M

Yüzbaşı
19 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
79 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
10 ay
210 bin civarına SUV tavsiye
210 bin civarına 2015 model üstü geniş, yüksek ve yakıtı iyi bir SUV tavsiyelerinizi bekliyorum. Siteden baktım baya çeşit var biraz kafam da karıştı.
M
3 yıl
Animate de yüksek boyut sorunu
merhaba arkadaşlar animate de 40 saniyelik bir animasyonu video olarak çıktısını aldığımda mov veyahut mp4 olarak. çıkan sonuç 900 mb lık bir video. 40 saniyeye 900 mb çok yüksek bir boyut taş çatlasın 10 mb hadi 15 mb olsun olmadı gereken. ben nerde hata yaptım acaba ?
not: 720 p animasyon
M
4 yıl
Video ileri sarmıyor
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Şimdi benim elimde 26 dk lık bir video var. İzlemeye başladım. Yüzde 99 a geldi sonrada oynatmaya devam etti videoyu. Yani 26 dk dan uzunmuş. Buraya kadar sıkıntı yok ama o sonradan ortaya çıkan kısmını ileri ya da geri saramıyroım. Videonun nerd edildiğini gösteren çubuk hep en sonda yani 26 dk da. Bir d bu ders videosu geri alma şansım da yok o 26 dk dan sonraki kısmı ne yapmam lazım. VLC ve gom dan denedim hep aynı
M
4 yıl
2018 KPSS YORUMLAMAM
2012 kpss 'de 92 puan, 2014 kpss 'de 94 puan( p3 de türkiye 71.olmuştum) alan birisi olarak tek hedefim bu sene kpss 'de yine 1 95 alıp dhmi'ye atanmaktı. neyse efendim 8 ay geceli gündüzlü ( 2 çocukla çalıştım. genel kültürüm iyidir güvenirim en güvendiğim ders matematiktir( mühendis ve fen lisesi çıkışlıyım). bu 8 ayda gecemi gündüzüme kattım 2 çocuğumu yeri geldi ihmal ettim. 8 aylık biz kızım var o doğdudan beridir adam gibi kucağıma alıp sevemedim ders yapacam diye. ha aklıma gelmişken topla 1500 tl ye yakın para verdim kitaplara. piyasada ne kadar kitap varsa aldım yaptım kendi notlarımı çıkardım detaylıca. gece 2 lerde yattım. ( Bu arada bir kitte memurum) işte hep ders çalıştım tüm boş vakitlerimde de. Demek istediğim hedefim ilk 100'dü yine.
Neyse gelelim sınava; salakça sırp sındığı, bernard, özbek, eğirdir, nevruz ve bağımsız devletler sorusunu yanlış yaptım. GK'de 6 yanlışım çıktı ama hala bağımsız devletler sorusunda ikilemdeyim ÖSYM'nin soruları açıklamasını bekliyorum. 6 yanlış benim için çok yüksek bir rakam. benim potansiyelime göre. orda zaten moraim bozuldu. Matematikten 3 boşum var zaman yetmedi geri kalan hepsini yaptım. umarım doğrudur yaptıklarım. türkçe 2016 ya göre kolaydı ya da çalıştığım için kolay geldi. yani görünürde 3 boş ve genel kültürden 6 yanlışım kesin var. ( bu arada ikilemde olan sorularda var doğalgaz asfaltit sorusu mesela kanuni esasi sorusu gibi).
Sınav bence zor bir sınavdı matematik zaman bakımından ve genel kültür geçmiş yıllara göre gerçekten zordu. günceller olsun çoğraya olsun tarih olsun. Tamam tarihte kolay sorularda vardı ama zor sorular insnaı ikilemde bırakan sorularda azımsanmıycak kadar çoktu. Denemelerde 110'dan aşa düşmeyen ben 102 nete fitim. 2016 sınavından sonra herkes face 'de memurlarnette falan atardı kolaydı 110 net yaptım 105 net yaptım diye. Ama dikkat ettiyseniz kime bu sınavda 100'lü ifadeleri telafuz etmiyor. Ben sınavda standart sapmanın yüksek olacağı ve 2014'te olduğu gibi 100 nete 95 puan geleceğini düşüncesindeyim( hayalim veya istediğimde olabilir bu)
2020'ye girer miyim 94 ve altı puan alırsam dhmi'ye atanmam zor gibi. ve bilmiyorum 2020'ye girip girmeyeceğimi istediğim puanı alamazsam. yaşta kemale eriyor yavaş yavaş 30 yaşındayım artık eskisi kadar kolay anlayamıyorum dersleri. Hayırlısı olsun hakkımızda. ama ben hiç bir emeğin zayi olacağını düşünmüyorum.
M
4 yıl
İlk İnternet Bağlantım için Tavsiye
Merhaba arkadaşlar. Daha önce evime hiç internet çekmedi sabit hattım da yok. Sadece youtube dan ders videoları izlemek için internet istiyorum hızı falan öenmli değil dediğm gibi tek amacım ders videosu izlemek youtube'dan. en ucuz ve en iyisi olarak hangi firmayı önerirsiniz acaba.
M
4 yıl
Mobil veri ile ios güncelleme yapmak
Merhaba arkadaşlar ben mobil veri ile ios 11 güncellemesi yapmak istiyorum baya mobil veri hakkım var. Ama ios güncellemeye geldiğimde WiFi istiyor mobil veri ile yapamadım. Ne yapmak gerekli acaba ?
M
5 yıl
Iphonedaki filmleri izlemek
.
M
5 yıl
KOSGEB Konusu hakkında bilgilendirme
Merhaba arkadaşlar. Geçen haftalarda KOSGEB'e enerji projesini tanıtmak isteyen fakat KOSGEB'deki yetkililerce tiye alındığını ve önemsenmediğini iddia eden bir kişi tarafından konu başlatılmıştı. Ben ise arkadaşa bakanlıkta denetmen olduğumu ve yardım edebileceğimi belirtip benimle irtibata geçmesini istemiştim. Arkadaş benimle irtibata hiç geçmedi ve konusu ne hikmetse silinmişti.
Ben ise bu konunun peşini bırakmadım ve arkadaşın yaşadığı yer olan denizli KOSGEB Müdürlüğüne ve ona yakın İllerdeki KOSGEB Müdürlüklerinin hepsine yazı yazarak durumu anlattım. ve bana gelen resmi cevapların hepsinde kendilerine enerji yada herhangi bir projeyle gelen iki mühendis arkadaşın son 6 ay içerisinde olmadığını. Ama arkadaşın yaşadığı yer olan Denizli'de en son 8 ay önce başka bir mühendis arkadaşa enerj verimliliği ile ilgili destek verildiğini belirtirdi. yani o kişinin de tahminen konuyu açan arkadaşla ilgisi yoktur.
Ben ise vazgeçmedim o konunun çıktılarını KOSGEB Merkezine gönderdim ve KOSGEB'in o konuyu açan kişiye İFTİRA DAVASI açacağını bugün öğrendim.
Saygılar...
M
5 yıl
Bodrum' da nerede kalmalı
Merhaba arkadaşlar Bodrum da aiele olarak nerede kalmamı tavsiye edersiniz acaba. pansiyon mu yada otel mi şehrin içi mi yada dışı mı.
M
5 yıl
DH kapanırsa...
Evet arkadaşlar malumunuz foruma kapanabilir mis. Benim bildiğim bu tarz Başka otomobil forumu yok. Ve benimde telefonu elime alınca ılk açıp baktığım yer otomobil genel forumu.
Ne yaparız o zaman otomobil genel ailesi olarak
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.