B

Yüzbaşı
26 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
20 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
3 yıl
Modemi kiraladınız mı ? Satın mı aldınız ?
Merhabalar, Kablo net kullanacağım yakında. modemleri kiralayalım mı, satın mı alalım.

Alternatif arayışındayım, Beyin fırtınası yapmaktayım, Siz ne tür bir yol izlediniz, hangi modem kuruldu.


Selamlar.
B
4 yıl
Sinema'da koltuğunuza oturulduğunda ne yapıyorsunuz. ?
Merhabalar. Ne zaman sinema'ya gitsem aldığım koltuklar dolu oluyor. Kalkar mısınız da diyemiyorsunuz veyahut başka bir üslupla. Ne yapıyorsunuz. ? Bir kez olsun kendi koltuguma oturamadım. Başkasının koltuğu ilede bir yere kadar yani

Düzenleme: Günler öncesinde alınan koltuklar buna dahil.
B
5 yıl
Samsung S7 Edge indirimli an itibariyle 2.999 ₺
Merhabalar değerli insanlar.

Media mark'ın gece kuşları kampanyası başlamış bulunmakta. Fiyat çok özel olmasa da dolardan sıyrılıp eski fiyatına dönmüş bulunmakta. Şu aralar sitelerden güzel fiyatlarla alışveriş yapmak isteyip endişesi olanlar için media markt'ın sitesinden almak mantıklı bir seçenek olsa gerek. Şu an bu şartlarda somut olarak bulunan elektronik marketler arasında en iyi fiyat budur.

Yeterince sıcak olduğunu düşünüyorum.

Dipnot: Media markete gittiğiniz takdirde mağazadan bu fiyata alamazsınız, bir başka markette ise 100 lira anca iniyor fiyat. o da 3499 3599 gibi gibi..


Selamlar..
B
5 yıl
Her yasaya bir kılıf uyduruyorlar mı ? İnternet, taksit içerebilir.
Merhabalar üstadlar. Bikaç şeye şahit olmuş bulundum by zamana kadar. İnternet değisiklikleri ve taksit. İnternet tarifelerini açıklayan, konulara bakınca şaşkın kaldım. İddia konumunda olsala da bazı şeyler şimdilik. Yeni şeyler eskiyi örnek almış adeta. Degisme sıfır. Vee

Kredi kartıyla taksit olayları. Kart taksidi kalktı. Yasaklandi. Tersine tekno marketlerde ihtiyac kredisi verip taksitlendirdiler

Yani her sekilde yasaklara yasalar cercevesinde bir kılıf bulmayı becerebildik İnşAllah sadece bizim memleket de bu sekilde degildir.

Her seye kılîf bulduk. İyı mi oldu bu kılıflar bilinmez. Tek bildigimiz bir kılıf bulunabildigi. Hemi de çok profesyonelce !

Var mıdır gözümden kaçan başka kılıf
B
5 yıl
1 megabit internet kullandığımız zamanlar.
+SAMİMİYETLE İNTERNETLE TANIŞMA HİKAYELERİNİ ANLATAN HERKESE TEŞEKKÜRLER. 1MEGABİT TEMSİLİDİR, HER HIZI ANLATIN Kİ DİNLEYELİM

+Hey gidi günler demeliyiz, çünkü 1 mb den 100 mbte gecmek insanı etkiler, kolay olmasa gerek, öncesini söylemiyorum bile. 100 mbt de su an icin böyle. Esasında sundukları kadar sunmadıkları var. Çok daha fazlası, 100 megabit'in çok çok ötesi..

Merhabalar. Hey gidi zamanlar. Abime söylediğim halde 2-3 megabit yerine 1 megabit bağlattı. Biz interneti diğer ailelere göre epey geç bağlattık. Fakat hevesimiz kursağımızı çok geçmedi. Hiç birşey yapma imkanimiz olmadi desem yeridir. Yeğenim Gta 4 istemisti. Indirme yapacagim diye canim cikti. :)) 5 6 gün saatlerce açık tuttum bilgisayarı. Işe gec kaldigim zamanlar yok degil :))

Dipnot: Diyorum ya hey gidi günler. 1mbit hızı yeniymiş gibi algılayan arkadaşlar hey gidi günler sözüne gönül rahatlıgı ile şaşirabilirler. Ülke olarak bilgisayarla ve internetle faal olarak ne zaman tanisabildik ki 1 mbit hızı yeni görelim :) Biraz masaya yatırmalı.


