T

Yarbay
26 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
42 üye
Görüntülenme (?)
1008 (Bu ay: 13)
Gönderiler Hakkında
T
18 sa. önce
TP-Link’ten Üçü Bir Arada Özellikli Yeni Yönlendirici
TP-Link, üç farklı moda sahip yeni ve güçlü bir yönlendiriciyi (router) satışa sundu. Archer C54 model yönlendirici aynı zamanda Wi-Fi menzil genişletici ve erişim noktası özelliklerine sahip.

15 Şubat 2022 – Evlerde WiFi’a bağlı cihaz sayısı arttıkça eve interneti getirmeyi sağlayan modemler tek başına evdeki WiFi sorunları için çözüm olamıyor. Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre farklı ağ ürünleri kullanarak bu sorunları aşmaya çalışıyorlar. Evlerde modemden sonra en çok kullanılan ağ ürünleri ise yönlendiriciler (router) ve WiFi menzil genişleticiler (range extender). Dünya kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link®, tek kutuda üç işleve sahip yeni yönlendiricisini satışa sundu. Archer C54 model yönlendirici, aynı zamanda erişim noktası ve menzil genişletici modlarıyla evlerdeki en temel WiFi sorunlarını tek bir cihazla çözmeyi hedefliyor.

802.11AC teknolojili ve çift bant desteğine sahip olan Archer C54, fazla sayıda cihazın ağa bağlandığı evlerde bu yükü kaldırabilen ve yüksek ağ performansı sunan bir ürün. Her iki bantta toplam 1200 Mbps kablosuz hızlara ulaşabilen yönlendirici, MU-MIMO teknolojisi sayesinde çok sayıda cihaz ağa bağlandığında da düşük gecikme süreleri ile kullanıcıları memnun ediyor.

Cihazın kapsama alanı da geniş. Üzerinde yer alan 4 adet güçlü yerleşik anten ve Hüzmeleme (Beamforming) teknolojisi sayesinde daha geniş bir alana ve WiFi’a bağlı cihazlara doğru sinyalleri ulaştırabiliyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Çok İşlevli, Kolay Kullanımlı…
Archer C54, yönlendirici işlevinin yanı sıra erişim noktası (access point) ve menzil genişletici (range extender) işlevlerine de sahip. Üçü bir arada özelliği sayesinde evlerdeki internete ilişkin gereksinimleri tek başında çözebiliyor. Cihazın yönlendirici modu, evde kablosuz bir ağ oluşturmayı ve interneti farklı cihazlara paylaştırmayı sağlıyor. İkinci mod olan erişim noktası modu, mevcut kablolu ağı kablosuz hale getiriyor; menzil genişletici modu ise WiFi ağının kapsama alanını artırıyor. Böylece tek bir cihazla hem daha hızlı, hem kapsama alanı daha geniş bir ağ oluşturuluyor, hem de ister kablolu ister kablosuz daha çok cihaz ağa erişebiliyor.

Küçük, kompakt bir tasarıma sahip olan Archer C54, az yer kaplıyor ama çok iş görüyor. Ebeveyn denetimleri, misafir ağı, QoS gibi gelişmiş özellikleri sayesinde kullanıcılara ağı kolayca yönetme ve güvenli bir ağ oluşturma olanağı sunuyor. IPTV ve IPv6 desteği olan ürün, TP-Link’in Tether uygulaması sayesinde her yerden kolayca yönetilebiliyor.

Pek çok zorlu testten başarıyla geçen Archer C54, gelişmiş özellikleri ve çok işlevliliğine oranla uygun bir fiyata sahip. Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 32 USD olarak açıklanıyor.

Archer C54’e ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/wifi-router/archer-c54/

< Resime gitmek için tıklayın >
T
2 ay
Tapo’nun Akıllı Işık Şeridiyle Hayatı Renklendirin
TP-Link’in akıllı ev ürünleri markası Tapo’nun yeni, eğlenceli bir modeli daha satışa sunuldu. Tapo L900-5-5 model adlı akıllı ışık şeridi ile evler renkleniyor.

2 Kasım 2021 – TP-Link®, Tapo markalı akıllı ev ürünlerine yeni ve eğlenceli bir model ekledi. Türkiye’de satışa sunulan Tapo L900-5-5 akıllı ışık şeridi, evleri renklendiriyor. WiFi destekli ve hem Tapo uygulaması üzerinden hem de sesle çalıştırılabilen akıllı ışık şeridinin kullanımı son derece kolay.

Tapo L900-5, başka herhangi bir cihaz (hub vb) gerektirmeden, doğrudan WiFi’a bağlanarak çalışır duruma geliyor. İstenilen ölçüde kesilebilen ve sağlam bir çek-yapıştır bantla istenen yere takılan ışık şeridi, çok renkli ve üzerindeki LED ampuller benzerlerine oranla yüzde 20 daha parlak. Bu LED ampullerin kullanım ömürleri de rakiplere oranla daha uzun. Beş buçuk yıldan daha fazla (50 bin saat) kullanım için üretilen ampuller, maksimum 2100 ışık şiddetindeler.

