D

Yüzbaşı
06 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
D
2 yıl
TCL Plex vs Realme 6i
Arkadaşlar merhaba.

Yeni telefon almam gerekti ve şu an bu iki model arasındayım. Sizce hangi telefon daha uzun ömürlü olur? 2,200 tl iyi para sonuçta bir aylık asgari ücrete yakın.

Normalde pil süresi ve tahminen oyun olarak realme daha iyi gibi görünüyor. Evde 5i modeli de mevcut. Ancak TCL sanki daha kaliteli bir ürün gibi geldi bana. Sizce çoğunlukla web tarayıcı, instagram, twitter vs kullanımı, Spotfy - youtube, Oyun olarak MObile Legends için kullanılacak bir telefonda hangi seçenek daha konforlu ve uzun ömürlü olur? Özellikle TCL'nin pili zayıf kalır mı?

Not: Daha farklı alternatiflere açığım. Fiyat çok geçmesin hatta ucuz olursa iyi de olur.
D
2 yıl
Tekel Bayi şikayeti
Arkadaşlar Merhaba,

Bulunduğum yerde bir tekel bayi Tuborg ürünlerini pahalı satıyor. Malum dışarda zaten maske,eldiven,kapşonlu ile bir an önce alacaklarımızı alıp evimize dönüyoruz. Ben de genelde alışveriş yaptığım yer uzakta kalıyor diye yakındaki tekel bayine gittim. Önceden de fiyata ekleme yaptığı için gitmeyi bırakmıştım, şimdi hemen eve döneyim diye tercih ettim. Hala aynı işi yapıyor. Bir kaç aydır da almadığımdan fiyat zamlanmış olabilir diye bir şey demedim. Ben bunları nereye şikayet edebilirim? Ayrıca fiş vermedi(ayrıca talep de etmemiştim). Fiş verse bile daha önceden hatırlıyorum; fişin üzerinde ürünün kendisi ve adeti yazmıyor. Atıyorum 25 tl'lik mal alınmıştır gibi yazıyor. Ne satıldığı belli değil...

Efes ürünlerinde böyle bir durum olmuyor ama Tuborg ürünlerine ekliyor adamlar. Ben de tuborg'a mail attım. Alternatif fikri olan var mı?

not: Bugünlerde bu dert mi şimdi, bir kaç lira için değer mi ya da içmeyin şu zıkkımı gibi goygoy yapmazsanız sevinirim.
not2: Kutu Tuborg Amber 11.25 olması gerekirken 12.50 olarak aldı.
D
2 yıl
Redmi 8 (4gb ram) vs Redmi Note 8 (3gb ram)
Arkadaşlar merhaba,

Anneme telefon alacağım. Bu iki model arasından hangisinin uzun ömürlü olacağını kestiremedim. Genel anlamda yeni ve yüksek işlemci mi uygundur yoksa +1gb ram mi daha uzun ömür sağlar? Diğer kıstasları da düşünebiliriz.
https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/365740-390156/redmi-8-64gb_xiaomi-redmi-note-8-32gb/

Ayrıca bu telefonlardan kullanan arkadaşlar bana ahize sesi hakkında bilgi verebilir mi? Ses yüksek ve net olmalı.
D
3 yıl
Gelir vergisi hesaplama hatası(başlık silinebilir)
Çözüldü.
D
3 yıl
TYP hakkında bazı sorular
Arkadaşlar selam. TYP hakkında bir kaç sorum var bilen yardımcı olursa sevinirim.

1- Malum kura ve liste yöntemi var. Listede adamlar seçiyorsa seçilecek olanlar belli olabilir. Bu bağlamda kura kalıyor bana. Ona kaç kişi başvurur bilemiyorum. Binlerce insan işsiz sonuçta. Birden fazla başvuru yapabiliyor muyuz?

2- Kura sonucunda bir yer çıktı ama ben bu sırada başka iş buldum ya da vazgeçtim. Sadece kura kazanmış durumdayken vazgeçersem bir daha başvuramama gibi bazı şartlar geçerli olur mu bana? Yoksa işe girip ayrılanlar için mi bu durum?

3- İş sırasındayken başka kurumlara typ'li alınacak diyelim. Ben evime yakın uygun bir yer bulduğumda başvuru yapıp, olurda oraya çıakrsam yer değiştirebiliyor muyum?

4- Asil ve yedek ayrımı var mı?

