K

Yarbay
03 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
97 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
K
8 yıl
Ders çalışırken ağlıyorum
4 gündür böyleyim. Anlamaya çalışıyorum matematiği, fiziği. Sevmek istiyorum. Ama bu bi taraflarına mıçtığımın eğitim sistemi derbeder ediyor beni. Anlayamıyorum dersleri. Sinir krizi geçirdim az önce. Koca fizik kitabını fırlattım duvara. Yemişim mühendisliğin yazılımını ulan. Tarih okucam ben. Sırf bu aptalca sistemden dolayı güzel ülkem genç bir beynini daha kaybetti. Kin kusuyorum lan.
K
8 yıl
Kulak tıkacı işe yarıyor mu?
Ders çalışmak için kullanmayı düşünüyorum. Sesi ne oranda kesiyor? Varsa kullanan şunu alabilirsin diyebileceğiniz bir ürün var mı?
K
8 yıl
Yağ sürüyorsunuz! (Anonymous EGM meselesi)
Öncelikle selamlar.

Aslında asıl meselemiz onlar değil bizim araştırmaktan yoksun medyamız. Nerede dikkat çeken ve insanları meraklandıran haber görseler yalandan bile olsa araştırmadan koyarlar.

Şuan Türk medyasında; sözde Anonymous tarafından, EGM veritabanında bulunan Türkiye vatandaşlarının kimlik ve adres gibi bir çok bilgilerinin ele geçirildiği yazıyor. Yani tüm vatandaşların bilgileri ellerinde öyle mi? Gerçekten medyamız aptallarla dolu ve birilerinin ekmeğine yağ sürmekte üstlerine yok.

Öncelikle Anonymous Twitter hesabından, veritabanından verileri kendilerinin çekmediğini, daha önce ROR[RG] adlı bir başka hacker grubundan aldıklarını ve sadece bilgilere herkes ulaşsın diye paylaştıklarını söyledi.

Öncelikle bahsetmiş oldukları veritabanı 2007 yılında MERNİS'in (Merkezi Nüfus İdare Sistemi) sisteminde bulunan bir SQL zafiyeti sonucu elde edildi. Yani ellerindeki veriler tam 9 sene öncesine ait. Peki Anonymous ne yaptı? Bu ellerindeki veriyi "EGM'yi hackledik. Bilgileriniz elimizde" dedi ve veritabanını internette yayınladı. Bizim aptal medyamızda hemen "Anonymous EGM'yi hackledi" diye haber yayınlamaya başladı. Peki ne oldu? Anonymous kazandı, egosunu şişirdi...

Ya kardeşim nedir bu Anonymous? DDoS atmaktan, botnet salmaktan başka ne biliyor bunlar? Bir de barış derler. Botlarının saniye başına attığı ping değerleri mi getirecek barışı? Gerçekten çok komik bir durum.

Herkes Anonymous'u bilir. Neden? Çünkü reklam peşindeler. Basın ise reklam peşinde olanın peşinden koşuyor. Türkgüvenliği (turksec) zamanında google'ın, msn'in, yahoo'nun, microsoft'un, wikileaks'in, hatta interpol'un sistemlerine sızarken (http://zone-h.org/archive/notifier=turkguvenligi.info) bizim basınımız neden bunları yazmıyordu?

Hayır, burada birilerini kapıştırmıyorum. Sadece mantıksız değil mi sizce de?
K
8 yıl
Ne mi olacak ayrılınca?
Ne mi olacak ayrılınca? Gerçekten sevmişsen zor olacak; sabah kalktığında göz altların mor olacak, günden güne hissiyatın yorulacak. Vicdanına sonsuz soru sorulacak; hepsi de cevapsız kalacak. İlk üç gün anlam veremeyeceksin, aklın onda olacak hep. Ondan bir kaç parça bulunca daha da kötü olacak ahvâlin. En zoru gecelerdir ya; gerçekten seviyorsan en zor ânın her ândır. Suçlayıp dururlar hep onu; gerçekten seven kendini suçlar. Hele kendini suçlarken kaçamazsın kendinden. Şuraya gideyim rahat edeyim dersin, gidemezsin. Kaldırım taşlarına oturursun da hayat umrunda olmaz ya, yine aynıdır ahvâlin.

Sonra kişiliğinde, hayatında öne çıkan özelliklerini değiştirmek isteyeceksin. Büyük bir değişim. Saçlarını kestirirsin belki, sıfıra böyle. Ben öyle yaptım mesela, herkes saçlarımı çok severdi.

Çaya takıl, kitap oku. Kedi, köpek sev. Ben kedilere sarılarak azaltıyorum bu acıyı. Hissediyorlar sanki. Bir de demine kurban olduğum çay tabii ki. Neyse ne.

Bu acı geçer mi bilmiyorum. Geçecek gibi oluyor da geçmiyor. Geçecek de nasıl?

Kuzuya, kurda yem hâlim,
Olmamış çayda dem hâlim.
Beni de bilirsin demi de,
Ne diye sorarsın hem hâlim?

Son olarak, ne olur artık mutlu rolü yapmayın! Mutsuzuz işte lan.

