G

Teğmen
28 Kasım 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
2 yıl
32'' TV tavsiyesi (smart TV - Full HD)
Merhaba,

Yardımınıza ihtiyacım var. Yatak odasına full hd bir tv almak istiyorum. (32'' panelde 4k HDR vb tv olmadığı için daha üst seviye isteyemiyorum)

Özetle netflix izleyebileceğim olabilecek en iyi panele sahip (fiyatı önemli değil) alabileceğim en iyi TV'yi arıyorum.

Daha büyük panelli bir TV alamıyorum. Bu nedenle lütfen sadece 32'' TV önerisi yapar mısınız?

Desteğiniz için teşekkürler.
iyi çalışmalar.
G
2 yıl
Philips PFS 8109/12 serisi TV Netflix Yükleyemiyorum
Merhaba,

Başlıkta belirttiğim üzere TV'me netflix'i nasıl yükleyebilirim?

Desteğiniz için teşekkür ederim.
G
4 yıl
Apple Watch Seri 2 Kapalı Şarj olmuyor
.
G
4 yıl
electrolux ewf 1286 lew sıkma sırasında kazan dengesizliği
Merhaba,

Electrolux 1286 lew çamaşır makinesinde başlıktada belirtildiği üzere sıkma sırasında dengesiz yükten sanırım. Çok ciddi sallantı ve kazanın sürmesinden dolayı ses gelmektedir.

Makineyi ilk aldığımda bu şekilde bir sıkıntı yoktu. En azından bu kadar ciddi boyutta değildi ama şuan bildiğiniz 1200 devirde makine çok ses çıkartıyor.

Servis çağırmadan önce buna benzer sıkıntı yaşayanlar muhakkak forumda vardır. Nasıl çözüm ürettiniz? Amortisorlerde mi sorun var yoksa dengesiz yük dağılımı yapılmadığı için mi?

Çözüm hakkında desteğiniz ricasıyla.
tşk.
G
4 yıl
Arçelik yada Grundig TV Tavsiyesi
Merhaba Arkadaşlar,

Bu tarz damdan düşer gibi tavsiye isteyen biri değilimdir ama çiftlik evimizin olduğu küçük bir kasabada Arçelik ve Vestel bayisi bulunmaktadır.

Evime buzdolabı ve çamaşır mak. Arçelik aldığım ve servis olarak Arçeliğin çok yaygın olduğu için mecburen Arçelik alacağım..

Sizden ricam 40'' ve 48'' tv önerisinde bulunur musunuz? Açıkçası Arçelik olması deposunda olacağı için daha kolay temin edilebilir.

Desteğiniz ricasıyla yarın siparişi geçmem gerekiyor.
Tşk.
G
4 yıl
Ekran Dokunmatik Sorunu
Merhaba,

Bir adet Iphone 6 telefonda dokunmatik ekran sorunu bulunmaktadır. Tahminimizce IOS 10 güncellemesi sonrasında nüks etti yada şansımıza denk geldi.

Sorundan bahsedecek olursak : Ekran bir an geliyor ve parmağımızı algılamıyor hiçbir bölgesi çalışmıyor bütün ekranın neredeyse her köşesine basıyoruz. Hiç tepki yok.

Fakat aradan 2 dk geçiyor telefon sıfır sorunla çalışmaya devam ediyor. Ekranda bastığım her nokta anında cevap veriyor ve hiçbir sorun olmuyor.


Sorun yazılımsal gibi duruyor ama bilmiyorum.
Sizce bunun nedeni nedir? Daha önceden başına benzer sorunlar gelen var mıdır?

Desteğiniz için teşekkürler.
G
5 yıl
170 cm Yüksekliğinde Buzdolabı tavsiyesi
Merhaba Arkadaşlar,

Başlıkta da anlaşılacağı üzere yazlık için 170 cm uzunluğunda max 75 cm genişliğinde bir buzdolabına ihtiyaç duymaktayım.

Açıkçası dolaplarıma dokunmadan buzdolabını değiştirmek istiyorum, bu yüzden ölçülere sadık kalarak alabileceğim bir model önerir misiniz?

Not: Forumdan destek alarak 3 adet evin bütün eşyalarını yeniden aldım denilebilir umarım bu zor soru karşısında destek olabilirsiniz.

