D

Yüzbaşı
22 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
93 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
11 ay
Afganlar, İranlı karı-kocayı gasbedip Arnavutköy' de rehin aldı
İranlı çift yurtdışına gitmek için tanıştıgı afganlı kişilerce rehin alındı. Toplamda 7 kişilik çete arnavutköy de iranlıları rehin alıp fidye istedi. İranlı çift rehin alındığı evden kaçarak canlarımnı son anda kurtardı.
D
4 yıl
Findeks puanimi yukseltemiyorum !!!
Son 6 aydir puanimin yükselmesi için ugrasiyorum sifir puandan 1300 kusurlara kadar geldi. ( duzenli kredi karti odemesi) Bende kucuk capli bir tuketici kredisi alip odemeye başladim. Hic odemeleri aksatmadan. Birinci ayin sonunda 1102 puana düstü findeks. :(
D
8 yıl
İstanbulda arabanın camını silen sokak çocuklarından bıktım
Son 3-5 aydır istanbul da ışık başı karşımıza çıkan çocuklardan bıkmış durumdayım. Özellikle şişli çevresinde 14-18 saateleri arası gruplar halinde 5-7 kişi o ellerindeki suyu cama dökme diyene kadar o pis suyu ve fırcayı cama sürmesi gerçek anlamda sinir bozucu. Hem tehlike yaratıyor hem de huzuru bozmalarına rağmen polisin hiçbir şey yapmayıp milleti rahatsız etmelerine seyirci kalması çok üzücü. Bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz.
D
8 yıl
Sinema tv kanallarındaki sansür
Son zamanlarda sanki sansür olayını iyice abarttılar gibi. Eskiden bu kadar fazla değilken artık neredeyse tüm kanlı sahnelere mozaik uyguluyorlar. Bu ayki av mevsimi filmini izlerseniz ne kadar sansür olayını abartıklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Para vererek özel aldığımız kanallarda neden sansür uygulanıyor anlamış değilim. Sigarayı anladık yetmedi içkileri mozaiklemeye başladılar , erotik sahneleri makasladılar yetmedi kanlı yaraları göstermemeye başladılar. Artık normal kanaldamı sinema seyrediyorum yoksa özel olarak aldığım sinema kanalındamı anlamadı. Yok gece 24:00 sonra gösteriyoruz diyorlar ama orada bile küçük sansürler olduğunu düşünüyorum. Artık ülkemiz yasaklar ülkesi oldu. Tvde filmlere sansür internette özgürce dolaşmaya engeller sonrada özgürlüklerden bahset.Bir rahat bırakın artık bir film zevkimiz vardı onun bile içine ettiniz.
D
9 yıl
Yüksek lisans askerlik tecil yaşı en fala kaç olabilir ?
Dört senelik lisans programını bitirdikten sonra yüksek lisans okumaya başladım.(uzaktan eğitim işletme) Üniversiteye ve askerlik şubesine sorduğumda 29 yaşına kadar tecil ettirildiğini söylediler.(daha doğrusu şu tarih diye belirttiler 29 yaşına denk geliyor)Benim bildiğim bu yaş sınırı 32 değilmi acaba ! Tekrardan askerlik şubesine sorucam ama en azından bilen biri varsa daha rahat gidip konuşurum.
Şimdiden teşekkürler
D
11 yıl
Dükkan açmak için talep formu (ingilizce) yardım
Merhaba

Bir yakınım dükkan açmak için talepte bulunmuş.Doldurması gereken yerler ingilizce.Nerede açıcak neden ingilizce yabancı ülkemi demeye unuttuğum için sadece elimde doldurulması gereken bilgiler var.Neyse formda anlamadığım başlıklar:

Minumum sq m requirement : bunu anlamadım ???
Maximum sq m requirement :bunu anlamadım ??
Legal Entity Name : Şirket ltd şirketiyse şirket ismimi yazılacak buraya ???
Tenant : Buraya ne yazmamız gerekiyor ??

Şimdiden teşekkürler.
D
11 yıl
Çatının üstündeki kedilerden nasıl kurtulabilirim ?
Zemin katta oturduğum evin çatısına sürekli kediler çıkıp üsteki komşunun camından evine giriyor.Üsteki komşu deli olduğundan sürekli çatımın üstüne yem atıyor.Bir ara minder falan attığı için kavga etmiştim kaldırdı ama 60 yaşının üzerinde onun için fazla birşeyde yapamıyorum.Gece olunca benim çatımın üstüne kediler atlıyınca acayip ses çıkartıyor. Sizce dikenli ya da jiletli teli çatıya koysam bir faydası olurmu.Aklımdaki ürün

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Ya da başka bir çözüm yoluna ihtiyacım var.
D
12 yıl
Kaliteli oyun bulmakta zorlanıyorum
Merhaba
Son zamanlarda nintendo wiide kaliteli oyun bulmakta zorlanıyorum.Hem ps3 hem de wiiye sahibim. Beklediğim bu sene içi Metroid: Other M, batman ve mickey var.Ama onun dışında o kadar çoık kalitesiz oyun çıkıyor ki artık wiiyi bile oynamak istemiyorum. Kontrolleri zevkli deyip oynuyordum ama ps move çıkınca bu artısıda yokolucak benim için.Çok sevmeme rağmen wii nin 2011 geleceğini pek parlak görmüyorum.Diğer firmaların natal ve move gibi oyuna büyük zevk katacak girişimlerde bulunmalarına rağmen nintendonun 2010 son çeyreğine yaklaşırken wii için donanımsal olarak hala büyük bir duyuruda bulunmamasıda hayret doğrusu.
D
12 yıl
3d tv lerdeki 3 boyut sizce yeterlimi ?
Merhaba
Yaklaşık 1 aydır 3d tv kullanıyorum.Bugüne ice age 3, grand canyon, alien vs monsters izledim.Genel anlamda 3 boyut güzel ama hep bir derinlik var.Bazen ekranın dışına çıkan objeler görünüyor ama çok nadir.Sinemada imax avatar izlemiştim.Sürekli nesneler öndeydi.Sanki sinemadan fırlamışta yanıma gelmiş gibiydi.Tv de ise daha çok derinlik hissi kullanılıyor.Sinemadaki gibi sürekli öne doğru gelmiyor.Sizce bu ilerleyen zamanlarda değişir mi yoksa 3d tvlerden daha fazlasını beklememek mi lazım.
D
12 yıl
Ales kursu veren dershaneler İstanbulda hangileri ??
Merhaba
Ales sınavı için dershaneye gitmek istiyorum.Hedefim 55 puan yani sadece barajı geçsem yetiyor.Bu yüzden ucuz bir kurs arıyorum.Daha önce gitmiş ya da bilen arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.