S

Yüzbaşı
07 Haziran 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
269 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
S
3 ay
Axa Sigorta Mağduriyetim.. Tavsiye Başka Sağlık Sigortaları hakkında
6 aylık bebeğimizi kardiyolojiye götürdük. Anlatıyoruz işte doğduktan sonra 4 gün sarılık için hastanede kaldı vesaire bebeğimi anlatıyorum. Doktora! Sekreter kız da doğumdan sonra yoğun bakımda yatmıştır diye not düşmüş yahu sarılık bu sarılık normal.! Axa sigortada Doğuştan diye provizyonu ret ediyor. Şaka gibi Axa yı arıyorum muhatap yok zaten belirli bir saatten sonra. Ulaşamıyoruz Allah korusun acil bir şey olsa yandık. Sonuçta zor dönemlerden geçiyoruz pandemi vesaire herkesin işleri ya düştü ya işten çıkarıldı. Benim aracımın sigorta kasko sağlık sigortası tamamı Axa sigortaya yaptırdık. Şimdi ben böyle bir mağduriyet yaşayıp üstüne 400 TL muayene ücreti ödeyince başka tamamlayıcı sağlık sigortalarına bakıyorum..

Sizin Önereceğiniz Tamamlayıcı sağlık sigortaları nelerdir? Saçma sapan olaylar yüzünden ret vermeyen sigorta şirketi arıyorum.. :)
S
11 ay
WD Elements 3TB Daha yeni ve bozuldu..
Arkadaşlar yaklaşık 1.1 TB aktarım yaptım sonra dolabıma kaldırdım uzun bir süre kullanmadım.. Daha sonra içerisine tekrardan aktarım yapmak için taktığımda 10-20 mb ile atmaya başladı USB 3.0 ile biraz tuhafıma geldi daha sonra bir baktım hdd yi biçimlendir çıktı.. Acayip sinirlerim bozuldu.. Veri kurtarma merkezini aradım abuk subuk fiyat teklifi verdiler önemli dosyalarım bir çırpıda gitti anlıcağınız.. Bu hdd yi nasıl eski sağlam haline getirebilirim ?

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
S
11 ay
Araca Led Lamba alırken nelere dikkat edeceğiz ?
Merhaba arkadaşlar aracımın lambası özellikle geceleri çok yetersiz kalıyor.. Beyaz led lamba taktıracağım ilk defa.. Biz sürücüler özellikle xenon farlardan rahatsız olduğumuz için karşı tarafıda özellikle rahatsız etmicek gece görüşümü daha iyi gösterecek bir far arıyorum.. Bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim..
S
12 ay
Kentsel dönüşüm!
Bundan 5 sene önce kentsel dönüşüm için başvurduk komşular kabul etmedi.. O zaman daire başı 40-50 bin TL istemişler di kimse yanaşmamisti. Şimdi tüm komşular anlaşmış bir tek annemler kaldı daire başına 250bin TL istiyorlar. Annemlerde kredi ödediği için 250bin TL bize çok geldi. Komşular sık boğaz edince bizimkileri hepsini arayıp ağır konuştum. 250 bin TL nedir arkadaş babamin bir kaç sene önce 30 bin TL ödeyip emekli olucakti ödeyemediği için şuan 150+ yükseldi emekli olması için bir tek annem emekli bu işten nasıl kurtaricagiz evi satsan 230 bin TL veriyorlar.
S
12 ay
Arapların Türkiye'den Toprak Yer alın çağrısı
Az önce Twitter'da gezerken Türk lirasının değer kaybetmesini takip eden Arapların profillerine girdiğimde Türkiye'den toprak ve yer alın çağırısı mesajlarına denk geldim.. (Lawrance of Arabia) filmide aklıma gelince gerçekten sinirlerim bozuldu. Bu araplar yüzünden Osmanlı imparatorluğu çöktü.. Bu araplar yüzünden bir Amerika gibi güç olmaktan alikoydular bizi.. Şimdi tek yaptıkları Dubai de zengin yaşamak daha 18 yaşında altlarında Lamborghin son model hepsinde araç var , ülkemiz de bile görgüsüz ce Lamborghin de karpuz satmak nedir ? Ben Avrupa'ya gittiğimde başka bir ülkede Türkçe konuştuğum zaman bu ülkede isen bu ülkenin dilini konuşmak zorundasın diye azar yedim! Şimdi Eminönü örnek iş görüşmesine gidiyorsun arapça biliyormusun diye soruyorlar.. Ben bu durumdan hiç ama hiç memnun değilim çünkü Tarihimizi Biliyorum! Bilmeyen varsada en azından Lawrance of Arabia filmini izleyip bilgi sahibi olsun! < Resime gitmek için tıklayın >
S
12 ay
VPNLER Engellendi mi ?
Nordvpn denedim olmadı okayfreedom denedim olmadı vpn bağlanınca internetim gidiyor hiç bir şekilde bağlanmıyor VPN yi kapatıyorum internet bağlantım geri geliyor ilk defa bu sorunla karşılaşıyorum? Varmı bir çözümü ?
S
geçen yıl
Az yakan uygun araçlar arıyorum bilenler yardım ?
Merhaba arkadaşlar dizel az yakan araç arıyorum fiyat aralığı 80-90 bin tl ye kadar..

