Selamlar şuan da kullandığım sistem şu şekilde msi Z97 G55 i5 4690k hd 7870 highpower 750W 80+ element smart Son bir kaç aydır oyun oynarken beklenmedik anda pc reset atmaya başladı. Başlarda ekran kartı ve sürücülerden şüphelendim. Tüm driverları, bios dahil her birimi en güncel hala getirdim. Sorun devam etti. Ekran kartı için eski driver denemek için 3-4 yıl önceki bir driverı denedim yine olmadı. Araştırmaya başladığımda psudan kaynaklanabileceği sonucuna vardım. OCCT adlı programı kurdum ve powerı test etme seçeneğini başlat tuşuna tıkladığım an reset attı. İşlemciyi 1.27v ta 4.5 ghz olarak çalıştırıyordum. Öncelikle overclocku kapattım, ardından amd overdrive dan ekran kartının hem gpu hem bellek frekansını 150-200mhz düşürüp, güç tüketimini %20 azalttım. Ardından OCCT ile tekrar powerı test etmeye kalktığımda yaklaşık 30-40 saniye kadar çalışmakta ardından tekrar reset atıyor. Ekran kartı frekansını 600mhz civarına çektiğimde ise 2-3 dakika boyunca kapanmadı ben de testi sonlandırdım. Sorunum ekran kartında mı psuda mı hala çözebilmiş değilim. Çok uzun zamandır böyle bir sorun yaşamıyordum Bir kaç aydır frekans düşürüp kullanıyorum bu sorun canımı sıkmaya başladı. Sistemi zorlayan oyunlara girdiğimde beklenmedik anda kapanmalar başladı. Daha önce başına gelen oldu mu? |
Tez ödevim için tüketici zew indeksi anketi yapıyorum. İİBF bölümlerinde eğitim görmüş kişilerin anonim olarak fikir belirtmelerini rica ediyorum. Teşekkür ederim. https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=wise&passive=1209600&continue=https://docs.google.com/forms/d/1BFC6o5hjWaOODOKEh9qkPjNNigs-G1NJN9YGP3nDNJA/prefill&followup=https://docs.google.com/forms/d/1BFC6o5hjWaOODOKEh9qkPjNNigs-G1NJN9YGP3nDNJA/prefill<mpl=forms |
Tez ödevim için tüketici zew indeksi anketi yapıyorum. İİBF bölümlerinde eğitim görmüş kişilerin anonim olarak fikir belirtmelerini rica ediyorum. Teşekkür ederim. https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=wise&passive=1209600&continue=https://docs.google.com/forms/d/1BFC6o5hjWaOODOKEh9qkPjNNigs-G1NJN9YGP3nDNJA/prefill&followup=https://docs.google.com/forms/d/1BFC6o5hjWaOODOKEh9qkPjNNigs-G1NJN9YGP3nDNJA/prefill<mpl=forms |
Tez ödevim için tüketici zew indeksi anketi yapıyorum. İİBF bölümlerinde eğitim görmüş kişilerin anonim olarak fikir belirtmelerini rica ediyorum. Teşekkür ederim. https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=wise&passive=1209600&continue=https://docs.google.com/forms/d/1BFC6o5hjWaOODOKEh9qkPjNNigs-G1NJN9YGP3nDNJA/prefill&followup=https://docs.google.com/forms/d/1BFC6o5hjWaOODOKEh9qkPjNNigs-G1NJN9YGP3nDNJA/prefill<mpl=forms |
Tez ödevim için tüketici zew indeksi anketi yapıyorum. İİBF bölümlerinde eğitim görmüş kişilerin anonim olarak fikir belirtmelerini rica ediyorum. Teşekkür ederim. https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=wise&passive=1209600&continue=https://docs.google.com/forms/d/1BFC6o5hjWaOODOKEh9qkPjNNigs-G1NJN9YGP3nDNJA/prefill&followup=https://docs.google.com/forms/d/1BFC6o5hjWaOODOKEh9qkPjNNigs-G1NJN9YGP3nDNJA/prefill<mpl=forms |
4690k ve msi z97 g55 kombinasyonlu kasamda 1.272v ta 4.5ghz olarak kullanıyorum. Isıyla ilgili sorun yaşamıyorum. İşlemcimin sürekli 4.5ta kalmasını istemiyorum. C1e ve cstate i açtım ring ratio yu 2.0ghz ye ayarladım. Ama hala 4.5te sabit. Frenkans modu dynamicte. Ne yapmam gerek yardımcı olabilir misiniz? |
İ5 4690 İŞLEMCİ MSİ Z97 GAMİNG 3 ANAKART GTX 960 ASUS EKRAN KARTI 60 GB SSD 500 GB HARDDİSK 10 GB DDR3 RAM DARK KASA (FAN AYARLI) FPS RAİDER SİLVER 750 WAT GÜÇ KAYNAĞI MİCROSOFT KLAVYE MOUSE kablosuz!! acer v173 monitör Ps4 pro cihazıma takas teklifi geldi. 2. Elde ederi nedir bilmiyorum. Düşünceniz nedir? |
Ac oynayan var mı? Online lobilerde birlikte oynayabileceğim bir oyun arkadaşı arıyorum. Psn. HawkFalconn |
I7 4790K 4.4 GHZ GIGABYTE GA-Z97-D3H 16 GB CORSAIR 8X2 DUAL 1333 MHZ SAMSUNG EVO 850 250 GB COOLER MASTER GX750W 80+ ZALMAN Z11 KASA ZOTAC GTX 780 TI 3GB 384 BIT DVD COMBO 2. El olarak almayı düşünüyorum. Siz olsanız bu sisteme ne kadar verirsiniz? 2. El sistem alırken nelere dikkat edilmeli? |
msi Z97 G55
i5 4690k
hd 7870
highpower 750W 80+ element smart
Son bir kaç aydır oyun oynarken beklenmedik anda pc reset atmaya başladı. Başlarda ekran kartı ve sürücülerden şüphelendim. Tüm driverları, bios dahil her birimi en güncel hala getirdim. Sorun devam etti. Ekran kartı için eski driver denemek için 3-4 yıl önceki bir driverı denedim yine olmadı.
Araştırmaya başladığımda psudan kaynaklanabileceği sonucuna vardım. OCCT adlı programı kurdum ve powerı test etme seçeneğini başlat tuşuna tıkladığım an reset attı. İşlemciyi 1.27v ta 4.5 ghz olarak çalıştırıyordum. Öncelikle overclocku kapattım, ardından amd overdrive dan ekran kartının hem gpu hem bellek frekansını 150-200mhz düşürüp, güç tüketimini %20 azalttım.
Ardından OCCT ile tekrar powerı test etmeye kalktığımda yaklaşık 30-40 saniye kadar çalışmakta ardından tekrar reset atıyor. Ekran kartı frekansını 600mhz civarına çektiğimde ise 2-3 dakika boyunca kapanmadı ben de testi sonlandırdım.
Sorunum ekran kartında mı psuda mı hala çözebilmiş değilim. Çok uzun zamandır böyle bir sorun yaşamıyordum Bir kaç aydır frekans düşürüp kullanıyorum bu sorun canımı sıkmaya başladı.
Sistemi zorlayan oyunlara girdiğimde beklenmedik anda kapanmalar başladı. Daha önce başına gelen oldu mu?