N

Yarbay
31 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
194 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
N
geçen ay
Sıcak Fırsatlar Telegram Kanalı Vardı, Ne Oldu?
Geçtiğimiz aylarda bir sıcak fırsatlar kanalı açılmıştı, reklamsız bir şekilde forumda açılan her konu otomatik oradan bildirim olarak geliyordu. Ne oldu o kanala 2 haftadır içerik gelmiyor? Önceki büyük kanal zaten tamamen reklam çöplüğüne dönmüş durumdaydı silmiştim, bu da gidince sıcak fırsat konusu takip edecek Telegram kanalı kalmadı sanırım?
N
2 ay
Vakıfbank 4 adet 150 TL akaryakıta 50 lira indirim (Marka ve pos şartı yok)
<p class="ql-align-justify">Temmuzda da yapmıştı aynı kampanyayı, bambaşka yakıt istasyonlarından aldım hepsini saymıştı. Pos şartı yok, marka şartı yok o açıdan güzel. Tek kötü yanı kazanılan puan 1-11 Eylül arasında tekrar yakıt alınarak kullanılması gerekiyor.</p><p class="ql-align-justify">
</p>
    <li class="ql-align-justify">VakıfBank Worldcard ile akaryakıt istasyonlarından 1-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 4 adet 150 TL ve üzeri akaryakıt alışverişine, 1-11 Eylül 2021 tarihleri arasında akaryakıt istasyonlarından en az 50 TL akaryakıt alımı yapıldığında 50 TL indirim verilecektir.</li><li class="ql-align-justify">Kampanya müşteri bazında geçerlidir. Ek kart ile yapılan alışverişler kampanyaya dahildir.</li><li class="ql-align-justify">Bir müşteri kampanyadan en fazla 50 TL indirim kazanabilir.</li><li class="ql-align-justify">Aynı gün tek seferde yapacağınız 150 TL ve üzeri alışverişlerin sadece bir tanesi kampanyaya dahil olacaktır.</li><li class="ql-align-justify">Kampanyaya sadece VakıfBank Mobil Bankacılık uygulamasında yer alan “Cepte Kazan” üzerinden ''Hemen Katıl'' tuşunu tıklayarak katılım sağlayabilirsiniz.</li><li class="ql-align-justify">Kampanyaya BusinessCard’lar, Bankomat Kart’lar, sanal kartlar, nakit çekim ve yurt dışı işlemleri, mail order ve e-ticaret alışverişi, iptal, iade ve puan kullanımı işlemleri dahil değildir.</li><li class="ql-align-justify">Kampanya kapsamında kazanılan indirim 20 Eylül 2021 tarihinde alışverişin yapıldığı bireysel kredi kartına yansıtılacaktır.</li><li class="ql-align-justify">100 TL-5.000 TL arası peşin akaryakıt harcamalarınızı, işlemden en az 1 gün sonra VakıfBank Mobil, İnternet Bankacılığı veya 08502220724 Çağrı Merkezi kanalından faizsiz 1 ay erteleyebilirsiniz, harcamalarınız Ağustos akaryakıt indirim kampanyasına dahil edilecektir.</li><li class="ql-align-justify">TercihKart sahipleri için kampanya katılım bedeli 4.99 TL'dir.</li><li class="ql-align-justify">VakıfBank kampanyayı dilediği zaman durdurma ve/veya kampanya koşullarını değiştirme hakkına sahiptir.</li><li class="ql-align-justify">
    </li>
https://www.vakifkart.com.tr/kampanyalar/4-adet-150-tl-ve-uzeri-akaryakit-alisverisinize-50-tl-indirim-19800
N
7 ay
PS4 Pri Hesap Eklerken Hata Veriyor ( NP-38551-2 )
Özet: Miles Morales oyununun olduğu hesap hiçbir PS4'te Pri olarak etkinleştirilemiyor.

