R

Yüzbaşı
18 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
465 (Bu ay: 10)
Gönderiler Hakkında
R
geçen hafta
Oyun oynamak içler acısı bir eylemdir
Bir erkeğin her gün saatlerce oyun oynaması onun hakkında çok şey anlatır. Bu aynı şekilde her gün saatlerce dizi veya film izleyenler için de geçerlidir. Bu kişiler asosyaldir, düşünce ve fiziksel olarak tembeldir. İçindeki çocukla baş etmeyi öğrenememiş ve henüz yetişkin olamamışlardır.

Duygularıyla temas halinde değillerdir ve yüzleşemedikleri şeylerden beynini uyuşturarak kaçma eğilimi gösterirler. Dolayısıyla korkaktırlar. Bunlardan büyük atılımlar beklemeyin. Hatta uzun vadede size gerçekten ayak bağı olurlar.
R
4 hafta
Ülke ekonomisi berbat olsun da havadan iktidar olayım zihniyeti nasıl bir zihniyettir?
Dolar düşüyor diye isyan etmek, mutsuz olmak, karalar bağlamak nedir? Bu kadar kötü nasıl olabiliyorsunuz? Tamam ben de muhalefet yapıyorum ara sıra ama sizinkisi başka bir şey. Ülke ekonomisi berbat olsun da havadan iktidar olayım zihniyeti nasıl bir zihniyettir? Sizinkisi muhaliflik değil ki ideolojik saplantılara girmiş bir kafa. Muhalif gazetecilere bakıyorum yüzlerinden düşen bin parça.

Muhalefet olarak yatmayacaksın. Çözüm önerilerin olacak, çalışacaksın halkı ikna edeceksin öyle alacaksın iktidarı. Ha bizim yolumuz bu böyle istiyoruz diyeceksen de memleketi adam etmek için çabalayan hükümete gölge etmeyeceksin o zaman.

Dolar 20'lere dayanınca millet kan ağlıyordu. Bırakın insanlar birazcıkta olsa nefes alsın. Mutlu olsun. Memleket de batmasın bir zahmet.
R
geçen ay
İstanbul AVM geçen gün tıklım tıklımdı!
Geçen gün forum istanbul avmye gideyim dedim, otoparkta yarım saat döndüm durdum yer bulmak için. İçerisi tıklım tıkıştı. Dedim millet soğuk havada ısınmaya gelmiştir, dükkanlar boştur. O da değil, dechatlondan yeğenime paten alacaktım 15 dakika sıra bekledim kasada. Diğer dükkanlar keza öyleydi. Anlamıyorum, her şey birbiriyle çelişiyor. Bir saçmalık var ama aklım almıyor gerçekten. Siz bize ne krizinden, ne dövizinden, ne enflasyonundan bahsediyorsunuz yahu?
R
geçen ay
Artık kapanma falan olmayacak!
Yurtdışındaki panik kaynaklı kapanmalara aldanıp da kapanma falan beklemeyin. Hayır, bu kış bize de kapanma falan gelmiyor. Buradan size ekmek çıkmaz. Yurtdışındaki kapanmalar tamamen panikten kaynaklı absürt kararlardır. Forumda bazı arkadaşlar özgüvenime hayranmış. Ama bana modellemenin başarılı olduğu tek bir örnek gösteremediler daha.
R
geçen ay
Memleket batarken espiri kasmayı bırakın!
Ülke batarken espri yapmaktan imtina etmiyorsunuz ya, siz nasıl insanlarsınız anlaşılır gibi değil. Uzun uzun diyalog yazıp komik olduğunu sanan mı dersin, çeşitli kelime oyunu yapanı mı ararsın... Dünyada bilerek isteyerek ekonomik kriz çıkmasına sevinen bir topluluk sizden başka yoktur herhalde.
R
geçen ay
Omikron bir ilüzyondur
Halk için bu virüs, aşı olduktan sonra bitti. Biz artık sosyalleştik, bozmayın yeniden. Rahat bırakın. Önemli olan aşı satmak, ilaç satmak, test kiti satmak. İnsanları korkutup hizaya sokmak, kafaya göre yasak koymak. Anlayın şunu artık! Masonik medya iluzyonu altındaki bilim-taparlar "aşı, aşı, aşı" diye havlarken ihtiyacımız olan Allah(C.C)'nin hediyesi olan bağışıklık sistemidir!
R
3 ay
Muhalifler seçim kazanacaklarını zannetsinler
Anketçiler gazlıyor bunları ama sonları hüsran olacak. 2023'te gene ellerine alacaklar sandıkları. Sonra bir süre "oylar çalındı" falan diyecekler. Sonra da adayları olan şahıs çıkıp "la bırakın ne çalınması... adam kazandı..." diyecek. 
R
5 ay
%100 aşılı Cebelitarık'ta vaka sayılarını yüzde 2500 artarken, COVID-19 dan ilk kez 3 kişi ölmüş.
https://twitter.com/OpDrBilgehan/status/1427513671161458701
Cebelitarık. 35.000 nüfuslu bir ülke. 
Özelliği şu: Dünyada nüfusunun %100'ünü aşılamış ve tamamlamış ilk ve tek ülke. Hem de iki ay önce.
Sonuç: Vaka sayısında %2500 artış.
Buyurun size gerçek laboratuvar sonucu.
Yalanların mumu bir bir sönüyor.
Geçen yaz aylarında ülkede ölüm yok. Yani sıfır. Hatta 2021 nisan, mayıs, haziran, temmuz aylarında da sıfır!
R
6 ay
Kriz yok, pahalılık var
Tekrar ediyorum kriz değil pahalılık var. Bu pahalılık kriz olduğu anlamına gelmez çünkü alım gücü artmaya devam ediyor. Eskiden ucuzdu bu kadar harcayan yoktu şimdi pahalı ama alım gücü daha da yükseldi. İnsanlar demek ki alım gücünü yükseltti pahalılık bir şey ifade etmiyor.

