R

Yüzbaşı
21 Nisan 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
4 ay
Minimum Hdmi 2.0b av receiver (yardım!)
Selamlar. Geçenlerde giriş veya orta seviyeye yakın bir avr sinema sistemi kurmaya karar verdim. Bu konular derya deniz olduğu ve ben en son 15 sene öncede kaldığım için pek bilgim olduğu söylenemez. Konunun uzmanlarına danışmak istedim.
Bu minvalde genel çerçeveyi çizeyim. Şimdi avr'ye PC, ps5/4 belki bir de android box bağlayacağım. Bu sebeple 2k/4k vrr destekleyen bir cihaz lazım bana anladığım kadarıyla. Tüm modellerin speclerinde de yazmamışlar. Dokümanlara boğuldum. TV olarakta Samsung 55q9fn'yi kullanacağım. Atmos vs pek önemli değil. Zaten tavanlara kadar hoparlör monte etmeme değecek büyüklükte bir mekan değil.18-20 m2'ye düz 5.1 pasif sw olan bir setup gayet mutlu olmamı sağlayacak.
Bu ihtiyaçlarıma uygun en makul fiyatlı avr tavsiyeniz nedir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
R
3 yıl
Vodafone Online Mağaza'dan uzak durun! (LÜTFEN DESTEK)
Mart ayının başında buradan bir kulaklık aldım. Aslında daha ucuz modellere bakıyordum ama almışken sağlam bir şey olsun diye Sennheiser momentum tw modelini aldım. Ben hayatımda bir şey aldığım için bu kadar pişman olduğumu hatırlamıyorum.

Normalde kargo süreçleri sıkıntılı oluyormuş. Ne hikmetse bana 3 günde geldi. Aldım kullanmaya başladım. Baya beğendiğimi söyleyebilirim. Ancak her güzel şey gibi yaklaşık 3 gün sürdü. Sol teki gitti ses vermiyor. Dokunmatik yüzeyi çalışıyor ancak en ufak ses yok. Garantili ürün aldığım için ufak bir memnuniyet yaşadım. Gönderelim halletsinler hissiyatındayım.

Neyse aradım sennheiser'ı; tabi dedi hemen halledelim. Ürünle birlikte faturasını gönderin işlem yapalım. Kargo poşetine baktım, kutuya baktım fatura falan yok. Arayayım dedim Vodafone'u, göndersinler mailime çıktı alıp göndereyim. Ne kadar da saf mışım.

Müşteri hizmetlerini arıyorum, online mağazayı arayın diyor. Online mağazayı arıyorum, müşteri hizmetlerine yönlendiriyor. Tekrar tekrar hepsini arıyorum asgari 20 dk. bekliyorum. En son sinirlenip sesimi yükseltiyorum, Ataşehir'de Ouno servis diye bir yere yönlendiriyorlar. Ouno servis finalde biz o markaya bakmıyoruz diyip kestirip atıyor. Bir ara günlük rutinim bu oldu. 10 günlük sürecin sonunda ağzıma geleni söyleyecek moddayken fatura mailini gördüm. Ebleh bir sevinç içerisinde çıktı alacak yer aramaya başladım. Bulamadım tabi. Korona daha yeni başlıyordu ve açık yer yoktu haliyle. İş yerime giderim diye ertesi güne erteledim bende.

İşyerine gittim, çıktıyı aldım. Kulaklığı paketleyip kargo poşetine koyuyordum. Faturaya şöyle göz ucuyla bir baktım. 2015'te aldığım başka bir telefonun faturası. Yeri göğü inleten bir narâ atmışım. Komşular falan geldi n'oldu? diye.

