E

Binbaşı
21 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
69 üye
Görüntülenme (?)
113 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
3 ay
Mülkiyete taşma ile ilgili Emsal karar Bulma Hk
Merhaba arkadaşlar, satın almış olduğumuz bir arsa vardı , tapudan vs gelip yeri olctuler çivileri caktilar , bizde duvarı vs yaptık, sonra komşu duvara sıfır bir kulübe yapıyor, bunu şikayet etmemiz üzerine Tapu ve kadastro genel müdürlüğünden gelen ekipler yaptıkları ölçüde 20M2 bir tasma olduğunu duvarın tamamen bizim tarafta olduğu ve duvarın diğer tarafından kalan ölçüler toplamı bu kadar dediler, bunun üzerine dava açtık tescili için , bununla ilgili emsal karar arıyoruz, yardımcı olabilirseniz sevinirim.
E
9 ay
[DAVA AÇILDI] Teknolojipazar.com THH Kararını ve Cayma Hakkını Yok sayması
İyi günler arkadaşlar, Antalya'da bulunan muratpaşa vergi dairesine kayıtlı teknolojipazar.com internet sitesi üzerinden güvenilir olduğunu buralardan okuyup bir monitör almaya karar verdim.
Monitör ile ilgili inceleme videoları olmadığı ve Vatan, MediaMarkt gibi firmalarda satışta olmadığı için deneyimleyerek cihazı site üzerinden yaptığım görüşmeler sonucu havale ile aldım. Neden havale ile aldın bu devirde saf mısın diyebilirsiniz sebebi ise fiyattan düşmesi ve kendi banka hesabımla gönderirken bankadan yardım alarak verilen IBAN numarasının vergi dairesi numarası ile uyuşup uyuşmadığını kontrol ederek öyle yolladım. Havaleden sonra firma penta teknoloji distribütörün ana deposundan ürünü alarak bana gönderdi.

Cihazı teslim aldıktan ilk gün kurdum biraz kullandım ve cihazı teslim aldığım günden 1 gün sonra yani 2. gününde cihazdan memnun kalmadım ve cayma hakkımı kullanmak için mail adreslerine mail attım ve kendi sitesi üzerinde bulunan iade et seçeneğine basarak iade formunu doldurdum. Bana gelen cevapta ürünü sanki aldıktan 1-2 ay sonra iade edecekmişim gibi standart prosedürleri anlatan bir metin attılar. Yani klasik servis raporu olmadan iade kabul etmiyor. Burada firma cayma ile ilgili hiçbir ifadeye yer vermiyor.

Ayrıca cihazın içinde fatura çıkmaması üzerine de mail attım bana bu hafta içeresinde gönderileceğini belirttiler.Yasal olarak sipariş tarihinden itibaren 7 gün içeresinde fatura gönderme zorunlulukları bulunuyor. Cihazın kutusunda penta teknolojinin e-irsaliyesi var, yetkili distribütör firmaya faturasını iletmiş. Bu gelişmeler ardından 3. gününde Thh'ye bu konu ile ilgili başvurumu yapıp cihazın bedelini tarafıma yatırılmasını istedim.
Ertesi gün yani 4. günde Thh'ye gittim acaba eksiklik var mı diye sorduğumda orada çalışan hanımefendi bana cayma hakkımı kullanmadığımı belirterek cihazı cayma hakkımı kullanacağıma dair dilekçeyle birlikte cihazın alındığı şekilde paketleyip firmaya iletmem karşı tarafa göndermem gerektiğini söyledi. 6502 sayılı tüketici koruma kanunu 48. maddesine atıfta bulundu. 3 Eylül 2020 tarihinde, dilekçeyi kutunun içine koydum; her şeyi hazırladım bana teslim edildiği şekilde gönderdim ( fabrika bandını dahi taktım). Firma iadeye yanaşmadığı ve anlaşmalı gönderi olmadığı için yüksek bir kargo bedeli çıktı. Bu gelişmeyi firmaya bildirdim. Firma bana gönderdiği cevapta cayma hakkı ile ilgili yine bir şey söylemeyerek cihazı teslim almayacaklarını süreci hukuki yolla sürdürmek istediğini belirtti.

7 Eylül 2020 tarihinde ne tesadüf ki firma cihazımı teslim almış. Bunu kargonun ana merkezinden teyit ettirdim. Bugün ise firmayı arayarak cihazımın size teslim ediliğini ve iade ücretimin ne zaman yatıracaklarını dair soru sorduğumda bana cihazı teslim almadığını sonra kıvırarak güvenlik görevlimiz almış olabilir sizlere geri gönderilecektir diyerek cayma hakkımı yine yok saymıştır.

