E

Binbaşı
05 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
5 yıl
Joker AKK Sorunsalı
Merhaba,

Öncelikle benzer bir konu başlığına ulaşamadığım için başlık açıyorum. Tekrar olmuşsa kusura bakmayın.

Evde birkaç tane ip-kamera kullanıyorum ve uzaktan erişim ile izlediğimde hali ile upload kotasını dolduruyorum. İstisnasız 5 aydır 50 GB upload AKK dolunca, Joker AKK satın almak istiyorum. Web uzerinden, Aplikasyon uzerinden, sms ile ya da müşteri temsilcisi ile hiç basarılı olamıyorum. Teknik bir arızadan dolayı işlem gerçekleşemiyor.

Müşteri temsilcisine arıza kayıtları bırakılıyor tekrar tekrar aranıyorum nihayet 5-6 günlük bir maraton neticesinde Joker AKK hattıma tanımlanabiliyor.

Boyle bir sorunu baska yasayan var mı, varsa çözümü nasıldır? Gerçekten sinir bozucu olmaya başladı son 5 aydır ayda 3-4 gece Superonline musteri temsilcileri ile uzun telefon konusmaları yapıyorum sonuc alamıyorum.
E
9 yıl
Ofis İçin Projeksiyon
merhaba,

Ofis kullanımı için bir projeksiyon arayışındayım. beklentilerim;

* Full HD olmasına gerek yok, max 720p yeterli olacaktır.
* Lamba ömrü nispeten uzun olsa verimli olur.
* Kısmen loş ama ışık alan bir ortamda kullanılacaktır.
* Baş ağrıtmayacak sağlam bir model
* Kablosuz kullanım mumkun ve verimli oluyorsa kolaylık saglayacaktır.
* TV ya da media saglayıcılardan ziyada bilgisayarlar ile kullanılacaktır, iOS uyumu tam olmalıdır.

bu noktaları dikkate alarak tavsiyelerinizi duymak isterim, butce tabii ki onemli f/p yuksek bir tercih yapmak istiyorum.

tesekkur ederim simdiden
E
9 yıl
15m Görüntü Aktarma / HDMI + IR over CAT
merhaba, 6 senedir kullandıgım Epson TW700 e 15m mesafeden goruntu aktarmak istiyorum.

daha onceleri bunu Component kablo ile yaptıgımdan sorun olmuyordu ancak 720p medyaların elimde artmasıyla 15m lik HDMI kablo ile goruntu aktarmaya basladım. eger baglantıyı serbest bir sekilde yaparsam sorun olmuyor ancak super uzerine monte ettigim kablo kanalları icerisinden HDMI kabloyu gecirirsem sinyal kopuyor.

bazı koseleri acarak goruntu almayı basarmıstım ancak sorun tekrar nuksetti.

bunun icin yabancı forumlarda arastırdıgım kadarı ile su cozumun uygun olacagını dusunuyorum. CAT uzerinden HD yayın tasıyan, bunun icin extenderlar kullanan var mı?

almak istedigim urun su;

http://www.octavainc.com/HDMI%20ethernet%20converters.html

tavsiyelerinizi duymak isterim, tesekkurler
E
10 yıl
Epson TW700 HDCP uyusmazlıgı
merhaba,

uzun zamandır kullandıgım Epson TW700 de, Digiturk kutusu degistikten sonra HDCP uyusmazlıgı sorunu alıyorum.

6 seneyi askın surede bu projeksiyonu Digiturk Pace kutu ile sorunsuzca kullandım. su anda Humax 9503 kutuya gectim ve HD kanallarda goruntu almama karsın 5-10 saniye icinde goruntu gidiyor ve HDCP hatası alıyorum.

biliyorum eski bir projeksiyon olarak kaldı bu ama kullananı coktur, ya da diger projeksiyonlarda bu sorunu yasamıs vardır diye dusunuyorum.

cozumu nerede aramalıyım? bahsettigim gibi kullandıgım ekipmanda sadece Digiturk kutusu degisti ve problem ortaya cıktı. Digiturk kutusunu aynı zamanda televizyonumda da kullanıyorum ancak boyle bir problem almıyorum hic.

yardımlarınız icin tesekkurler simdiden
E
10 yıl
Ev-Ofis icin Hepsi Bir arada Wi-fi
merhaba,

evde kullanmak uzere, all in one bir printer arıyorum. aradıgım ozellikler

* kasası buyuk olmamalı

* wi-fi barındırmalı, kablolamayı minimumda tutmak istiyorum

* fax mutlaka olmalı

* gun icerisinde sadece lazım oldugunda kullanılacagı icin toner-kartus onemli degil

* baskı hızı cok adetli kopya alınmayacagı icin onemli degil

* maks 300 TL civarına kadar

* Mac OS de sorunsuz kullanabilmeliyim


bir sorum da bilmedigim icin; fax icin mutlaka telefon hattı baglantısı olmak zorunda mı? wi-fi dan internet uzerinden bilgisayar programı vs destegi ile fax cekmek mumkun olabilir mi? bahsettigim gibi kablolamayı minimumda tutmak istiyorum, sadece guc kablosu kullanabilsem cok mutlu olurum :)

birkac tane 300 TL ye kadar hepsi bir arada model var aklımda, bunlar icinden hangisini oneririrsiniz ya da daha farklı modeller de olabilir 300 TL ye kadar