Sakinleşmek biraz sürdü tabi. Hastaneye falan gitmek zorunda kaldım, sakinleştirici iğne falan tansiyon göklerde çünkü. Aradım sonra, anlattım sabrımın kalmadığını falan iade alın bari dedim. Aksesuarların iadesi olmuyormuş onu da öğrenmiş oldum. İade almaları için ısrar ettim gönderin madem dedi lütfen tarafından. Göndereyim kurtulayım artık dediğim için gittim kargo firmasına. Kargo şubesindeki çalışan arkadaş kaybolan telefonlardan falan bahsetti. Boş geldi deyip iade alamayız dedikleri durumlar olmuş. İyice kafam karıştı haliyle.

Tekrar aradım yarım saat bekledikten sonra, ürünün faturasının henüz çıkmadığını, faturaya yansıdıktan sonra gönderilebileceğini, ellerindeki tek faturanın telefon olması sebebiyle böyle bir durum olduğunu açıkladı. Yetkili bir abiye benzer bir ses tonu olduğu ve tatmin edici cevaplar verdiği için ikna oldum. Aslında olmak istiyordum belki. Uyduruk bir kulaklık için sağlığımı kaybetmek üzereydim. İlk faturama yansımasını beklemeye başladım.

Faturamda ilk taksidi gördüm. Aradım tabi hemen. 48 saat içinde geleceğini söylediler 15 gündür 7 kere falan söylediler sanırım Birde gevrek gevrek "baya da pahalıymış kih kih." şeklinde hitaplara maruz kalıyorum.

Bu aralar ani bir kalp krizi geçirmezsem, ömrümün 5-10 senesini çaldılar. Kesin daha erken öleceğim bunlar yüzünden. Tüketici hakem heyetine başvuracağım elimde fatura yok. Öyle kaldım sinirden dağı taşı yumruklayıp, tekmeliyorum. Fatura ya bir tane faturayı veremediler 2 aydır.

Bende belki sinirim gecer diye 15-20 kişiyi başka firmalara geçmeye ikna ettim. 2 adette kurumsal üyeliklerine kan doğradım. Ama yok sakinleşemiyorum. Taahhüdüm bitsin bende başka firmaya geçer belki içimi soğuturum.

Özetle sakın bunlardan mendil bile almayın. Daha faturayı gonderemeyen beceriksizlikle firma mı olur? Hasbelkader bana ürünü yolladılar. Hala kargo bekliyor olabilirdim.

