B

Binbaşı
07 Ağustos 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
73 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
4 ay
2.El Laptop Tavsiyesi
Arkadaşlar babam için laptop bakıyorum. Haber sitelerine bakacak, face twitter youtube filan. Bir de safari tarayıcıdan adobe flash gerektiren bir oyun oynayacak. Sıfır da olabilir. İşlemci olarak minimum hangi seriye bakmalıyım?
B
geçen yıl
Silinsin
Silinebilir
B
geçen yıl
Gıda Takviyesi Sorgulama Sorunsalı
İnt üzerinden aldığım gıda takviyelerini sorgulayayım dedim başaramadım. tarım ve orman bakanlığının sunduğu sorgulama sistemi hiç işlevsel değil. bugüne kadar bu sistemden ürün sorgulayıp da sonuca ulaşan oldu mu merak ettim. deneyimi olan paylaşırsa sevinirim.
https://ggbs.tarim.gov.tr/cis/servlet/StartCISPage?PAGEURL=/FSIS/ggbs.takviyeGidaSorgu.html&POPUPTITLE=AnaMenu
B
2 yıl
ISS TAVSİYESİ
12 ekimde başlayan Türknet maceram, Türknetin hizmet verememesinden dolayı 27 ekimde sonlandı. şu an yeni bir iss arayışı içerisindeyim. 8 ay sonra taşınacağım için internetim taahhütsüz olmalı ya da fahiş cayma bedeli çıkarmayacak bir iss olmalı. neredeyse bütün iss ler hakkında tonlarca şikayet okuyorum. Kablonet - uydunet bulunduğum bölgede malesef yok. Sorun çıkarmayacak ve teknik bir durum olduğunda ttkoma havale etmeyecek ve de iptal süreci kolay olan bir iss önerebilir misiniz?
B
2 yıl
Fiat Çıkmazı
Merhabalar. Orta direk bir ailede küçük bir ilçede yaşıyorum. Bulunduğumuz ilçede işten anlayan doğru düzgün usta yok. Servis desen zaten o hiç yok. Sanayinin çıldırtan bıktıran deneyimleri bilirsiniz tek tek anlatmicam yalnız biz bıktık usandık. Sırf ustalarla uğraşmamak sinir krizleri geçirmemek için bazı araçları alabilecekken uzak durmak zorunda kalıyoruz. Örneğin düşük model 99-01 arası diyim bir volvo çoğu araçtan iyidir ama ustası ve parçası bulunduğumuz yerde olmadığından uzak durmak zorundayız.
Babam sırf bu yüzden albeaya yöneldi. 2004 bir albeamız var ama ben hiç memnun değilim. Şu an linea-egea onlara yaklaşamıyoruz. Albea yerine en azından brava ya da marea tercih ederim ama babamı bir türlü ikna edemiyorum. Çünkü sanayideki arkadaşı onların kapı kolunu dahi bulamazsınız parçası bulunmuyor onların demiş.
Biraz uzun oldu ama gerçekten de brava-marea grubunun parçalası bulunmuyor mu?
Not: Lineanın tipinden nefret ederdim. Piyasanın geldiği şu son noktada linea gözüme süper görünmeye başladı :)
B
2 yıl
Oruç Bilmecesi
Öncelikle inançlı biriyim kafamda sorular var ve bilgili birilerinden cevap almayı umuyorum. Ateizler ve dalga geçecekler cevap yazmazsa sevinirim.

1) Bu kadar saat boyunca vücudun susuz kalması hele bu sıcaklarda sağlık açısından zararlı değil mi? Sağlık açısından zararlı olan bir şeyin emredilmesi çelişki yaratmıyor mu? Çünkü insan aynı zamanda sağlığını koruma ile de mükellef.

2) Dünyanın kimi yerinde 3 saat 5 saat oruç tutulurken kimi yerinde 18 saate kadar oruç oluyor? Bunu adaletle nasıl bağdaştıracağız? Sevabı ona göre mi oluyor?

Şimdiden teşekkürler.

bunları sorarak günaha girdiysem Rabbim bağışlasın ama kafamı kemirip duruyor.
B
2 yıl
Pes 2013 Oynayabileceğim Ucuz Bir Laptop Önerisi
evet pes 13ve hearthstone kart oyunu oynuyorum. Belki pesin ve fifanın yeni sürümlerini de oynamak isteyebilirim. bunları kasmadan oynatacak en ucuz laptobu bulmam konusunda yardımcı olur musunuz? 15 inch altı olmazsa sevinirim.
B
3 yıl
KORONAVİRÜS TÜRKİYEDE
Rusya, Çin vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklarken İran da koronavirüs göründü. Türkiye de ise Rize de coronavirüs şüphesiyle müşahede altına alınan bir kişinin sonuçları yarın belli olacak. Virüs adım adım yaklaşıyor beyler. Bununla ilgili bir şeyler yapılması gerekiyor bence. Ancak ben alınan pek bir önlem göremedim şimdiye kadar. Eğer yetkim olsaydı,
- Çin, Japonya,İran vs gibi ülkelere tüm giriş - çıkışları yasaklardım. Sadece insanlar değil, ithalat-ihracat. Kağıt paradan bile bulaşabilen bir illet bu.
- Tedbiren, şimdiden sırf bu illete yönelik bir hastane kurardım. Bu hastane sadece böyle bir tehlike için hizmet verecek. Koranavirüs şüphesi olan hastalar derhal bu hastanede müşahede altına alınacak.
Edit 11.03.2020 saat 00.45 itibariyle sağlık bakanının yaptığı resmi açıklamayla virüsün Türkiye de olduğu malesef teyit edildi.
B
3 yıl
KAPATILAN KONULARIN GEREKÇESİ BİLDİRİLSİN
Geçtiğimiz günlerde giyim-gıda-aksesuar bölümüne "DH YORUMCULAR TİMİ" başlığıyla bir konu açmıştım. Tam da forumun amacına hizmet eder nitelikte olan konum gerekçesini hiç anlayamadığım bir şekilde kural dışı konu gibi genel bir ifade ile saniyeler içerisinde kapatıldı. Ben de gerekçesini öğrenmek için üşenmedim forum destek mail adresine mail attım ama bir haftadan fazla süre geçmesine rağmen lütfedip de cevap yazan olmadı. Forumda konuları kapatılan ve bundan şikayetçi olan bir hayli kişi var. Örnek vermek gerekirse:https://forum.donanimhaber.com/donanimhaber-e-ticaret-magduriyeti-hakkindaki-anketimizi-niye-sildi--141235139-2#141258970 Lütfen kapatılan konuların gerekçesi o anda bildirilsin. Biz yöneticiyiz istediğimizi yaparız anlayışıyla god mode on vaziyette takılınması ne kadar doğru? Lütfen god mode of biraz ya hu.
B
3 yıl
İki 5 watt bir 10 watt eder mi?
bende şu an 10 wattlık lg music flow p5 var ses motorlu. Şu linkteki xiaomide ise 2x5 watt var. başlıktan da anlaşılacağı gibi aynı performansı alır mıyım?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.