T

Yüzbaşı
25 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
205 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
2 yıl
2. üniversite okurken örgünden kayıt sildirme ve askerlik tecili
Selamlar arkadaşlar,

2015 örgün öğretim girişliyim, askerlik şuan 2022 yılına kadar tecilli. Aynı zamanda 2019'da aöf 4 yıllık bir bölüme kayıt oldum. Örgünden kaydımı sildirsem tecil işlemlerimi aöf yürütür mü acaba? İnternet sitelerinde bu şekilde olacagı yazıyor:https://aosdestek.anadolu.edu.tr/soru/25

97'liyim, örgünden kaydı sildirince aöf tekrardan tecil yaptırdıgım zaman 2025 yılına kadar tecilimin uzaması lazım. Bu şekilde örgünden kayıt sildirip aöf ile tecil uzatan arkadaşlar var mı? Teşekkürler.
T
2 yıl
Kablonet stabil olmayan upload
Selamlar,

Kablonet fiber 100 megabit download 5 megabit upload paketini kullanıyorum. Downloadda bir sıkıntı yok fakat diyelim twitch üzerinden 1500 kbps vererek yayın yapıyorum, yayın 5-6 dakika boyunca stabilken upload hızı birden 300-400kbps'ye düşüyor ve 2-3 dakika boyunca öyle kalıyor sonra geri düzeliyor. Yani 5 megabit upload alıyorum fakat stabil değil. Yeni taşındığım apartmanda bu sorunu yaşıyorum, geçen sene farklı bir yerde oturuyordum yine kablonet kullanıyordum ve uploadımda sıkıntı yoktu. Şuanki taşındığım bina 1 senelik olmasına rağmen böyle bir sorun var. Şikayetvar üzerinden vs müşteri hizmetleriyle iletişime geçsem çözebilirler mi? Bu arada upload hızım mayıs sonuna kadar 10 megabit. 10 megabit ile de denedim ve yine aynı sonucu aldım, upload stabil değildi.

Yardım edebilirseniz sevinirim, teşekkürler.
T
2 yıl
Örgünden kaydı sildirip AÖF'ü 1. üniversite yapıp tecil uzatmak
Arkadaşlar Selam,

22 yaşındayım, 2015'te 4 yıllık bi örgün öğretim bölümüne başlamıştım, aynı zamanda bu sene AÖF 2. üniversiteye kaydoldum (bölümüm yine 4 yıllık). Şuan 2022 aralık ayına kadar tecilliyim. Şimdi ben bu 2015'te girdiğim üniversiteme hiç gitmedim hala 1. sınıfım ve bu sene bırakıp kaydımı sildirip AÖF'ü 1. üniversitem yapacağım. Örgünden kaydı sildirip AÖF'ü 1. üniversitem yaptıktan sonra askerliğimi 2024'e kadar tecil ettirebilir miyim? (2024 yılında hala 27 yaşında oluyorum yani yaştan bir problem yok, hiçbir zamanda üniversiteden mezun olmadıgım için burda da bir problem yok)

AÖF 2. üniversiteye kaydolup daha sonra örgünden kaydını sildirip AÖF ile tecil uzatan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler.
T
2 yıl
Beyinde pıhtı ve kısmı felç (dedem)
selamlar. dedem sabah 9 civarı kalktı ve sağ elin parmak uçlarını hissetmediğini söyledi ve konuşması bozuktu. sağ dudağını kaldıramıyor. sol tarafta hiçbir şey yok, yürümede de bir bozukluk yok. göztepe ssk’ya getirdik ve direk mr, tomografi çekildi. nörolog baktı ve ufak bir pıhtı gördüğünü söyledi. beyinde tıkalı damarlar varmış ve anjiyo yapacak kadar geniş değilmiş, oldukça küçükmüş. şuan yatıya aldılar ve 3 gün boyunca yatacak, durumu takip edilecek. şuan sadece serum(kan sulandırıcı) veriliyor. ekstra bir şey yapmak gerekir mi? konuşması düzelecek mi? tedavisi nasıl olacak? doktor arkaşlar veya başına daha önce böyle bir şey gelen arkaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. yaşı 75 ve 50 senedir sigara içiyor, tansiyonu var. nörolog doktor buna bağlı olarak pıhtı atmış olabileceğini söyledi.
T
2 yıl
Azami öğrenim süresi ve askerlik tecili
Selamlar. Kocaeli Üni. 2015 girişli örgün öğretim öğrencisiyim. Azami süre olan 7 yıl içerisinde mezun olmayacağım, bu durumda yönetmelikte 7. yıl sonunda harç ödeyerek okula devam edebileceğim fakat öğrencilik haklarımdan yararlanamayacağımdan bahsediliyor. Buna askerlik de dahil mi? Şuan hali hazırda askerliğim 2022'ye kadar tecilli. 7 yılda bitirilemediği taktirde harç ödeyip okula devam ederken tecilim otomatik olarak uzuyor mu? Sanırım bazı okullar ek-c2 belgesi veriyormuş ve onla kişnin kendisi askerlik şubesine gidip tecil ettiriyormuş.

