E

Yarbay
25 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme (?)
514 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
2 yıl
Skechers Erkek Ayakkabı 264 TL / Özdilekteyim
E
3 yıl
Skechers Erkek Ayakkabı 264 TL / Özdilekteyim
E
3 yıl
Trendyol - Fa Sport Men 150 ml x2 Deodorant 14.90 TL - Kargo Bedava
https://www.trendyol.com/fa/sport-men-deo-spray-150-ml-x2-p-4367757?boutiqueId=319623&merchantId=4321

Tanesi 7,5 TL olan mağazalarda var ama ekstra kargo ücreti çıktığı için trendyol'da daha avantajlı sayılır.
E
5 yıl
Yeni Bmw 5(g30) Kaza Testi!
Videoyu izlemek için tıklayınız

Paylaşıldı mı, bilmiyorum bu arada.
E
12 yıl
En İyi Fiyat / Performans Notebooklar
Laptop Ekran Kartı Performans Sıralaması
https://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html


Laptop İşlemci Performans Sıralaması
https://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html
http://www.cpubenchmark.net/

F/P Konusu İle İlgili Bilgiler

- Bu seçenekler belirlenirken, öncelikli olarak ; işlemci, görüntü birimi gibi donanım yönünden önemli bileşenler dikkate alınmıştır. Hdd - ssd, sistem belleği (ram), ses, servis, görüntü kalitesi vs. gibi özellikler; ürünlerin fiyatlarına göre değişiklik gösterecektir bu etkenlerden dolayı. Fakat bu, önerilen dizüstü modellerin, bu açılardan kötü oldukları anlamına gelmez. Hatta bazı seçenekler bu açılardan gayet yeterli düzeydedir. Ayrıca bütçenize uygun herhangi bir ürünü seçtiğinizde, kullanıcı bölümünden/incelemelerinden araştırırsanız ; malzeme - görüntü kalitesi, soğutma vb. konular hakkında bilgi edinmeniz ve doğru tercih yapmanız açısından daha yararlı olacaktır.

- Çizim; 3d modelleme, autocad, cs vb. ve render gibi işlemciyi yoğun olarak kullanan programlar için hem işlemci hem de görüntü biriminin güçlü nitelikte olması gerekir. Çünkü, kullanılacak uygulama/program yüksek sistem ve grafik odaklıysa; performans ve uzun vade için seçilecek makinanın donanımının da hem randıman açısından hem de ileriye dönük kullanım için verim alabilmek adına yeterli bileşenleri barındırması gerekir. Bunların yanı sıra çizim için: 15'' ürünlerde yarım hd (1366*768) ve bir tık üstü (1600*900) çözünürlüğe sahip bilgisayarlar tercih edilmelidir. Çünkü tam hd (1920*1080) ya da daha yüksek çözünürlüklü 15'' cihazlarda; yazılar küçük olur ve çözürnülük düşürüldüğünde de ekrana sığmama vs. gibi sorunlar çıkabilir. Bu yüzden tam hd çözünürlük için en az 17'' ekranın tercih edilmesi; ayrıntı ve rahat çalışmak için da isabetli bir seçim olacaktır.

- Oyun amaçlı bir kullanım içinse ilk olarak ''harici ekran birimine'' önem verilmesi gerekir. Çünkü oyunlarda işlemciden ziyade daha çok ekran kartının işlevi öne çıkar. Oyunlardaki yeterliliği ve uzun vadede ne kadar güncel kalabileceği de dikkate alınarak tercih yapılmalıdır. Ekran kartının yanı sıra, güçlü bir işlemci de oyun için gerekli olan konfigürasyonun tamamlanmasında önemli rol oynar. Tabii bütçeye göre orta sınıf işlemciler de tercih edilebilir. Oyunlarda orta(i3m-i5m , amd a10) ve üst (i7m) sınıf işlemciler arasında pek fark olmayacağı için orta sınıf işlemci de yeterli olacaktır. Ancak bazı oyunlar yoğun işlemci performansı da isteyebilir. Bu da oyunun sistem gereksinimiyle ilgili bir konudur. Bu arada ''ekran belleği'', ''sistem belleği'' gibi olmadığı için performansla pek ilgisi olduğu söylenemez. Muadil ekran birimlerinde 2gb ile 4gb arasında herhangi bir randıman farkı olmaz yani. Ekran belleğine kısaca değinirsek; birden fazla ekrana görüntü aktarıldığında ve 2gb dan fazla bellek kullanan bazı oyunlarda işe yarar. Fakat oyunlardaki kare(fps) sayısını artırmaz. Kısaca, ekran kartı bellek miktarının yüksek olması; performansı ikiye katlayacağı anlamını taşımaz. Ayrıca mevcut harici (ekran) belleğin yetersiz kaldığı durumlar da olursa; sistem belleğinden (ram) gerekli miktarda kullanacaktır zaten. Bunlardan ziyade, daha çok; bant genişlikleri (ddr3 - gddr5), saat hızları vb. parametreler performansı etkileyen birincil etmenlerden olduğu için bellek daha sonra gelir. Tabii düşük(512mb-1gb , 64-128bit, ddr3- gddr5) modelli kartlarda az da olsa farklılık gösterebilir bu durum.

- Güncel kampanyalar (Örneğin Vatan'ın kampanyaları) genelde 1-2 günlük olduğu için genelde listeye dahil edilmez.

- Genelde en uygun siteler yazılmaya çalışılmıştır.Fiyat ve stok bilgileri ''günlük'' değişebilmektedir. Bu yüzden listedeki herhangi bir ürüne karar verirseniz daha iyi ödeme koşulları için akakçe,teknofiyat gibi sitelerde arama yapınız.

- Herhangi bir aksilik çıkmazsa liste 10 günde bir güncellenmektedir.

- Herhangi bir tavsiye için veya aklınızda soru işareti kalmasın diye başlığın altına yazabilir , yeni konu açabilirsiniz.

- Görüş ve önerilerinizi, f/p olduğunu düşündüğünüz laptopları başlığın altına yazabilirsiniz.

.... Liste 2017'den kalma olduğu için silinmiştir - yönetim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.