Alım gücü düştü diyen insanlar var. aynı ülkede ilk kez Bodrum belediye başkanı gelmeyin artık dedi. Burada herkes çok pahalı diye yazdı durdu yıllarca. Nasıl oluyor da tarihte ilk kez belediye başkanını bile çıldırtacak kadar insan gitti? Hep aynı hikâye bir kaç bin kişi hikâyesi anlatılıp duruyor. Ben de kriz olduğuna inanıyordum, ama bu sene artık gerçeği gördük. Böyle kriz mi olur. Evet pahalı onu kabul ediyoruz, ama almaya devam ediyor insanlar. Hem de daha önce alamadıklarını bile alabiliyorlar. Bir kişi de çıksın eskiden aldığım bir şeyi alamıyorum desin. İlla ki alım gücü düşen insanlar olmuştur ama genelin durumu hiç olmadığı kadar iyi. Aksini kanıtlamak isteyeni dinlemek isterim.

Döviz %20 artıyor ise enflasyon %35 oldu diyelim. Ancak milletin geliri bu sırada %100 artıyor. Dolayısı ile insanlar para harcayacak yer bulamaz hale geldi.

Kimisi kafayı kırıp sıfır araç kuyruğuna girdi bayilerde araç bırakmadı, kimisi ev aldı sıfır ev kalmadı, kimisi Bodrum vs. tatil yerlerinde 10-15 gün blok tatil yaptı bunların hepsini Instagram'da vs. görüyoruz zaten.

Sonuç olarak kriz var mı? Hiç bir kriz ibaresi yok ortalıkta. Zaten kriz olmadığı her sene açılan emlak balonu, otomobil satışları ve tatil yapanlardan görebilirsiniz. Sosyal medyaya kalsa her sene kriz var. Ancak tam tersine her yıl daha çok ev ve araç satılıyor daha çok insan tatile gidiyor ve bütün lüks harcamalar arşa çıkmış durumda. Kısaca kriz olması değil adının geçmesi bile mümkün değil piyasalar uçuşta.
R
6 ay
Aşı karşıtları neden banlanmıyor
Herifler göz göre göre milleti ölüme sürüklüyor. Yönetim de seyirci kalıyor. Sağlık bakanı ağlayacak neredeyse aşı olun diye. Aşı ölümden koruyor. Bulaşmayı azaltıyor.

Şimdi beyefendileri eleştirdik diye beni banlarlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.