Y

Çavuş
17 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
43 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
6 yıl
Ecs casper anakartlarda reset veya yeniden başlatma sorunu
ECS Casper h81 1150 pin anakartları kendi bileşenlerinden ayırıp farklı bileşen takıldığında reset attığımızda veya bilgisayarı yeniden başlat dediğimizde siyah ekranda kalıyor. Bilgisayar çalışıyor klavye ve fare ışıkları yanıyor. Tek bir ana kartta değil yaklaşık dört veya beş ana kartta da aynı sorunu verdi. BiOS güncellemesini yaptım yine sorun devam etti. Kendi bileşenlerini geri takınca Sistem herhangi bir sıkıntı vermiyor. Bu şekilde sorun yaşayan biri var mı varsa bir sorunları nasıl aştı veya bu sorunları nasıl aşabilirim. Bir bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.
Y
10 yıl
PS3 için PES 2013 essentials farkı nedir.
arkadaşlar merhaba. daha önceden konu açıldıysa özür dilerim. bugün 1 adet PS3 uyumlu pes 2013 oyunu aldım. fakat çocuklar gerçek pes 2013 olmadığın değişik bir versiyon olduğunu söylediler. Kutunun üstünde baktığımda PES 2013 ESSENTIALS yazıyor. Acaba bu sürümü farklı bir sürümümü. Essentials kutusunun diğeri ile yani üzerinde sadece futbolcu resmi olan ile farkı nedir. Bilen arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirmi. Hangisi daha iyidir.
Y
12 yıl
ÜCRETİ KARŞILIĞINDA İŞ REHBERİ YAZDIRILACAKTIR.
selam herkese.

bana php ile kodlanmış iş rehberi tarzında ücreti karışılığında web site yazılımı lazım. demo adresi http://www.rehberalem.com/ bu tarz ön sayfası olacak. ön sayfada en son eklenen firmalar, popüler firmalar, firmaların indirim veya duyuruları şeklinde eklentileri olacak. hemen hemen demo adresi gibi olsa yeterli. sadece eksiği bir firmaya ait duyurular bölümü. ayrıca reklam alanları, hava durumu ve finans bilgileri. joomla ve buna benzer yazılım olamayacak. joomla isteseydim kendim kralını yapardım ama bu tarz iş için lazım değil.

admin panelinden firmaları yönetebilmem lazım. il ekleme, firma kategorisi, firma ekleme. reklam ekleyebilme, firmaya ait indirim veya haber tarzında duyurlarınız ekleyebilme.

mesela bir firma ekleyeceğim ve buna 2 ay ücretsiz ilan süresi vereceğim. daha sonra kullanımını yıllık yapacağım. yani 1 yıllık alım yapana 2 ay kullanım bedava mantığı. bunları bana süre bitimlerini vermesi lazım.

site üzerinden firma kayıt edilmesi durumunda 1 ay bedava kullanım hakkı verilmesi ve ücretini yatırdıktan ( havale ile) sonra admin bunun süresini ayarlaması lazım. eğer ücret yatırmazsa arşive kayıt etmesi lazım. son olarak google ve arama motorları optimizasyonu yapılması lazım. her firma için.

belki tam larak anlatamamış olabilirim. detaylarını anlatabilmem için lütfen bana pm atarak tekliflerinizi ve demolarınızı bildirirseniz olumlu yada olumsuz geri dönüş yaparım.
Y
17 yıl
ASP DE MD YOLU BELİRLEME
herkese selam ben frontpagede web sitesi yaptım gayet güzel işliyor. fakat asp ile biraz geliştireyim dedim ama bir türlü yapamadım. frontpage ile yaptığım siteye internetten bulduğum hazır mail form.asp ve şehirlerarası uzaklık mesafe.asp gibi dosyaları yaptım oldu. ama hazır ziyaretçi defteri asp kodu indirdim. linkini verdim. mesajı yazdım gönder dediğimde

******************************************************************************
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Operation must use an updateable query.

/ziyaretcidefteri/ekle.asp, line 86

******************************************************************************

böyle bir hata veriyor. hazır scriptlerin içinde beni oku metinlerinde ""Veritabanını başka bir klasöre koyacaksanız"" ve "VERİ TABANI ADINI HER SAYFAYI AÇİP MANUEL DEİŞTİRMENİZ GEREK" son olarak ""DB yolunun ayarı """ şeklinde yazılar yazıyor.

bana verilen yukarıdaki hata mesajıda sanırım db yolunu belirtmediğim için olacak herhalde. db yolu nasıl belirlenir.

bu konu hakkında bana acilen cevap yazarsanız sevinirim. resimli olursa çok makbule geçer. detaya girmeyin lütfen asp yi bilmiyorum. pek anlamam. bu konu hakkında bilgilerinizi esirgemeyin. yaptığım site resmi daire web sitesi. konu hakkında mailimide mesaj yazabilirsiniz. mail adresimdende görüşebiliriz....

hata veren 86 satırın kodları şöyle:[/b]

ekle.asp dosyasının kodları şöyle:


79- sqlString= "INSERT INTO veriler" &_
80- "(ad, email, ip, sehir, mesaj) VALUES (" &_
81- " '" & fixQuotes(ad) & "' , "&_
82- " '" & fixQuotes(email) & "' , "&_
83- " '" & fixQuotes(ip) & "' , "&_
84- " '" & fixQuotes(sehir) & "' , "&_
85- " '" & fixQuotes(mesaj) & "')"
86-bag.execute sqlString
87-'------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
88-Session("Mesaj_ekle_tamam")=TRUE
89-Response.Redirect "default.asp?Ekle=Tamam&Yazan="&ad&""
90-'------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
91-bag.close
92-set bag = nothingekle.asp deki satırlar ve kodları böyle.


hazır mesaj ismi ise "cem ziyaretçi defteri v1"örnek verecek olursak:


yapımcı açıklaması şöyle:

DB Yolunu add.asp Satır 4 , default.asp Satır 3 ' den değiştirmenizi tavsiye ederiz.

kodları ise

add.asp
satır4----- Sur.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath("db.mdb")

default.asp:
satır3----- Sur.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath("db.mdb")

örnekte olduğu gibi yapımcının değiştirin dediği yerdeki hangi yerleri nasıl değiştireceğiz. burada YOL NASIL verilecektir.[/b] örnekle açıklayan olursa sevinirim.


benim hatam bundan dolayımı kaynaklanır. cevaplayan herkese şimdiden teşekkürleri bir borç bilirim.
quote:

Y
18 yıl
selammmmm cd kopyalama engelleme ile ilgili yardımmmm
herkese selam yokmu bir allahın kulu bana yardım edecek

hazırladığım çalışmaları cd bastıktan sonra başkasının bunu kopyalamamasını istiyorum varmı böyle biryöntem böyle bir yolllllllllllll böyle bir program .

bunu yapamazsam dahi tek kullanımlık cd ye şifre atma yapabilirmiyim.
Y
18 yıl
cd ciler yardımmmmmmm
herkese selam emeğe saygı prensibi ile cd kopyalamayı nasıl engelleyebilirim. hazırladığım cd leri başkaların kopyalamasını istemiyorum yardım ederseniz memnun olurum
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.