M

Yarbay
14 Kasım 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
103 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
M
geçen ay
Aracı kilitleyince sinyal efekti yapmak
Arkadaşlar merhaba 2015 polo aracım var. Kilitleyince sinyal lambaları bi 5-6 saniye açık kalsın istiyorum. Kilitlendiğinden emin olamıyorum çoğu zaman dönüp tekrar kitliyorum. Bu işlemi nerede yaptırabiliriz bilgisi olan var mı ?
M
2 ay
Vw polo çakmak çalışıyor ama elektrik gelmiyor
Arkadaşlar merhaba 2015 model aracımın çakmaklık ışığı yanıyor, çakmak da atıyor ve ısınıyor fakat hiçbir şekilde şarj cihazları çalışmıyor 3 adet denedim. Temassızlık olsa çakmak atar mı ? Teşekkürler
M
5 ay
125-130 bine hb tavsiye
Focus 1 aracımdan sonra en az 2010 model bir b segment, zor ama olursa c segment olmak üzere hatchback tercihen lpgli ve manuel araç bakıyorum. Aklımda 1.4 polo, 1.4 fiesta ve 2010 1.6 focus 2 var. Bunların dışında tavsiye edebileceğiniz araç var mıdır ? Teşekkür ederim
M
10 ay
Ssd takınca wifi çalışmıyor (çözüldü)
Arkadaşlar lenovo idepad 520 cihazımda 1 tb hdd var. Bu harddiski cd rom bölümüne alıp hdd yerine 250gb samsung 870 evo taktım ve windowsu kurdum. Wifi ağlarını sorunsuz gören cihaz kesinlikle hiçbir ağa bağlanmıyor. Bağlanılıyor diyor ve bu ağa bağlanılamadı diyor. İnternette bakmadığım yöntem kalmadı çileden çıkmak üzereyim windowsu hdd ye kurunca sorunsuz bağlanıyor.

denediğim onlarca yöntem sonucunda tahminim: sata kontrolcüden kaynaklanan yazılımsal bir çakışma ki nasıl düzelteceğim hakkında hiçbir fikrm yok.

yardımcı olabilecek ya da fikri olan varsa çok sevinirim teşekkür ederim. Şu an cihazı harici wifi adaptörüyle kullanmak zorundayım

edit: arkadaşlar sorun sata kontrolcü driverındaymış sitesinden yükleyince düzeldi çok teşekkür ediyorum yardımcı olanlara.
M
12 ay
Fardaki P modu (focus mk1)
Merhabalar aracımın far düğmesi sağa çevirince parklar ve kısa farlar olacak şekilde, bastırıp sola çevirince ise P harfini gösterecek şekilde gösteriyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla bu araç park halindeyken iç aydınlatmayı yakmadan dış parkları yakıyormuş fakat bende hiçbir tepki vermiyor. Acaba anahtar mı arızalı yoksa farklı bir durum mu var bilgisi olan var mı
M
geçen yıl
Aracım ilk marşta çalışmayıp 2. marşta hemen çalışıyor
2002 ford focus aracım sabahları ilk çalıştırmada marşı uzun da tutsam çalışmıyor ama ikinci denemede basarken daha çalışıyor. Daha sonraki marşlarda da sorun olmuyor ama ilkinde ısrarla çalışmıyor her sabah. Bir fikriniz var mı ?
190 bin km de lpgli araç debriyaja basarak çalıştırıyorum
not: aküm 2020 ekim üretimi
M
geçen yıl
Far içindeki toz
Eski model aracımın farları sararmıştı ve cüzi bi ücret karşılığı farların dışını gayet güzel parlattırdım fakat sol farımın arka kapağı önceki sahibi tarafından tam kapatılamayıp içinde toz birikmiş. Far camını söküp takmak zahmetli bir iş olduğundan farı söküp ampul yuvalarından suyla çalkalamayı düşünüyorum. Sizce parlak kısmlara bir zararı olur mu ? Başka bir fikri olan var mı ? Teşekkür ederim
M
geçen yıl
Sigorta hasarsızlık indirimi hk.
Merhaba 20 yıldır ehliyet sahibi babam üzerine yeni bir araç aldı fakat son 10 senedir aracı yoktu. Ondan önceki 10 sene kazasız şekilde sigortasını yaptırmış. Şimdi yeni aldığı araçta tekrar 4. Basamaktan başlatıyor şirketler. Bu 7. Basamak indiriminin bir zaman aşımı var mıdır ? Yoksa sigorta şirketleri çakallık peşinde mi ? Bulduğum birkaç kaynakta kaza dışında bozulmaz diyor hasarsızlık indirimi ama 2-3 acenteye gittik hepsi 4. Basamaktan başlattı. Bilgisi olan var mı ?
M
geçen yıl
80 bine kadar suv ne alınabilir
Sedan da olabilir ama öncelikle suv tercih etmek istiyorum tavsiyede bulunabilirseniz çok sevinirim
M
geçen yıl
Çok değişenli araç alınır mı
Merhabalar 2001 model bir golf beğendim fakat kaput sağ arka ön çamurlıklar arka kapı ve bagaj değişmiş. Hasar kaydı görünmüyor ama ciddi bir hasar olmasa bu kadar değişen olur mu bilmiyorum. Şaselerde işlem olmadığı söyleniyor ama araç da biraz uzak gidip bakmaya değer mi ? 20 yaşında arabanın kaportasına boyasına takılmak doğru değil ama sorun yaşar mıyım sizce ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.