LÜTFEN DESTEK OLUN. HERKES GÖRSÜN KİMSE YANMASIN!!!
R
3 yıl
4K ips tv’de Yenileme hızı O.C işlemi
Arkadaşlar elimizde bilgisayar monitörü olarak kullandığımız Philips 49pus7502 model bir ips led tv var. Bunun yenileme hızının o.c olabileceğini öğrenen kardeşim yapalım mı? diye bir öneriyle geldi. Panel hızı 120hz olmasına rağmen, normal şartlarda çözünürlük ne olursa olsun 60hz dışında yenileme hızı seçeneği sunmuyor. Ancak nvidia control panel üzerinden custom seçeneğiyle 1080p için 240hz değerine kadar rahatlıkla ulaştık. Muhtemelen üzerine de çıkar gibi duruyor. Herhangi bir görüntü bozulması yada stabilite sorunu gözlemlemedim.
Danışmak istediğim şey bu televizyona zarar verebilecek bir işlem midir? Ayrıca bu 240,144 veya 120hz yenileme hızlarında, gerçekten işi bu olan monitörlerle benzer akıcılığı yakalayabilir miyiz? Yoksa sadece rakamlarla oynadığımız bir illüzyondan mı ibaret.
Konu hakkında bilgili olan arkadaşlar aydınlatırsa çok mutlu olurum.
R
4 yıl
Yardım - b310e firmware
Herkese iyi forumlar. Konuyu nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım. Bir aile büyüğümüzün Samsung b310e model telefonunda bir sıkıntısı var. Telefon kilidi koymuş ve hatırlamıyor. Ben de firmware atarak çözebileceğimi düşünerek biraz araştırdım. Bir kaç yazılım denedim ancak başarılı olamadım. Box vs. kullanmadan windows PC üzerinden firmware atabilir miyim? Firmware atmadan bu şifreyi sıfırlama yöntemi var mı? Teknik bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
R
4 yıl
Hitachi 49-55ht1800ud incelemiş olan var mı?
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşıma tv lazım oldu ve araştırmaya başladık. F/P olarak bu modeli buldum. Kağıt üzerinde gayet güzel durmakta ancak kafamı kurcalayan noktalar var. VA panel ve 100hz dendi. Ancak bana bu fiyatlara pek mümkünmüş gibi gelmedi. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirse sevinirim.
R
5 yıl
everest nasıl bir marka?
iyi forumlar.
arkadaşlar bu markayı ben fason bilirdim normalde. Genelde de uzak dururum everest neymiş diye. Ancak 80+ platinum sertifikalı psu ürününü gördüm hayırdır. Ayrıca ne kadar sağlıklıdır. Bu 80+ bozdumu yoksa?
R
5 yıl
Philips Tv ve 1440p sorunu
Merhaba forumdaşlar. Ufak bir sorun neticesinde teknik bilginize başvurmak aklıma geldi.
Şimdi elimizde Philips 49pus7502 model bir tv ve 1600 küsür MHz civarında çalışan o.c.’lu gtx980 ekran kartına sahip bir pc var. Aralarındaki bağlantıyı Hdmi 2.0 standardında bir kabloyla sağlıyoruz. 4k ve 1080p çözünürlükte 60hz desteklerken, 1440p dahil bir çok çözünürlükte 30hz desteğinin üzerine çıkılmıyor.
4k’ya ekran kartının nefesi yetmiyor ancak 1080p içinde 60fps’nin çok üzerinde performans veriyor. 1440p için 60hz desteğini açmanın bir yolunu bilen, gören, duyan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı forumlar
R
5 yıl
Philips 4k tv ve 1440p sorunu
Merhaba forumdaşlar. Ufak bir sorun neticesinde teknik bilginize başvurmak aklıma geldi.
Şimdi elimizde Philips 49pus7502 model bir tv ve 1600 küsür MHz civarında çalışan o.c.’lu gtx980 ekran kartına sahip bir pc var. Aralarındaki bağlantıyı Hdmi 2.0 standardında bir kabloyla sağlıyoruz. 4k ve 1080p çözünürlükte 60hz desteklerken, 1440p dahil bir çok çözünürlükte 30hz desteğinin üzerine çıkılmıyor.
4k’ya ekran kartının nefesi yetmiyor ancak 1080p içinde 60fps’nin çok üzerinde performans veriyor. 1440p için 60hz desteğini açmanın bir yolunu bilen, gören, duyan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı forumlar.
R
5 yıl
Asus x540sa Windows 7 yükleyebilen var mı?
Arkadaşlar elimde bu model bir notebook var. Donanım olarak hdd dışında bir değişiklik yapılmıyor. İşletim sistemi win7 olabilir mi? dendi. Ancak yükleme yapamıyorum. Konu hakkında tecrübesi olan var ise yardımlarını rica edeceğim.
R
7 yıl
MSI 970a-g43 e fx 9370 uyumu nasıl olur ?
Arkadaşlar elimde başlıkta olan Anakart ve fx-8300 işlemci var. Öncelikle soracağım bu anakartta fx-9370 stabil çalışır mı ? Biraz kafam karışmış durumda çünkü anandtech'te falan sorun olmayacağı söylenmiş ayrıca cpu support list'te benim anakartta sayılmış fakat msi sitesinde 200 w üstü işlemcileri desteklemediği yazıyor. Fx 9590'da sıkıntı yaşamıştık en nihayetinde ama 9370'in stabil çalışma şansı var mıdır ve kafami bu kadar bulandirmaya değer bir uprgade mi ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Bir de lütfen i5 al anakartini h87 al gibi yorumlar yapmayın gereksiz çünkü. gönül ister 5960x alayım ama cash durumları sınırlı o yüzden i5 alamam aklinizda bulunsun 😂
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.