Lütfen rica ediyorum. 1 megabit konusu için çocuk arayışına giren küçümsemek amaçlı gelen arkadaşlar varsa 1mbit den gerisine de gidebiliriz beraber. Fakat 1mbit öncesinde ne disk boyutları, indirme süreleri ne de indirme hızları yeterli değildi. Hayliyle kayda değer bir şey göremedim. Indirme faaliyetleri 1 mbit ve sonrasi baslamıstır diye düsünüyorum.

Siz ne indirdiniz. Ne kadar sürdü :) Nasil kullandiniz ?
B
5 yıl
Karşınızdaki İnsanın ağzı kokuyorsa ne yaparsınız ?
Merhaba. Sorum çok kısa olacak. Karşınızdaki insanın ağzının koktuğunu farkettiğinizde ne yaparsınız. Uzaktan mı konuşursunuz, Yüzüne söyler misiniz:D Veya birbaşka şey. Çünkü bazen ağzım kokar mı diye şüpheye düşmüyorum değil. insanları rahatsız etmek istemem ve bu konuda epey takıntılı olduğum için gittiğim her yere tok karnına fırçalanmış dişlerle, misvaklanmıs nefesle, kokarcalıktan uzak bir şekilde gitmeye çalışıyorum. ve her zaman cebimde sakız şeker vs vardır. var mıdır bir tepkiniz veya bu konuda düşünceniz. Hassasiyetiniz kendi açınızdan veya karşınızdaki insan açısından. Bende takıntı haline geldi bu konu.

Mümkün mertebe kısa yazdım

EDİT: Herşeyden önce insanlık hali olduğunu biliyorum, insanlık halidir yazılmasına karşı önlemimi aldım
B
5 yıl
Youtube'a Video Çekmeyi Düşünen Çeken Girişimci Arkadaşlar..
Merhabalar arkadaşlar.

Var mıdır böyle Youtube'da video hazırlama girişimlerinde olan. Video hazırlayayım veya kanalımı geliştireyim diyen arkadaslar. Bir araya gelelim her açıdan fikir alışverisi yapalım diye açtım konuyu.

Beraber yeteneklerimizi keşfetmek, neler yapabildiğimizi neler yapamayacağımızı, ufkumuzun sınırlarını görmek isterim. Neler yapılabilir.

Bir araya gelebiliriz yeteneklerimizi belirleyip, müzik aleti kullanabilen, sesi güzel olan. Seyahat etmeye alışkın. Yabancı dil bilen. Doğaçlama yapabilen, farklı sesler çıkarabilen gibi :)

Misal benim çocukluğum film çekimlerine gitmekle geçti. Kamerayı, mikrofonu hep sevdim.

Ekipmanları da zamanla belirleyip sunacağım fikirlerinize.

Ayrıntıları cevap geldikçe yazacağım.

Teşekkürler.
B
5 yıl
Donanımhaber'de "hocam" jargonu
Merhabalar. Nedir bu hocam ya. Ben mi karşılaşıyorum hep. Bir hocam almış gidiyor. Hocalar hep buraya mı toplanıyor yoksa :)

Üslup çok dikkatimi çeker :) var mı başka bilindik bir kelime. Veyahut yok mu ?

Başka yerlere gittiğim zaman konularda gözüm hoca arıyor artık.

Edit: Ben burada çok yeni sayılmam. 2006'dan beri buralıyım. Sormak bugüne nasipmiş.

Soru da sormuyoruz aslında ironi yapıyoruz fakat tabi ironi'den anlamayacak insanlar elbette ki olacaktır.

