G

Yarbay
04 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
66 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
2 yıl
2 ay acemilik yedek subaylik
Arkadaşlar meslekciler eskiden 28 gün acemilik yapıyordu, Şubat celbinde yedek subaylık çıkacak muhtelemen(hukuk mezunuyum) acemiligimiz 28 gün mü olacak yoksa yeni yasada dediği gibi 2 ay mı?
G
4 yıl
20-25 günlük kalacak yer sıkıntısı
arkadaşlar ben üniversite 4.sınıftayım. izmirde yaşıyorum ama okulum ankarada. önceden yurtta kalıyordum ancak yurttan ayrıldım.çünkü 1 sene daha ankarada kalmak istemiyorum. her neyse benim okulumda senede 2 defa sınav dönemi oluyor birincisi aralıkta ikincisi haziranda ve bu sınav dönemleri 20-25 gün sürüyor yani ikisini toplayınca 50 gün gibi bir süre ankarada bulunmak zorundayım. devam zorunluluğu vs yok. o yüzden sadece sınav dönemleri okula gitmeyi planlıyorum.50 gün için koca bir sene orda kalmam çok mantıksız olur.o yüzden ne gibi bir yolla kalacak yer sıkıntısını hallederim. 20-25'şer gün kalmam gerekiyor.açıkçası konfor falan umrumda değil sadece yatacak yer olsun yeter.yemeği de dışardan yerim o süre zarfında hiç sıkıntı değil.zaten o zamanlar kütüphanede zaman geçiririm malum sınav döneminden ötürü. her neyse kalacak yer olarak nasıl bir sistem olabilir? duyumlarıma göre ucuz pansiyon tarzı yerler oluyormuş günlüğü 25-30 tl arası. ya da 1 aylık ev filan mı kiralasam? ne tavsiye edersiniz arkadaşlar?
G
5 yıl
param yok diye asosyalim
gençler burda kimi takip etsem kıza bakamıyorum,konuşamıyorum,elim ayağıma giriyor falan filan diyor da ben de bunların hiç biri yok ama para olmadığı için asosyal oldum resmen.en basitinden bi mekana gitsen 15-20 tl gidiyor ben günlük o kadar parayı nerde bulayım arkadaşlar ailem ağır fakir onlar bile benim okulu bitirip onlara yardımcı olmam için gün sayıyo resmen(iyi bi ünide hukuk okuyorum) dersler falan da ağır geliyor zaten onlar da ayrı bir dert.

işin özü para yok,dersler zor ve bunun sonucunda üniversite hayatım resmen çöpe döndü.birlikte üniversiteye girdiğim akranlarım kimi düdüklesem diye düşünürken ben şu dersi büte bırakayım gece şunu çalışırım ertesi gün o derse biraz bakarım diyorum ve bunun sonucunda da ortam sıfıra yakınlaştı zaten olsa da pek bişi olmuyor para olmadığı için. ne adam akıllı giyim var ne aksesuar ne araba.

kısacası leş gibi bi hayat yaşıyorum.üniversite süper lan diyenlere inanmayın özellikle zor bi bölüm okuyosanız(mühendislik hukuk sağlık falan gibi) param olsa yine iyi olurdu ama yok.gidip çalışsam adam 12 saat ebemi bellicek bu sefer sınıfta kalıcam falan.

neyse benden bu kadar la.bu arada fobi falan yapanlara benim halimi görün şükredin diyorum.fobim olsa daha iyi valla en azından aşmaya çalışırım ama bu olayın aşılcak tarafı yok eve 2 bin bile girmiyo ayda..benim durumumda başka birisi yok mu oğlum :(

ek olarak ilerde ayda 3 bin falan kazanabilirim belki ama 26-27 yaşında gelen parayı napayım ben ya en aktif çağ olan 18-26 arasını kaybetmiş olcam yemin ediyorum çok kötü bi durum bu fakirlik.tabi sağlık en önemlisi ama özellikle arkadaşların zenginken fakir olmak cidden leş bi şey.
G
6 yıl
''TechR''i nasıl okuyorsunuz?
Ben tehcır diyorum ama emin olamadim yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
G
6 yıl
Ankara hukukta 2'ye geçtim soruları alayım(anayasa final soruları geldi) SSLİ
evet arkadaşlar bekliyorum sorularınızı


http://i.hizliresim.com/8bn5kr.jpg
ankara hukuk spoileri dikkat gençler :D dersleri dinleyebiliyor musunuz sorusu bu resmin içinde saklı.. işin kötü tarafı arkamda 3-4 sıra daha var :D

inanmayan olursa öğrenci sayfam :Dhttp://i.hizliresim.com/b5qoO8.jpg

Anayasa final soruları geldi arkadaslar bir fikir sahibi olursunuz en azından :D
http://i.hizliresim.com/YlP8zE.jpg
http://i.hizliresim.com/WZ28M4.jpg
G
6 yıl
Ders saydırma hakkında hukuk fakültesi
arkadaşlar ben ankara hukuktayım şu an. bu yaz dokuz eylül üniye geçmeyi istiyorum da aklıma takılan şey derslerin saydırılıp saydırılmayacağı ve bunların hangi üninin ortalamasına göre değerlendirileceği.. mesela ben şuan iktisatı b2 ile verdim yani 3.25 ortalama ankara ünide ve 6 kredilik bir ders. ama dokuz eylüle bakınca haftada 4 kredi ve onların not sistemi neye göre işleyecek? bunun gibi sorularım var yardımcı olur musunuz? ders isimleri aynı ama şu kredi ve haftalık sayısı gibi konular kafamı karıştırıyor.
G
7 yıl
Göz altı morluklari icin
Arkadaşlar düzensiz uykumdan dolayı göz altlarında yer etmiş morluklar var. Ne yapmak lazm geçirmek için bunları kremi falan yok mudur ya kapatici değil kökten geçirici bi krem?
G
7 yıl
gecen sene 37-3 tr yapan biri olarak
Bu türkçe inanılmaz zor geldi bana.
G
7 yıl
kilo almam lazim
Arkadaslar 1.81 falanim 70 kiloyum kilom normalimsi ama ben biraz daha toplu durmak istiyorum şöyle bi 80-85 arası bir şey olsam iyi olurdu gibi geliyor spor için. Nasıl kilo alabilirim özel tavsiyeleri olan var mi yiyorum yiyorum aynı kilodayim hic değişmedi 72-68 arasiyim hep bi yardım edin :D
G
7 yıl
Zor deneme tavsiyesi
Arkadaşlar özellikle türkçesi YGS tipi olan zor bir deneme önerir misiniz? Bi 30-40 deneme cozmem gerekli.. Gecen sene 37 türkçe 35 mat yapmıştım ygsde..ona uygun zorlukta deneme bilen varsa onerin lütfen. Teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.