K

Yüzbaşı
31 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
41 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
3 ay
Acaba dolandırıcı mı?
Merhaba forum sakinleri. Instagramdan bir form doldurdum gemi adamlığı için. Almonia denizcilik adında bir firma. Bugün aradılar ama biraz şüpheli geldi telefondaki konuşma tarzları. Firma hakkında bilgisi olan var mı?
K
7 ay
Entegre Devre ile Sıcaklık Kontrolü
Merhabalar forum sakinleri. Entegre devrelerle ilgili bir sorum olacak ama doğru başlığa yazdığımdan emin değilim. Yanlış isem lütfen yönlendiriniz...

Soruma gelirsek, elimdeki 12V 7W yapışkanlı ısıtıcıyı entegre bir devre ile kontrol etmek istiyorum. Şöyle ki, dijital çıkışlı bir termometreden gelen sinyal ile sıcaklık ölçülecek. Ölçülen bu sıcaklık, örneğin 40 dereceden az ise bir transistör veya mosfet tetiklenerek ısıtıcıya enerji verilecek. 60 derecenin üstüne çıktığında da enerjiyi kesecek.

NOT: Elektronik devrelerle aram vardır ancak entegre devrelerle ilgili bilgim sadece ne işe yaradıklarından ibaret.
NOT2: Biri gelip bunu yapsın bana versin gibi bir niyetim yok, yukarıda anlattığım sistemi nasıl yapabileceğimi anlatan veya nerden öğrenebileceğimi gösteren herkese şimdiden sonsuz şükranlarımı sunarım.

İyi forumlar.
K
9 ay
Binance Masaüstü Uygulaması ve PearsonVUE Simülasyon Testinde Bulanıklık
Herkese merhabalar!

Yakın bir zamanda CompTIA A+ sınavına gireceğimden dolayı (online) PearsonVUE uygulamasını indirip test yapmak istedim. Her şey tamam olduktan sonra simülasyon testi sayfası açılıyor. Sorun şu ki ilk başta ekran net iken kısa bir süre sonra yazılar bulanıklaşıyor. Bulanıklaşan yazıları fare ile seçtiğimde bulanıklık gidiyor fakat seçimi bıraktığımda anında tekrar bulanıyor. İnternette çok fazla çözüm var hepsini denedim. DPI ayarları, ekran kartı ayarları vs.

Ekran kartım NVIDIA 1050 Ti
Monitörüm AOC G2260VWQ6
HDMI ve DP kablolarla denedim sorun aynı.

Aynı sorun Binance uygulamasını kullanırken de vardı. Bu sorunu hiçbir oyunu oynarken veya web browserda yaşamıyorum. World of tanks ve Red Dead Redemption 2 oynuyorum.

Bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
K
9 ay
5v Termal Sensörlü Röle Bağlantı ve Sensör Hakkında Yardım
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar...

Resmini eklediğim devre 5V termal sensörlü röle devresi. 5V kaynağım var lakin bağlantılarını yapamıyorum. İlk sorunum da bu, elimdeki 5V kaynaktan başka kaynak kullanmadan bağlantıları nasıl yapabilirim? Yük olarak kapton ısıtıcı denen omik yük kullanılacak yani AC yük kontrol etmeyeceğim.

İkinci sorum ise Vcc'nin yanında bulunan termal sensörün tipini nasıl tespit edebilirim? Bununla beraber bu sensör benim için çok kısa, ölçümde sapıtma olmadan daha uzun kablolu başka bir sensör kullanabilir miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler!


< Resime gitmek için tıklayın >
K
7 yıl
Resimdeki Devre Regülatör Müdür?
Merhabalar DH sakinleri. Görseldeki devre led projektörden çıkma. Devrenin girişi 36V DC, çıkışı ledlere bağlı. Görevi nedir?

< Resime gitmek için tıklayın >
K
8 yıl
Win7 + Kali Linux Boot Hatası
Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayarımda Win10 ve Kali Linux dual boot olarak iki kuruluydu. Ses probleminden dolayı Win10'u kaldırıp Win7 yükledim sorunsuz şekilde. Daha sonra fark ettim ki bilgisayar açılışında GRUB menüsü çıkmıyor direkt olarak Win7'yi başlatıyor. Aygıt yöneticisinden Kali'nin yüklü olduğu kısmı aktif yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve karşıma

"Bir işletim sistemi bulunamadı. İşletim sistemi bulunmayan aygıtları kaldırıp tekrar deneyin" uyarısı çıktı ve şu anda bilgisayarı açamıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşları bu girdiye bekliyorum :)

K
8 yıl
Akım taşıma kapasitesi
Merhaba üstadlar,

Bakır tellerin akım taşıma kapasitelerini uzun süredir internette arıyorum ama bulamadım.

0.3 mm çaplı tel en fazla kaç Amper taşır? Ya da küçükten büyüğe bir liste paylaşabilecek biri var mı?

Teşekkürler.
K
9 yıl
Kali Linux Yükleyeyim Derken Windowstan Oldum Acil Yardım
Merhaba arkadaşlar. Wİn7 kurulu olan bilgisayarıma Kali Linux eklemeye çalıştım fakat hata yaparak Windows'u tamamen kaldırdım. Dosya sistemi ext3/ext4 oldu, sadece Kali var şu anda mecburen kurdum. Bu bilgisayar Windows'u kurmam lazım çok acil, yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıca, Windowstaki dosyalarımı geri getirebilir miyim?
K
9 yıl
Kali Yüklerken USB Pert Oldu Lütfen Yardım
Arkadaşlar USB live yöntemiyle Kali Linux kurmaya çalışırken hata yaptım ve şu anda windowsta USByi 283 MB olarak görüyorum. Normalde 16 GB. Geri döndürmenin bir yolu var mı lütfen yardım edin.. Konu yanlış yerdeyse kusuruma bakmayın.
K
9 yıl
Androidde IP adresi alınamama sorunu biraz karmaşık
Arkadaşlar Turkcell 3G Vınn ım var. Bunu bilgisayara bağlayıp netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=demirci key=kralbenim ve netsh wlan start hostednetwork kodlarıyla bilgisayardan yayın yaptırıyorum. Buraya kadar her şey normal fakat yeni aldığım Android 4.4 lü(kitkat) tabletten bu yayına bağlanınca 10-15 dk sonra bağlantı düşüyor, IP adresi alınamadı diyor. Önceden, ayarlarda tanımlanmış özel IP adresi vardı Vınn ın ama ben onu otomatik IP al yapmıştım yani Vınn da dinamik IP açık. Bu sorunu nasıl düzeltirim çok sinir bozucu zırt pırt bağlantının düşmesi lütfen yardımcı olun bana..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.