M

Binbaşı
06 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
110 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
4 ay
Aracın sağa çekmesi
Merhaba dostlar,


Kia sportage 2013 model aracı şirkette kullanıyorum 2 ay oldu.

İlk aldığımda sola çekiyordu düz yolda rot balans götürdüm yaptılar devam etti ertesi gün tekrar götürdüm sonrada sağa çekmeye başladı.

3.de aracı kaldırıp baktılar ön takım sağlam vs dediler ekranda bir şey gözükmüyor dendi.

Yakın zamanda başka bir yere götüreceğim de daha önce böyle bir sorun yaşadınız mı ?

ARkadaşın kia aracı var onda da vardı kialarda böyle bi durum mu var anlamadım :)
M
2 yıl
DESTEK BEKLİYORUM - ARÇELİK Rezaleti
Selamlar dostlar 1.5 aydır bir süreç içerisindeyim ve çok yoruldum.
En son bugün thh başvurdum fakat dün ekşiden de açtığım başlığa destek bekliyorum.
Ekşi yetkilisi aradı 1 gün geçti 7 servis talebinin son ikisinde ekilmeme rağmen bunu söylememe rağmen bana hala servis talebi açıyorlar.
Ve değişim istediğim bütün talepler kapatılmış.
Değişim istiyorduk fakat artık iade istiyoruz midemiz bulandı.
Annemin artık rüyasına giriyor bu olay.
Öncelikle başlık linki bu

https://eksisozluk.com/11-eylul-2019-arcelik-rezaleti--6174995

Ekşi yazarları varsa destek bekliyorum burayada kopyalayacağım güzel akıcı bir dille yazdım okuyabilirsiniz.
Artık çok bıktık.

Link içeriğini de atıyorum resimler de mevcut.

Kasım 2018 ayında 5300 tl 'ye aldığımız arçelik marka buzdolabı temmuz ayı itibariyle soğutmamaya başlaması ve sürekli yüksek sıcaklık uyarısı vermesi üzerine yetkili servisi aramış ve 31 temmuz günü için randevu almıştık.
31 temmuzda gelen arkadaşlar buzdolabının elektronik kartının değişmesi gerektiğini böylece sorunun çözüleceğini söylediler 5 gün içinde yeni kart geldi ve takıldı sonrasında yüksek sıcaklık uyarısı gitti fakat soğutmama problemi daha da arttı.

tekrar randevu aldık ve dolap soğutmuyor dedik , araya bayram girdi ve tatil dolayısı ile servis bayram sonrası geldi.onlarda dolabın soğutmadığını gördü dolabı boşalttık baktılar ve "borularda karlanma var , borular nemli gibi" kendi aralarında konuşup sonrasında kapatıp gittiler.

sorunun çözümüne dair bir çaba olmayınca tekrar servisi aradık, servistekiler cihaz koyacaklarını söylediler.sonraki gün termometre benzeri ölçüm aletleriyle gelip ölçüm yaptılar dolap 22-19.5 derece arasında değerler verdi, servis çalışanı bile bu duruma şaşırdı. değişim talebimizle birlikte bu durumu rapor ettiler ve yanıt bekleyeceğimizi söylediler.

bu süreçten bir süre sonra servisten arayıp dolabın bayi revizyonlu olduğunu ve değişim yapılmayacağını söylediler ki söz konusu bile olmayan bir durum. hemen bayi arandı ve böyle bir şey olmadığı teyit edildi.

biz artık dolabı alıp genel merkez önünde yakmayı düşünürken yetkili servis tekrar aradı ve dolabın içindeki gazın bitmiş olabileceği söyledi. ben şaka yapmadıklarından emin olduktan sonra tabi ki taleplerini reddettim.

bunlarla bu işin tatlılıkla çözemeyeceğimizi anlayınca şikeyetvar.com' a bir şikayet oluşturdum. 1 gün sonra bizi yetkili olduğunu söyleyen bir hanım aradı durumu izah ettik ve mahcup hissettiğini marka adına özür dilediğini ve en kısa zamanda değişim için haber alacağımızı söyledi.10. gün oldu hala ses yok.

diğer kanaldan tekrar genel merkez aranıyor ve değişim istediğimiz söyleniyor.
oradaki arkadaşlarda servis raporu olmadan değişim yapamayacaklarını servis gelmesi gerektiğini söylüyorlar. gelen servis hali hazırda 4 kez gelmiş ilk 3 seferde değişim istemediğimiz halde sorunumuzu çözememiş, ve 4. seferde zaten değişim talebimiz olduğunu söylüyorum ve genel merkez çalışanının bana söylediği "benim ilettiğim raporla değişim yapacaklardır" diyor. tamam diyorum son bir sefer daha gelsinler 5. kez 5 eylül'de tekrar geliyorlar. kesin değişim istediğimi söylüyorum ve adamlar bana "sizi dolabı alıp tamir etmeye götürmek için ikna etmeye geldik" diyor. sorun neymiş dediğimde gaz sıkışması var diyor. gaz sıkışması vardı da neden 2 gün önce beni arayıp gaz bitmiş diyorsunuz diyorum cevap yok. bende arkadaşları geri gönderiyorum.

hemen genel merkezi arayıp durumu anlattığımızda değişim departmanından yanıt beklediklerini söylüyorlar. yani oyalıyorlar.