Akıllı ışık şeridi ile evlerin her odası farklı renkte ışıklandırılabiliyor ya da farklı ambianslar için farklı renkler seçilebiliyor ve bunlar kaydedilebiliyor. Daha sonra örneğin film izlerken bu ambians için yapılan kayıt seçiliyor. 16 milyon canlı renk sunan Tapo L900-5, ayrıca sıcak beyaz, soğuk gün ışığı gibi seçeneklere de sahip. Programlanabilen ve zamanlayıcı özellikleri olan ürünü, belli saatlerde belli modda ışık verecek şekilde programlamak mümkün. Ya da zamanlayıcı özelliğini kullanarak bir süre boyunca ışık verecek şekilde kullanmak da.

< Resime gitmek için tıklayın >

İster ses ile ister uygulamadan yönetim
Tapo L900-5 akıllı ışık şeridi, Android ve iOS destekli Tapo uygulamasından kolayca yönetilebiliyor. Işık şeridi için modların oluşturulmasından programlamaya, zamanlayıcıyı çalıştırmaktan ışığın azaltılıp çoğaltılmasına değin her şeyi Tapo uygulaması üzerinden yapmak mümkün. Her oda için ayrı ışık rengi ve parlaklığı ve ayrı programlama da yapılabiliyor. Bu sayede evleri renklendirmek mümkün oluyor.

Tapo’nun akıllı ışık şeridinin sesli komut özelliği de bulunuyor. Google Asistan, Amazon Alexa ve Apple Home gibi farklı akıllı ev platformlarıyla uyumlu olan ürünü sesle açıp kapamak, belli bir modu seçmek, ışığı kısmak mümkün oluyor. Tapo uygulaması ile yapılan bazı işlemler ses ile de yapılıyor. Bu da kullanıcılara farklı bir konfor sağlıyor.

Son derece kaliteli ve güvenli olan Tapo L900-5 daha iyi ısı dağılımı, daha fazla dayanıklılık ve daha fazla kıvrımlı olarak tasarlanmış, dayanıklı bir ışık şeridi. Her bir LED boncuk, bir sonrakinden bağımsız çalışıyor ve her koşulda güvenli kullanım sağlıyor. Işıklar titreme yapmayan, mavi ışık yaymayan düşük voltajlı olarak tasarlanmış durumda. Bu nedenle çocuk odaları dahil evin her yerinde güvenle kullanılabiliyor.

Tapo’nun L900-5 akıllı ışık şeridinin yanı sıra aynı şerit üzerinde çoklu renk sunan farklı bir modeli (L920-5) daha Türkiye’de satışta.

Ürüne ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tapo.com/en/product/smart-light-bulb/tapo-L900-5-5/

< Resime gitmek için tıklayın >
T
2 ay
WiFi 6 Teknolojili Dış Mekan Ağ Ürünü
TP-Link, WiFi 6 teknolojili dış mekan erişim noktasını satışa sundu. Otel, kafe, okul gibi geniş alana sahip yerler için geliştirilen EAP610-Outdoor modeli, açık alanda çok geniş mesafelere WiFi sinyallerini güçlü olarak iletebiliyor.

24 Ocak 2022 – Hem ev hem kurumlar için ağ çözümleri üreten TP-Link®, WiFi 6 teknolojisine sahip kurumsal ürün modellerini artırıyor. WiFi 6 teknolojisinin getirdiği çok yüksek hız, daha geniş kapsama alanı ve daha fazla cihaza destek özelliklerini TP-Link’in kullanıcı dostu teknolojileriyle birleştiren ürünler, başta otel, okul, AVM, kafe gibi işletmeler için ideal ağ çözümleri oluşturuyor.

TP-Link, geniş açık alana sahip işletmelerin açık alanda WiFi sinyallerini sorunsuzca her noktaya iletmesini sağlayan yeni erişim noktası EAP610-Outdoor’u Türkiye’de satışa sundu. WiFi 6 teknolojisine sahip olan ürün, WiFi sinyallerini çok daha uzak mesafelere ve çok güçlü olarak iletebiliyor. TP-Link’in Omada serisi içinde yer alan bu dış mekan ürünü, diğer Omada erişim noktaları gibi kolay kurulum ve kolay yönetim özellikleriyle işletmelere avantaj sağlıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Daha yüksek hız, daha geniş kapsama alanı
EAP610-Outdoor, Omada WiFi 5 teknolojisine göre bağlantı hızlarını yüzde 52 artırıyor. Her tür açık alanda çift kanal desteği ile iki kanalda toplam 1.8 Gbps kablosuz hız sunabilen cihaz ile WiFi kapsama alanı da genişliyor. Akıllı sinyal özelliği sayesinde ağa bağlanan cihazlara göre sinyaller yönlendiriliyor ve WiFi performansı her zaman yüksek kalıyor. Bant seçimini de otomatik yapan erişim noktası sayesinde yoğun uygulamalar daha boş ve hızlı olan banda yönlendiriliyor.

EAP610-Outdoor erişim noktası, OFDMA ve MU-MIMO teknolojileri sayesinde geniş açık alanlarda düzinelerce cihaza eşzamanlı olarak bağlantı sağlıyor. Bu nedenle çok sayıda kişinin ağa bağlandığı açık alanlı işletmeler için verimli bir WiFi ağı kurabiliyor.

TP-Link’in yüzde 100 bulut tabanlı Omada SDN yönetim yazılımı sayesinde her yerden, her zaman yönetilebilen bu ürünler, aynı zamanda diğer Omada SDN destekli ürünlerle entegre olabiliyor ve tüm ağ ürünleri tek bir cihazdan yönetilebiliyor. Bu da işletmelere hem işgücü hem zaman açısından ciddi bir tasarruf sağlıyor.