Geçen ay aldığım Miles Morales oyununu bugün başkasına sattım. PS4 Pri olarak almıştım ve ana hesap olarak etkinleştirmiştim, kendi hesabımdan girip oyunu bitirdim ve bugün hesaptan çıkış yapıp kendi ana hesabımı Ps4'ümde etkinleştirip sattığım kişiye hesap bilgilerini verdim. Sattığım kişi giriş yaptıktan sonra ana hesap olarak etkinleştirmek istediğinde alttaki hatayı aldığını söyledi. (Bir Hata Oluştu, Hata Kodu: NP-38551-2) Sonra sen çık ben gireyim tekrar dedim ve az önce silmiş olduğum hesaba tekrar giriş yapıp ana hesap olarak etkinleştir dediğimde yine aynı hatayı verdi, ben de pri yapamadım. Yani hiçbir ps4'te pri hesap yapamıyoruz şu an hesabı. Sebebi nedir, nasıl çözülür fikri olan var mı? PS4 Sec ve PS5 Pri hakları başkasındaydı hesabın.
< Resime gitmek için tıklayın >
N
8 ay
2021 Yeni Clio 1.0 Sce 65 bg nasıldır?
Bugün babam 2021 Yeni Clio 65 bg görmüş bayide. İnternetten bakınca hep 72 bg falan görünüyor, 65 göremedim. Performans hiç önemli değil babam için, otobanda bile 120-130 üstüne çıkmaz. Hız yapmaz. Rampada falan çok sorun olur mu acaba?
N
8 ay
Google Maps Türkiye Sansürü Rezaleti
Ekşi'de gördüm, kesinlikle destek vermemiz gereken ve ses çıkartmamız, gündem yaratmamız gereken bir konu.

5 yıldır devam eden rezalet. hiç kimse de sesini çıkarmıyor, haberiniz mi yok anlamıyorum ki? yorum yaparak bu konuyu gündeme sokup çözmeliyiz artık. konuyu bilmeyenler için gösterelim:

bu sansür olmayan normal harita görüntüsü: https://eksisozluk.com/img/3douvltw
bu sansürlü kullandığımız harita görüntüsü: https://eksisozluk.com/img/9nqs94ff

yani üstteki cam gibi görüntüyle kullanabilmek varken, senelerdir bize sansürlü bulanık hâlini sunuyorlar. navigasyon açıp uydu görüntüsüyle yolu ve binaları düzgün görüp doğru yerden dönmek varken, bulanık ve sansürlü olduğu için anlaşılamayan şekilde kullanıyoruz uygulamayı. haritadan bir yerin görüntüsüne bakacağınızda orası mı değil mi anlamanız imkansız. sadece bilgisayarda tr uzantısını kaldırıp `yabancı ülkeden giriyormuş gibi yaparsanız` `sansür kalkıyor`, bu da saçmalığın ayrı bir boyutu. fakat bu çözüm android ve ios telefonlarda işe yaramıyor, yani `mobilde senelerdir sansürlü kullanmaya mecburuz`.

yandex, apple maps gibi diğer tüm harita uygulamalarında görüntü sansürsüz ve net. sadece google bu saçmalığı yapıyor. sebebini hiç kimse net açıklamadı, hükümetin bunu istediği belirtilmişti yıllar önce ama diğer harita uygulamalarında net, tr uzantısını silince net, sokak görünümü kullanınca net ama navigasyon kullanırken bulanık. bunun hiçbir mantıklı açıklaması yok.

lütfen konuya yorum yaparak gündemde tutalım ve birilerini uyandıralım. konu hakkında bir yerlere mail etkinliği de düzenleyebiliriz, bu sorun çözülsün ve şu hizmetten düzgün faydalanalım artık.

kritik yerlerde sansür olmasını anlarım. askeri bölgeler, önemli kamu binaları sansürlensin bunda sakınca yok ve zaten tr uzantısını kaldırınca sadece oralar sansürlü kalıyor, bu olması gereken. ama şu an tüm ülke sansürlü, senelerdir böyle ve `bir şey yapmazsak böyle kalmaya devam edecek`!
N
geçen yıl
Kablonet Upload Problemi (Çoğu Oyunda Geç Tepki Süresi ve Sitelerde Yavaş Upload)
Geçen haftaya kadar hiçbir problem olmayan internetimde bir anda Upload problemi olmaya başladı. Fakat sorun şu ki Speedtest gibi sitelerde Upload'ım sorunsuz görünüyor ama Microsoft, Yandex, Steam, Telegram, Whatsapp, Instagram gibi sitelere upload yaparken 1mbps bile alamıyorum, inanılmaz yavaş Upload var. Bu yüzden online oyunlarda da Ping çok yüksek olmamasına rağmen çılgın gecikmeler oluyor. Farklı cihazlarda, pc ve telefonlarda durum değişmiyor. Ama mobil veriden çatır çatır sorunsuz her şey.

