M

Binbaşı
02 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
666 (Bu ay: 32)
Gönderiler Hakkında
M
3 ay
PlayStation 5 STOK TAKİP ve SOHBET
Bu konu, PlayStation 5 stok takibi ve takip sürecindeki tecrübelerin paylaşılması için oluşturulmuştur. Bu konuda fiziksel ve dijital mağazalardan aldığınız geri bildirimleri ve bu süreçteki tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
M
3 ay
İlyas GÜNEŞ Matematik Biliyor mu?
KPSS soru çözümlerini izliyorum. Adam her iki soruda bir işlem hatası yapıyor, yaptığı işlem hatasına rağmen sonuç şıklarda varsa cevap bu diyip geçiyor. Anca şıklarda olmadığı zaman hatasını fark edip tekrar çözüyor. + Bazı soruların cevaplarını çok anlamsız derecede uzatıyor. Bu adama kim video çektiriyor arkadaş?
M
4 ay
F710 vs Gamesir T4 Pro. Oyun kollarının karşılaştırması.
< Resime gitmek için tıklayın >

F710

2017 yılında 160 liraya almıştım; şu an içinse 450 liraya satılıyor. 

Olumlu yanları:

+ Uzun kullanım ömrü: Batarya yerine pille çalışma sayesinde şarj etme, batarya ölme gibi durumlarla meşgul olmuyorsunuz. Benim haftalık ortalama 15-20 saatlik kullanımım ile bir çift pil 6-8 ay kadar dayanıyor.
+ Alışılan joystick pozisyonu: Xbox kollarındaki çapraz joystick konumlandırmasını sevmiyorum, bana ters geliyor. Bu biraz subjektif bir konu.
+ Garanti desteği: Ürünün Türkiye'de resmi olarak satılması sayesinde 2 senelik garanti desteği var.
+ Hassasiyet: Oyun kollarında ölü bölgeler kolların hassasiyetini azaltıyor ve bu da oyun deneyimini kötü etkiliyor. F710'da 4 senelik kullanımım sonunda bile ölü bölge oluşmadı. 
+ Daha iyi kavrama: Kolun arka kısmında bulunan mat kaplama elde daha iyi kavranmasını sağlıyor.

Olumsuz yanları:

- Ağır bir kol: 330 gram ağırlığı ile elde kendini hissettiren bir kol. Benim için sorun teşkil etmesede çoğu insanın bu kolu "takoz" olarak değerlendirmesine yol açıyor.
- Sert Tuşlar: Özellikle hack and slash oyunlarda parmakları ağrıtabiliyor. Bumpers denilen LB (L1) ve RB (R1) tuşları çok ses yapıyor.
- Sinyal kopmaları: Cihazın alıcısı ile arasında obje bulunması durumunda sinyal kopmaları sıklıkla yaşanıyor. O yüzden direkt önünüzde bulunması gerekiyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Gamesir T4 Pro

Doların 12 lira olduğu dönemde 28 dolara (328 Lira) aldım. 2 haftalık kargonun ardından 67 lira gümrük vergisi ödededim. Ve toplam 395 liraya gelmiş oldu. Aliexpress fiyatları dolar üzerinden olduğu için fiyat dolarla beraber çıkıyor iniyor. Şu an $33 fiyat etiketi ve 13 liralık dolar kuruyla 430 liraya geliyor. Bunun üstüne bir de gümrük vergisi eklenecek.

Olumlu yanları: 

+ Fonksyonel bir oyun kolu: Bluetooth sayesinde telefonlara, wireless alıcısı sayesinde pc'ye bağlanıyor. Ancak Nintendo Switch haricindeki oyun konsollarında kullanılmıyor. 
+ Daha Yumuşak tuşlar: F710 kadar sesli ve el yorucu değil. 
+ Işıklı: RBG ışıklandırmaya sahip. Bu ışıklandırma açılıp kapatılabiliyor.
+ Titreşim: Daha güçlü bir titreşime sahip ve bu titreşim seviyesi ayarlanabiliyor.

Olumsuz yanları: 

- Hassasiyet çok kötü durumda: LT (L2) ve RT (L2) tuşlarında %5-10 oranında ölü bölge var. Özellikle benim gibi similasyon yarış oyunu oynayanları rahatsız edecek durumda. Bunun dışındaki oyun türlerinde kendini çok hissettirmez. Tuşların kendisi yumuşak olsada yumuşak basmalarda basımı algılamıyor, sert/tam basmayı gerektiriyor. 
- Joystick pozisyonu: Xbox'ın çapraz joystick konumlandırmasını dediğim gibi ben sevmiyorum ama subjektif bir konu.
- Joystickler küçük ve pürüzlü: Daha iyi kavranması için eklendiği iddia edilen bu pürüzler benim parmağımı rahatsız ediyor. 
- Kavrama zayıf: Tamamen aynı düzeyde plastiğe sahip bu kol el terlediği zaman elden kayıyor.
- Kullanım ömrü: Sahip olduğu batarya benim haftalık 15-20 saat kullanımımda 2 hafta dayanıyor ve ardından 1 saatlik şarj istiyor. Şarjı yokken kablo ile de bağlanıp kullanılabiliyor. Ancak sahip olduğu batarya er ya da geç ölecek ve kolun "kablosuz" olma özelliğini yitirecek. 10 senedir her Ps4 kolunun başına gelen şey bu kola da gelecek. 
- Garantisiz: Firma her ne kadar 6 aylık uluslarası garanti sözü versede kargo gönderim ücretini sizden istiyor. Bu da insanları caydırma özelliği taşıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
M
geçen yıl
Reklamlı Kısaltma Linklerini Atlamak Çok Kolay!
Tamamen açık kaynaklı olan bu eklenti, tıkladıkça reklam açan sinir bozucu siteleri atlamanızı sağlıyor.