TP-Link’in yeni dış mekan erişim noktası, aynı zamanda Mesh teknolojisine de sahip. Bu sayede Omada Mesh çözümleriyle birlikte sorunsuz bir Mesh ağı oluşturuyor. Kablolamanın zor olduğu yerlerde bu özellik çok büyük kolaylık sağlıyor; kablosuz olarak Omada erişim noktaları birbirleriyle eşleşiyor ve ağ genişletiliyor.

En zorlu dış ortam koşullarına uygun olarak geliştirilen EAP610-Outdoor erişim noktaları, özel montaj kitleri sayesinde her yere kolayca kurulabiliyor. Aynı zamanda PoE özelliğine de sahip olan ürünler, elektrik hattı olmayan yerlerde çalıştırılabiliyor; ayrıca elektrik hattı çekilmesi gerekmiyor.

EAP610-Outdoor’a ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/en/business-networking/outdoor-ap/eap610-outdoor/

< Resime gitmek için tıklayın >
T
2 ay
Tapo’nun Çok Renkli Akıllı Işık Şeridi Satışa Sunuldu
TP-Link, Tapo akıllı ev ürünlerinin çok renkli akıllı ışık şeridini Türkiye’de satışa sundu. Dayanıklı, uzun ömürlü olan Tapo L920-5 akıllı ışık şeridi, tek satırda çoklu renk sunuyor ve son derece kolay kurulup kullanılabiliyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

1 Şubat 2022 – Tapo markasıyla akıllı ev çözümleri pazarında iddiasını artıran TP-Link®, evleri daha eğlenceli hale getiren çok renkli, akıllı ışık şeridini Türkiye’de satışa sundu. Tapo L920-5 model adlı ürün, herhangi bir hub gerektirmeden kolayca kullanılabiliyor ve akıllı telefonlar üzerinden her yerden yönetilebiliyor.

Doğrudan WiFi’a bağlanarak çalışır duruma gelen L920-5 ışık şeridi, istenilen ölçüde kesilip sağlam bir çek-yapıştır bantla istenen yere takılabiliyor. 16 milyondan fazla canlı renk ayarlayarak, her bölge için ayrı efektler yaratmayı sağlayan ışık şeridiyle 50 ayrı renk bölgesi oluşturulabiliyor. Akıllı ışık şeridi ile evlerin her odası farklı renkte ışıklandırılabiliyor ya da farklı ortamlar için farklı renkler seçilebiliyor ve bunlar kaydedilebiliyor. Daha sonra örneğin film izlerken bu ortam için yapılan kayıt seçiliyor.

Programlanabilen ve zamanlayıcı özellikleri olan ürün, bu sayede hayatı renklendirirken kolaylaştırıyor da. Işık şeridi, belli saatlerde belli modda ışık verecek şekilde programlanabiliyor ya da zamanlayıcı özelliği ile belli bir süre boyunca çalışması sağlanabiliyor. Kurulumdan bu ayarlara kadar tüm işlemler iOS ve Android destekli Tapo uygulaması üzerinden akıllı telefonlarla her yerden ve her zaman yapılabiliyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kaliteli kaplama, dahili çip ve uzun ömür…
Tapo L920-5 çok renkli akıllı ışık şeridi, PU kaplaması sayesinde daha uzun ömürlü bir ürün. Esnek ve suya dayanıklı olan ışık şeridi, kolayca bulunduğu yerden sökülüp başka bir yere yerleştirilebiliyor. Yüksek teknolojili kaplaması, LED boncukları koruyor ve ömrünü uzatıyor. Bu kaplama sayesinde ışık şeridinin bakımı da kolayca yapılıyor, silinebiliyor.

İçinde IC çip yer alan ürün, bu sayede daha kolay kontrol edilebiliyor. Tek satırda farklı renk seçenekleri sunan ışık şeridiyle evleri renklendirmek mümkün oluyor. Tapo L920-5 ışık şeridinin gelişmiş müzik modu, bulunduğu ortamdaki müziği yakalıyor ve frekans ve vuruşla müzikle senkronize oluyor. Bu da parti ortamlarını çok daha eğlenceli hale getiriyor.

Tapo’nun akıllı ışık şeridinin sesli komut özelliği de bulunuyor. Google Asistan, Amazon Alexa ve Apple Home gibi farklı akıllı ev platformlarıyla uyumlu olan ürünü sesle açıp kapamak, belli bir modu seçmek, ışığı kısmak mümkün oluyor. Tapo uygulaması ile yapılan bazı işlemler ses ile de yapılıyor. Bu da kullanıcılara farklı bir konfor sağlıyor.

Tapo L920-5 çok renkli akıllı ışık şeridi 56 USD (KDV dahil) fiyatla Türkiye’de satışa sunuldu.

Ürüne ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/smart-bulb/tapo-l920-5/
T
2 ay
Engel Tanımayan Wi-Fi İçin

TP-Link, elektrik hattını interneti taşıyan hat haline getirmeyi sağlayan yeni powerline adaptör kitini duyurdu. TL-WPA8631P model kit, kablosuz bağlantıda yüksek hızlar sunmasının yanı sıra kablolu cihazları da Gigabit hızda ağa dahil edebiliyor.


