T

Yarbay
09 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
472 (Bu ay: 7)
Gönderiler Hakkında
T
geçen yıl
Japon Marka Fransız Kardeşini Klonladı
Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı'nın Japon temsilcisi Mitsubishi, kompakt SUV modeli ASX'in üzerindeki örtüyü kaldırdı. Önümüzdeki yıl Avrupa'da satılmaya başlanacak otomobilin tanıtılması ile birlikte, markanın meraklılarını şaşırtan gerçek de ortaya çıktı. Öyle ki, yeni ASX'in logosu hariç tüm özellikleri Renault Captur ile birebir aynı. Hatta, otomobilin Captur'dan olduğu gibi alınan dijital gösterge tablosundaki araç görselinde Renault logosunun gizlenmesine bile ihtiyaç duyulmamış durumda.


https://www.haberturk.com/yeni-mitsubishi-asx-tanitildi-3522580-ekonomi
T
2 yıl
Kutuplara giden TOFAŞ
T
4 yıl
Yeni Dacia Duster için Dodik seti yaptıran var mı???
Arkadaşlar 2019 1.0 TCe sahibiyim Cosmo Mavi renginde, Dodik seti yaptırmak istiyorum, daha önce yaptıran var mı??? Kaça yaptırılıyor??? Tavsiyeniz var mı???
T
5 yıl
OPEL 20 Sene sonra kara Geçti.
Bünyesinde Peugeot, Citroen, DS ve Opel/Vauxhall markalarını bulunduran Fransız otomobil grubu PSA, 2018 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre, grubun satışları yüzde 7'ye yakın artırak 3.8 milyon adede çıktı. Öte yandan, PSA'nın 2017 yılında General Motors'tan satın aldığı Opel, İngiltere pazarındaki ismiyle Vauxhall, 2018'de grubun cirosunun yüzde 25'ini tek başına karşılayarak 20 yılın ardından ilk kez kâr açıkladı. PSA Başkanı Carlos Tavares, "Opel'in satın alınması, stratejik planımızın ilk adımıydı. Şimdi sıra global bir marka olmamıza geldi. Bu kapsamda, Citroen'i Hindistan'da, Opel'i Rusya'da ve Peugeot'u da ABD'de satışa sunacağız" dedi.

www.haberturk.com/20-yil-sonra-kara-gecti-2385955-ekonomi
T
6 yıl
DİZEL ARAÇLAR İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME
Dizel başta olmak üzere, İngiltere'nin Loughborough Üniversitesi bilim insanlarının içten yanmalı motorların en büyük problemlerinden biri olarak gösterilen zararlı partikülleri ortadan kaldırabilecek bir teknoloji geliştirildiği ve tüm fosil yakıtlı motorlardaki nitrojen oksit ve karbon salınımının elektrikli motor performansına yaklaşabileceği belirtildi.
İngiliz bilim insanlarının geliştirdiği yeni bir teknolojiyle dizel motorlardaki zehirli ve ölümcül olabilen NOx salınımını yüzde 98 oranında azalttığı iddia edildi.
Loughborough Üniversitesi bünyesindeki bilim insanlarının üzerinde çalıştığı projede nitrojen ve oksijenin amonyak kullanılarak ayrıştırılabildiği belirtiliyor.

Amonyak Türetim ve Dönüştürme Teknolojisi, kısa adıyla ACCT olarak adlandırılan çalışmada oksijen moleküllerinin, dünya atmosferinde yüzde 78 oranında bulunan nitrojen yerine, hidrojene tutunarak atık bırakmadığı belirlendi.
ADBLUE'DAN ÇOK DAHA İYİ

Profesör Graham Hargrave ve Jonathan Wilson, ilk testlerde basit ve ucuz olarak niteledikleri ACCT prototipinin bir Skoda taksiye entegre edildiğini açıkladı.

Ardından yapılan şehir içindeki sürüşlerde ise, teknolojinin kalibre edilmemesine rağmen yüzde 98 oranında daha az partiküle yol açtığı saptandı.

Euro-6 standardındaki AdBlue sistemi ise yüzde 60'ta kaldı.

Nitrojen oksitlerin (NOX) zararlı emisyonlarını azaltmak için katalitik dönüştürücü içindeki egzoz gazlarının içine enjekte edilen AdBlue, egzoz sistemlerine SCR takılı olan dizel motorlar için özel olarak tasarlanan bir sistem.

