I

Teğmen
26 Temmuz 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
6 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
I
14 yıl
Çok Acil VAIO FZ 490NDB Dik kayboldu!!
Paragon Partition Manager ile veri kaybolmadan disk bölünebilir diye pek çok yerde okudum, ben de yeni bir partition oluşturdum nasıl olsa veri kaybolmuyor diye kurturma dvd si oluşturmadım. ama şimdi herşey kayboldu, bilgisayar diski görmüyor. acaba diskin bütün partitionları mı kayboldu? Eğer öyle olduysa çözüm nedir? LÜTFEN ACİL YARDIM!!
Not: İstanbulbilişimden almışmtım.
I
14 yıl
Vista Ağ Kurulumu
Merhaba arkadaşlar ben sony vaio vgn fz90ndb notebook aldım. vista business yüklü. işyerinde eternet ağında kullanıyorum. ama ağ yapılandırmasını yapamadım, aygıt yöneticisinde ağ sürücülürenden iki tanesi problemli görünüyordu, onları kaldırdım, kendisi tekrar yüklenir diye ama yüklenmedi. onların adanı da bilmiyorum. şimdi ağ bilgisayarlarını göremiyorum. bana yardımcı olarsanız mmnun olurum. bir de bu vista ingilizce türkçeye çevirebilir miyim, bazı forumlarda ultimate nin türkçeye çevirildiğini onun da tam çeviririlmediğini okumuştum vista sp1 yüklü geldi.

selamlar.
I
14 yıl
Engelleme işlemleri -önemli-
Arkadaşlar deepfreezin kardeşi bir program var anti-executable bunun çalışması seçeneklerle belirliyorsun netten veya herhangi bir yerden yüklenmek istenen .exe çalıştırıcı dosyaların tümünü yasaklıyor. Yani aslında antivürüsten bile güvenli. Çünkü virüslerin hepsi işlem dosyaları. Ayrıca bu program kendisine yüklenen ama çalıştırılmamış dosyaların silinmesini de engelletebiliyor. Ayrıca önceden mevcut dosyalarınızın da silinmesi ve kopyalanmasını da engelletebiliyor. Hem de bu yapılanların hepsini log da tutabiliyor.

Benim ricam acaba istenmeyen adresleri nasıl engelleriz. Bunu tarayıcıdan yaparız demeyin akıllı biri bunu bulur ve anlar daha da iyi biliyorsa değiştirebilir.

Bunun programla yapılan şekli var mı adı adresi nedir? Sağolun var olun.
I
14 yıl
SON KARAR ANI: Lenovo-Toshiba
Arkadaşlar media marktta Lenovo N200TYBATK 799 YTL- Toshiba L40 14H 849 YTL. İkisi de hemen hemen aynı sistem özelliklerine sahip. Donanım olarak lenovo bluetooth, parmak izi ve card reader, web cam üzerinde olmakla avantajlı. Ancak toshiba kendi tecrübemle de taş gibi olarak kanıtlanmış olarak hazfızamda yer etmiş.

Buradan da başka yerden de okudum Lenovo da iyi marka imiş. Memnunları hayli fazla. Zaten bundan dolayı sormam gerekti ki birbirlerine bu kadar yakın olan iyilikte cihazdan hangisini tercih etmeli diye.. Şimdiden sağolun.
I
16 yıl
Hadi bir kelime fazlasını yazın
anlamlı cümle kurun öncekinden bir fazla olsun. hadi kazanmaya il kelime:
---------------------

Merhaba
I
17 yıl
Etik mi Ahlak mı?
kelimeler çoğunlukla arkasında taşıdıkları anlamları ile muteberdir. Sözlük anlamları kullanım anlamlarından geri kalabilir veya onu taşa da bilir. Bu kapsamda düşünüldüğünde etik: her türlü çevrede, bilimsel, idari, inanan, inanmayan, askeri, sivil, bireysel, kurumsal, yerli, yabancı, vs. kabulleri ve kabullenmezliği irdelerken, ahlak: daha ziyade inanç kesimlerinden kaynağını alan terbiye ve ayıpla özdeşliği simgeler haldedir. Örnek: tıp etiği, idari etik, satış etiği, kurumsal etik, forum etiği gibi.... insanın ahlakı, toplumların ahlakı, mahallede ahlak kalmadı, öğrencilerde ahlaksızlık aldı gidiyor.
I
17 yıl
Beni niye yanlış anladınız
Hiçbirinize hakkımı helal etmiyorum. Çünkü ben inanıyorum ama karşıt fikirleri de duymak istiyorum yoksa körü körüne mi inanmamı istiyorsunuz. Veya siz böyle inanıyorsunuz. Hiç inancınızı sorgulamadınız mı? Bilhassa kaotika dan çok umutluydum ama o da beni samimi olmamakla suçlamış teessüf ederim. Ben doğmatik olarak inanmak istemiyorum. Biri Allah var diye diyebilir ki kainattaki düzen buna işarettir. Peki bu kesin bir doğru olsaydı herkes imanlı olması gerekemez miydi. O halde inanmayanların buna söyleyecek karşıt iddiaları var. İşte ben bunları duymak istiyorum böylece akıl olarak hiçbir açık noktamın kalmasını istemiyorum.

Şunu iddia ediyorum ki eğer biri aklen kesin ispat ederse ki Allah yoktur ahiret mümkün değildir inanmamaya razıyım. Yani doğmatik ve BABADAN yöntemle inanmak istemiyorum. İnandığım şeyleri sorgulamak istiyorum. Lütfen olayı ciddi bazda düşünüp bu kardeşinize yardımcı olun. Bilhassa inanmayan varsa en güçlü iddiaları ile bilişimsel olarak bu topicte olsunlar.
I
17 yıl
CEM UZAN GERÇEKTEN HASTA MI?
Acilen akşam hastaneye kaldırırlan Cem Uzan hastanede yatıyor. Sizce bu rol olabilir mi yoksa gerçekten hasta mı?
I
17 yıl
My-net mailleri çok yerde kabul görmüyor neden?
Hatta bazı siteler baştan mynet mail adresi kullanmayın diye ikaz ediyor. Bunun bilmediğim başka bir sebebi mi var bilen var mı acaba?
I
17 yıl
Cinsellik konuşmak niye ayıptır?
biraz evvel bir konu açtığımı sanmıştım ama galiba bilgisayarımdaki hatadan gitmemiş bulamadım. orda şunu demiştim genelde tüm insanlık seviyelerinde tüm toplumlarda bu tür konular konuşulmaz ve ayıp diye nitelendirilir. Oysa herkesin zihni bunlarla meşgul. Ayrıca herkes bunu bilir ve yapar. Esprileri dillerden düşmez. Acaba antropolojik olarak bir neden gösterebilir miyiz ki bunu insanlar niye ayıp diye nitelemişler. Açık konuşulsaydı toplumda laubalilik mi oluşurdu? Veya başka ne mahzurlar var ki böyledir?

Sorum gayet ciddidir? Bu üniversitlerde insan psikolojisi veya insan bilimi ile uğraşan branşlarda önemli sorulardan biridir. Bu konuyu açmaktaki amacım bu konunun gelişigüzel konulması için değil. Öğrenmek adına bilenlerin açıklamalarını, verilecek kaynakları bulmak adınadır.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.