dün yetkili servise daha önceki gelişlerinde bırakmaları gerektiği ama bırakmadıkları bilgi fişlerini almaya gittim. arkadaşa bu bilgi fişlerini neden bırakılmadı dediğimde yazıcı bozuktu diyor. neden gaz sıkışması var dediğimde bana yok metal parçadan falan diyor ki bu müşterinin sorunu sanki.

sonra yetkili servisteki arkadaşları biraz sıkıştırınca dolap değişiminin bölge müdürlüğü tarafından reddedildiği ve asla değişim olmayacağını ilettiğini söylediler.
ve mümkün olmamasına rağmen kendi inisiyatifinde evde kompresörünü değişip gaz sıkışmasını giderebileceğini söylediler. bizde bunu kabul etmediğimizi ve yasal hakkımızı arayacağımızı söyledik. ve bugün itibariyle önce ekşi sözlükte olayı paylaşmak istedim ve ptt'den bayiye şikayet dilekçemi postaladım, tüketici haklarından süreci takip edeceğim. eğer yasal haklarım doğrultusunda dava açmayı bile düşünmekteyim.

artık paradan ziyade insanları bu kadar aptal yerine koymaları insanın zoruna gidiyor. her geldiklerinde işten izin alıp eve gitmekten dolabı açacaklar diye boşaltmaktan ve en önemlisi aylardı dolabımıza adam gibi alışveriş yapamayıp dışarıdan yemek yemekten sıkıldık. parayla rezil olmanın yerli ve milli yolu arçelik...

aşağıda ilgili olay için tutulan servis fişleri sırasıyla mevcut;


1
2
3
4

dolaptan bazı bozulmuş ürünler midesi kaldıran baksın...

1
2
3ekşi sözlük link
M
2 yıl
Quadro P100 ve İşlemci
merhabalar,
sadece solid auto cad gibi programların kullanılacağı bir bilgisayar topluyorum.
anakart kasa işlemci bi arkadaşımdan gelecek .
b serisi anakart ve ryzen 1600 var.

16gb ram yanına p1000 alsam işlemci ile uyumlu çalışır mı ?
Yoksa daha ucuz bir kart alsam işimi görür mü ? 1060vs.
Quadro olarak çok bilgim yok giriş seviyesi p1000 sanıyorum şuan p2000 li bir dell pc var ve gayet memnunuz.
M
2 yıl
Anakart Kasa uyumu
Merhabalar
Msi tomahawk z390 anakartı coolee master
Kasaya takıyordum bugün sol üstte ki vida çok boşta kaldı altında da yer göremedim bastırınca aşşağı esniyor biraz .Diğerleri takıldı sorunsuz böyle bir şeykilde kullanılır mı ekran kartını taktım yarın devam edicem ama aklımda soru işareti kaldı.

Söküp tekrar mı denemeliyim ?
M
2 yıl
Google Verileri hakkında
Merhabalar,
Arkadaşımla bi video izliyorduk bizde bu video hakkında konuştuk vs sonra kendi telefonumda youtube girdim ve aynı video karşıma çıktı . Spesifik bir konu ayrıca eski yüklenmeli video .
Aynı wifiyi paylaşıyoruz etkisi olma ihtimali var mıdır?
Ben ıos o ise android tabanlı telefoun kullanıyor.

Yorumları bekliyorum.
M
2 yıl
Mesajları Engellemek..
Merhabalar,

Bir mesaj gönderirken 3-4 ay önce yanlışlıkla kesinlikle gönderme dedim. O günden beri mesaj atamıyorum. Kullanmadığım için sorun etmedim fakat şu mağazalara ret mesajı atıcam

İnternette eski Androidler için çözümler var.
Biri yardım ederse sevinirim....
M
2 yıl
Mesajları Engellemek..
Silinsin
M
3 yıl
Volkswagen Golf Konsol Tamir Ücreti
Merhabalar,

Abimin aracında 15000(2017) bakımında bunu gösterdik 1000tl istediler. Sizce bu bizim hatamız mı? Abim ön taraftan bir şey alırken elini kesmiş öyle farketmiş. Ne önerirsiniz?
Edit:Görselde sıkıntı mı var?
İyi geceler
< Resime gitmek için tıklayın >
M
3 yıl
Alışveriş Yapmama İsteği?
Günaydın arkadaşlar,

Son zamanlarda ekonomi verileri olsun, kanalların akp ye hizmeti olsun, verilen vergilerin gene onların cebi için kullanılması durumu sinirlerimi bozdu. Normalde hb dan ayda 1 elektronik ürün alırdım kıyafet ayakkabı sık alırdım. 6 aydır ss arctic kulaklık param var almıyorum telefonun kulaklığı ile takılıyorum.
2018 de bunları azaltarak bitirdim kenera para atıyorum sizde böyle gir düşünce var mı?
Benim içim rahat bu durumdan memnunum gereksiz para harcamıyorum ama vergiler okadar yüksek ki sinirlerim bozuluyor.
Tek harcamam yemek ve spor
M
3 yıl
Bios update /notebook
Merhabalar
USB ye attığım update dosyasını bios update yerinde göremedim karşıma şu çıkıyor. Yardım edebilecek var mı?
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.