'tan XMP'i aktif ettiğimde bilgisayar açılmıyor memory overclock failed hatası veriyor. manuel olarak 1.35v de en fazla 3466Mhz'e çıkıyor sonrasını kabul etmiyor. CL değerlerini deneme amaçlı 1'er puan düşürerek 15 17 17 34 yaptım sorunsuz şekilde çalışıyor.
3600Mhz, 11. nesil işlemci ve z590 anakart için hiçte yüksek bi değer değil.

işlemcimi takoz çıktı diye düşünce sardı beni ama işlemcinin biosta varsayılan voltaj değeri 1.4v iken ben bunu 1.330'a kadar düşürdüm ve o kadar teste sokmama rağmen hiçbir mavi ekran vs hata vermedi hatta daha da düşürebilirim gibi görünüyor. benchmark'ta da cpu aynı puanı veriyor

hiç anlayamadım bu işi..
F
3 hafta
SILINEBILIR
YANLIŞ YERE AÇMIŞIM..
F
6 ay
SİLİNEBİLİR
SİLİNEBİLİR
F
6 ay
silinebilir
silinebilir
F
11 ay
ASUS DSL - N16 Repeater olarak kullanılabilir mi ?
ev değişikliği sonrası fiber'e geçmiş bulundum fakat evin bazı bölgelerinde internet neredeyse hiç çekmiyor, turk telekomun modeminden kaynaklı bir durum sanırım. önceki modemi'mi repeater olarak kullanma yolu var mıdır ?
F
11 ay
İntel xtu voltaj ayarı kapalı
İ5 9300h lu laptop kullanıyorum, sıcaklık yüksek olmasından ve batarya kullanım süresinin bi tık artmasından dolayı laptopta hep voltajı ne kadarını kabul ederse düşürürüm. Önceki laptopumda i5 6200u vardı ondan öncekinde i7 4700mq vardı ve voltajı düşürebiliyordum ama 9300h yi düşüremiyorum voltaj ayarları kapalı görünüyor nedenini bulamadım ama laptopun buna ihtiyacı var işlemci çok ısınıyor oyunda..
Laptop lenovo L340
F
12 ay
Corsair H110i soğutma sıvısı ekleme
EDİT: şuan bundan eminim ki soğutucu sıvı eksiltmiş. radyatörün pozisyonunu elle değiştirince bazı durumlarda devir daim yapamıyor ve corsair'in uygulamasından bakınca pompa hızı 6000 devirlere kadar çıkıyor ve devir daim yapamıyor. radyatörün yönünü aşağı yukarı oynatınca bi anda su akışı sağlanıyor devir 3000'lere düşüyor ve işlemci sıcaklığı bi anda düşüyor. radyatörü yerine montajlayınca gene bi kaç gün içinde gene sıvı akışını sağlayamayacak duruma geliyor.

http://www.itopya.com/thermaltake-tt-premium-4lu-paket-mavi-sogutma-sivisi//

linkteki ürünü alıp radyatörün sıvısını değiştirmeyi düşünüyorum ama ne kadar miktar sıvı eklemem gerek bilemiyorum


Merhaba herkese. Son bir kaç aydır soğutma konusunda kötüleşmişti. Atıyorum işlemci önceden 50 derecelerde gezerken 60 lara gelmeye başladı. Son bir kaç gündür ise nerdeyse hiç soğutamıyor işlemciyi.
İlk olarak aklıma pompa arızası geldi ama pompası düzgün çalışıyor gibi görünüyor 3050 rpm civarında çalışıyor, olması gereken değerde.
Hortumları kontrol ettim. Hortumlardan bitanesi ısınırken diğeri hiç ısınmıyor yani devir daim olmuyor gibi. Pompa düzgün çalışırken devir daim olmamasına anlam veremedim ben. Tıkanmış gibi sanki radyatör de ısınmıyor. Ama bu nasıl mümkün bilemiyorum, sonuçta kapalı sistem.
Bu konuda herhangi bir fikri olan?
F
geçen yıl
delid sonrası metal plakayı yapıştırma
merhaba arkadaslar.
delid'li 3770k kullanıyorum, sıvı metalini yenilemeye karar verdim. thermal grizzy'den siparis verdim bir kaç gün içinde ulaşacak.
sıvı metali yenilediktek sonra metal plakasını yapıştırmak istiyorum, genelde neyle yapılıyor bu yapıştırma işlemi ?
F
2 yıl
Dizide aranan sayıya en yakın ilk 3 sayıyı bulma.
selamlar.
diziyi sıraladıktan sonra istenilen sayıyı dizide arattıktan sonra o sayıdan bir önceki ve bir sonraki sayıyı yazdırarak yaptım fakat herzaman doğru çalışmıyor.
mesela aranan sayı dizide 1. sırada ise bi önceki sayıyı yazdıramaz çünkü orada bir sayı yok. bu durumu koşul ekleyerek giderdim fakat yamalı pantalon gibi oldu hoşuma gitti.
çözemediğim durum ise, dizide aranan sayıdan birden fazla var ise program kullanılamaz hale geliyor. örn, aranan sayı 1088, dizide iki tane 1088 var ise anlansız sonuçlar yazıyor konsola.

bu mantıkla olmayacak belliki başka nasıl yapabileceğim hakkında fikir gerekiyor..
F
2 yıl
lenovo onekey recovery
selam forumdaşlar. laptop'umdaki orjinal hdd'yi ssd ile değiştiricem. onekey'e kayıtlı olan recovery dosyasının yedeğini alıp takacağım ssd'ye kurmayı planlıyorum. böylece orjinal windows durmaya devam edicek fakat nasıl yapacağımı bulamadım.
windows üzerinde onekey uygulamasını açınca oradan yedekleme yapmaya izin veriyor fakat ben orjinal yedek dosyalarıyla yapmayı istiyorum.
şimdiden teşekkürler yardım için.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.