C

Binbaşı
11 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
40 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
5 gün
farklı bir ping sorunu
Herkese merhaba,
Tracert ile herhangi bir sunucuya ping attığımda pc ile router arasında yüksek bir değer çıkıyor. Örneğin, 1 70ms <1ms <1ms gibi.
Bilgisayar çok yeni ve üst düzey bir anakart var, router ile pc arası mesafe 1m bile değil. Aradaki kablo router kutusundan çıkan ethernet kablosu. Router modelim ise deco m5.
Sizce bu durum neden kaynaklanıyor olabilir?
C
4 yıl
Whatsapp hakkında garip bir soru
Araştırmama rağmen cevap bulamadım, buraya yazmak istedim:
Malum engellendiğinizde kişinin son görülmesini, profil fotoğrafını göremiyorsunuz ve atılan mesajlar da tek tikte kalıyor.
Kısaca sorumu sorayım, Aynı durumun başka şekilde, bir sorundan kaynaklı gerçekleşmesi mümkün mü? ( örneğin iphone 6 telefonda sorun olması, whatsapp hesabının kilitlenmesi yani mesaj atamama / gelen mesajları geç alma v.b )
Teşekkürler...
C
4 yıl
Ekran kartı seçimi
Asıl amacın oyun oynamak olmadığı bir sistem toplama aşamasındayım. Bununla beraber oynanacak oyunlar fifa, NBA, pes, cs go, zula, gta gibi oyunlar. Bu kadar oyun saydığıma bakmayın, belirttiğim üzere amaç pro oyunculuk, canlı yayın yapma vs değil.
Özellikle sessizliğin ön planda olacağı bir sistem dizmek istiyorum. İşlemci ağırlıklı bazı işler yapacağımdan ryzen veya intel 6/8 çekirdekli bir işlemci seçeceğim. Bu arada monitör 1920x1080. Belirttiğim bu kriterler doğrultusunda ekran kartı tavsiyesinde bulunabilirseniz çok sevinirim.
Kabaca düşündüğüm kartlar 1050 / 1050 ti, rx 470 / 560, ve zorlamaya değermi bilemiyorum ama 1060 6gb
C
4 yıl
dil paketi ekleme sorunu
Herkese merhaba,
Yurt dışından hp marka laptop alındı. Sorun şu ki, Windows 10 ayarlardan dil paketi ekle deyip Türkçeyi seçtiğimizde yanında indirme butonu çıkmıyor. Bu sebeple windowsu Türkçeleştiremedim. Dil paketi ekleme videolarını da inceledim. Belirttiğim üzere indirme butonu çıkmadığından işlemi gerçekleştiremiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler
C
4 yıl
Modem resetleme zamanlayıcısı
Arkadaşlar merhaba,
Yeni internet düzenlemesinden sonra sanırım gece 2-8 arası kotaya yansımaması için başlangıçta ve sonda modemi açıp kapatmak gerekecek. Sanırım asus modemlerde zamanlayıcı varmış ama, örneğin airties modem için bu durum nasıl gerçekleştirilebilir?
C
4 yıl
usb portu olmadan ağa yazıcı bağlama
Arkadaşlar merhaba,
Modemdeki usb portunu kullanmaksızın wifi özelliği olan bir yazıcıyı ağa kablosuz şekilde entegre etmek mümkün mü?
tek usb portu olduğu için onu da hdd bağlamak amaçlı kullanmak istiyorum. Diğer yandan yazıcının da ağ üzerindeki herkes tarafından kullanılabilecek şekilde ayarlanması gerekiyor.
C
5 yıl
50mbps internete 1.2mb/s download hızı
Arkadaşlar merhaba,
50mbps fttb fibernet aldığım halde download hızım idm ile bile 1.2-1.3mb/s civarı. Pardus indirmesinde de sonuç aynı. Modem üzerinden vs Telekom bir sınırlama mı yapıyor?
Gerçekten yoruldum ve sıkıldım artık böyle konular açmaktan ve okumaktan...@mustifb @Ö1f1
C
5 yıl
( çözüldü ) fibernet hızının düşürülmesi!
