Arkadaşlar 22 mayısta incehesaptan bir adet Mekanik klavye aldım. Klavye 27 mayısa kadar kargolanmadı, benimde elime bir miktar daha para geçti ve yine incehesaptan görmüş olduğum daha iyi bir klavyeyi almak için müşteri hizmetlerine mesaj attım ve siparişimin iptalinin yapılmasını talep ettim. 27 Mayıstan beri incehesap siparişimin para iadesini yapmayı bırakın daha iptalini bile gerçekleştiremedi. Bu konuda neler yapabilirim. Tavsiyesi olan varmı SSler aşağıdadır.< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın > EDİT 1: yaklaşık 37 dakika müşteri hizmetlerine bağlanmayı denedim ve dün bana söylenen gibi bir cevap aldım "iptal işlemleriniz sağlanıyor, Gün içerisinde iptal edilecektir." Dün aradığımdada aynı cevabı aldım bakalım sonuç ne olacak |
Merhabalar arkadaşlar Evo 860 500 gb için şuan ki fiyatı aşırı fazla buluyorum ama diğer marka ssdlerede baktığım zaman aradaki farkın 80 90 tl civarında olduğunu görüyorum. sonuçta azda bir para verilmeyecek ssdye, malum dolar kurunun dahada aşağıya düşeceğini sanmıyorum yada evo 860ın dahada ucuzlayacağını, Laptopum Helios 300 8750h ve gtx 1060 bulunmakta m2 slotunda intelin 250 gb 760p ssdsi var, bunun yanında depolama var oyun kurabileceğim bir ssd almak istiyorum. sizce depolama için 860 evo fazla bir ssd mi olur yoksa ideal midir. başka marka tavsiyelerinede açığım |
Merhaba arkadaşlar elimde bulunan Predator Helios 300ün ısı değerlerinden undervolt yapsamda hiç memnun değilim yer yer 95 97 99 gibi dereceleri gördüm ve bu yüzden başta laptop soğutucusu almaya karar verdim, araştırmaya başladım. araştırmalarım sonucu soğutucu fanların cfm değerlerinin 50nin üzerinde pek fazla olmaması ve yeterli soğutmayı sağlayamaması sebebiyle kendi soğutucumu yapmaya karar verdim. işte asıl sorun şimdi başlıyor, kafamda bir kaç fikir var. düşüncem ilk önce tornacıdan aliminyum bir saç kestirmek sonrasında ise kaliteli 2 adet 14 veya 16 cmlik değerleri 100 110 cfm gibi değerleri bulan fanlardan takmak(harici olarak 12 v ile besleyeceğim) ve altınada güzel bir fan kontrolcü devresi yapıp koymak. sizlere sormak istediğim bir kaç soru var arkadaşlar 2 adet 110 cfm lik fan ne kadar işe yarar klasik bir zalman soğutucudan daha mı iyi olur yoksa daha mı kötü olur https://www.hepsiburada.com/akasa-viper-r-12cm-yuva-icin-14cm-s-flow-yuksek-performansli-sessiz-fan-ak-fn073-p-BD302517?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=CjwKCAjwm4rqBRBUEiwAwaWjjITe7WZHRN50aH0cBsHhgnkspx1VfNtJd4xX6aSWLaSwKkbSZqC6BxoCEj0QAvD_BwE kullanmayı düşündüğüm fanlar bunlar tavsiyesi olan arkadaşlar lütfen yarım ediniz ne yapmalıyım |
Arkadaşlar makine bf5 oynarken işlrmci 96 dereceye kadar ulaştı, en son undervolt olaylarını araştırmaya başladım - 150mv kadar düştüğümde 90 derecelere kadar geriledi En son çarpan kilidi kısmından çarpanı 32ye kadar çektim ve şuanda 3.2 ghzde 80 derece stabilde oyun oynanıyor Asc oddysyde ise 78 79 bandında pes 19da iar ilginçtirki 82 83 derece fifada ise 75 derece Merak ettiğim bir konu şuan bu yaptığım undervolt işlemi zararlı mı veya bana daha düzgün bir undervolt profili çnerebilecek var mı bu konuya çok yabancıyım şimdidrn teşekkürler |
Merhaba arkadaşlar Bilgisayarıma depolama amaçlı ssd arıyorum 256 gb nvme aamsung model ssd bulunmakta bunun yanında 2.5 boyutlarında sadece dosya atmaya ve oyun kurmaya ssd arıyorum tavsiyeleriniz nelerdir şimdidrn teşekkür ederim |
arkadaşlar herkese iyi günler yaklaşık 2 aydır bilgisayar araştırıyorum ve ağustosa doğru bilgisayar almaya niyetim var Bütçem 7000 TL son zamanlarda fazlasıyla kafamı tırmalayan bir konu var Monster Tulpar T5 V 19.1 https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V19-1.html?gclid=CjwKCAjw04vpBRB3EiwA0IieaqidCKlJVfzubbBdubfCyqA37ipC0LW4i41KDAqzqV5SNDksJB96KxoCswUQAvD_BwE Acer Nitro AN515 GTX1660Ti https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/acer-nitro5-an515-i7-9750h-8gb-512gb-gtx1660ti-156-nhq5bey002-P356495648?gclid=CjwKCAjw04vpBRB3EiwA0Iieagk2cOiyW7h1HcUHwP3njZ98Y4IUG3lb-jmh7E97yI6dFzi956yhIRoCDE4QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Şimdi arkadaşlar bu 2 cihazın panelide 60 Hz ve GTX1660ti ile beraber, oyun oynarken asla tam bir deneyim sağlayamayız diye düşünüyorum yani tahminimce bizim gözlerimiz aslında sanki gtx1650 izler gibi olmayacak mı ? Lütfen bu konuyu tartışalım aşırı önemli bence şimdiden teşekkür ederim |
Arkadaşlar başlıkta görüldüğü üzere 1TB SSD arıyorum ama kafam aşırı derece karışık.
Elimde bulunan laptop.
i7-8750H
GTX1060.
16 GB RAM 2666 MHz.
Anakartımın PCI Express 3.0 destekliyor ama bir yandan da şunu düşünüyorum; ileride yeni bilgisayar aldığımda 1 TB SSD'yi direkt olarak yeni PC'ye takarım diye düşünüp PCI Express 4.0 bir SSD mi alsam acaba diyorum bu konuda kararsız kaldım.
Aklımda ki modeller.
WD SN750.
Crucial P5.
EVO 970 Plus ( kontrolcüsü değişmiş artık iyi değil diyorlar)
980 Pro (biraz bütçemi aşıyor)
WD SN850.
PNY 3040-3140
Kullanım amacım genel olarak autıcad, solidworks, eagle vb. Mühendislik programlarını kullanıp bunun yanında cod Bf gibi oyunlar oynamak render almıyorum en fazla photoshoptan oynamalar yapıp çok nadir vegasta düzenlemeler yaparım
Bu modeller içerisinde aslında kafama en çok yatan model Crucial P5 ama onunda ısınma sorunu olduğunu fark ettim laptop için bayağı sorun olur.
Ciddi bir akıla ihtiyacım var yardım ederseniz çok sevinirim.