F

Çavuş
15 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
7 yıl
Androidde 2. form sorunu
Arkadaşlar merhaba konuyu tam olarak nereye açacağımı bilmediğimden buraya açtım

bir sorunum var androide daha yeni başladım ve iki sayfadan oluşan bir app yapıyorum fakat bir şey fark ettim
tablet üzerinden çalıştırıyorum ve uyg. çalıştırdığımda ana ekrana iki adet kısayol atıyor.
1.ne tıkladığımda activity maini (Ana activity )açıyor
2.ne tıkladığımda 2. sayfayı açıyor . sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

edit : şimdi fark ettim 3 tane activity ekledim ve birine tıklayınca da hepsini açıyor
F
8 yıl
CSS açılır menü div hatası
Arkadaşlar merhaba ; Ben Asp.net te bir web sitesi ile uğraşıyorum ve bir açılır menüyü internetten buldum ve düzenliyerek sitemde kullanmayı istiyorum fakat bir yerde takıldım. Sorun tam olarak şu : Başlıklardan birine tıkladığımda altta alt menüler geliyor fakat ben bu menüleri alt alta değilde yan yana dizmek istiyorum fakat olmadı.
float ile , div içine alarak , div , %ile boyut vererek içine almadan hep denedim ama olmadı

içlerine girdiği divin boyunu uzatınca oluyor fakat içerideki yazının değişme ihtimali olduğundan sabit bir boy vermek yanlış olur diye düşünüyorum.

yardımlarınızı bekliyorum.
F
8 yıl
Notebook ekran kartı sorunu
Notebookumun ekran kartı yandı tamirciye götürdüğümde 500 tl gibi bir fiyat çıkartıyor bana. az önce aklıma bir şey geldi notebookuma kendinden ekran kartlı bir işlemci taksam acaba görüntü alabilir miyim yada USB ile görüntü alabileceğim bir aparat filan varmı .bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler
F
8 yıl
C# ta Css benzeri bir olay varmı
Merhaba arkadaşlar C# ile ilgili bir sorum olacaktı .

Bir çoğumuzun bildiği gibi bu css ile belli tanımlamalar yaparak birden fazla ilgili alana tanımlama uygulayarak tek kod grubu ile birden çok yere aynı temaya çevirebiliyoruz.
Ben buna benzer bir mantık C# ta var mı diye soracaktım : yani örneğin 15 font , sarı renk bir label oluşturduk ve bunu diğer labellerde aynı şekilde uygulamak istiyorum sanırım datagridwievda
kopyala yapıştır yapınca oluyordu ama benim istediğim biraz daha profesyonelce ve daha iyi bir şey varsa eğer biraz bahseder misiniz ?
F
8 yıl
Proje Yardım
Arkadaşlar bir proje üzerinde çalışıyorum ve yapmak istediğim bir şey var .Yapmak istediğim şey şu örneğin program bitti ve müşteriye sattım.İstediklerim şunlar ;

1 - Daha sonradan güncelleme yardımı ile nasıl bir modül ekleyebilirim (örneğin bitmiş projeye daha sonradan güncelleme ile telefon defteri eklemek istiyorum mesala)
2- Programda güncelleme olayı nasıl oluyor bunun için neler yapmak gerekir

mantıktan biraz bahseder ve örnek kod bulabileceğim yerler varsa çok iyi olur tşk
F
8 yıl
Notebook Sorunu Yardım
Arkadaşlar merhaba akşam bir oyunu notebooka kurdum . Oyuna girim ve 5 dk içerisinde bilgisayar kendini kapattı . Daha sonra hemen açma tuşuna bastığımda direk olarak açıldı.İlk baş ısıdan şüphelendim fakat aidata ve gpu-z programları ile kontroller yaptım işlemci 45-50 ekran kartı ise 50-55 arasında bir sıcaklıkla çalışıyor tabi sistem boştayken . Bu durumda oyunu açınca aşağı yukarı 40 derece gibi bir sıcaklık artışı olabilir mi ve bundan dolayı kapanabilir mi yoksa daha başka bir sorun mu vardır.Acil cevaplarınızı bekliyorum.

Bilgisayar Samsung NP-R540 _ JS06TR

*İ3 işlemci 350 M 2,64 GHz,
*545v Ekran Kartı 1 GB,
*3Gb 1333 MHz DDR3 Ram


*Not : Daha Önceden PCnin bir entegresinde ki soğuk leyim olayı çözülmüştü .
Aşağı yukarı 3-4 ay önce içini temizledim ve termal macunu değiştirdim.


Sizce Sorun Ne Olabilir....
F
8 yıl
Blend Yardım
Arkadaşlar merhaba format atmadan önce visual studio 2012 içindeki blend programını sorunsuz kullanıyordum fakat format atınca aşağıdaki hatayı vermeye başladı . Acaba neden kaynaklı olabilir daha önce sorun yaşayan arkadaşlar varsa yada bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi ?

formattan öncede win7 ydi şimdide ve aynı cd den kurup hazırda bulunan driver program vs kurdum yani

< Resime gitmek için tıklayın >
F
8 yıl
Dgs Yardım
Merhaba arkadaşlar ..
Dgs sınavına girmeyi düşünüyorum . Bu sene sınava gireceğim fakat aklıma takılan bir sorun var , bilfiğim kadarıyla mezuniyet puanı önemli fakat benimki biraz düşük 2,67 civarı bu puanla sınava girmek mantıklı mı sizce ?
Bölüm olarak İyi bir ünide Bil. Müh. Düşünüyorum.
F
8 yıl
proje fikri verecekler
merhaba arkadaşlar c# ile bir proje üzerinde çalışıyordum fakat şuanda bitti .Şimdi yeni bir proje lazım kendimi geliştirmek için biraz zorlayacak bir proje gerekli birazda ayrıntılı bir şeyler önerisi olan arkadaşlardan fikirler bekliyorum .

Not : Ticari değeri olabilecek fikirler daha iyi olur amaç satmak değil yalnızca sektörü tecrübe etmek .
F
8 yıl
wpf yardım
wpf öğrenmeye yeni başladım ve bir sorunum var . Formu tasarladım fakat örneğin formun en sağına koyduğum buton form büyüdüğünde formu max ettiğimde formun tam ortasında kalıyor benim istediğim aynı c#taki dock olayı gibi bir şey .lütfen yardımcı olurmusunuz...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.