Herkese merhaba,
Başlığa şaşıran olduğunu zannetmiyorum. Daha önce bu şekilde konular görüp mesaj da yazmıştım, nihayet benim de başıma geldi...
50mbps fibernet tarifesi ( fttb, vdsl2 ) kullanmaktayım. İnternette yaşanan gidip gelmeden sonra ne hikmetse (!) hızım 24mbps olmuş ve modemde de bu şekilde gözüküyor.
İnsanları nasıl kandıracaklarını, nasıl para tırtıklayacaklarını iyice şaşırmışlar, sınır tanımıyorlar. Elbette şikayetimi online olarak ilettim, belki de düzeltecekler. Ama siz siz olun değerlerinizi sürekli kontrol edin. Kim bilir durumdan bihaber, bilgisi yeterli olmayan insanlara neler yapıyorlardır. Ayıp, günah kelimeleri kifayetsiz kalıyor bu kan emicilere. Yazık gerçekten, çok yazık...

edit: Hızlı bir biçimde müdahale edilerek sorun çözüldü arkadaşlar. Fakat belirttiğim gibi herkesin gözünü dört açması gerek. Hadi diyelim bu kasıtlı yapılmıyor, internet gidip geldiğinde belki sıkıntı olduğu düşünülerek hız otomatik olarak düşürülüyor vs. Her ne olursa olsun bu durum haklılık sağlamaz. Zaten verilen para / hizmet oranı ortadayken birde elimizdekinden olmayalım. Şikayette bulunurken de müşteri hizmetlerinden ziyade online işlem merkezini tercih etmek daha etkili olabiliyor.
C
5 yıl
müzik ağırlıklı ses sistemi ( detaylar mesajda )
Arkadaşlar merhaba,
Oyun, film ve müzik için kullanacağım güzel bir ses sistemi oluşturmak istiyorum. absolut kulağa yakın bir Müzik kulağım olduğundan çok basit bir ürün almak istemiyorum. Yıllarca piyano çalıp sınavlara girdim. Ama bu işin bir sınırı olmadığından hifi sistem dizmek çokta mantıklı gelmedi. Flac formatında müzik dinlemek ağırlıklı amaç, arada oyun ve film için de kullanacağım. Müzik olarak metal ve rock haricinde neredeyse her tarzda müzik dinlerim. "gümbür gümbür" tarzda bir bastan ne olursa olsun hoşlanmam. Bununla birlikte ilk etapta amfi vs ekipmanlarla uğraşmak cazip gelmiyor. Yinede gerçekten tavsiye edebileceğiniz ve / veya deneyebileceğim bu tarz ürünleri değerlendirebilirim. Sıfır ürün olacak diye bir kuralım yok.
Aklımda microlab solo 7 veya 9 almak vardı. Ne var ki, hi-fi anlamında birçok olumsuz yorum okudum.
Ses kartı konusunda ise creative zxr olacak gibi. Z modelinin yetersiz kalabileceği durumlar olabilir diye düşündüm.
Hoparlör konusunda kriterlerime uyacak şekilde farklı önerilere açığım.
ses kartı olarak zxr aldığımı düşünürsek, kalan maksimum bütçem çok zorlarsam 1500TL.
Teşekkürler
@HI-DEF-MAN @tema59 @darkerdi @zanzi7575 @hyperborea61
C
5 yıl
i7 6800k için sessiz sıvı soğutma
Herkese merhaba,
İ7 6800k işlemcili yeni bir sistem kurmak üzereyim. Sistemin önceliklerinden biri sessizlik. Bu bağlamda ses yalıtımlı bir kasa tercih edeceğim. Şimdilik overclock düşünmesemde ilerde 4ghz civarına çıkma durumum olabilir. Bu bilgiler ışığında ses konusunda sıkıntı yaratmayacak bir sıvı soğutma tavsiyesi rica ediyorum. Bütçem 500TL civarında.
Birde kafama takılan pompaların kontrol edilip edilemediği. Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Zira bildiğim kadarıyla fanlar kontrol edilebildiğinden sessiz moda alınabilir ama esasen pompa sesinin fazla olmaması gerekiyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.