D

Onbaşı
11 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
0 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
10 yıl
Green Lantern [Ana Konu]
Green Lantern'lar "Guardians of The Universe" tarafından evreni korumaları için yaratılmıştır.

Green lantern'ların yüzükleri, sahiplerinin zihinleriyle değişik objeler yaratmasına yarar.

Green Lantern'ların korkusuz olmaları gerekir.Korku onların iradelerini güçsüzleştirir.

Gardiyanlar green lanternları yaratmadan önce bu görevi kendi yarattıkları manhunter'lara vermişlerdir ama manhunter'lar bir süre sonra isyan etmiştir.

Green Lantern'lar 3600 sektörü korumaktadırlar

"Oa" green lanternların başkentidir.Gardiyanlar ve ana güç kaynağı da burada bulunur.

Green Lantern'ların güçleri irade güçlerinden gelir.Bir green lantern'ın iradesi ne kadar güçlü ise yarattığı objeler de o kadar sağlam olur.Yeşil iradeyi temsil eder.

Değişik renklerde fener askerleri vardır.Kırmızı=Öfke Sarı=Korku Mavi=Umut Siyah=Ölüm Beyaz=Hayat Pembe=Aşk Turuncu=Açgözlülüğü temsil eder.

Ana güç kaynağı gücünü aslında Ion adlı bir uzaylıdan alır ama gardiyanlar bunu çok uzun süre boyunca tüm evrenden saklamışlardır.

Dünyalı 5 tane green lantern olmuştur.Bunlar Hal Jordan, John Stewart, Kyle Rayner, Alan Scott ve Guy Gardner'dır.

DC comics yeni bir green lantern olacağını duyurmuştur.Adı Baz'dır ve arap-amerikandır.

Hal Jordan Abin Sur'un dünyaya düşmesi sebebiyle bir green lantern olarak seçilmiştir.Hal Jordan korkunun üzerinden gelebilme özelliğine sahiptir.Babası o küçükken bir uçak kazasında ölmüştür ve bu olay tüm hayatını etkilemiştir.O da babası gibi bir pilot olmuştur.

John Stewart Hal Jordan yaralıyken onun yerine green lantern olmuşur ama Hal Jordan iyileşince green lanternlığa devam etmiştir.Green Lantern'Lar bir süreliğine ayrıldığında Darkstars adlı evrensel barış gücüne katılmıştır ama Darkstars Darkseid oğlu olduğunu iddaa eden Grayven tarafından yok edilmiştir.

Kyle Rayner bir süre Ion'ın yerine geçmiştir.Sinestro Corps Savaşından sonra tüm green lanternlar ölünce Ganthet adlı gardiyan Kyle'a bir yüzük vermiştir ve Kyle Rayner bir süre tek green lantern olmuştur.Bu yüzden ona "torchbearer" demişlerdir.

Alan Scott 1940 yıllarındaki green lanterndır.JSA(Justice Society of America)'ya katılmıştır.JSA Adolf Hitler'in nazi güçlerini engellemek için kurulmuştu.

Amma çok Green Lantern dedimD
10 yıl
Arkadaşlar lütfen yardım edin.
Meraba arkadaşlar benim canımı sıkan bir sorunum var.Bizim sitemizde biz internete para ödemiyoruz site kendi modemlerini almış internetin parasını da kendisi ödüyor.Benim sorunum ise ne steam'e, ne garena'ya ne de wow'a girebiliyorum.herhangi bir internet sitesine girerken hiç bir sorun yaşamıyorum ama bu oyun platformlarından herhangi birine girmeye çalışınca arıza veriyor yardım ederseniz sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.