27 Aralık 2021 – Evlerde ve küçük ofislerde kablo çekmeden her yere ister kablolu ister kablosuz bağlantı sağlamak mümkün. Evdeki mevcut elektrik hattını, interneti de taşıyan bir hat haline getiren powerline teknolojisi, kullanıcılara bu imkanı sağlıyor. Ağ çözümlerinde çok geniş ürün yelpazesine sahip olan TP-Link®’in powerline adaptör ailesi de bir hayli zengin. Şirket bu aileye yeni, güçlü bir üyeyi daha dahil etti. TL-WPA8631P model adlı iki adaptörden oluşan kit, hem kablolu hem kablosuz bağlantı desteğine sahip. Üstelik her iki bağlantı tipinde de yüksek hızlar sunuyor.

Powerline adaptörlerin kurulumu ve çalışır hale gelmesi çok basit. İki adaptörden biri Ethernet kablosu ile modeme bağlanıp elektrik prizine takılıyor. Artık evin ya da ofisin elektrik hattı, interneti de taşımaya başlamış oluyor. HomePlug AV2 standardındaki TL-WPA8631P, bu hat üzerinden 1300 Mbps’ye varan hızlarda veri aktarımı yapar hale geliyor. Bundan sonrasında ikinci adaptörü nereden internete erişilmek isteniyorsa oradaki bir prize takmak yeterli oluyor. Adaptör prize takıldığı andan itibaren artık o bölgede de internete erişilebiliniyor; duvar, kalın zemin, vb her tür engel aşılmış olunuyor. Üstelik ister kablolu olarak, isterse kablosuz olarak. Çünkü yeni powerline adaptör kiti, her iki bağlantı desteğine sahip bir model.

Yüksek bağlantı hızları
TP-Link’in yeni powerline adaptör kiti, AC kablosuz standardına sahip ve çift kanal desteği bulunuyor. Her iki kanalda toplam 1200 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Çift kanal desteği sayesinde ağ trafiği daha rahat oluyor ve aynı anda farklı uygulamalar çalıştırılabiliyor.

2x2 MIMO teknolojisine sahip olan ürün, daha kararlı bir WiFi bağlantısı sunuyor ve aynı anda daha çok cihaza sorunsuz erişim sağlıyor. Hüzmeleme (beamforming) teknolojisi sayesinde ise WiFi sinyallerini bağlı cihazlara doğru yönlendirerek daha geniş bir mesafeye sinyalleri aktarabiliyor.

Ürün kablolu bağlantıda da çok yüksek hızlar sağlıyor. İkinci adaptör üzerinde üç adet Gigabit Ethernet girişi yer alıyor. Böylece ağa kablo ile dahil olan ya da olması istenen cihazlar Gigabit hızlarda ağa erişebiliyor. Üstelik aynı anda üç cihazı ağa dahil etmek mümkün. IPTV, oyun konsolu ve PC’yi bu girişlere takarak eğlencenin keyfi sürülebiliyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

OneMeshTM desteği ile tek ağ adı ve parola…
TL-WPA8631P powerline kiti, TP-Link’in Mesh ağ platformu olan OneMeshTM desteğine sahip. Adaptörler OneMeshTM özellikli bir modem ya da yönlendiriciye bağlandığında bir Mesh ağı oluşturabiliyor. Bu sayede evin içinde bağlantı kopmadan dolaşmak mümkün oluyor. Özellikle katlı evlerde bu çok önemli bir avantaj sağlıyor.

Tek dokunuşla WiFi yapılandırması yapılabilen ürün, kolay kurulum için ağ adı ve parolasını yönlendiriciden kopyalıyor. Ayrıca otomatik WiFi senkronizasyon özelliği sayesinde ağda bir ayar değişikliği olduğunda, bu değişiklik genişleticiye de otomatik olarak uygulanıyor. Elle tek tek ayarları düzenlemek gerekmiyor.

Bu modelde her iki adaptör üzerinde birer priz girişi yer alıyor. Adaptörlerin işgal ettiği prizlerin yerine kullanıcılara bir priz sunuluyor. Adaptörler üzerindeki prize istenen cihazlar bağlanarak, güç desteği alabiliyor.

Evin priz olan her yerine interneti yüksek hızda taşımayı sağlayan TL-WPA8631 ile etkili, hızlı ve güvenli bir şekilde WiFi sinyal sorunları çözülebiliyor. Ürünün Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı 150 USD (KDV dahil).

TL-WPA8631P’ye ilişkin ayrıntılı bilgi için: https://www.tp-link.com/tr/home-networking/powerline/tl-wpa8631p-kit/#overview

< Resime gitmek için tıklayın >
T
3 ay
‘Tapo Care’ Bulut Depolama Hizmete Sunuldu
TP-Link, Tapo kameralar için bulut depolama hizmeti olan Tapo Care’i tüm dünyada pazara sundu. Kişi algılama, bebek ağlaması algılama, hareket izleme ve gizlilik bölgesi özelliklerine sahip yapay zeka tabanlı Tapo Care, 30 gün boyunca ücretsiz denenebilecek.