Mesela polo ortalama 63km hız ile ortalama şehir dışı 3.5 litre yakıyor 100kmde 330 tl ye yaklaşık 1433 km yapıldı..!

Önemli olan parçaları ucuz , yakıt tüketimi az araç arıyorum.. Tavsiye edebileceğiniz bir model varmı?

NOT : Önereceğiniz araçlarda Dacia olmasın..! Çok gördük sıfır araçlarda parçanın elinde kalması vesaire..!
S
geçen yıl
Almanyada Asgari Ücret ile neler yapılabilir
1.557,00 EUR : Asgari Ücret

< Resime gitmek için tıklayın >


100 euroya 2.el peugeot< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
Hepsi 1.188‬ Euro tuttu


1.188-1.557 : 369 euro cebimize kaldı..
2 tane beyaz eşya ve 1 tane ikinci el araba.. Bu arada çöpe atmaya para vermek istemeyen satıcılarda çok.. Bunlarda araçlarını 1 euro den satışa koyuyo..


Şimdi forumun bir meşhur sözü var avrupa mı bizi biz mi avrupayı kıskanıyoruz acaba :) Bu verdiğim sadece örnek daha bir çok şey yapılabilir..
S
geçen yıl
Vatan Bilgisayar ve Philips Mağduruyum..!
PHILIPS 65PUS8204/12 model tv satın aldım indirimden televizyonum geldi Philips yetkili servisi aradım geldiler kurulumu yaptılar ölü pixel testi istedim onu yaparken ekranda üretim kaynaklı ekranın içinde toz olduğunu gördük.. pixel derecesinde rahatsız edici.. Ve servis kolisine tekrardan koyup paketledi ve iade edebilirsiniz dedi.. Vatanı aradım Servis raporları olmadığı taktirde ne iade ne de değişim yapabiliyorlar.. Philipsi aradım.. O sinirle birde biz rapor veremeyiz televizyonu tamire gönderebilirsiniz dediler.. Hiç bir şekilde Philips markası rapor vermiyor tamir edilmicek bir sorun görmediği takdirde böyle saçmalıkmı olur ilk defa gelen bir televizyon tamire mi gönderilir bu nasıl bir zihniyettir ? 14 Gün cayma hakkımı kullanmak istiyorum Vatan tv lerde farklı işliyor diyor servis raporu olmadan iade almıyorlar philipste rapor vermiyor ne yapıcam arkadaşlar varmı benim gibi ağzı yanan ?
S
2 yıl
Aliexpress ten sakın alışveriş yapmayın.. Vergi geldi
Arkadaşlar aldığım ürünler 0.10 cent ve 0.50 cent arasındaydı Tane başına 11.50 TL ödemesi var dediler şaştım kaldım.. Napacağız böyle bilemedim dünyanın siparişini verdim hepsini geri iade yollıcam bu yaptıkları insanları sömürmekten başka birşey değil zaten zar zor geçiniyoruz bir de bu başımıza çıktı allaha havale ediyorum..

Şimdi öğrenmek istediğim amazonda vergi hesaplaması çıkıyorken aliexpresste yok bunun üzerinden dava edilebilir mi ? veya tüketici hakem heyetinden bedel alınabilir mi çünkü hiç bir bilgilendirme yok sistem üzerinden..!
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.