Birde şunu sorayım 7. yılın sonunda yani 2022'de okul ile ilişiğimi kestim diyelim, ilişiğimi kestiğime dair bir belge ile askerlik şubesine gidip +2 yıl daha tecil ettirebilir miyim? Yani üniversite azami öğretim süresi sayesinde 7 yıl, terk belgesiyle de fazladan 2 yıl olmak üzere toplamda 9 yıl tecil ettirebiliyor muyum? Yoksa bu terk belgesiyle yapılan 2 yıl tecil o azami öğrenim süresi olan 7 yılın içine mi dahil? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
T
2 yıl
İskansız evde kiracıyım, faturalar ne kadar gelir?
İstanbul Kadıköy'de oturuyorum. 5.8'lik depremden sonra 40 yıllık binamı terk edip apar topar sıfır bir binaya taşındım kiracı olarak. Bina kentsel ile yıkılmış ve yeniden yapılmış çoğunlukla daire sahiplerinin oturduğu 20 daireli bir apartman. Şimdi sıkıntı şu, binanın iskanı yok. Alelacele taşındığım için bunu atlamıştım. Yalnız şöyle bir durum var su ve doğalgaz aboneliğini üzerime alabildim, sadece elektriği alamadım. Hatta su aboneliğini açtırmak için de iskan gerekli olmasına rağmen muteahhitin bana gönderdiği bir belge ile iski'ye gittim ve açtırdım. Belgede tüm dairelerin su sayaç numaraları yazıyordu ve tesisat ayırma işlemi oldugundan bahsediliyordu ve kadıköy belediyesi tarafından onaylanmıstı. Bu belge ile iski aboneliğimi üzerime aldım, alırken de işlemleri yapan arkadaşa dedim iskansız nasıl oluyor, o da dedi o elinizdeki belge zaten iskan başvurusundan sonra tüm belgeler hazır olunca veriliyor, o belge varken iskana gerek yok dedi. Bu biraz içimi rahatlattı demek ki iskan başvurusu yapılmış demek oluyor bu? Bunun dışında iskansız bina şantiye elektriği kullandığı için elektrik faturası daha fazla geliyormuş diye biliyorum. Ne kadar fazla geliyor? Enerjisa'nın sitesinden birim fiyatlara baktım fakat şantiyenin birim fiyatını bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
T
2 yıl
GS Bonus öncelikli maç hakkı limiti diye bir şey var mı?
Selamlar. GS Bonus sahiplerine maç biletleri 2 gün önceden satışa çıkıyor diye gs bonus gold veya gs bonus platinum kart çıkartmayı düşünüyorum. Bir yerde okuduguma göre her maç öncelikli olarak alamıyor muşuz. Kartın tipine göre 3 kez veya 5 kez öncelikli bilet alma hakkımız varmış. Böyle bir olay var mı arkadaşlar? Yoksa sınırsız olarak her maç için öncelikli olarak bilet alabiliyor muyuz? GS Bonus sahipleri yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler.
T
3 yıl
Termal macunu yeniledim PC açılmıyor
3.5 yıldır termal macunu değişmiyordum dedim bir değişeyim. Silverstone td02 cpu fanımı söktüm, işlemciyi ve fanın plakasını kolanyalı pamuk ile silerek termal macunları temizledim daha sonrasında işlemcinin üstüne nohut kadar termal macun sıkarak üstüne fanı taktım fakat bilgisayar boot olmuyor. Ramlerin yerini değiştirdim, tek ram çift ram hepsini denedim olmadı.

