S

Binbaşı
27 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
105 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
S
8 ay
Vodafone Taahhütüm bitiyor
Vodafone müşteri hizmetlerinden aradılar ve yeni paketler hakkında bilgilendirme yaptılar. Bende dedimki zaten vodafone yanımda uygulamasından görüyorum ama fiyatları çok pahalı geldi dedim. Müşteri hizmetleri paketler hakkında bilgi vermeye devam etti :D. Ben ise farklı bir operatöre geçeceğimi söyledim nasıl isterseniz dedi . 5 yıldır müşterisiyim hiç elinde tutma gayretinde bulunmadı. Üstelik görüşme kaydediliyormuş. Operatör değiştirme vakti gelmiş demek ki.
S
geçen yıl
TERCİH SONUÇLARI YARIN AÇIKLANABİLİR
...........................
S
2 yıl
Ceng sıralama düşer mi?
Geçen sene 4 kontenjanı olan ve 36k ile alan ceng, bu sene kontenjanı 8 olmuş. Sizce sıralama geriler mi?
S
2 yıl
Taban puanı düşer mi?
Geçen sene 4 kontenjanı olan ve 36k ile alan ceng, bu sene 8 kontenjanı var. Sizce sıralama düşer mi?
S
2 yıl
ÖSYM Sorularına Kolay Erişim
Merhabalar, ÖSYMBurada uygulaması: "ÖSYM çıkmış sorularını görebileceğiniz , indirebileceğiniz , sınav puanlarını hesaplayabileceğiniz ve üniversitelerin taban puanlarını görebileceğiniz basit bir uygulamadır."
UYGULAMA LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ
S
2 yıl
ÖSYM Sorularına Kolay Erişim İçin Mobil Uygulama
Merhabalar, ÖSYMBurada uygulaması: "ÖSYM çıkmış sorularını görebileceğiniz , indirebileceğiniz , sınav puanlarını hesaplayabileceğiniz ve üniversitelerin taban puanlarını görebileceğiniz basit bir uygulamadır."

---UYGULAMA LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ---
S
2 yıl
ÖSYMBurada Android Uygulaması
Merhabalar, ÖSYM çıkmış sorularını görebileceğiniz ,indirebileceğiniz , sınav puanlarını hesaplayabileceğiniz ve üniversitelerin taban puanlarını görebileceğiniz basit bir uygulamadır.

UYGULAMA LİNKİ
S
2 yıl
Vakıfbank Kredi Kartı Dolar Borcu Ödeme
Merhabalar, 25 dolarlık alışveriş yapmıştım ve 2 tane ekstre geldi. Biri TL diğeri ise USD olarak. Kredi kartı borcumun tamamını sadece TL olarak ödedim. Örneğin,
Toplam limit :500 TL
Kullanılabilir limit : 200Tl ( USD ile beraber)
TL ile borç ödedikten sonraki kullanılabilir limit : 500 TL

Borç ödemem dönem içi işlemlere yansıdıktan sonra kullanılabilir limitim 3tl azaldığını farkettim. Neden olabilir?
S
2 yıl
YÖK’ten vakıf üniversitelerine kontenjan sınırı
YÖK, vakıf üniversitelerine gönderdiği yazıyla 2020 YKS kontenjanlarını belirlerken yeni verilen formüle göre planlama yapmalarını istedi. Buna göre 2019 YKS’de kayıt olan öğrenci sayısına 5 eklenerek hesaplama yapılacak. YÖK’ün bu kararına vakıf üniversiteleri rektörleri “Bölümleri kapatmak zorunda kalırız” diyerek tepki gösterdi.
KALİTE ARTACAK
Edinilen bilgiye göre, bu çalışmadaki hedef “Vakıf yükseköğretim kurumlarında gerçekçi politikalarla, kaliteyi arttırmak”. Buna göre, belirlenen üst sınır aşılmamak kaydıyla bir programa kontenjan önerirken 2019 YKS’de kayıt olan öğrenci sayısına 5 eklenerek, 5’lik veya 10’luk sayıya tamamlanacak. Örneğin, kontenjanı 60 olan bir programa 2019 YKS’de 38 kişi kayıt yaptırdıysa planlamalara göre bu yıl 5 eklenecek. Çıkan 43 sayısı ise 45’e tamamlanarak YÖK’e gönderilecek. 45 kayıt varsa kontenjan 50 olarak belirlenecek. Yükseköğretim Kurumu’nun önerisinin daha az olması durumunda buna göre işlem yapılacak. Ancak vakıf üniversiteleri rektörleri bu düzenlemeye “Bölümleri kapatmamız gerekir” diyerek tepki gösterdi. Akademisyenler, devlet üniversitelerinde de fazla kontenjanlar olduğunu, orada böyle bir düzenlemenin yapılmadığını söyledi.DOLULUK ORANLARI DİKKATE ALINACAK

Üniversitelere gönderilen yazıda, YÖK’ün vakıf üniversitelerinin kontenjan önerilerinin değerlendirilmesinde, programların doluluk oranı, öğretim üyesi/elemanı sayısı, öğrenci başına düşen açık ve kapalı alan gibi kriterlerin ve mezun istihdam ilişkisinin göz önüne alındığı belirtildi. 2020 YKS işlemlerinde de 2018 ve 2019 YKS’ye başvuran adayların testlerdeki ham puan ortalamaları, 2019 YKS programlarının doluluk oranları ile Yükseköğretim Eğitim Programları Danışma Kurulu görüşleri dikkate alınacak.


Kaynak :http://www.hurriyet.com.tr/egitim/yokten-vakif-universitelerine-kontenjan-siniri-41413865
S
2 yıl
MİGROS'DA SATILAN GURME SUCUKDA DOMUZ VE AT ETİ ÇIKTI!!!
Bu ürünlere sürekli kampanya yapılıp satılıyormuş. İnşallah büyük bir ceza alırlar.
link :https://www.ahaber.com.tr/gundem/2019/10/12/domuz-eti-cikan-firmalar-hangileri-gurme-sucuk-sahibi-kimdir-gurme-gida-kimin
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.