Teşekkür ederim.
G
6 yıl
Airfel as12-0942 ve Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE arasında ki görüşlerim
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle bu forumu kullanarak TV'den , çamaşır makinesine ve hatta kurutma makinesine kadar F/P ürünlerini aldığımı düşünüyorum. Son dönemde klima ihtiyacım ciddi şekilde baş gösterdi ama inanın buradaki yorumların hepsini okusam bile kafam çok karışıyor.
Önce giriş olarak evimden bahsetmek istiyorum camlarım fransız cam (pimapen S7000 marka) ve ısıcam konfor camlar kullanıyoruz. Bina'da 5 cm'lik mantolama bulunmaktadır ve dublex bir dairedr yaklaşık brüt 140 mt. olduğunu düşünüyorum.
1- salonum 23 mt civarında ve buraya bir adet klima koymak istiyorum eğer buraya koyacağım klima 12.000 civarı olup kapıyı kapatmazsam diğer odalara da faydası olur mu? Yani 18.000'de alabilirim ama bu sefer odada kullanamayacağım noktaya ulaşır mı?

2-Diğer bir sorum ise eğer salona 9.000 BTU yada 12.000 BTU aldım diyelim yanında farklı bir odaya 12-13 mt'lik bir oda daha var. Ben eğer dış üniteyi multi alırsam en fazla kaç metrelik bir boru uzatma şansım vardır? Yani salondaki boru çok kısa olacak ama oturma odasındaki (küçük odaya) bu boruyu uzatmak için maks mesafem ne kadar olmalıdır?

3-Son sorum ise herkes bir klima önerisiyle geliyor ama bana spesifik cevaplar gerekmektedir. Yukarıda başlıktada yazan iki klima'da piyasada çok tavsiye edilen ürünlerdir. Airfel 1650 TL civarı Mitsubishi ise 3400 TL civarı arada ciddi bir fark var ama siz kullanıcılar ve üstadlar bu iki klimadan hangisini seçerdiniz?
Evet eminim ki mitsubishi 1 gömlek üstün bir klimadır ama hayır kesinlikle Airfel alma ME al mı dersiniz. Yoksa evet ME Airfel'den daha iyi bir klimadır ama bahsettiğin durumda seni çok etkileyecek kadar fark olacağını düşünmüyorum mu dersiniz?

Yada sizin bana öneriniz ne olabilir? Bu klimada işini görebiliir diyeceğiniz modellere de açığım ama 4000 TL'lik klimalardan ziyade F/P ürünü olmasını tercih ederim.
Not: Arçelik, Demirdöküm, Baymak gibi cihazlar önermemeniz ricasıyla..
Vakit ayırıp cevap veren herkese teşekkürler.
G
6 yıl
XL yada Kombi Dolap tavsiyesi
Merhaba,
Yeni bir buzdolabı alma evresindeyim ama forum'un bu bölümü resmen karmakarışık kimin neyi ne amaçla tavsiye ettiği belli değil.
Açıkçası yerim 1 metre genişliğinde 195 yüksekliğinde XL dolap almak için bu şekilde büyük bir alan bırakmıştım.

Açıkçası 3.000 TL ye kadar buzdolabı almayı planlıyorum. Belki 3.500 TL verebilirim ama daha fazla fiyatı yukarı çıkartmak istemiyorum.

Nedense bana Electrolux ENB52810X modeli çok tavsiye ediliyormuş gibi geldi ama servisleri çok zayıf o yüzden huzursuz ediyor beni.
Bide geçen gün araştırırken Grundig GSND 6281 S modelini gördüm açıkçası cihaz fena değil ama cihazın şeklinden dolayı kullanışsız gibi geldi bana. F/P olarak yorum yapabilecek var mıdır?

Bide profilo'dan bulaşık makinesi almıştım (forumda çok tavsiye edilen bir model) ondan o kadar memnun kaldım ki açıkçası aynı şekilde buzdolabınıda profilo alabilirim. Açıkçası iyi bir profilo makine (geniş hacimli ve gri/siyah renklerde) tavsiye ederseniz sevinirim.

Bu arada kalabalık bir aileyiz bu yüzden derin dondurucuda kullanıyoruz.
Not: Buna benzer konular vardı ama o kadar saçma muhabbetler yapılmış ki açıkçası yazmak istemedim. Abuk subuk yorum yapacaklar rica edeceğim yazmasınlar.

Yardımlarınız için teşekkürler
G
6 yıl
lütfen silin yanlış açıldı
.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.