HP OFFICEJET J4500W
http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/hp-cn547a-officejet-j4500w-yazici,-tarayici,-fotokopi,-faks/productdetails.aspx?I_ID=46876

EPSON STYLUS SX 535WDF
http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/epson-sx535wd-stylus-sx-535wdf-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=57916

CANON MX-515
http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/canon-mx-515-mx-515-inkjet-yazici,-tarayici,-fotokopi,-faks-%28wireless-network%29/productdetails.aspx?I_ID=60686

iclerinden acıkcası sadece tip olarak CANON u begendim.

yorumlarınızı ve onerilerinizi bekliyorum

tesekkur ederim
E
10 yıl
3D siz F/P iyi Bluray ve DVD Player
merhaba,

3D ozelligi olmayan, evdeki diger cihazlarla marka olarak uyum saglaması icin Sony veya Panasonic basta olmak uzere tavsiye edebileceginiz butce dostu, 200-250 TL max bir Bluray player arıyorum.

yogun olarak evdeki DVD ve Bluray leri izlemek icin kullanacagım.

mkv destegi ile ilgilenmiyorum, bunun icin media player kullanıyorum.

aynı zamanda projeksiyon da kullandıgım icin digital ses cıkısı, ozellikle optik cıkıs arıyorum

Sony ve Panasonic ten max 250 TL ye ne onerebilirsiniz?
E
10 yıl
SB6120E Docsis 3.0 Kablo (Uydunet) Modem hk.
Merhaba,

ADSL den KabloNet e gecip bu modemi almayı dusunuyorum. Kullananlar vasra yorumlarını yazabilirler mi? Docsis 3.0 da sorunlar oldugunu okudum ancak giderildigi hakkında da yazılar var. Kablonet te Docsis 3.0 ile su anda bir sıkıntı yasanıyor mu?

bir de 6121 modeli var sanırım, aradaki farkı anlayabilmis degilim?

bu modemi Turkiye de nerelerden alabilirim?

bulabildigim tek online site
http://www.e-vizyon.net/SB6120E-Docsis-30-Kablo-Uydunet-Modem,PR-314.html
E
10 yıl
Kablonet ve KabloTV nin Ev ici dagıtılması
merhaba,

Kablonet e gecmeyi dusundugum su gunlerde ev icinde ne gibi bir hazırlık yapmam gerektigini ogrenmek icin actım bu baslıgı. umarım yardımcı olursunuz.

Soyleki;

evi tadilat yaptırırken evin girisine bir kutu yaptırdım ve buradan 5 odaya da KabloTV icin ayrı hat dagıttırdım. su anda 1 tanesini direk splitter a girmeden digiturk a adadım. Digiturk 5 kanaldan 1ini kendisine kullanıyor.

Eve yeni girecek KabloTV kablosunu 4 oda kullanılabilir kılmak icin dagıtmak istiyorum. Bunun icin sanırım splitter kullanacagım ve o kutuya yerlestirecegim. boylece 4 odadaki TV prizine de KabloTV gitmis olacak. bunlardan 1 tanesinin priz cıkısında da yine bir splitter kullanılarak 1 tanesi modem e gonderecek dilersem digerini de TV da kablotv kullanmak icin ayıracagım. (cok sart degil cunku zaten kablonet cekilecek odada digiturk kullanıyorum kendi hattı mevcut)

ozetle eve giren KabloTV hattını splitter ile 4 e ayıracagım. 4 unden 1 tanesi de yine 2 ye ayırarak KabloNet ve KabloTV olarak kullanacagım. bu dogru mudur? eger dogru ise sıkıntı yasamamak en kaliteli splitter ları kullanmak istiyorum.

bu baglantıda ve kullanacagım splitterda yardımcı olabilir misiniz?

tesekkur ederim
E
10 yıl
İstanbul - Erenköy - Bagdat Cad. civarı Uydunet
merhaba,

TTNET in AKK uygulamaya baslamasından sonra illallah diyip 5 mbit AKK sız Uydunet e gecmeyi dusunuyorum. Erenköy - Bagdat caddesi civarında kullanan varsa performansı hakkında bilgi verebilir misiniz?
E
11 yıl
My Book Studio problemler
merhaba,

WD My Book Studio 1TB harici hdd i bir süredir kullanıyorum, Linksys WAG320N modem uzerinde usb baglantısı ile network uzerinde kullandım.

ancak dosya ekleyebilirken icerisinde dosyalarda, isimlerinde vs degisiklik yapamıyorum. hdd i direk bilgisayarıma baglayıp denedim yine sonuca ulasmadım. dosya guvenlik ayarlarından herseye onay vermeme ragmen degisiklik yapmak istedigim dosya sürekli "read only" olarak kalıyor.

bunu nasıl duzeltebilirim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.