Vesselam.
K
9 yıl
Uyumamak için?
Rasgele beyler. Derslerden ötürü uyumamam lazım. Ne yapmalıyım? Bir abim okul zamanında uyku ilaçları alıp 1 saat uyku ile zinde kalabiliyormuş. İlaç vs. kullanmak istemiyorum, ders çalışacağım derken bir tarafımı bozarım mazallah. Hadi yazın siz, bir ara girer bakarım.

Bu arada kola + kahve demeyin bana.

Allahsız kimya.
K
9 yıl
Hazal Kaya hacklendi.
Tengri ne dilerse o olur!

twitter.com/HazalKaya110
K
9 yıl
Fatih Portakal hacklendi.
Bir kaç gün önce de Eser YENENLER'i ve bir çok ünlünün hesabını hackleyip topluma olumlu mesajlar veren arkadaş bugün de Fatih Portakal'ı hacklemiş ve misyonunu aynı yol üzerinde sürdürmekte.

@fatihportakal

Şu tweetleri attı:

1- İnsânları senaryosunu Albız sisteminin közkamanları ile birlikte yazdığımız bir tiyatroda oyalayıp duruyoruz.
2- Oyuncular sürekli olarak değişiyor; fakât senaryonun üç ana mevzûu hîçbir zamân değişmez:
Dîn, seks, futbol.
3- Bunlar ahmaklara hitâb etmek, ahmak olmayanları Robotlaştırmak için kullandığımız siyâsî araçlara, uyuşturuculara dönüştürülmüş hâldedir.
4- Kabûl edelim veyâhûd etmeyelim, artık bize Albız'ın dayattığı tek bir dîn vardır:
Kapitalizm ve türevleri. Tek bir ilâh vardır: Para
5- Kapitalizm dîninin âyetleri; ISO 9001, CE gibi standart örgüleridir. Şirketler güç kazanmak için bu ayetlere göre ibâdet eder.
6- Bu dînin dayattığı emirler; magazin programları, pembe dizilerle Justin Bieber, Kanye West gibi erdem yoksunu müezzînlerce vaaz edilir.
7- Bu dînin mü'mînlerine kısaca ahmak (yığınları) diyoruz. Onlar dîne, futbola ve sekse programlanmış ve oy verme hakkına sâhib robotlardır.
8- Para, emreder : "Müslümân görüneceksin!"
Münâfık rolünü oynar.
Ahmaklar buna inanır.
Yürekleri okuyan Tengri'yi kim aldatabilir?
9- Ama ne olursa olsun "#Erdemlilik kazanacak!" diyerek azimle çalışalım.
Fakat gene de bilelim: Tengri ne dilerse o olur.

Siz çoksunuz fakat biz haklıyız.
#TengriNeDilerseOolur

Eser Yenenler de hacklenmişti:http://forum.donanimhaber.com/m_101232978/f_//tm.htm
K
9 yıl
Eser Yenenler hacklendi.
Twitter hesabı Turancı bir arkadaşımız tarafından hacklendi. Daha önceleri Demet Evgar'ın ve bir kaç ünlünün de hesabını hacklemiş ve gerçekten de hesap sahiplerinin topluma verdiği mesajlardan daha faydalı ve olumlu mesajlar vermiştir. Kendisini bu konuda tebrik ederim, çünkü gayesi hiç bir zaman ünlüleri aşağılamak yada zor duruma düşürmek değildir.

@eseryenenler

1- Başımı kuma gömmeye sevk ediyor beni hayât. İnsân mıyım, yoksa robot mu anlayamadım.
2- Neden korkuyorum ki hakîkatleri haykırmaktan? Sorgulanmayan bir hayât neye yarar?
3- Bu dünyâya hayvanlar gibi eğlenmeye gelmediğimizin farkındayım. Peki neden eğlence ile oyalıyorum insânları?
4- Biz onları oyalarken, bilim günden güne ilerliyor. Bizde ise hep aynı tekerlemeler, mâneviyât satıcılıkları.
5- Görün artık ey mâsûm ve çabuk kandırılan kimseler! Arabesk mâneviyât satanlarla, erotizmin popo şaplakçıları aynı sistemin emekdârlarıdır.
6- Kırın artık zincirlerinizi. Mâneviyâtınızı bilim, san'ât, felsefe üzerine yeniden inşâ edin.
7- Korkmayın. Hakîkat acıtır, fakat sizin gerçek yoldaşınızdır.
8- Ve acıyın erdemsize. Erdemsiz, ta ezelden yenilmiştir.
9- Tengri ne dilerse o olur!

Selametle.
K
10 yıl
Gelin bişi dicem.
.
K
10 yıl
CSS Border sorunu, yardım.. :)
4 tane border var elimde hepsi aynı boyut. Örnek olsun diye hepsine "test" diye girmiştim. Fakat şimdi içeriği değiştirdiğimde border boyutu da değişiyor. Bunu nasıl sabitleyebilirim?

Arasam bulurum da şimdi yatıcam, abiler cevaplasın, yarın bakarız. :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.