D

Teğmen
22 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
8 yıl
70-72bin TL'ye sıfır mı? 55-58bin TL'ye 2.el mi?
Forumun bu kısmında dolaşan birçok arkadaş gibi ben de aracımı yenileme arefesindeyim. Kriterlerim:

*C sınıfı HATCHBACK. Kesinlikle sedan-sw istemiyorum.
*Dizel.
*Otomatik olursa iyi olur ama Hyundai'nin otomatikleri gibi tüketimi arttıran veya DSG gibi sürekli diken üstünde hissi verecek otomatiklerden istemiyorum. Tek kavramalı robotize şanzımanları hiç denemedim, birçok arkadaş eleştirmiş ama kullanmayı bildikten sonra büyük sıkıntı yaratmayacaklarını düşünüyorum.
*Eşim ile birlikte kullanacağız ve %70 ben kullanacak isem %30 da o kullanacak, kesinlikle aşırı büyük bir araç olmamalı.
*Kesinlikle Yokuş Kalkış Desteği ve Bluetooth üzerinden telefon ile konuşabilme özelliği olmalı.

Esas mesele sıfır mı-ikinci el mi konusunda çıkıyor. Maddi durumu çok parlak birisi değilim. Bu aracı en az beş sene kullanmak istiyorum. Bu nedenle iyi bir araç seçersem 2. elde hemen çıkarayım derdim olmaz.

Ne dersiniz?
D
10 yıl
Dsmart'a geçiş yapsam mı? (Havuç paketi-Maxi Paket?)
Selamlar.

Digitürk Film paketi üyesiyim. Standart çözünürlüklü paket, dizi paketi ve LigTV dışında tüm kanalları izleyebiliyorum. Yeni tv aldım. Digitürk HD paket için aylık 15TL fark istiyor. Bu farkı vermek yerine Dsmart'a göz atayım dedim. Yeni havuç paket çıkmış tv alanlar için. Aylık 30TL'ye Maxi Paket'e yakın bir içerik sunuyor. Havuç paket ve MAxi paketHD arasında kaldım gibi. Sizce D-Smart'a geçmeli mi? Yoksa Digitürk'de kalıp HD paket için pazarlık mı etsem?

Teşekkürler.
D
10 yıl
Xperia Neo V mi, Motorola Atrix mi?
Selam.
Yarın bir cep telefonu almayı düşünüyorum. Vatan da sanırım bugünkü internete özel kampanyayı yarın mağazalara da uygulayacak. Bu nedenle yarın sabah Vatan'a gidip Xperia Neo V alacaktım, fakat Motorola Atrix ciddi derecede aklımı karıştırdı. Hepsiburada'da yaklaşık 940TL, üstüne %10 hediye puanı alınca 845TL civarına geliyor. Motorola Atrix donanım olarak ciddi üstün, ekran çözünürlüğünden işlemcisine, gpu'suna kadar. Fakat yeni Android güncellemesini almayacak. Neo V ise yeni güncellemeyi kesin alıyor. Çok büyük fark oluşturur mu? Hangisini neden tavsiye edersiniz?
Teşekkürler.
D
11 yıl
Firefox problemi
Selam.
Firefox ile resimdeki gibi bir problem yaşıyorum. Denediğim tüm versiyonlarda bu problem var. Neden olabileceği konusuna bir bilgisi/fikri olan var mıdır?

< Resime gitmek için tıklayın >
D
11 yıl
Selespeed alınır mı?
Selamlar.

Uzun zamandır forumun Alfa-Romeo kısmını takip ediyorum. Şu anda bir Alfa'm yok ama bundan sonraki aracım mutlaka Alfa olsun istiyorum.

Sorunuma gelince, eşim şu anki manuel vites araçtan sonra otomatik bir araç istiyor ve tüm maddi durumu dağıtmadan alabileceğimiz otomatik Alfa'lar 147 ve 156 Selespeed modeller. 159 otomatik model almamız neredeyse imkansız.

Şu anki arabamızı sıfır aldık, yaklaşık 4,5 yıllık ve inanılmaz sorunsuz bir süre yaşattı bize. Bu kadar sorunsuz bir süreden sonra( ki satacağım zamana kadar da problem çıkaracak gibi gözükmüyor) problemli ve bizi -tabirimi mazur görün- sanayiden çıkartmayacak bir araç ile uğraşmak istemiyorum. Alfalar hakkında, kronik problemleri hakkında az da olsa bilgim var. Tek sorunum ve merak ettiklerim selespeed ile ilgil.