Eklenti https://universal-bypass.org/
Kaynak Kodu https://universal-bypass.org/

bünyesine ekledikleri 35’ten fazla link kısaltma sitelerinin zaman kaybettirici olaylarına karşı bypass işlevi gören açık kaynak kodlu bir çoklu tarayıcı eklentisi.

örnek olarak şu link kısaltma sitelerine karşı eklenti çok iyi çalışıyor :
adf.ly
adyou.me
akoam.net
animanganews.com
bc.vc
bit.ly
bluemediafiles.com
complete2unlock.com
cpmlink.net
cshort.org
cuio.io
do2unlock.com
goo.gl
grabify.link
hidelink.club
l.ly
link.tl
linkrex.net
losstor.com
mirrorace.com
mylink.zone
onepieceex.net
oke.io
ouo.io
rom.io
sh.st
show.co
sourceforge.net
sub2unlock.com
sub2unlock.net
srt.am
t.co
telolet.in
tetew.info
ux9.de
won.pe

bunların dışında ekleme yapmak isteyen kullanıcılara ise github’da ufak bir rehber eklenmiş, bu link kısaltma sitelerine yapılan bypass işleminde yaşanılan sorunlar ise orada çözümlenebilmektedir.
M
3 yıl
Fps oyunlarını gamepad ile oynayamama sorunsalı
Klavye ve mouse ile oyun oynamayı her zaman tercih ederim. Çünkü kontrollere olan ulaşım kolaylığı ve daha net nişan alabilme vardır. Ama klavye mouse ile oynarken de belim ve bacaklarımda ağrı oluyor yeterince rahat oturamadıgım için. Ben de diyorumki iyi o zaman gamepad ile oynamaya devam edeyim çünkü f710'umu alıyorum elime istediğim gibi uzanabiliyorum yatabiliyorum, vücudum hiç gerilmiyor.

Gameped ile rpg, yarış spor oyunlarını oynarken sorun yok ama fps oyunlarına gelince kanser oluyorum. Çünkü nişan alamıyorum. Çoğu oyunda nişan ala basarsın ve otomatik olarak hedefe kitlenir, ama hedef haraket ederse veya ben haraket edersem kilit kopabiliyor. Hedefi öldürdükten sonra diğer hedefe otomatik geçiş de yok. Silahı indirip yeniden nişan ala basmak durumunda kalıyorum. Bazı oyunlar çok sert kitliyor nişan almayı, sadece hedefe odaklanabililiyorsun, böyle oyunlarda da zevk alamıyorum çünkü bana düşen bir şey olmuyor, nişan al ateş etten ibaret oluyor tüm oyun.

Şu gamepadlerde mouse gibi nişan alabilmemizi sağlayabilecek bir teknoloji gelmiyecek mi?
M
3 yıl
Osuran böcek istilası altındayız
Geçen ay yeni eve taşındık. Bir tane böcek türü var başımıza bela oldu. Koku salıyor sürekli. Hele yakalarsak art arda salıyor. Peçeteyle alıyorum, peçetede sarı sarı izler oluyor. Her hafta muhakkak 2 3 tane evin çeşitli yerlerinde görüyoruz.

Her pencere de sineklik var. Başka giren sinek böcek bir şey yok. Bunun nerden geldiği belli değil. Az önce bir tanesini ıslak mendille aldım attım. Elim 1 saat bunun osurugu koktu.

Ne bu böcek. Çaresi nedir? < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
M
3 yıl
Xiaomi Mi 9T 64Gb 2.543,04 TL
M
3 yıl
Telefonlarda ekran boyutu nereye gidiyor?
Telefonlar ekrana sahip olmaya başladıktan sonra hep daha büyük daha geniş ekran koyma çabası oldu. 1 2 inçden başladık şimdi 6.7 leri görüyoruz. 7 inçden sonrası tablet oluyor zaten daha ne kadar ileri gidilecek? Sadece 2 sene önce ideal telefon 5 inç, plus modeli 5.5 inç iken. Şimdi küçük boylular 6 dan başlıyor. 6.4 6.5 ideal deniyor. Çerçeve kalkmasıyla en boy çok değişmeden ekran büyüdü evet ama artık firmalar en ve boyu da maksimuma çıkartmaya çalışıyor. Bu ekran boyutları daha ne kadar büyüyecek? 7 inç üstünü görür müyüz?
M
3 yıl
Hız patlaması oldu Edit: Yeniden oldu 31.12
Normalde 25mbit'lik paketimiz vardı, bugün sabahtan beri çok ilginç değerler alıyoruz. İndirme hızımız 200 ile 700 arası gidip geliyor şu an.
https://www.speedtest.net/result/8654982194

< Resime gitmek için tıklayın >

Edit : 26.11.19. 1 yıllıgına yeni taahhüt yaptık 35mbit için. ilk ay 100mbit hediye dediler.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

Edit 31.12.19 Yılbaşı hediye olarak yeniden yükseltme yaptılar indirme hızı için, ama yükleme hızını topal bırakmışlar.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
M
3 yıl
Çakma Telefon Modellerin Satışı Neden Yasak Değil?
Özellikle İstanbul'da olan telefoncuların ilanlarında görüyorum, Çin'den 50 60 dolara getirtip burada yüzlerce dolara orijinal resim ve ibareleriyle satmaya çalışıyorlar. Kim bilir kaç insan bu numaraları yutuyor. Neden devlet el atmıyor bunlara?https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-875-tl-phone-xs-max-android-8.0-13mp-256gb-5.5-inch-ekran-boyutu-724487754/detay
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.