K

Yüzbaşı
26 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
19 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
4 yıl
Pc Boot Etmiyor Videolu
Merhabalar. Bilgisayarımla ilgili bir sıkıntım var. Videodan göreceğiniz üzere bilgisayarım boot etmiyor, CPU fanım duruyor ve PC reset atıyor. Bu sorunun tek çözümü olarak işlemcimi söküp takıyorum. Ancak bunun sonucunda ise durup dururken bilgisayarım donuyor ve hard resetten başka çarem kalmıyor. Daha bugün farklı bir sebepten PSU değiştirdim. Ramlerin yerini değiştiriyorum ama tık yok.

İşlemcim: i5 2500K
Anakart :Z77A G45Videoyu izlemek için tıklayınız
K
4 yıl
Kaç K gelir?
9K YGS 1-2 var 60-65 net arası gelecek mat. Fizik 22 yaparım, kimya biyo 25 altına düşmem. Kaç gelir sizce?
K
5 yıl
2013 1.2 TSI Leon Hk. Fikirlere ihtiyacım var
Herkese merhabalar. 2013 1.2 TSI araçta birkaç ufak değişiklik yapmak istiyorum. Ve bu konuda sizlerden cikir almak için bu konuyu açtım.

Öncelikli olarak bu konuda iyi bir bilgi birikimine sahip olmadığımı söylemeliyim.

Yapmak istediğim ilk değişiklik görsel kısımda. Arabayı son birkaç aydır aktif olarak kullanmaktayım ve görselliği çok çok daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Bu bağlamda ilk olarak jantları değiştirme, spoiler, body kit ve emin olmamakla beraber aracı biraz alçaltmayı düşünüyorum.
Sizler bu konuda bana ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz?

Ikinci kısım aracın performansı. Araçtan çok fazla şey bekleyen birisi değilim. Yok efendim drift atayım yok eksoz patlayım gibi şeyler düşünmem. Bu kısımda chip tuning gibi şeyler düşünmedim hiç. Ancak son zamanlarda araştırmalarım sonucunda birkaç şey öğrendim. Ancak hala kararsızım. Sizlere bu hususta sormak istediğim şey ise tuning yaptırmadan araçta performans artışını sağlayabilir miyiz?

Ve başlı başına bir soru daha. Gördüğüm bütün görsel veya performans artışı yapılmış Leon araçlar FR model. Ve bu da benim 1.2 aracıma yapmayı düşündüğüm şeylerin boşuna mı olduğu sorusunu bana sorduruyor.

Yardım ve cevaplarınız için teşekkürler.
K
5 yıl
Paysafecard
Merhabalar. Euro veya dolar türünden region free paysafecard nereden bulabilirim veya burdan satış yapan var mıdır? Sağolun.
K
6 yıl
Adana Elektronik Usta
Merhabalar. Adana'da oturuyorum ve bazı sıkıntılar yaşayabiliyorum ve bir elektronikçi lazım oluyor. Tanıdığınız bildiğiniz herhangi birisi var mıdır? Yer önemli değil. Özellikle devre,robot tarzı işlerle uğraşan birini arıyorum.

Teşekkürler.
K
6 yıl
DC Motoru 12V Adaptöre Bağlamak
Merhabalar. Resimde görüldüğü üzere 12V DC motorumu 12V duvar tipi adaptöre bağlamak istiyorum. Dc motora bağladım iki jumperdan birini adaptör başının içerisine değdiriyorum, diğerini ise üst yüzeyine değdiriyorum ancak motorum 1 er sn aralıklarla çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada motor diye söylediğim şey su içerisinde çalışabilen bir su pompası.

< Resime gitmek için tıklayın >
K
6 yıl
Röle ve Bacak Bağlantısı için Yardım
Merhabalar. Bu işlerde biraz yeniyim ama hobi elektroniğini gerçekten sevdim. Arduino kullanarak bir otomatik sulama devresi gördüm Youtube'da. Beyefendiden dosyaları rica ettim ve bana gönderdi. Her şey tamam ama röle kısmında biraz takıldım. Röle sanıyorum ki normal 12V röle. Resimlerde tam olarak görünmüyor. Diğer resimde de Digital 8'den çıkan pin bobin bacağının birine giriyor ve sanıyorum ki diğer bobin bacağını 220V'a bağlıyoruz. NO bacağından da pompaya diye anladım ama COM bacakta da bir gösterge yok NC'de de. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
K
6 yıl
Otomatik Sulama Sistemi Hakkında
Merhabalar.

< Resime gitmek için tıklayın >

Devreyi yapmayı düşünüyorum ama sondaki röleden çıkıp pompaya giden klemensli kısımda nasıl bir bağlantı yapılması gerektiğini anlamadım. Umarım yardımcı olabilirsiniz.
K
6 yıl
Lazerli Güvenlik Sistemi Problemim
Merhabalar. Bilim Teknik'te verilen devreyi tamamladım. Biraz değişik oldu ancak. Buzzer öterken devreyi sıfırlamak için butonuma basmak için elimi uzatınca buzzerdan cızırtılar geliyor. Buzzerım susarken de aynı olay geçerli. Çok sinir bozucu bir ses. Elimi yaklaştırınca buzzerın normal sesi değil de cızırtılar geliyor. Acaba sorun ne olabilir ?

EDIT: Konuyu editledim yeni konu açmayayım diye yorumlar ilk 2 yorum eski konudan.
K
6 yıl
Lazerli Alarm Devresi hakkında
Merhabalar. Devreyi breadboarda kurdum. 9V'luk pilimi devreye bağladım (9v un üzerine taktığımız başlık ile). Arada kalan bölgeden krokodilimi de bağladım lazere ancak 100 ohmluk bir direnç istiyor. Bu 100 ohmu nasıl ekleyebilirim oraya ?

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.