Selespeed ile ilgili kuşkularıma gelince;

1. Selespeed gerçekten sorunlu mu?
2. Yeni selespeedler pek sorun çıkarmıyor gibisinden birşeyler okudum, bu yeni robot hangi modeller/yıllarda var?
3. Selespeed alırsam mutlaka lpg ile kullanmak zorundayım. Piyasada bildiğimiz sıralı sistem markalarının dışında(BRC-Zavoli vs.) Lorenzo Omegas, Prins vs. gibisinden duymadığım ve çok daha iyi ve pahalı olduğu iddia edilen sistemler var. Bunların farkı ve üstünlüğü var mıdır?

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Teşekkürler.
D
12 yıl
Otomobil parça-sarf malzemeleri vs. süpermarketi nerelerde var?
Selamlar.

Cevizlibağ'da AutoShop vardı. Çok çok fazla olmasa da çeşitli ihtiyaçlarımızı bulabiliyorduk. Şimdi acil çizik giderme ve koruma için malzeme seti ihtiyacım var. Fakat nereden alsam bilemiyorum. Bu tarz, ürünler görerek alabileceğimiz, sattığı ürün hakkında bilgisi olan insanların çalıştığı bir yer tavsiye eder misiniz? Çünkü aracın durumunu gösterip ona göre ürün almak istiyorum. Çok büyük şeyler olmasa da zamanla kuş pisliği, çeşitli çiziklerin yavaş yavaş oluşması sonucu aracım eskisi kadar güzel değil. Eski parlaklığına kavuşturmak için nereden alışveriş yapabilirim. Aksaray diyeceksiniz ama orada hangi dükkan? Gördüklerimin çoğunun tavırları, ilgiler hiç hoşuma gitmedi, müşteri ile ilgilenen, adam yerine koyan adam gibi bir yer arıyorum. Tavsiyeniz var mıdır?

Teşekürler.
D
12 yıl
ADSL ne kadar sürede açılıyor? SNR ve Line att değerleri hakkında?
Merhabalar.

Bugün gittim saat 11.20 gibi adsl başvurusu yaptım. Sonra eve geldim, modemi taktım ve beklemeye başladım. Telekomdaki görevli akşam 5 gibi açılır demesine rağmen halen modem ışığı yanıp sönüyor. Bir türlü sabit hale gelmedi. Son birkaç saattir modemde SNR Margin ve Line attenuation değerleri gözükmeye başladı ama hala bağlantı yok. Bağlantı geldikten sonra superonline'ı arayıp "Alın Fiber internetinizi başınıza çalın" diyeceğim.

Bu arada SNR Margin down:25,5dB up 13dB
Line Attenuation down:21,5dB up: 12,5dB

değerlerini gösteriyor. Bu değerler sizce nasıl?

Teşekkürler.
D
12 yıl
TTnet'te taahhütsüz bir ay sonra iptal ettirebileceğimiz tarife var mı?
Selamlar.

Superonline fiber internetten TTnet adsl'e geçmeyi düşünüyorum. Fakat hızını, stabilitesini, ping değerlerini beğenmez isem başka bir servis sağlayıcıya geçmeyi düşünebilirim. Bu durumda ttnetin hiç taahhüt vermeden, beğenmezsek bir ay sonra iptal ettirebileceğimiz bir tarifesi var mı?

Teşekkürler.
D
12 yıl
TTnet kullanıcıları. Hangi hız ile wow oynuyorsunuz? Latency nasıl?
Selamlar.

Superonline Fiber internet'e kota koyacağını açıkladığından beri tüm kullanıcıları gibi ben de nefret ettim superonline'dan. Bunun sonucunda alternatif internet çözümleri arıyorum ve maalesef bölgemizde sadece adsl kullanabiliyorum. Aslında VDSL de düşündüm ama fiyatları yüzünden vazgeçtim.

Şimdi sorularıma geçelim:

1. Bağlantı hızınız kaç Mbit?
2. Ortalama latency kaç ms?
3. 25lik raidlerde çok kalabalık aoe vs durumlarında kopma yaşıyor musunuz?
4. Yardımcı program(yourfreedom vs.) kullanıyor musunuz?

Cevaplarsanız çok sevinirim. Superonline zaten bir aydır sürekli hız sorunları yaşatıyor. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım.

Teşekkürler.
D
12 yıl
Superonline Fiber Internet ve kopma problemleri.
Selamlar.

Aranızda Superonline Fiber Internet kullanan var mı? Birkaç haftadır raide girmiyordum, dün gece bir gireyim dedim bir saatte 10-15 kere düşmüşümdür. Sonrasında müşteri hizmetlerini aradım ve 13-14 gündür yurtdışı çıkışlarında çalışma var dediler.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Yurtdışı çıkışları bu kadar kötüyken oynamak tabii ki hayal. Sizlerden problem yaşayan var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.