22 Aralık 2021 – TP-Link® Tapo Care’i tüm dünyada pazara sundu. Tapo kameralar için çığır açan bir bulut depolama hizmeti olan Tapo Care, akıllı birçok işlevi destekliyor ve Tapo kamera kullanıcılarına avantajlar sağlıyor. Bulutta 30 günlük video depolama olanağı sağlayan hizmet, kişi algılama, bebek ağlaması algılama, hareket izleme ve kullanıcıların mahremiyetlerinin korunması için gizlilik bölgesi gibi özelliklere sahip. Tapo Care, daha gelişmiş işlevlerle kullanıcıların kamera kullanım deneyimlerini daha yüksek seviyeye çıkarmaya yardımcı oluyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

30 Günlük Bulut Video Arşivi
Tapo Care, kullanıcıların depolama alanı sınırı sorununa çözüm sağlıyor. Kamera açıkken yakalan tüm anlar Tapo Care tarafından saklanabiliyor. Kamera durumundan bağımsız olarak kullanıcılar kaydedilen videoları her yerde, her zaman kontrol edebiliyor. Üstelik güvenli bulut hizmeti sayesinde yüzde 100 gizlilik korunuyor.

Gelişmiş AI (Yapay Zeka) İşlevleri
Tapo Care hizmeti, kamera kullanıcılarının gelişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış. Tapo Care algoritması, kişi tespiti, bebek ağlaması tespiti ve mahremiyet bölgesi gibi işlevleri destekleyecek şekilde güncellendi.

Kişi Tespiti
Tapo Care’deki kişi algılama işlevi, birçok standart güvenlik kamerasında bulunan geleneksel hareket izleme işlevinin güncellenmiş ve gelişmiş hali. Kullanıcılar kişinin hareketini hassas bir şekilde izleyebiliyor ve bildirimler yalnızca gerektiğinde telefona gönderiliyor. Bu sayede daha doğru bildirimler alan kullanıcılar, ev güvenliklerini koruyabiliyorlar.

Bebek Ağlama Bildirimi
Tapo Care, geleneksel Tapo kameralarına yeni bir işlev daha ekledi ve bebek ağlamasını saptayıp bildiren bir işlev tasarlandı. Böylece Tapo kameralar, kişi algılama ve bebek ağlama işlevlerini birleştirerek bir bebek monitörüne dönüşüyor. Çocuk ağladığında, anne-babalar anında bildirim alarak bebeklerini kontrol edebiliyorlar.

Gizlilik Bölgesi Koruması
Kullanıcıların mahremiyetinin korunması, Tapo'nun odaklandığı önemli bir konu. Tapo Care, bulut hizmeti sağlayıcısına sahip olarak kullanıcıların gizliliğini koruyor. Ayrıca kullanıcılar, belirli alanların kaydedilmesini önlemek için özelleştirilebilir bölgeler belirleyebiliyorlar ve Tapo bu blok bölge uygulaması için kullanıcıları teşvik ediyor.


Tüm dünyada hizmete sunulan Tapo Care hizmetini, Tapo kamera kullanıcıları 30 gün boyunca ücretsiz test edebilecekler. Bunun için iOS ve Andorid destekli Tapo uygulaması içinde yer alan Tapo Care banner’ına tıklamaları yeterli olacak. Test sürecinin sonunda ise belirlenen ücretlerle hizmet devam edecek.

< Resime gitmek için tıklayın >
T
4 ay
Mesh WiFi Ağı Kurmanın Kolay Yolu
TP-Link’in yeni nesil ağ ürünlerinin birçoğunda yer alan OneMesh teknolojisi sayesinde evlerde kolayca Mesh WiFi ağı kurmak mümkün oluyor. Özel bir Mesh sistemi almadan, OneMesh desteğine sahip modem, yönlendirici ya da WiFi menzil genişleticiler bir arada kullanıldığında otomatik olarak Mesh ağı kuruluyor.

24 Kasım 2021 – Evlerde WiFi’a bağlı cihaz sayısı sürekli artıyor. Bu nedenle evin her yerinde, her bölgesinde kesintisiz bir WiFi bağlantısı günümüzde her evin ihtiyacı haline geldi. Ayrıca her yeri kapsayan bu ağın içinde kesintisiz bağlı olarak dolaşmak da artık bir gereksinim. Mobil cihazlarla evin içinde dolaşırken görüntülü sohbet etmek, film izlemeyi sürdürmek ya da online oyun oynamak ve kısa süreli de olsa bağlantı kesintisi yaşamamak herkesin isteği. Aynı ağ adı ve şifresi ile evin her yerinde kesintisiz ağ oluşturmak için en ideal teknoloji, Mesh WiFi teknolojisi. Bir evde ya da küçük ofiste Mesh ağı kurmak için genelde Mesh WiFi sistemleri alıp kurmak gerekiyor. Örneğin TP-Link®’in Deco serisi ürünleri bu konuda ideal çözümler arasında. Ama Mesh sistemi almadan da Mesh ağı kurmak mümkün!

TP-Link’in OneMeshTM adını verdiği Mesh eko sistemi, modem, yönlendirici (router), WiFi menzil genişletici (range extender), 4G router gibi farklı ağ ürünlerinde artık standart hale geldi. Yeni nesil TP-Link ağ ürünlerinin çoğunda OneMeshTM desteği bulunuyor. Ayrıca yeni model olmasa da var olan birçok modelin yeni sürümlerinde (versiyonlarında) de OneMeshTM teknolojisi yer alıyor. Bu sayede OneMeshTM desteğine sahip bir TP-Link ağ ürünü kullananlar, Mesh WiFi ağına ilk adımı da atmış oluyorlar.