5- Typ ile gelene karşı tavır oluyor mu? Olumsuz manada davranışlar ya da nasılsa geçici deyip her işi yaptırmaya kalkma vs...
D
3 yıl
motorlu taşıt sürücü sertifikasında sınıf hatası
Sorun çözüldü.
D
3 yıl
Aliexpress hırsızları ve şikayet
Arkadaşlar kuzenimin aldığı ürün gelmedi. Kargo bilgilerinde açıkça satıcıya geri gönderilmek üzere yola çıktığı yazıyor. Ama para iade edilmiyor. Dispute açıldığında kargo bilgisi girilmemişti. O yüzden reddedilmişti dispute. Şimdi yazıyor. Canlı destekteki canlı türü kanıt diyor. Takip numarasında yazıyor. Adam da görüyor. Bu sayılmaz diyor. Şaka gibi hem ürün yok hem parayı alıyorlar.

Twitter adresinden de bir mail attım. Bir önerisi ya da fikri olan var mı?

Ben kendi hesabımdan baya alışveriş yaptım bugüne kadar. Baya derken yani tekstilten, hafıza kartı, kulaklık gibi şeylere kadar... Artık hiç alışveriş yapasım yok. Satıcı sizi dolandırınca aliexpress kanıtlara rağmen onları haklı görüyor. Bir keresinde de açıkça kalıbı sorunlu olan sert plastik telefon kabını videoya çekip gösterdim açıkça. O zaman da aynı şeyi yaptılar. Bu sefer 35-40 dolarlık bir alışveriş.


Yıllardır Banggood'tan da alışveriş yapmıştım. Bir kere bile sorun yaşamadım. teknik servisine tablet yollamışlığım bile var. Ya da ne bileyim proeksiyon aldım. Gecikince hemen yenisini gönderelim dediler ve yolladılar. Arka arkaya gelen ürünlerden birini aldım, birini reddettim. Adamlar müşteri hizmetlerinde bu kalite. Ama Aliexpress gittikçe bizim yerli esnafa benzedi.
D
3 yıl
Bu iş ilanına başvurabilecek olan var mı?
Bilgisayarlı muhasebe elemanı alınacak:

Öğrenim ve Kişisel Bilgiler:

- Açık Öğretim Fakültesi
- Sosyoloi Bölümü
- Kadın
- En fazla 42 yaş

Sınav Bilgileri

- KPSS 60+

Özel Şartlar:

- Sulama Birlikleri için hazırlanmış olan BELSOFT paket programını kullanmayı bilmek,

- Su-Bir Tanıtım Esaslı Muhasebe Sistemi Uzmanı Uzmanlık Eğitimi Programı Sertifikasına sahip olmak. (İnternette arattım am bulamadım)

+2

2019 yılında da tüm işsizliğimle yaşamaya devam ediyorum. Bu arada benim ikinci lisansım da aöf sosyoloji. Hayatımda hiç bu kadar iş bulmaya yaklaşamamıştım. Bilgisayarlı muhasebe elemanı olmak için özellikle kadın olmakta fayda olduğundan ilgili sertifikaları almaya gerek duymadım. Nasılsa eleniyoruz.

İçimden bir his yaklaşık 41 yaşında, kpss'den yaklaşık 61 almış bir kadının bu işi kapacağı yönünde ama belli olmaz tabi.

Forumda bu ilana başvurabilecek bir kişi var mı acaba?


İş İlan No (00004787481)
< Resime gitmek için tıklayın >
D
3 yıl
kpss siteleri yüzünden huzur falan kalmadı
Yok kpssgülü.com yok kpssvaryermisin.org... Her gün devlet 7 bin dolar maaşlar 7 milyon memur alacak minvalinden haber yaber yapıp milleti kekliyorlar. Ana-baba telefondan görünce başlıyor konuşmaya, vay efendim falanca yere giden herkesi memur yapıyorlarmış sen niye gitmiyorsun, filanca yerde bir hafta içinde gelen herkes müdür yardımcısı oluyormuş... Sonrası tartışma... Anlatamıyorsun da ilanların içeriklerinin öyle olmaadığını vs...

Herkeste var mı bu problem? Nasıl baş ediyorsunuz?
D
3 yıl
Fransa'da muhalefet partileri halkı pasivize edemiyor mu?
Mesela halka; ''biz hakkımızı sandıkta arayacağız'' dedikten sonra bir iki yürüyüş düzenleyip mevzuyu kapatamıyorlar mı? Sendika halayı ile stres atıp gevşeme falan yok mu oralarda?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.