A

Yüzbaşı
10 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
200 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
A
6 ay
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden 1 Dönemde 289 Tane TUBİTAK öğrenci projesi çıktı
Bizim okuldan kaç tane proje çıktı diye bakarken farkettim. Yılda 2 tane TUBİTAK 2209 dönemi olduğu düşünüldüğünde Sıtkı Koçman gibi bir Üniversite için büyük başarı bence. Tabi bu bir başarı göstergesi değildir bence çünkü burada öğrencinin boş vaktinin olup olmaması çok önemli. Kıskanmadım desem yalan olur.
Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209-a_2021-1_sonuclar_05.11.2021.pdf
TUBİTAK 2209'un ne olduğunu bilmeyenler için küçük bir bilgilendirme: Programın amacı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmektir.
https://tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisans/burs-programlari/icerik-2209-a-universite-ogrencileri-arastirma-projeleri-destekleme-programi
A
2 yıl
Sbü Gülhane Tıp Fakütesi 2021-2022 Tanıtım Konusu (Sivil - Msb - Jandarma)
https://forum.donanimhaber.com/sbu-gulhane-tip-gata-sivil--133876360#133876360 Bu konu bizim okulun reklam panosudur. Bu konudan yetinemeyenlerin bütün sorularını cevaplıyorum.

Biz zamanında bu tarz konulardan çok faydalanmıştık şimdi anlatma sırası bizde. Bahsetmek istediğim konu başlıklarını Madde Madde aşağıya ekliyorum.
Öncelikle okulumuzun internet sitesini vereyim. gulhanetip.sbu.edu.tr
OKULUN KONUMU VE KAMPÜSÜ


Okulumuzun kampüsü Ankara Keçiören ilçesinin hemen girişinde yer alıp tam olarak konum vermek istersek Etlik, Emrah, Aşağı eğlence ve Basınevleri semti/mahallelerinin kesişiminde yer almaktadır. Okulumuzun kampüsü gayet yeterli büyüklükte olup uydudan çekilmiş güncel fotoğrafı aşağıdadır. Kızılay gibi merkezi noktalara 25-30 dk gibi sürelerde ulaşabilirsiniz.
< Resime gitmek için tıklayın >

İşaretli yerlerin tanımı:
Kırımızı çevreli bölüm > Kampüs
Siyah çevreli bölüm > Lojmanlar bölgesi
Mor çevreli bölüm > Vadi
Yeşil çevreli bölüm > Hastane ve poliklinikler
1 nolu giriş > Ana hastane girişi, genelde hastalar burayı kullanır
2 nolu giriş > Yukarı nizamiye girişi, genelde aşağı eğlence tarafına gidecek kişiler ve öğrenciler burayı kullanır.
3 nolu giriş > Etlik Caddesi, acil girişi; Çok kullananı görmedim belki metroya gitmek için kullanılabilir ama 20 dk kadar yürümek gerekir.
4 nolu giriş > Basınevleri girişi, genelde basınevlerinde oturan öğrenciler tarafından ve yakınındaki Basınevleri camisine gitmek için kullanılır.
5 nolu giriş > Lojmanlar girişi, benim okula favori ulaşma yolum bu giriştir. 203 ve 204 nolu belediye otobüsleri ile ulaşılabilir. Bu girişten girdikten sonra amfiye kadar yokuş çıkmadan gidebileceğiniz tek giriştir. :D


-Okulun sosyal olanakları (Yurt, kütüphane vb.)
-Eğitim ve hocaların kalitesi, sınıf geçme-kalma durumu
-Sınıfın sosyal yapısı (Asker, jandarma, sivil, yabancı, MAP vb. Katarlı tıp öğrencilerinden de ufaktan bahsetmeyi düşünüyorum.
-Son olarak yök atlas ve sıralama analizi ve neden tercih etmelisiniz veya neden tercih etmemelisiniz ondan bahedeceğim.

-Sivil askeriye farkı
Ekstradan sorusu olan varsa onları da cevaplayabilirim.
Tercih dönemine kadar konuyu tamamlamayı düşünüyorum.
A
3 yıl
xd
xd
A
3 yıl
Sayısal 27.5 bin >>8.8 bin mezun hikayem.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Öncelikle herkese geçmiş olsun iyisiyle kötüsüyle 1 yılı anlattık. Ben mezun olmama karar verme sürecinden başlamak istiyorum. 2018 benim için hava harp okuluna gitme isteğiyle geçirdiğim bir yil olmuştu. Biraz bunun etkisi daha fazla olarak ta çalışmadığım icin 2018 yılı yks sınavı benim için beklentilerin altında kaldi. Ben sonuçlar açıklandığı anda çalışmadığım için sonucu az çok tahmin edebiliyordum. ( geçen sınav sorularımı kontrol etmedim korkudan.) Açıklandiktan sonraki grce uyumasi gerçekten zor olmuştu. Mezuna kalacağıma ertesi gun direk karar verdim. Burda önemli olan kişinin kendi eksiğini bilmesi ve kendine guvenmesi.