< Resime gitmek için tıklayın >

OneMeshTM ile nasıl Mesh ağı kuruluyor?
TP-Link’in OneMeshTM teknolojisine sahip ürünler birbirine bağlandığında Mesh WiFi ağı oluşturulabiliyor. Örneğin, OneMeshTM desteği olan bir modemi ya da yönlendiricisi olan bir kullanıcı, evin her yerinde WiFi’a erişmek için OneMeshTM desteği olan bir menzil genişletici alıp kurduğunda ev ağı artık bir Mesh WiFi ağı oluyor. Mutlaka önce OneMeshTM destekli modem sahibi olunması da gerekmiyor. Tercih ettiği/kullandığı menzil genişletici ya da powerline adaptörü OneMeshTM destekli olan bir kullanıcı modemini yenilemek istediğinde ya da bir yönlendirici ağa dahil edeceğinde OneMeshTM destekli bir model tercih edebilir ve yine Mesh WiFi ağına kolayca sahip olabilir. Mesh teknolojisi sayesinde ağa eklenen OneMeshTM destekli yeni ağ ürünleri de aynı ağ adı ve şifreyle çalışıyorlar ve bu cihazlar arasında geçiş kullanıcı tarafından hissedilmiyor. Salondan çıkıp evin ucundaki odaya bağlantı kesilmeden, yeni ağı seçmeden ve şifre girmeden online olarak gidilebiliyor. OneMeshTM ile hem güçlü, hem de kesintisiz bir WiFi ağı kurulmuş oluyor.

TP-Link’in şu anda satılmakta olan ev WiFi ürünlerinin pek çoğunda OneMeshTM desteği yer alıyor. Modem, yönlendirici, menzil genişletici, 4G yönlendiriciler, powerline adaptörler OneMeshTM desteğine sahip ürün grupları arasında. Bu grup ürünlerin yeni sürümlerinde ve/veya yeni modellerinde genelde OneMeshTM desteği de oluyor (TP-Link OneMeshTM desteğine sahip ürünler için:https://www.tp-link.com/tr/onemesh/product-list/).

TP-Link kullanıcıları kolayca Mesh WiFi ağı oluşturmak isterlerse kullandıkları TP-Link ürününde OneMeshTM desteği olup olmadığını kontrol edebilirler. TP-Link yetkilileri, OneMeshTM desteğine sahip herhangi bir ağ ürününe sahip olan kullanıcıların, yeni bir ağ ürünü alacağı zaman OneMeshTM destekli bir modeli tercih etmelerinin avantajlı olacağını belirtiyorlar. Böylece örneğin yönlendiricisi OneMeshTM destekli olan bir kullanıcı, powerline adaptör ya da menzil genişletici almak istediğinde OneMeshTM destekli bir modeli seçerse evde Mesh WiFi ağı oluşturabilir. Tüketiciler ağ ürünü alırken bu tür özelliklere de dikkat etmeliler ve yeni nesil ağ teknolojilerine sahip ürünleri tercih etmeliler.

TP-Link OneMeshTM teknolojisi hakkında daha ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/onemesh/


< Resime gitmek için tıklayın >
T
4 ay
Tapo Akıllı Ampuller ile Aydınlatma Kavramı Değişiyor
TP-Link Tapo akıllı ampuller, kolay kurulumları ve kullanımlarıyla benzerlerinden ayrılıyor. Herhangi başka bir cihaz gerektirmeden direkt duya takılarak kullanılan Tapo ampuller, evlerde aydınlatama kavramını değiştiriyor.

13 Aralık 2021 – Günümüz modern evleri, giderek daha hızlı bir şekilde akıllı ev haline dönüşüyor. Buna bağlı olarak ‘aydınlatma’ kavramı da değişiyor. Büyükannelerimiz, büyükbabalarımız için evin her odasında ışık olması, iş yaparken, okurken, ders çalışırken rahat görebilecek kadar aydınlık önemli ve yeterliyken, günümüz modern insanının aydınlatmadan beklentisi farklılaştı. Her odada ve her zaman aynı derece ve tonda ışık istenmiyor. Farklı etkinlikler için farklı ışık ayarları bekleniyor. Üstelik bunları zahmetsizce, uğraşmadan yapabilmek beklentiler arasında.

Bir süredir akıllı ev çözümleri pazarında da iddialı olan TP-Link®, Tapo akıllı ampuller ile tam da bu beklentilere cevap veriyor. Farklılaşan aydınlatma kavramına uygun olarak evleri aydınlatmak, Tapo akıllı ampuller ile son derece kolay hale geliyor. Çünkü Tapo akıllı ampuller, hub vb başka hiçbir cihaz gerektirmeden kurulup kullanılabiliyor.

Tapo akıllı ampulleri, kullanılmak istenen duya takmak yeterli oluyor. Evin WiFi ağına otomatik olarak bağlanan ampullerin tüm ayarları iOS ve Android destekli Tapo akıllı telefon uygulaması üzerinden yapılıyor. Kurulum ve kullanım açısından da kullanıcılara konfor sağlayan Tapo akıllı ampuller, bu özellikleriyle benzerlerinden ayrılıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Telefon uygulamasıyla her yerden kolay yönetim
Tapo uygulamasıyla ister evdeyken ister ev dışındayken akıllı ampuller rahatlıkla yönetilebiliyor. Işığı açıp kapatmak, belli saatlerde açılması ya da kapanması için programlamak, farklı odalar için farklı ışık ayarları ve/veya renkler belirlemek, tatildeyken evde biri var hissi yaratmak üzere farklı programlar yapmak bu uygulama ile mümkün ve çok kolay.

