R

Binbaşı
12 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
30 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
geçen yıl
Pandemiye rağmen ulusal vizesini alabilen var mı?
Dostlar merhaba, biliyorsunuz pandemi süreci nedeniyle yeni başvurular alınmıyor. Eski başvurular ise 1 Temmuz itibariyle iData üzerinden tekrar verilmeye başlandı diyor(link veremem, ama elçilik web sitesinde yazıyor). Pandemiden önce başvuru yapmış olup, 1 Temmuz' dan sonra ulusal vizesini tamamlamış olan var mı?
R
2 yıl
Guc kaynagi pc uyku modundayken bozuldu, sorun olur mu?
Bilgisayari uyku moduna almistim. Bu modda anakarttan guc kesiliyor diye biliyorum, guc kaynagi bile kapaniyor. Guc kaynagi kablosu hafif cikikmis, arka kablolari toparlarken baya citirti sesleri geldi hafif hafif. Bilgisayari daha sonra acadim. Guc kaynagini tamamen pcden ayirip, fisi takiliyken yesil/siyah kisa devre yaparak da acamadim. Su an kesin olarak bildigim guc kaynagi acilmiyor bile.

Tamirciye biraktim sabah, aksama belli olacak. Sizce anakart islemci vs hasar gormus mudur? Bilgisayar kapaliyken gerceklesti ama insan tirsiyor yine de.
R
4 yıl
Breadboard' a direk takabileceğim GPS modülü
Merhaba
Bir projem için pinleri olan bir GPS modülü arıyorum. Robotistan' daki birkaç modele baktım, onlar breakout board ile kullanılmayayönelik tasarlanmış, kenarlarında açıklık var. Yurtdışından arattım, aşağıdakileri bulabildim. Bunlardan önereceğiniz var mıdır? Lehim falan uğraşmadan...

Adafruit Ultimate GPS 35$

GoWoops GPS U-blox Neo 6M 21$
R
4 yıl
Breadboard' a direk takabileceğim GPS modülü
Merhaba
Bir projem için pinleri olan bir GPS modülü arıyorum. Robotistan' daki birkaç modele baktım, onlar breakout board ile kullanılmayayönelik tasarlanmış, kenarlarında açıklık var. Yurtdışından arattım, aşağıdakileri bulabildim. Bunlardan önereceğiniz var mıdır? Lehim falan uğraşmadan...

Adafruit Ultimate GPS 35$

GoWoops GPS U-blox Neo 6M 21$

Wangdd GPS Module NEO 6-M 22$
R
4 yıl
Sizce WoW-Classic nasıl olmalı?
WoW forumlarında iç savaşa dönüşen bu konuyu buraya taşımak istedim. Orijinal vanillayı ya da private vanilla serverlarında oynamış insanlardan da girdi bekliyorum.

Tartışmalar genelde WoW- 2006' daki patchli hali gibi mi olmalı, yoksa retail wow' dan da birşeyler devşirmeli mi? Örneğin bütün classlar dengelenmeli mi, yoksa class dengesi olduğu gibi mi kalmalı?

Benim görüşüm, bug olarak nitelendirilebilecek durumların(rare spawn timer, loot table bugları gibi) dışında hiçbir şey değişmeden WoW' a geri dönülmeli. Biliyorum insanlar istedikleri her classla benzer performans elde etmeye alıştı, transmog çok güzel birşey, vesaire... Fakat WoW-Classic casual olup da WoW-Classic versiyona "şöyle bir bakıp çıkacak" kitleyi memnun etmek yerine orjinal, sadık ve deyim yerindeyse Vanilla WoW için ölen kitleye yönelik olmalı, yani olabildiğince orjinale sadık kalmalı.

Aşağıda cevap vermenizi sadeleştirmek için(isteyenlere özel) bir şablon hazırladım.

Buglar düzeltilmeli mi?: Bence evet, o kadar da orjinalci olmaya gerek yok.
Class dengesi sağlanmalı mı?: Hayır. Üzgünüm boomkin, ret pala sevdalıları...
Leveling hızlanmalı mı?: Kesinlikle hayır.
Transmog getirilmeli mi?: Hayır, dungeondan düşen çaput görünümlü zırhın bir anlamı var.
Dungeon Finder getirilmeli mi?: Sormamış sayıyorum.
Battle.net Chat getirilmeli mi?: Gelebilir, oyuna direk etkisi yok.
Cross-Realm aktiviteler olmalı mı?: Cross realm komşuluğu öldürüyor, hayır.
Vanilla dışı classlar'la oynanabilmeli mi?: Demon hunter, pandaren? Asla.
R
4 yıl
Ankara' da mekanik klavyeleri inceleyebileceğim bir yer
İyi günler arkadaşlar, bu aralar mekanik klavyelere merak sardım. Amazon' dan sipariş vereceğim ama modelleri deneyebileceğim yer var mı merak ediyorum. Mediamarkt' tın bir şubesinde blackwidow ve ortana vardı. Onlar benim alma listemde, logitech g710 ve corsair k70 modellerini de düşünüyorum.
Sözün kısası çok sayıda mekanik klavyeye ev sahipliği yapan bir dükkan var mıdır?
R
6 yıl
Ankara Eryaman semti için en az 1 yıllık servis sağlayıcı önerisi
Selam canlar
Eryaman'a geçiyorum. Ne önerirsiniz , hangi firmanın hangi kampanyasını seçeyim. Gözüme çarpan Superonline ın 25 Mbps kampanyası var mesela ama oralarda kalanların önerilerini almak isterim.
http://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/isik-hizi-kampanyasi
R
7 yıl
Yeniden hangi realm'de başlamalı?
Selam dostlar
Ragnaros tan ravencrest e geçiş olduğu sırada oyunu oynamıyordum.Free migrate i kaçırdım yani.Ragnaros Ally tarafında kaldım ama bir tane bile raiding guild yok.Oyuna yeniden dönüyorum 90 level a kasma tokenini kullanmadım henüz.Yeniden başlayacağım server için o tokeni kullanacağım.Raiding geçmişim var, aktif oynadığım sürece heroic progressler yaptım.Hangi server önerirsiniz?
İncelemek isteyenler için 2 çok oynadığım karakter aşağıda.
Shaman
Rogue
R
7 yıl
Texas Instruments kitleri yurtdışından kaç güne gelir?
ti-ek-tm4c123gxl kitini kullancağız ders için.Fakat çizgi'de bitmiş , yurtdışından getirtmek gerekecek.Sizce ka. gün ve ya haftaya gelir ABD'den?
R
7 yıl
Soğuk silikon temas eden su içilir mi?
Hızlıca anlatıyorum.Cam şişe çatladı,ben de soğuk silikonla tabanını kapladım.Ama leeeeş gibi kokuyor silikon.Çatlak kapandı ama haliyle suya temas ediyordur, her ne kadar çatlak ince olsa da.Bu şişeyi kullanmalı mıyım?Yoksa molotof mu yapayım 1 litrelik?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.