Peki mezun senesinde ne yaptım. İlk yaptığım okular açılana kadar hic bir ders kitabının kapağını açmadan tatili gecirmek oldu. İkinci iş olarak bana çalışma disiplini sağlayabilecek bir mezun kursuna kayıt olmak oldu. Burda kişinin kendisini iyi bilmesi cok önemli. Ben zora düşmedikçe çalışmayan biri olduğum için bu yola başvurdum.

Peki okullar başlayınca ne yaptım. 2018 yks döneminde hic kaynak bitiremeyen ben bu yılki en büyük hedefimi olarak fazla kaynak bitirmek olarak belirledim. Bunu fazla başaramasamda işe yaradığına inanıyorum. 2019 yks doneminde sirayla ayt bilgi sarmal fizik. Tyt kimya biyo palme. Limit apotemi. Modern fizik çap. Ayt 3d, 345 matematik. Acil geo lti denemelerini bitirdim.

Peki bu kaynakları bitirken hangi taktikleri kullandim. Ilk uyguladığım taktik 40 dk soru çözüp 20 dk dinlenmek oldu. Bu taktik belli bir seviyeden sonra monotonlaşınca eski heyecanı kalmadı ve bıraktım. (Tabi doğal olarak bu arada 1 2 hafta ders çalışmadım. ) 2. Taktik olarak arkadaşım ile iddaaya girip 10 günde bir kaynak bitirmek oldu. Bunu sadece bir kaynakta yapıp yine çalışmayı bıraktım. Son taktik olarak ise müzik dinleyerek çalışmak oldu. Bu daha uzun süre devam etti ve 1 ay kala sadece eksik olduğum konular üzerine düştüm. (Özellikle fende.) Sonuç bu arkadaşlar en önemlisi kendinize inanmaniz ve tanımanız. Umarım herkes istediği bolume yerleşir.
A
3 yıl
Ankarada kalacak ucuz yer.
Ankarada kalacak ucuz yer bilen var mı? Öğrenciyim 1 hafta klacağım. Kyklara baktım henüz üniversite öğrencisi olmadığım için kyklı değilim doğal olarak. O yüzden kabul etmedeiler. Bildiğiniz başka ucuz yollu çözüm var mı?
A
3 yıl
Msü Seçmelerine gidecek var mı?
Arkadaşlar gidecek olanlar nerede kalacaksınız? Geçen sene ulusta yurt ayarlamışlardı. Bu sene hiçbir bilgi yok sitede.
A
3 yıl
2018 tyt 96.5 net vs 2019 tyt 94.75 net
Iki senede tyt netlerim birbirine yakin hangisi daha iyi gelir sizce. Bu arada 2018 tyt yaklaşık ham 20k.
A
3 yıl
12. Sınıf ders kitapları
Bu seneki 12. Sınıflarda fizik kimya biyoloji derslerinde hangi yayın ders kitapları kullanılıyor?
A
5 yıl
Beni vegaya kadar götürecek bir ekran kartı tavsiyesi.
Benim yılların emektarı bir bilgisayarım var. Bunu değiştirmek istiyorum ama aynı zamandada vegayı beklemekte istiyorum. Yaklaşık beni 8 9 ay götürecek max 200 tl ye kadar yükseltmeye ihtyacım var. İşlemci intel e7500, 2 gb ram ve 300 watt güç kaynağım var. Bana bu sistemden kardeşim için ets2, csgo, lol gibi oyunları orta ayarlarda 60 fps açacak bir yükseltme yapılabilirmi, bu arada çözünürlük 1360x768.
A
5 yıl
Bisikletimi aldım ama
Öncelikle herkese merhabalar. Yaklaşık 1 aydan beri carraro sportive 227 marka bisikletimi kullanıyorum. Fakat aksesuar konusunda pek tecrübeye sahip değilim. Öncelikli olarak kilometre saati ve şehir bisikleti için kask ve kilit arıyorum. Daha sonra ise matara ve ön arka aydınlatma almayı planlıyorum. Hangi ürünleri tercih etem gerekir sizce? Kask ve kilometre saati için ayrı ayrı 100 tl bütçem var diğerleri ise ne kadar ucuz olsa o kadar iyi. Son olarak sizce başka almam gereken aksesuar varmı

Bisikleti ise 2.el 1150 liraya aldım.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.