Film izlerken ayrı bir aydınlatma ayarı, evde parti varken farklı, kitap okurken farklı ışık ayarları, hepsi Tapo akıllı ampuller ile mümkün. Çocuk odasının ışığının belli saatte kısılması ve sonrasında kapanmasının programlanması da Tapo ile yapılabiliyor. Tapo akıllı ampuller, değişen aydınlatma ihtiyacına en kolay, güvenli ve uygun fiyatlı çözüm oluşturuyor.

Şu anda Türkiye’de Tapo’nun iki model akıllı ampulü satılıyor. Tapo L510E ve çok renkli olan Tapo L530E modelleri, uzun ömürlülükleri, sağlamlıkları, güvenlikleriyle iddialı ürünler. Yakında Türkiye’de satışa sunulacak olan Tapo akıllı ışık şeridi ile evler daha da renklenecek. TP-Link mühendisleri, Tapo akıllı ev çözümlerine yeni modeller eklemek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Farklı uçlara sahip ampuller de üzerinde çalışılan ürünler arasında yer alıyor. Tapo akıllı ampuller diğer Tapo akıllı ev ürünleriyle birlikte kullanılabiliyor. Tapo uygulamasıyla tüm Tapo ailesi yönetilebiliyor ve Tapo akıllı ev ekosistemi sürekli genişliyor.

Tapo akıllı ampullere ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/smart-bulb/

< Resime gitmek için tıklayın >
T
4 ay
Türkiye’de Powerline Adaptörler Satışları Artıyor
Evlerdeki WiFi sorunları için etkili çözümlerin başında yer alan powerline adaptörler, sonunda Türk kullanıcılar tarafından da keşfedildi! Geçen yıl iki kat artan powerline adaptör satışlarında, bu yıl da yüzde 150 oranında artış yaşanıyor.

15 Kasım 2021 – Avrupa pazarında en fazla satılan ilk iki ağ ürün grubu arasında yer alan powerline adaptörler, Türkiye’de farklı bazı nedenlerle yeteri kadar ilgi görmüyordu. Oysa bu ürünler, katlı evler dahil pek çok evdeki WiFi sinyal sorunları için en ideal çözümlerin başında yer alıyor. İster kablolu ister kablosuz bağlantı sunan powerline adaptörler, en basit tanımıyla evdeki mevcut elektrik hattını, aynı zamanda internet ağını da taşıyan bir hat haline getirmeyi sağlıyor. Bu sayede ek bir kablo çekmeden, priz olan her yere internet de taşınabiliyor. Evden taşınıldığında kablo sökmek, yeni eve tekrar kablo çekmek gibi dertler yaşanmıyor. Powerline adaptörler, her yere kolayca taşınıyor.

TP-Link® Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, powerline adaptörlerin hem kullanım rahatlığı hem de etkili çözüm sunması nedeniyle Avrupa pazarında en fazla satılan ağ ürünlerinden olduğunu belirterek, “Türkiye’de kullanıcılar bu çözümleri tanımadığından ve/veya fiyatının menzil genişleticilere oranla daha yüksek olmasından powerline ürünlerine yeteri kadar talep göstermiyordu” diyor. Türkiye’de ofis açtıkları andan itibaren kullanıcıları ağ ürünleri konusunda bilgilendirmeyi görev edindiklerini ve bu konuda sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışmalar da yaptıklarını belirten Dinçer, “Tüm bu çabalarımız da powerline teknolojisine yeteri kadar ilgi olmasını sağlayamamıştı” diyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Pandemi, powerline teknolojisine ilgiyi artırdı
Kovid salgını nedeniyle evlerden çalışmanın ve eğitimi sürdürmenin, evlerdeki internet sorunlarını daha iyi ortaya çıkardığını söyleyen Dinçer, “Bu sorunların hızlı ve kesin bir şekilde çözülmesi önemli bir ihtiyaç haline geldi. Bunun sonucunda pek çok ağ ürününe talep arttı. Talebi artan ürün gruplarından biri de powerline adaptörler oldu” diyor. Pandeminin başladığı 2020 yılında powerline adaptör satış adetlerinin iki kat arttığını; 2021’de de artışın devam ederek şu anda önceki yıla göre yüzde 150 oranında olduğunu vurgulayan Dinçer, “Pandemi koşullarının böyle bir etkisi oldu. Türk kullanıcısı powerline teknolojisini tanıdı ve tercih etmeye başladı” diyor.

Bunun sonucunda TP-Link Türkiye’nin satışları içinde powerline adaptörlerin üst sıralara tırmanmaya başladığını bildiren Dinçer, “Henüz Avrupa pazarında olduğu gibi en fazla satılan ikinci ürün grubu olamasa da powerline adaptörler Türkiye’de de hızlı bir şekilde üst sıralara doğru tırmanıyor. Kullanıcılar bu ürünleri tanıdıkça, kurulumunun ve kullanımının basitliğini gördükçe ve sorun çözmede çok daha etkili olduğunu fark ettikçe çevrelerine bu ürünleri öneriyor. Powerline teknolojisinin hak ettiği ilgiyi görmeye başlaması bizleri de mutlu ediyor” diyor.

