M

Teğmen
21 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
41 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
2 yıl
Chromecast kullanan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim
1. Chromecast kendi kendine yeten bir cihaz mı yoksa telefonsuz ya da bilgisayarsız hiçbir şey izlenemez mi?
1. Netflixte bir yayını telefondan chromecaste stream ettikten sonra telefonumun şarjı bitip kapanırsa chromecastten koparsa ne olur yayın donar mı devam mı eder?
2. Chromecast'in (3. gen mesela) yerleşik bir hafızası, işletim sistemi var mı uygulama yüklenebiliyor mu?
3. Farklı uygulamalardan stream edilen yayınların hepsi aynı standartta (çerçeve, oran, çözünürlük vs.) görüntü ya da ses sıkıntısı olmaksızın oynatılabiliyor mu?
4. Bir yayını telefondan chromecaste stream ettikten sonra telefonda herhangi bir başka uygulama kullanabilir miyim?
5. Telefonuma stream esnasında çağrı gelirse ne olur?
M
4 yıl
Mouse tavsiyesine ihtiyacım var
Şimdiye kadar kullandığım tüm mouselarda (a4tech-x7,logitech vs)switchler (genelde sol switch) bozuldular hep.Switch lehimleyerek ya da yeni fare alarak çözmeye çalıştım sorunu.Bu zorunu aşmak istiyorum artık.Fazladan tuş,macro,mousepad vs kullanmıyorum ama csgo oynarım.En az a4tech x7 ayarında hassasiyeti olan kaliteli sağlam bir mouse lazım.Biraz araştırma yaptım.Asus rog sica ile aerocool thunder x3 tm40 arasında kaldım.Sizin fikriniz nedir? Yardımlarınızı bekliyorum...
M
5 yıl
prime lens-zoom lens farkı
misal f8 değerine ayarlanmış f1.8 prime lens ile f8 değerine ayarlanmış zoom lens arasında (optik eleman sayısı farkından ötürü) ışık geçirgenliği farkı olur mu? lütfen bilenler cevaplasın.
M
5 yıl
nikon f/1.8d lenste diyafram çemberi elle nasıl kullanılabilir?
d3100 makinem var. f/1.8d lens taktığımda f değerini sadece makineden değiştirebiliyorum.diyafram çemberini döndürsem de f değeri değişmiyor.bağlantı pinleri bantlansa elle kontrol edebilir miydim?
M
5 yıl
dslr makinelerde video çekimlerinde rolling shutter deformasyonu azaltılabilir mi?
geçenlerde çektiğim videodaki hareketli nesneler (otomobil vs) geometrik olarak yamuk görünüyordu.bildiğim kadarıyla video kameralarda global shutter sensör kullanılıyormuş.dslr için en azından bu deformasyon azaltılabilir mi?
M
7 yıl
tuhaf bir yazılım çakışması
uzun süredir media player olarak mpc-hc kullanmaktayım.geçenlerde aniden mpc-hc çalışmaz oldu.hiçbir surette açılmayıp direkt crash oluyor.logları inceledim hata modülü avghookxdll olarak gözükmekte.avgyi devre dışı bıraktığımda mpc-hc çalışıyor.aksi takdirde kesinlikle crash oluyor.her yolu denedim.yeni kurulum da yaptım (mpc-hc, avg) çözüm olmadı.bu sorunla ilgili fikri bilgisi olanlardan yardım bekliyorum...
M
7 yıl
lisanslı yazılımı başka bilgisayarda çalıştırmak
lisans ücretini ödediğim bir yazılımı başka bir bilgisayarda çalıştırabilir miyim?
başka makinede lisans anahtarı çalışmıyor.
sanallaştırma yazılımları,portable yapan yazılımlar işe yarar mı yararsa nasıl?
M
7 yıl
RAID arabirimdeki tek boot diskini klonlama-imajını alma
RAID arabirimdeki tek boot diskini klonlamak için hangi yazılımı kullanmalıyım.Sistemimde tek ssdde işletim sistemi yüklü.ayrıca 2 adet 1tb hdd raid 0 çalışıyor.ssdnin imajını almak istiyorum.bu işi daha önce gerçekleştirmiş geri yükleme yapmış olanlardan yardım bekliyorum.sistemi kurup ayarlamak 2-3 günümü aldı.alınan imajın güvenilirliğinden emin olmak istiyorum.bilen test eden arkadaşlardan yardım bekliyorum.teşekkür ederim...
M
8 yıl
Bir Firewall sorusu yardım!
Sorum şu: Benim belirlediğim yazılımlar harici hiçbir yazılım internete bağlanmasın istiyorum.Ama aynı zamanda ileriye yönelik yeni yazılımlar kurduğumda otomatik olarak engellensin ben gerekirse izin vereyim o yazılıma.Çok aradım bulamadım böyle bir firewall arkadaşlar.Netlimiter,Windows güvenlik duvarını denedim.Yardımlarınızı bekliyorum..
M
15 yıl
iaudio m5 cihaza nasıl firmware atarım?
firmware yükleme önergelerini okuyup uygulamama rağmen cihaz fw yükleme işlemine başlamıyor.fw dosyasını firmware klasörüne açtım.ama hiçbirşey olmadı.şarj cihazını takamıyorum çünkü 110Vluk sisteme göre.şarj cihazsız yüklemenin bi yolu var mıdır?yardımlarınızı bekliyorum...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.