Z

Yarbay
16 Eylül 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
875 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Z
4 ay
AKP'nin Korona Virüs İle Mücadeledeki Başarısı.(!) (140 Journos)
Z
5 ay
AI Suite 3'de fan ayarını yapamıyorum
https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6512 Gpu vramlerini soğutması için şu fanı aldım. Chassis fan 2 slotuna taktım. 2000 rpm'e alıyorum sabit fakat sürekli 2200 civarına çıkıp geri düşüyor. Sabit kalmıyor, haliyle sürekli bir vuuuv vuuuv şeklinde ses geliyor. Sabitlediğim hızda durmamasının sebebi ne olabilir?
Z
6 ay
AKP Çocukları(Av. Gonca Aytaş derlemesi)
Videoyu izlemek için tıklayınız
Şunu izlerken midesi bulanmayan var mı diyeceğim ama, aklıma gelen en az 10 üye var.
Z
7 ay
Barolar ve TÜBAKKOM'dan Ortak Açıklama; "İstanbul Sözleşmesi Yürürlüktedir."
Z
7 ay
Sıvı Soğutma Tavsiyesi(Asus Ryujin360 vs Kraken Z73 vs Corsair H150i Elite)
Başlıkta saydığım 3 modelden birisini alacağım. Hangisini tavsiye edersiniz ve neden?
Z
7 ay
"Kadına Şiddet" Abartılıyor Diyenlerin İzlemesi Gereken Bir Olay.
Z
9 ay
Çözülemeyen İnternetten Kopma Sorunu.(Çözebilene 100 TL Hediye)
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi bilgisayardan kablolu internet kullanırken ara ara kısa süreli kesinti yaşıyorum, bugüne kadar bazı şeyler denedim, fakat hiçbirisi çözüm olmadı. Çözümlerinizin hepsini deneyeceğim, işe yarayan çözümü yazan arkadaşa da artık hediye mi dersiniz servis ücreti mi dersiniz, 100 TL göndereceğim.(Referanslarımdan gerçek olduğunu görebilirsiniz.)

Öncelikle problemi anlatayım, sorun sadece bilgisayardan kablolu internet kullanırken yaşanıyor. Mesela 2-3 saat PS'e kablolu bağlanıyorum, hiçbir kesinti olmuyor. Fakat PC'den girdiğimde yeri geliyor 15-20 dakikada bir 2-3 dakikalık kesintiler oluyor, bu kesintiler TT loglarında da gözüküyor. Yani PC bazında değil. Evde Gpon modem mevcut yani 2 modem var.

Bugüne kadar denenen fakat işe yaramayan çözümler;

-Modemlerin her ikisi de ikişer defa değişti,
-Bilgisayara format atıldı,
-Ethernet kablosu değiştirildi,
-IP sabitlemesi yapıldı.

Bunların hiçbirisi maalesef sorunun nihai çözümü olmadı. Yaklaşık 3 aydır yaşıyorum bu sorunu ve illallah ettim artık. TT'de modem değiştirmekten başka çözüm sunmuyor.

Son olarak muhtemelen alakası yoktur ama bilgisayarımın işlemcisinde ısınma sorunu mevcut, Delid yapmamıza rağmen düzelmedi. Boşta bile 90 derece üstü çalışıyor.

Cevaplarınızı bekliyorum. Sorunla ilgili sorularınız olursa cevaplarım.
Z
12 ay
Arkadaşım 2. Sefer Korona Oldu.
2 kere korona diye bir şey yok ehuehu diyenlere duyurulur.

< Resime gitmek için tıklayın >
Z
geçen yıl
Avrupa Yakası Ekspertiz Tavsiyesi(Acil)
Avrupa Yakasında gerçekten iyi bir ekspertize ihtiyacım var arkadaşlar. Esenler yakınında olursa daha iyi olur.
Z
geçen yıl
Sel Hasarlı Porsche Panamera S Alınır mı? (Edit:5.30i Alındı.)
Son edit: Arkadaşlar buradan gelen geri dönüşler sonucu tahmin edeceğiniz üzere sel hasarlı bir aracı almaya cesaret edemedim. Temiz bir S bulamadığım içinde daha güncel bir model almak için 2 hafta önce 2017 5.30i aldım. Yardımcı olan ve fikrini belirten herkese teşekkür ederim. Sayfalarca yazıldığı için editleme zorunluluğu hissettim.Artık Panamera hayali sonraki araca inşallah. :) Bu arada ben aracı almaya cesaret edemedim fakat araç çok hızlı bir şekilde satıldı, onu da belirtmiş olayım.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bir süredir aracımı satıp Panamera almayı düşünüyorum. Önce 4S'lere bakıyordum fakat, artık 4 çeker bir araç istemediğimi fark ettim bu sebeple S'lere yöneldim. Zaten eğer arkadan çekişli bir Panamera almak istiyorsanız ya S alacaksınız ya Dizel. Dizel kesinlikle almayacağım için tek seçenek S. Ancak ilanda sadece 3 araç var. Hiçbirisi iyi kondisyonda değil.https://www.sahibinden.com/arama?category=96085 Bahsettiğim araç şu, fabrika çıkışlı body kit ve çeşitli modifikasyonlar var, normalde pek body kit sevmem fakat bu aracın görüntüsünü çok iyileştirmiş ve gerçekten hoşuma gitti. Aracın içinde bolca karbon detay mevcut. Yine orijinal Techart egzoz mevcut araçta. Araç Techart modifiyesi sonrası Grand GT ismini almış. Bu araç 78. üretim olanı.

Aracı merak edenlerhttps://www.youtube.com/watch?v=aLiqEq_-D18&t=600s şu videoyu izleyebilir. Araç bu videodaki araç direkt olarak.

Şimdi gelelim sorunlara, boya ve değişene takılan birisi değilim. Takıldığım tek nokta motorun su alması sebebiyle rektefiye olması. Sandık motor ile değişmiş olsa yine takılmayacağım. Aracı almadan önce Bavyera'ya götürüp orada ekspertiz yapacağım.(Bilmeyenler için ünlü bir Porsche özel servisi.) Motorda değişen parçalar aşağıdadır. Son olarak bu aracı seçme sebebim bütçe değil, seçenek olmaması.(Panamera için ayırdığım bütçe 650-700 arası fakat temiz bir araç yok maalesef.) Araç 2018 yılında en son yetkili servis bakımlı, sonrası özel.

Motorda değişen parçalar doğrultusunda aracı yorumlayabilecek var mı? Resimde gözükmeyen, değişen "Isı Kalkanı" var birde. Korkum bu aracı daha sonra satamamak, zarar etmekten ziyade. Kayserili bir abimiz vardı rektefiye yapan, hatırlayan varsa rumuzunu çağırabilirse sevinirim.

Edit: Arkadaşlar araçtan kesin olarak vazgeçtim.https://www.sahibinden.com/arama?category=96085 Şu ilanın sahibiyle görüştüm bugün, fiyat diğer ilanlara göre biraz yüksek dedim. Valla diğer araçlara göre temiz dedi hatta gri olan araç benim arkadaşımın aracın sağ şasesi solda dedi o bana yetti. Çünkü ilan sahibi şasede işlem yok demişti. Bu araçla anlaşabilirsem bunu almayı düşünüyorum. Son fiyatı sordum sizin teklifiniz ne dedi. Bir teklif düşüneceğim, sizce nedir ederi?

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.