Evet arkadaşlar başlıkta da sorduğum gibi ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? |
Evet arkadaşlar başlıkta da sorduğum gibi ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? |
Selamlar, LoL veya başka oyunlar oynayarak para kazanmak istiyorsanız discord sunucumuza bekleriz. https://discord.com/invite/jNjx5yCA |
evet arkadaşlar, ege üni bilgisayar da 3.sınıf öğrencisiyim tercih etmeyi düşünen varsa soruları alabilirim. |
using System;Arkadaşlar dist matrix fonksiyonunda oluşturduğum n x 2 lik bir matrisi n x n lik bir uzaklık matrisine dönüştürüyorum mesela [1,1] olduğu zaman 1 ile 1 arasındaki uzaklığı veriyor yani 0 peki ben bu matrisi nasıl bir tablo halinde çizebilirim? mesela çarpım tablosu gibi yani şöyle 0 1 2 3 4 1 2 3 4 her sayı birbiriyle karşılaştığı zaman tabloda değeri yazacak. 2 adet for döngüsüyle olur gibi geldi bana ama nasıl yapılır bilemedim. |
using System;şöyle bir kodum var. randomcoor fonksiyonunda rastgele x ve y noktaları oluşturuyorum 2 boyutlu array içerisinde. bu oluşturduğum arraye minuzaklık fonksiyonunda erişmem lazım. nasıl yapabilirim? |
Beyler insanlar yakışıklı olduğumu söyler, hatta lisedeyken falan çok sevgilim de oldu. Ama üniversiteye geçtiğimde 1 tane kızla çıkmadım. Utangacım girişken değilim. Mekanlarda falan otururken kızlar hiç bakmıyor. Yolda yürürken de bakmıyorlar. Yada ben anlamıyorum bilmiyorum. Tipim ortalamanın üstü diyebilirim. Okulda erkekler dışında kimseyle aram yok. Mekanlarda falan nasıl kızlarla göz göze gelebilip devamını getirebilirim. Bir kıza çok fazla bakıp sapık gibi de davranmak istemiyorum. Mekandan düşürmeyeceksek nereden düşürecez aklıma başka bir şey gelmiyor. |
4 senedir üniversite okuyorum hala 2.sınıftayım.4 senede yapmadığım soytarılık kalmadı. Soytarılıktan kastım öyle serserilik falan değil. Bağımlılıklar diyelim. Bu sene son kez ailem bana şans tanıdı okumam için. Ben ise kendime biraz güvenemiyorum çünkü beynimin artık eskisi gibi çalıştığını düşünmüyorum. Xeplion(paliperidone palmitat) gibi ağır bir ilacı kullanıyorum. Prozac, buspon kullanıyorum. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğum var. Küçüklükten beri okulla aram iyi olmadı, hep kaçtım okuldan. Ama bir şekilde 2017 ygs lysde 40bine girdim ve fena olmayan bir yerde, günümüzün mesleği sayılabilecek bölümlerden birine girdim. Valla napcam bilmiyorum babam aradı bir sürü şey anlattı düşün taşın dedi çünkü maddi durumumuz da şu an iyi değil. Çabalamak istiyorum. Belki doğru bir psikiyatristte doğru tedavi ve ilaçlar sayesinde götürebilirim işi. Ama ben şu an nasıl bir haldeyim diye sorarsanız evin içinde dolaşıp duruyorum ve sürekli bir şeyler düşünüyorum. Eskiden pc başından kalkmazdım ama şimdi pc başına oturup bir şeyler yapamıyorum. Kitap okuyorum yüzde 50sini anlamıyorum. Günde 1 paketten fazla sigara içiyorum, kendime kıymayı düşünüyorum ama sonra ailem napar o aklıma geliyor. Cidden çok zor durumdayım. |
Dehb olan var mı aranızda ve concerta, ritalin kullanan? Yada Dehb olup da bu ilaçları kullanmadan dersine çalışabilen var mı çünkü ben bu ilaçlar olmadan hiçbir şey yapamıyorum |
Evet psikoz geçirdiğim için aylık xeplion iğne kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır corona başladığından beri. Şu anlık iyiyim paranoyak değilim artık ama daha ne kadar kullanıcam bu iğneyi. Ben kendimde bir yan etkisi var mı bilmiyorum kilo alımı dışında. Sanki biraz iq seviyemi düşürmüş gibi hissediyorum ama internette bu antipsikotikleri kullananlar hep kötü yorum yapmış, hayatımı mahvetti diye. Aranızda kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim? Benim için çok önemli. |