Bu durum üzerinde cihaz benim tarafıma geri geldi ve kargo ücretini ödeyerek bana maddi anlamda zarar ettirmeleri ve bu ürünü kullanmaya zorladıkları ve satıştan sonra ne yaparsanız yapın umurumuzda değil türünden mobbing baskı yapmaları üzerine THH'ye tam delileriyle savunmamı güncelledim.

Edit: 10.09.2020 tarihinde Cihaz tarafıma geri geldi, firma cayma başvurumu reddettiğini belirtti teslim edilmiş ürün sehven işlemi yapılarak teslim işlemi iptali ile bana geri gelmiştir. THH'ye bu durumu bildirdim ; firmanın cayma hakkına giren makineye sehven işlemi yaptırılmasını ve cayma hakkı kapsamında gönderilen cihazı kabul etmeyerek yasaya aykırı bir eylemi işlediğini belirtti.Bu durum üzerine kargo ücretini ödedim ve bana maddi anlamda zarar ettirmeleri üzerine THH'ne tam delileriyle savunmamı güncelledim.

Edit: 14.09.2020 tarihinde faturamın elime ulaşmaması üzerine sabah 09:35 civarında Maliye Bakanlığı'na yaptığım şikayet üzerinden yaklaşık 4 saat geçtikten sonra 14/09/2020 saat 13:00 civarında düzenlenmiş bir fatura göndererek ihlal ettiklerini açıkça beyan etmişlerdir.

Edit: 17.11.2020 tarihinde THH kararım çıkmıştır, thh beni haklı bularak ücretin tarafıma iade edilmesini karar vermişken firma hukuk danışmanlarından birisi bugün beni arayarak kararın uygun olmadığını kendilerinin haklı olduğu konular olduğu varsayarak dava sürecini başlatacaklarını ve beni biraz korkutma diliyle bu sürece devam ettirip ettirmek isteyip istemediğimi belirttiler. Bende hakkınız var bana dava açabilirsiniz dedim. Böylece konu mahkemeye taşınmış olacak.

Edit:06.12.2020 tarihinde Firmanın adıma E-Devlet üzerinden davalarım sekmesinde adıma açılmış herhangi bir dava olmadığı ve ücreti tahsil etmek üzere herhangi bir faiz istemeden thh kararında çıkan miktarı talep etmek üzere İcra Müdürlüğü'ne başvuruda bulundum.

Edit: 05.01.2021 tarihinde Teknolojipazar firması Tüketici Hakem Heyetinin vermiş olduğu kararı itiraz etmek için bana dava açmıştır. Duruşma 31.03.2021 tarihinde görülmeye karar verilmiş.

Edit: 13.01.2021 tarihinde Teknolojipazar firması yapmış olduğum icra takibine itiraz davası açarak süreci uzatma peşinde , İcra Mahkemesi tarafından yapılan incelemede yasaya aykırı herhangi bir eylemin olmadığı, tüketicinin doğal hakkı olduğunu belirterek yapmış oldukları dava başvurusu reddedilmiştir.

Bu süreçten sonra firmanın parayı ödemeye niyetli olmadıkları açıkça beyan etmesi üzerine Haciz işlemi başlattım.

Edit:08.02.2021 tarihinde İcra Müdürlüğü hesabı üzerinden paramın tahsil işleminin gerçekleşmesi üzerine Teknolojipazar firmasında görevli bir beyefendi ile görüşme sağlanarak cihazın gönderilmesi hususunda anlaşmalı kargo şeklinde 09.02.2021 tarihinde kargolamış olup, teslim aldıklarında ürünle alakalı herhangi bir problem olmadığını beyan ederek süreci kendi tarafımdan tamamladım. Fakat davadan geri çekilme durumu hala yok, sanırım İcra Müdürlüğü dosyayı kapatmasına rağmen hacizi kalkmadığı için devam ettiğini düşünüyorum. Umarım uyuşmazlık en kısa sürede çözüme kavuşur.

Edit: 23.02.2021 Firmanın tüm bankalarındaki haczi kaldırılmış olup icra dosyası çözüme kavuşmuştur. Lakin Firma sahibi buna rağmen davadan geri çekilmeiyor ve üstüne burada açtığım konudan rahatsızlık duyup adıma maddi ve manevi tazminat açmayı düşünüyormuş.