Power düğmesine basıyorum, fanlar vs her şey çalışıyor fakat görüntü yok ve mouse/klavyede ışık yok yani pc boot olmuyor. Sadece anakartın üzerinde kırmızı led yanıp sönüyor, sanırım bu cpu sorununa işaret ediyormuş?

Anakart msi z170a gaming m5, işlemci 6700k.

Sorun ne olabilir? Yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
T
4 yıl
PS4 Pro spotçudan alınır mı? Edit: Aldım
Arkadaşlar Kadıköy/Yazıcıoğlu'ndaki kahraman elektronik ps4 pro'yu eurasia garantili olarak 1789'dan satıyor ve sıfır olduğunu söylüyor. Kendileri hakkında oldukça olumlu şeyler okudum.https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyun-konsolu-sifir-ps4-pro-1tb-7116b-pal-kahraman-konsol-545173029/detay

Gerçekten sıfır mıdır? Sıfır + eurasia garantili olup nası bu fiyata satabiliyorlar?

Yorumlarınıza göre gidip alacağım zaten Kadıköy'de oturuyorum.
Teşekkürler.

Edit: Arkadaşlar bugün akşam üstü yazıcıoğluna gidip aldım ps4 pro'yu 2 yıl eurasia garantili bir şekilde.Fiyat olarak 2100'e çıkmış, sahibindendeki ilanlar güncel değil. Biraz maceralı oldu. Önce direk kahraman konsol'a girdim, pro alacağımı söyledim ilgilendiler, 1 tane gösterdi kutunun ağzı yüzü yamulmuş, sıfır mı bu dedim sıfır dedi açtı gösterdi ama o kutuyu öyle görünce almadım. Sonra başka bir yerden bir tane daha getirdi bu kutunun durumu biraz daha iyiydi ama daha önceden açıldığı belliydi. 2100 lira veriyorsam cihazın sıfır olmasını istediğimi söyleyerek dükkandan ayrıldım syd bilgisayara gittim. Baktım ps4 pro kutuları gayet güzel hasarsız bir şekilde duruyor, kutunun ağzı da bantlıydı, aldım direk 2100'e 7116B versiyonunu 2 yıl eurasia garantili bir şekilde. Geçtim eve 2-3 saat GoW oynadım gayet güzel sessiz, sorunsuz, hiçbir sıkıntısı yok. Yalnız eve geçince fark ettim garanti belgesinin üstünde teslim tarihi olarak 07.03.2018 yazıyor, bu ürünün ilk olarak 07.03.2018 tarihinde mi satıldığı anlamına geliyor?

Garanti belgesini aşağıya ekliyorum, onun dışında cihaz sorunsuz süper bir şekilde çalışıyor.
< Resime gitmek için tıklayın >
T
4 yıl
Kablonet Netmaster infinity 401 Anlık Kopma Sorunu - BIKTIM!
Çıldırıcam 25 dakikada bir anlık kopma yaşayıp oyundan düşüyorum. Arkadaşlar yeni kablonet abonesiyim, Netmaster infinity 401 modeminden verdiler, yarım saatte bir anlık kopma yaşıyorum, kablolu olarak kullanıyorum. Servis geldi modeme reset attı gitti, sorun hala devam ediyor. Müşteri hizmetlerinin sorun ile alakalı mantıklı bir fikri yok anca servis gönderiyorlar eve, oda modeme res atıp, fişi çekip takıp gidiyor. Anlık kopuyor ve geri geliyor bu oluncada oyundan düşmüş oluyorum, yok mu bu saçma olayın bir çözümü? Aksi halde aboneliğimi iptal ettireceğim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.