R

Onbaşı
27 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
R
6 yıl
Php Veritabanına Tarih kaydetmek
Arkadaşlar bu sorun herhalde (istediğimiz formatta (gün-ay-yıl) kaydetmek istiyoruz fakat veritabanı (yıl-ay-gün) kaydetmek istiyor )çok sık sorulan
bir soru farkındayım . Mysql veri tipini date saçerek kaydetmek istiyorum . Varchar yapmak istemiyorum.
Herkes explode parçala yazdır vs gibi yöntemler bulmuş fakat ben yoğun bir şekilde tarihlerle çalışacağım için
o yöntem benim işime yaramıyor. Ben şöyle bir şey buldum önce tarihi strtotime ile zaman damgasını alıyorum ve veri tabanına kaydederken de
fromunix time fonksiyonu ile kaydediyorum . buraya kadar bir sorun yok sorun şurada başlıyor 01-01-1982 kaydettiğimde 31-12-1981 olarak kaydediyor
veri tabanına. bir türlü aşamadım nerede hata yapıyorum bulamadım . yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden .
Bu konuyla ilgili olarakhttp://www.hberberoglu.com/php-ile-mysqle-istedigimiz-formatta-gun-ay-yil-tarih-yazdirmak/ bilgilerde mevcut
R
7 yıl
Mysql tablo ilişkilendirme
İyi akşamlar arkadaşlar bu veri tabanını ilişkilendirmeyi yapamadım yapmak istediğim şey basit. il adında bir tablom bunun ilid ilad iki alanım ve ilçe diğer tablom var onunda ilid ilçe adı ile iki tane sütunum var .
il (tablo ismi) ilce(tablo ismi)
ilid ilid
iladi ilceadi

tablolar bu şekilde. il id her ikisindede primar key mi olması gerekiyor. İlişki kurarken ilce ild başka ir tabloyla da ilişkilendirebilir miyim .
ben bu iki il id ilişkilendirmek istiyorum nasıl yapabilirim yada mantığı nasıldır. Phpmaydmin tasarımcı(desigener ) alanım yok bir türlü çıkartamadım da onu yerine navicat ( modelleme konusuna yapamadım ),mysql workbench ilişki kuramadım .
cevap yazanlara şimdiden teşekkür ederim .
R
7 yıl
Amozon Ebook Reader-Barnes & Noble Nook Simple-53$ kargo ücretsiz
Bir kaç gündür ikinci el ürünleri araştırıyorum herkes uçmuş elindeki ürüne paha biçemiyor malum ülkemizde de pahalı bu ürünler . bu ürün alınır mı iş görür mü. bu ürünü alırken muhtemelen gümrüğe takılmaz kılıflıya beraber 63$ -180 liraya geliyor kararsız kaldım .
http://www.amazon.com/gp/product/140053271X/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A1BUWB3J6B4OO6 .
R
7 yıl
Cevap: Kredi Kartı Yardımlaşma Kulübü
Gittigidiyorda çeki düşünce toplam 1205 TL ödemeli taksitli bilgisayar alınacaktır. İşlemi 1 tlye yapabilen arkadaşlar PM atabilirsiniz...
R
8 yıl
Küçük cisimleri çekmek için makine ve lens tavsiyesi
Arkadaşlar bir iş içim tırtılları ve yuvalarını fotoğraflamam icap etti . Küçük objeleri net çekmek istiyorum fotoğraf kalitesi önemli . Bunun için tavsiye edeceğimiz fotoğraf makinesi ve lens önerilerini alabilir miyim.
cevap için şimdiden teşekkür ederim
R
9 yıl
Htc Rhyme Garage Sale( 250Tl Değerinde Dock Station İle Birlikte ) 599 TL DAYBUDAY
Arkadaşlar bu telefon iyimidir kardeşime almayı düşünyorum fiyatı bana normal geldi sizce nasıl ?
Avantajix ve yeni üye indirimiyle ortalama 550 tl geliyor .
http://www.daybuyday.com/urun-947592/Htc-Rhyme-Garage-Sale(-250Tl-De%C4%9Ferinde-Dock-Station-%C4%B0le-Birlikte-)
R
9 yıl
Western Digital Harrdiskin Hikayesi
1,5 Tb Western Digital harddiskimde bad sector oluştu ( Dos ortamında Seagate Tools ve HDD Regenarotor bad sector olduğunu gördüm düzeltmeye çalıştım başarılı olamadım) garantili olduğu için Vatan Bilgisayara verdim garanti dönüşü sorun görülemedi diye geri verildi fakat şu an bad sector bir şekilde düzeltilmiş fakat bölümlendirme yapılamıyor . Bad sectorleri özellikle başlangıçta oluşan bad sectoru kurtaran bir program var mı yahut da bunlara yaptığı işlem ne çözemedim . Firmware update ile giderelebiliyormu ? Yapılan herhangi bir işlemle bunlar düzeltilebiliyor ise bizim eski harddiskleri boşu boşuna çöpe attık demektir.
R
10 yıl
MCPD Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı
Arkadaşlarhttp://www.btakademi.com/egitim/egitimler/?id=8&egitim=mcpd_yazilim_ve_veritabani_uzmanligi
bu kursa gitmek istiyorum içeriği nasıldır eğitmenler sağlam diyorlar bilmiyorum siz ne dersiniz .
Bu kurstan başka anadolu yakasında önerebileceğiniz bir yer var mıdır.
R
10 yıl
Konya ve Ankara için Elmacık Su 19 Lt 1 Tl :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.