Egzoz gazlarına enjekte edilen AdBlue ile bir amonyak çözeltisi (NH3) ve karbon dioksit (CO2) içinde bulunan üre oluşması sağlanıyor. Dolayısıyla verimi de iklim ve koşullarla sınırlı, ayrıca yüksek sıcaklık gerektiriyor.

2 YIL İÇERİSİNDE ÜRETİME GEÇİLEBİLİR

ACCT ise bilim insanlarına göre her durumda neredeyse tavan performans sergileyebiliyor.

Avrupa'da dizel satışları yüzde 20 düşmüşken ve pek çok ülke ile otomobil üreticisi dizel kullanımını kaldırmaya hazırlanıyorken İngiltere'deki gelişme dengeleri değiştirebilir.

Loughborough Üniversitesi mühendisleri teknolojinin araçlara entegrasyonunun kolay olduğunu ve doğru destekle 2 yıl içerisinde seri üretime geçilmesi söz konusu Doğru destek tabiri tam olarak açılmasa da endüstri uzmanları için bunun üretim süreçlerine erişim ve maddi destek olduğu, böylelikle elektriklendirme yarışının yavaşlayabileceği görüşü söz konusu.
Kaynak: Habertürkhttps://sgkrehberi.com/haber/151943/dizel-araclar-icin-onemli-gelisme.html
T
6 yıl
Jaguardan Uzay Teknolojili Consept Araç
Jaguar firması yenilikçi teknolojili consept aracını tanıttı. İlginç özellikler;
Yayaları tanıyan ön cam,
Transparan B sütunu,
Hayalet navigasyon http://video.memurlar.net/video/32544/jaguar-dan-uzay-gemisi-tadinda-yeni-arac.html
T
7 yıl
İL BAZINDA GÜVENİLİR AKARYAKIT İSTASYONLARI TAVSİYE
Arkadaşlar bildiğiniz üzere, araçlarımıza aldığımız akaryakıtın güvenilir olması, hileli olmaması hepimizi ilgilendiren bir konu. Bu konu ile ilgili parça parça konular açılsa da hepsini bu başlık altına toplayıp, yaşadığımız illerde tecrübe ettiğimiz güvenilir akaryakıt istasyonlarını paylaşarak birbirimize yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum.
İzmir için yaşadığım çevre olarak:

Güzelyalı Shell (İstasyonu Shell isletiyor ben yakıtımı hep buradan alıyorum)
Üçkuyular Shell (Şahıs işletiyor ama çok fazla sürüm var en ufak bir şikayet duymadım)
Üçkuyular OPET (Büyükşehir Belediyesinin ortaklığı, Shellin hemen yanında çok fazla sürüm var yakıt aldım sorun yok hiç şikayet duymadım.
Sellway PO (Aydın Çeşme otobanının Balçova üstündeki hem gidiş hem geliş yönünde Selway alışveriş merkezinde ki PO lar, çok fazla sürüm var yakıt aldım herhangi bir sorun yok, şikayet duymadım.
Güzelbahçe Shell (Shellin kendi istasyonu güvenilir)
TANKAR firması ( Karabağlar Belediyesi yanı, ve Arap deresi civarında gibi yaklaşık 7 tane BP istasyonları var firma ile iş yapıyoruz, İzmirdeki bir çok Resmi kuruma akaryakıt veriyorlar sahipleri dürüst insanlardır, istasyonlarından güvenerek alabilirsiniz)
T
7 yıl
Nissan, Mitsubishiyi iflastan kurtardı.
Nissan yakıt skandallarıyla başı dertte olan Mitsubishinin %34 hissesini, 2,3 Milyar Dolara satın aldı. Ne dersiniz arkadaşlar bu durum Mitsubishi ve Nissan açısından neler getirir???
http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/10/20/nissan-mitsubishinin-yuzde-34unu-aldi
T
8 yıl
SAAB 9-3\u0027ün tüm haklarını Türkiye Satın Aldı...
Bakan Işık: Saab 9-3 ün tüm haklarını ülkemizin satın aldığını açıkladı haber linki altta
http://www.hurriyet.com.tr/isik-saab-9-3un-fikri-mulkiyet-haklarini-aldik-30320584
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.