Sonuç olarak Teknolojipazar firması satış öncesi hizmetlerini gayet hızlı yapan, ürünün stok durumunu bakarak bilgi veren ve satın alındığında kargo sürecini hızlandırıp,ürünleri kendi depolarından değil distribütörlerin deposundan ürünleri alarak satış yapan bir firmadır.
Fakat Satış Sonrası Hizmet konusunda maalesef sınıfta kalmışlardır. Fatura düzenleme konusunda sorun yaratan (Peşine koşmadıkça mağduriyet yaratan), satış sonrası destek konusunda aciz kalmış,yardımcı olmayan, işleri yokuşa süren, iade konusunda parasına göre kabul edip etmeme hususunda kararlar alan ( ürün fiyatı ucuz ise kabul edip, pahalı ise reddedelim mantığında) ve tüketicinin cayma hakkını yok sayıp ürünleri kullandırtmaya zorlayan ve uyuşmazlık çözülse dahi işin peşini bırakmayıp mahkemelere kadar koşan bu firmadan kesinlikle alışveriş yapmamanızı tavsiyem ederim. Saygılarımla.
E
3 yıl
Xbox One X İçin 120Hz 4k HDR Televizyon Tavsiyesi
Xbox one x için alınacak, 120hz destekli, hdrsi 4k olması önemli. Tavsiyeniz nedir ? Mümkün oldukça ekranı küçük olmalı.
E
4 yıl
Hp envy 13 Ad101nt Model Hakkında Ve Servis Süreci
Düzeldi.
E
4 yıl
5500 e kadar taşınabilir Laptop
Merhaba herkese Cuma günü almış olduğum Monster 1060 ekran kartlı laptobu CumartesiOyun optimizasyon sorunu ve soğutma fanın çok ses çıkarması sebebiyle iade ettim. Oyun bilgisayarlarında sanırım hep bu sorun var. Cs go Lol ets2 gibi sistemi yormayan oyunlarda ve internette gezme film ve sunum amacıyla kullanılacak. Bu yüzden şık tasarımlı bir laptop arıyorum. Bu yüzden taşınma açısından hafif olan 15.6 veya altında laptop tavsiyeleriniz nedir ?
E
4 yıl
Mouse Tavsiyesi ( Bütçe önemsiz)
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 21 aydır ss rival 300 kullanmaktayım. mousetan oldukça memnunum. Kenarlarındaki aşınma vs dolayı servise verdim. Şimdi bu mouse gelesiye kadar microsoft wireless 1000 ile idare edeceğim. Rival 300 biraz büyük gelmişti(2-3cm) elime ama alıştım.O fareyle palm grip şeklinde tutyordum Lol Dota 2 gibi moba türünde oyunlar oynayacağım. Malum rival 300 de fazla tuş kombinasyonu yapılmıyor. 2 tane tuş yapılandırması yapabiliyordum ve macro ayarlamasını dahi bilmiyorum. Sonradan öğrendim ki bu mouse daha çok fps ağırlıklı ve 6500 dpi da rahatça kullanabiliyordum. Bu faremi satıp yerine moba oyunlara daha çok uyumlu fare bakıyorum. Bütçe sınırsız dedim ama f/p ürünü olmasını daha çok isterim. Arkadaşım bana 4000 den yukarı çıkma dedi. Tavsiyeleriniz nelerdir ? Ve Lol dota 2 de nasıl kombo ayar yapılır mousta onu da öğretirseniz sevinirim. Ve alacağım fare palm grip tutuş şekline uygun olmalı
E
4 yıl
İstanbul Üniversitesi Ders Seçimi
Merhaba arkadaşlar İstanbul üniversitesine yatay geçiş yoluyla geldim ( Kurumlararası). Ders seçimi yapacağım lakin şöyle bir durum var : Seçmeli derslerden 2 tanesini eski okulumda almıştım o derslerden muaf nasıl saydırabilirim ?
E
4 yıl
2017 KYK AÇIKLANDI !!
Herkese iyi bayramlar Kyk Başvuru sonuçları kurumun resmi web sitesi olan https://sonuc.kyk.gov.tr adresinden öğrenilebiliyor.
Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını e-devlet üzerinden kolayca yapabilecek. Öğrencilerin 9 Eylül 23.59 a kadar e-devlet şifresiylehttps://www.turkiye.gov.tr adresinden kayıtlarını yaptırmaları yeterli olacak. Dileyen öğrenciler, kazandıkları yurda giderek de şahsen kaydolabilecek.Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ilk üç yedek yerleştirme tarihi de açıklandı. Buna göre ilk yedek yerleştirme 11 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 14 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme de 18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Ayrıca yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara da kurumsal internet sitesinden duyuru yapılmak suretiyle yurt başvurusu alınarak öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye devam edilecek.

Edit : Yedeklerde 1940. sıradayım. Apart yolları gözüküyor. Şehir dışı + kirada kalmamıza rağmen neden böyle bilmiyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >
E
4 yıl
150 TL Bütçeli Hoparlör Tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar 150 liraya kadar 1+1 veya 2+1 Hoparlör arıyorum. Logitech z200 önerdiler lakin sizlere sorayım dedim. Montitöre bağlayıp konsolda kullanılacak. haftasonu alınacaktır.
E
4 yıl
Kayıt için İstenilen Belgeler Hk.
Merhaba arkadaşlar istanbul üniversitesine kayıt olurken bunları istiyor. İkametgah beyanı derken neyi kastediyor ? Nüfustan ayrıca ikametgah çıkarmaya gerek var mı ?
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.