+Daha ilk günden (birgündahiolmadan) an itibarı ile okunma sayısı 4.374 kişi olmuş. İlgilenen insanların olması güzel :)
B
5 yıl
BELSON markalı PSU nedir, kimdir ?
Arkadaşlar merhaba, iyi günler. Tamamen meraktan bir sorum olacak. Bir yakınımın Exper marka bilgisayarı bozulmuş. Açma dügmesine basınca hayat yok. Hiç bir tepki vermiyor. Bende açtım içini. Belson marka 300w güç kaynağı çıktı. Bende aynısını kullanıyorum şu anda. Kötü bir tecrübe yaşamış olduk. Çin malı izlenimi verdi ilk anda bana. Nedir bu marka, güç kaynakları nasıldır. Tecrübesi, bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim..
B
6 yıl
Cryptolocker çözümleri. (Yazılımsal-Mental)
Arkadaşlar, merhaba. Çok insanın bu zararlıdan sıkıntıda olduğunu fark ettim. Tıpkı kardeşimde olduğu gibi. Canım çok sıkıldı, uğraştım araştırdım. Bir konu açıldığını gördüm, çok insan yazmış. Fakat net birşey bulamamıştım hiç bir konuda. O konuya saygıdan açmamıştım bu konuyu, o zamana denk inceleme ve gözlem yaptım. Uzun zamandır araştırmış olduk güvenilir araçları ve çözümleri. Kendimce derledim, toparladım. Beni kurtaran yazılımı ve faydalı olanları paylaşmak istedim. Güvenlik programları sistemi dezenfekte edebiliyorlar fakat verdiği zararları yok edemiyorlar. Neyse sorun devam ettikçe kendimce çözüm üretmeye çalışacağım. Üzerinde çalışıyorum, ama ben yapana dek yazılımsal destek vermeye çalışacağım imkanlarım yettiğince.

Bulaştığını anladığımız an:

1. İlk önce Sistem geri yükleme yapmalıyız. Ben virüsü komple kaldırdım. ondan sonra geri yükleme yaptım ne olur ne olmaz diye.

2. Saatinizi geri almayı deneyin. Bu virüsün çalışma mekanizmasını bozabiliyor nadiren.

3. Yazılımsal.KULLANILABİLECEK ARAÇLAR,


Emsisoft bu olayın üzerine gitmiş biraz. Dosyaları kurtarmaya özen gösteren yazılım,

Ama tabii zararlı zaman içinde biçim değiştirmediyse yılan gibi..

Zararlı tespit ettiği takdirde açılıyor yazılım.

Decrypt basınca düzelecektir başarılı olursa tabii.

İndirip, çalıştıralım.

LİNK: http://emsi.at/DecryptPClock2 (Öncesinde Emsisoft Antimalware' de kurabilirsiniz) Fakat temizlik öncesimi, sonrası mı yapacağınıza siz karar verin. Çünkü temizlik yapılmaya çalışıldığını anlama yeteneği var mı bilmiyorum, kendisini ve diğer şeyleri imha edebilir. Diğer yandan zararlı bilgisayarınızdayken de dosyaları encrypt etmenize yani çözmenize müsade etmeyebilir. Bu çok yönlü durumdur. Bu zararlının karşılaştığınız biçimine göre değişebilir..

Bu aracın en güncel halini kullanacaksınız. O denli benim tercihim Emsisoft Antimalware kurup, güvenli modda tarama yapmak olacak. Temizlik sonrası kurtarma işlemi daha sağlıklı görünüyor şahsen. Fakat sakın dosyaların ismiyle, cismiyle oynamayalım. Eğer hassasiyet gösterirse dosyalar bozulabilir. İşletim sistemi uyumlu olmayanlar alternatif olarak malwarebytes antimalware deneyebilirler. Oda virüsü kökten temizler.

Toparlayalım:

Malwarebytes Antimalware veya Emsisoft Antimalware kurup tara, virüsden arındır.

Ve linkde bahsettiğim araçla dosyaları düzeltin.

Kesin sonuç alacaksınız demem doğru olmaz. büyük ihtimalle düzelir..

Diğer araçları aklıma geldikçe eklerim. Araç önerebilecek varsa yenilerim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.