Çok garip bir durum. Speedtest sorunsuz, ama çoğu sitede Upload sıkıntılı. Daha 1 hafta önce 90 GB upload yapmıştım OneDrive ile, sorunsuz 5 mbps ile yüklemişti. O bittikten sonra bu sorun başladı, çıldıracağım. Kablonet müşteri hizmetleri sinyal dalgalanması var diyor ama alakası yok çünkü bazen olan bir şey değil, sürekli olarak upload'ım çoğu sitede kötü.

IP değiştirme talebi yaptım değiştirdiler ama hiçbir şey değişmedi. Aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba.
N
geçen yıl
Güzel Telegram Kanalları
Bu aralar Telegram'da çok fazla kanal ve grup türemeye başladı. Bildiğiniz güzel Telegram kanalları ve Telegram grupları varsa yazın da takip edelim. Ben başlayayım:

https://t.me/Nakahella Sosyal Medyadan eğlenceli, ilginç ve bilgilendirici kaliteli içerikler paylaşan Telegram kanalı:https://t.me/Nakahella

Her gün telefonlar için güzel duvarkağıtları paylaşan wallpapers Telegram kanalı:https://t.me/EverydayWallpapers4K

4 ve üzeri depremleri bildiren kanal:https://t.me/kandillideprem

Sıcak Fırsatları bildirim olarak yollayan kanal:https://t.me/donanimhabersicakfirsatlar

Faydalı linkler paylaşan kanal:https://t.me/faydalinkler

Her gün bir karikatür:https://t.me/karikaturya

Güzel kanallar buldukça yazıyı güncelleyeceğim.
N
geçen yıl
Kablonet Upload Hızınızın Artması İçin Yapmanız Gerekenler
Şikayetvar sitesi üzerinden talep oluşturan herkese 10 mbps internet dağıttıklarını söylediler az önce telefonda. Upload hızı arttırma çalışmamız var ama şu an herkese açmayacağız, sadece talep eden kullanıcılarımıza 10 mbps upload hediye diyoruz dedi. Ayrıca 1 günlük de hızımı 100 mpbs yapacaklarmış, sonra mayıs sonuna kadar uploadım 10 olacak. Gerçekten takdir edilesi bir davranış.

Kısaca şikayetvar üzerinden talep oluşturun eğer upload'a ihtiyacınız varsa.
N
2 yıl
Evde Elektrik Kesintisi İçin Jeneratör
Toroslar elektrik dağıtım şirketi rezaleti yüzünden sık sık elektriklerim kesiliyor. Evden çalışan eşim var ve benim de laptop ile sık sık işim oluyor, tv'yi de ek monitör olarak kullanıyorum.

Elektrik kesintilerinde birkaç saat bize enerji sağlayacak bir jeneratöre ya da farklı bir sisteme ihtiyacımız var. 2 laptop 1 tv çalıştırsa yeter. Nasıl bir model bakmalıyım?
N
2 yıl
Kart Bilgileri Çalındı İddiaları Doğru Olabilir - Kartımdan İşlem Yapılmış
Enpara.com kredi kartımla geçtiğimiz ay n11, Amazon ve Hepsiburada üstünden alışverişler yapmıştım. Dün kredi kartımdan önce 34,99 lira sonra da 1,99 lira çekilmeye çalışılmış. Şimdi arayıp kartı iptal ettirdim, çekim Apple iTunes ile yapılmış Apple ile görüştüm yetkisiz işlem olduğunu onayladılar.

Güvenli olmayan hiçbir siteden alışveriş yapmam, kartımı güvenle saklarım. Muhtemelen veri sızıntısı doğru, bakalım başımıza neler gelecek daha.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.