“Modem, evlere interneti getirmeyi sağlayan araçtır; ondan tüm WiFi sorunlarını çözmesi beklenmemeli” diyen Dinçer, çok sayıda cihazın, evin her yerinden internete eriştiği günümüz evlerinde, daha sağlıklı, güçlü ve güvenli bir ağ oluşturmak için farklı ağ ürünleri kullanılmasının zorunlu olduğunu belirtiyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
T
4 ay
Wi-Fi 6 Hızıyla Online Oyun Keyfi Başlıyor
TP-Link, WiFi 6 teknolojisine sahip ve online oyunlar için özel geliştirilen yeni yönlendiricisini duyurdu. Archer GX90, hem kablolu hem kablosuz bağlantıda gigabit hızlar sunuyor.

Online oyunseverler için internet bağlantı hızı, en önemli ihtiyaçlardan biri, hatta ilki. Tüm oyun donanımları çok iyi, oyuncu performansı da yüksek olsa ama internet bağlantısı yavaşsa ne oyun keyfi oluyor, ne de istenen başarılı elde ediliyor.

Bu nedenle ağ pazarının lider üreticisi TP-Link®, en yeni kablosuz ağ teknolojisine sahip ve tamamen oyuncuların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan yeni bir yönlendirici (router) geliştirdi. Archer GX90 adlı yönlendirici, WiFi 6 teknolojisine sahip ve hem kablolu hem kablosuz bağlantıda gigabit hızlar sunuyor.

Archer GX90, üç kanal desteği sayesinde oyun donanımları için özel bir ‘oyun kanalı’ sağlıyor. 4.8 Gbps hıza sahip bu oyun kanalı sadece oyun cihazları için ayrılabiliyor ve kablosuz bağlantıda dahi hız düşmesi, yavaşlama, kesinti olmadan online oyun keyfi yaşanabiliyor. Evde aynı anda bir kişi online oyun oynarken, diğer aile üyeleri Netfix’ten film izleyebiliyor; her iki uygulama da kesintisiz, sorunsuz oluyor. Cihaz toplamda (üç kanalda) 6.6 Gbps kablosuz hızlar sunuyor.

Ayrıca Archer GX90’ın Oyun Hızlandırıcı özelliği sayesinde oyun akışları saptanarak optimize edilebiliyor. Bu sayede oyunlar her zaman sürükleyici kalıyor. TP-Link’in yeni oyun yönlendiricisinin bir diğer özelliği ise oyun istatistiklerini tutabilmesi. İnce ayarlanmış kullanıcı arayüzünden tüm oyun istatistikleri gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor. Oyun süresi, gecikme istatistiği, ayrılan ağ kaynağı gibi tüm bilgiler kolayca izlenebiliyor.


< Resime gitmek için tıklayın >

2.5 Gbps Kablolu Bağlantı Desteği
Oyuncular için özel tasarlanan bu ürün sadece kablosuz bağlantıda yüksek hızlar sunmuyor; kablolu bağlantıda da 2.5 Gbps gibi çok yüksek bir hız sağlıyor. Cihaz üzerinde yer alan WAN/LAN bağlantı noktasına istendiğinde oyun cihazları bağlanarak yüksek hızlı kablolu bağlantının keyfi çıkarılabiliyor. Ayrıca 2 adet USB 3.0 girişi de bulunan yönlendiriciye USB üzerinden de cihazlar bağlanabiliyor.

Archer GX90, bu yüksek hız ve gelişmiş özellikleri destekleyecek güçlü işlemcilerle donatılmış durumda. Yönlendiricide 1.5 GHz dört çekirdekli ana işlemci ve üç adet de yardımcı işlemci yer alıyor. Bu sayede cihaz ağ performansını her zaman en yüksek düzeyde tutmak için çalışabiliyor.

Üzerinde yer alan 8 adet çok yüksek kazançlı anten ve Hüzmeleme (Beamforming) teknolojisi sayesinde WiFi sinyallerini çok geniş alana yayabilen yönlendiriciyle evin her yerinde WiFi’a güçlü bir şekilde bağlanılabiliyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kolay Kurulum, Güçlü Güvenlik…
Ağ ve ağa bağlı cihazların güvenliği de Archer GX90’da ihmal edilmemiş. Oyuncular için daha hassas olan güvenlik için cihazla birlikte HomeCareTM güvenlik paketi geliyor. Bu pakette Trend Micro’nun gelişmiş ve sürekli güncellenen antivirüs yazılımı da yer alıyor.

Archer GX90’ın kurulumu ve kullanımı da son derece rahat. Bluetooth aracılığıyla yönlendiriciye bağlanıp, TP-Link’in Tether uygulaması üzerinden birkaç dakika içinde cihaz kurulup çalışır hale getirilebiliyor. Daha sonra tüm kontroller, ayarlar vb de Tether (Android ve iOS destekli) üzerinden ve her yerden, her zaman yapılabiliyor. Güvenlik ayarları, Misafir Ağı oluşturma, bağlı cihazlar gibi istenen her tür ayarı akıllı telefonlarla bu uygulama üzerinden birkaç dokunuşla yapmak mümkün.

WiFi 6 teknolojisiyle oyun keyfi için geliştirilen Archer GX90, yakında Türkiye’de satışa sunulacak.

Ürüne ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/wifi-router/archer-gx90/#overview
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.