W

Çavuş
30 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
W
5 yıl
2 Sene GSÜ Fransızca hazırlıkta kalıp ODTÜ İngilizce bölüme myp geçiş yapmak
Arkadaşlar ben Galatasaray üniversitesinin Fransızca hazırlığında 2 sene kaldım. Şimdi ODTÜ sosyolojiye merkezi yerleştirme puanımla geçiş yapmak istiyorum. Fakat ODTÜ'de ingilizce hazırlık okuyabilir miyim ? YÖK'ü aradım 3. Sene hazırlık okuyamazsın dediler . Fakat gsü öğrenci işleri okuyabilirsin diyor. Daha önce başına böyle bir durum gelen varsa. Lütfen yardımcı olun. Bu işi nasıl çözüme ulaştırabilirim?
W
5 yıl
Elektrik-Elektronik Mühendisliğini bırakıp uai okumak
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba burda size eğitim hayatımın ne kadar b*ktan bir duruma geldiğini size anlatacağım. Ve ilerde benden başka kimsenin bu durumu yaşamamasını temenni ediyorum. O yüzden sizlerle tecrübelerimi paylaşacağım. Bu konuda sizin de fikirlerinizi, çevrenizde buna benzer şeyler yaşayan varsa tavsiyelerinizi rica ediyorum. Çünkü şu an gerçekten büyük bir çıkmazın içindeyim.

Her şey üniversite tercihleriyle başladı. O zamanlar hangi mesleği seçeceğim konusunda çok büyük bir kararsızlık içindeydim. Ailem çevremde bir şeyler başarmış bir yerlere gelmiş, mühendis kişilerle beni tanıştırdı. Onlarla konuştum. Buraları biraz hızlı geçicem. Küçüklükten beri ilgi alanım olduğunu zannettiğim elektrik-elektronik mühendisliğini yazmaya karar verdim.

Ortalama sayılabilecek bir üniversiteye yerleştim.
İlk dönem okula hiç adapte olamadım. Bütün derslerden kaldım. Baktım yalnız değilim benim gibi bir çok kişi var . Normaldir heralde dedim. Fakat bir türlü kendimi bu bölüme ait hissedemiyordum. Dersleri dinleyemiyor , dinlesemde anlamakta zorlanıyor. Hep bi sıkıntı vardı. Aradım bizimkileri, dedim ben yapamıyorum bırakıcam okulu , tekrar sınava giricem hukuk okumak istiyorum . Tamam dediler . Karşı çıkmadılar. Bu dediklerim Nisan civarı oluyor 2017. Bütün yaz gezdim tozdum. Kafamı dinledim. Bu sırada Ailem sürekli tekrar bölüme geri dönmem gerektiğini söylüyor. Biraz baskıcı davrandılar . Ben de tekrar denemem gerektiğini düşünüp okula geri dönüş yaptım .

Geri dönüş yaptım ama , yine her şey aynı yine her şey sıkıcı . Kendimi derslere yine veremedim. Yine kaldım. Daha doğrusu okula bile gitmedim doğru düzgün. Vize final hiçbirine girmedim. Ve şu an onların bundan haberi yok. Sonuçta bu sene her şey güzel olacak diye söz verdim . Ve yine sonuç hüsran. 21 yaşındayım ve artık hayatımın bir düzene kavuşmasını istiyorum. En azından severek okuduğum bir üniversitem, mutlu bir hayatım olsa yeter .

Başarılı olmak için illa bir mühendislik mezunu mu olmak gerekiyor ?

Şu an için Ege üniversitesi uai bölümüne geçmek istiyorum . O bölümden mezun olunca direkt olarak işsizler ordusuna mı dahil olunuyor? Burda bunları daha önceden tecrübe etmiş kişilerin,ve bana söylemek istediği herhangi bir şey olan herkesin tavsiyelerini bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.